Telecom News - הלחץ השפיע: פורסם פרוטוקול "ועדת הקנסות" בעניין הקנס הענק על בזק

הלחץ השפיע: פורסם פרוטוקול "ועדת הקנסות" בעניין הקנס הענק על בזק

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> הלחץ השפיע: פורסם פרוטוקול "ועדת הקנסות" בעניין הקנס הענק על בזק
בניגוד לניסיונות הקודמים להסתרת דיוני "הוועדה המייעצת לעניין עיצומים כספיים" של משרד התקשורת, הפעם הלחץ השפיע, ופורסם הפרוטוקול בעניין הקנס הענק החדש, שהוטל על בזק (כ-8.5 מיליון ש"ח) והוא חושף ברבים למה הקנס הזה היה ונשאר בלתי חוקי בעליל.  בנוסף, ניתוח למה "ועדת הקנסות" בראשות עו"ד חיים ארביב לא ממלאת את תפקידה (בכלל).  
מאת: אבי וייס, 28.12.15, 11:30שלמה פילבר

נראה, שהחשיפות שלי והתלונות שלי ליועמ"ש (שהפך את העניין לצחוק - נתן לחשודים לחקור את עצמם), הובילו לפרסום יחסית מהיר של פרוטוקול "הוועדה המייעצת לעניין העיצומים הכספיים", שמייעצת למנכ"ל משרד התקשורת בעניין הקנסות, שהוא מטיל על חברות התקשורת.

הוועדה הזו התכנסה ביום 4.11.15 לדון בנושא הקנס הענק על בזק (כ-8.5 מיליון ש"ח בגלל "השוק הסיטונאי", כמפורט כאן), מנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר) פרסם ברבים את ההודעה על הקנס (כאן) ביום 16.12.15, ואתמול (27.12.15) הפרוטוקול של הדיון הועלה לאתר משרד התקשורת (מצוי כאן למתעניינים), על פי מאפייני המסמך הוא חובר ביום 20.12.15.

אמנם המועד הנכון לפי החוק לפרסם את הפרוטוקול הזה הוא לפני או במקביל להודעת מנכ"ל משרד התקשורת על הטלת הקנס, אבל איחור של כמה ימים בודדים הוא בגדר הסביר, בנושא כל כך רגיש וחשוב.

כנראה, שנלמד הלקח מ-4 הקנסות הקודמים, כאשר הפרוטוקול הוסתר ממני ומהציבור באופן לא חוקי במשך חודשים (מעל ל-2.5 חודשים), וגם כשפורסם, נעשה נסיון די טפשי לזייף את מועד פרסומו, כפי שחשפתי כאן. הפעם, הפרוטוקול פורסם באיחור קל, אבל די בסמיכות להודעת המנכ"ל וזה בהחלט בגדר הסביר. בנוסף, במדור "מה חדש" באתר משרד התקשורת, המועד של העלאת המסמך לאתר הוצג נכון, כמופיע בתצלום הבא:
תצלום מה חדש באתר
אולם, הבעיה המרכזית הייתה ונשארה: מדובר בקנס בלתי חוקי בעליל, ובכלל לא חשוב כרגע בעיני אם בזק תחליט לשלם אותו, כמו שעשתה בקנסות הבלתי חוקיים הקודמים.

הסיבות המרכזיות לאי חוקיות הקנס הזה כבר נותחו על ידי בהרחבה בכתבות קודמות ואחזור על זה רק בקצרה כאן:

א. הקנס על בזק בנושאים, שהוצגו ע"י שלמה פילבר בעניין "השוק הסיטונאי", אינו קנס חדש. זה קנס שהוטל על בזק ע"י המנכ"ל הקודם, אבי ברגר. הקנס של אבי ברגר התבטל מ-2 סיבות עיקריות: 1) הוא לא היה חוקי כבר ביום ההכרזה עליו, בגלל היעדר "ועדת קנסות" באותה עת. 2) גם אם הייתה "ועדת קנסות", המועדים למימוש הקנס הקבועים בחוק עברו מזמן וקנס שלא מומש בלוחות הזמנים הללו - מתבטל. בגלל חקיקת "איסור הסיכון הכפול" (לרבות בחוק התקשורת בעניין הקנסות, כמפורט כאן). לא ניתן להטיל פעמיים קנס בגין אותם מעשים, וכלל לא חשוב אם הקנס הראשון מומש, אם לאו. 

ב. "ועדת הקנסות", במקום למלא את המוטל עליה לפי החוק, [כתב המינוי של הוועדה הזו ע"י ראש הממשלה והנהלים (א. האם להטיל קנס? ב. מה גובה הקנס?)], החליטה (כפי שחשפנו כאן) לא למלא את תפקידה ובמקום זאת לייעץ למנכ"ל משרד התקשרות רק בעניין "הניקוד", נושא שולי וחסר כל חשיבות, גם לפי הנהלים הקיימים בעניין "הניקוד". 

ג. יתרה מכך, "ועדת הקנסות" בכלל לא בחנה האם הקנסות הללו חוקיים וראויים, לפי 6 מבחנים ברורים, שפרסמתי כאן, ולכן לא בדקה האם בכלל יש סעיפי חוק, שבגינם ניתן להטיל קנסות על בזק (וגם על הוט). את שיטת השקרים, ש"האכילו" את "ועדת הקנסות" אפרט בכתבה הבאה. 

מעיון מדוקדק בפרוטוקול "ועדת הקנסות" הפעם, ניתן להבחין, שגם מנכ"ל משרד התקשורת וגם חברי הוועדה לא היו שלמים עם מה שהציג להם שמילה מימון. אולם, בסופו של דבר, חברי הוועדה התעסקו כאן רק עם "הניקוד".

בפני ועדת הקנסות לא הוצגו בכלל מהם סעיפי החוק, שבגינם יש 4 הפרות חוק מצד בזק בתחום "השוק הסיטונאי". הטענה של "אי מילוי הנחיות \ הוראות" בכלל לא שייכת לעניין. משום "שאי מילוי הנחיות \ הוראות" היא עבירה שבכלל לא צריכה להגיע לדיון בפני "ועדת הקנסות" והיא לא בתחום הטיפול של המנכ"ל, אלא בתחום הטיפול של סמנכ"ל בכיר לאכיפה (לפי ההסמכה החוקית שקיבל), והעבירה הספציפית הזו בחוק התקשורת מצויה בתצלום כאן:
תצלום 1
חלק ה' בחוק התקשורת בכלל לא מצוי בתחום הטיפול של "ועדת הקנסות". ככה קבע המחוקק. כך, שממילא כל הדיון של הוועדה בעניין הקנס על בזק היה בלתי חוקי בעליל, מתחילתו ועד סופו

למה שמילה מימון לא קנס את בזק בעצמו לפי החוק והעביר את הנושא "החם" הזה לאבי ברגר ואח"כ לשלמה פילבר? כבר הסברתי זאת כאן בהרחבה. הוא כנראה רצה להכשיל אותם. 

למה חברי "ועדת הקנסות" נפלו בפח והחלו עוסקים בשטויות, תוך מתן גיבוי לקנסות בלי חוקיות?
אין לי מידע מוסמך על כך, כי אין הסברים בפרוטוקולים שפורסמו. אני יכול לשער זאת רק מהרקע של חברי "ועדת הקנסות":

א. יו"ר הוועדה הוא עו"ד חיים ארביב (בתמונהחיים ארביב משמאל), שהיה רפ"ק (רב-פקד, דרגה לא בכירה, מקבילה לרב-סרן) במשטרת ישראל בתחום חקירות ההונאה והתמנה ב-2007 לתפקיד מנהל מחלקת החקירות ברשות להגבלים עסקיים. יש לו ניסיון רב שנים בתחום החקירות ובתחומי ההונאות, אבל מעט ניסיון בתחום הקנסות האזרחיים (אם בכלל).

במסגרת תפקידו ברשות להגבלים עסקיים, הוא היה שותף (גם אם חלקי) לשרשרת הכשלונות של הממונה לשעבר של ההגבלים העסקיים, דיויד גילה, בכל הקשור לשוק התקשורת. אחד מהכשלונות הללו נוגע לחיים ארביב עצמו, וזה נושא החקירה שקבעה, שבזק ניצלה לרעה את מעמדה כמונופול בתחום האינטרנט ובתחום הטלפוניה הקווית וחסמה את מתחרותיה מלהתחרות באופן חופשי בשוק. מהחקירה הזו לא יצא שום דבר, וייתכן שכעת חיים ארביב מצא הזדמנות "לסגור חשבון עם בזק", בגלל הכישלון הקודם שלו בעניינה. 

ב. פרופ' עמית שכטר ראש מחלקת התקשורת באוניברסיטת ב"ג שבנגב. פרופ' שכטר השתתף בלא מעט ועדות ממשלתיות לרבות במשרד התקשורת, בעיקר בתחום הטלוויזיה וה-OTT. המכנה המשותף לכל המלצותיו לאורך השנים: הם נשארו על הנייר. לגבי הוועדה האחרונה, שעמד בראשה, שקרויה על שמו: ועדת שכטר, שר התקשורת וראש הממשלה לקח את הדו"ח של הוועדה הזו ופשוט גרס את הדו"ח במגרסה של שמילה והקים ועדה חדשה לנושא ה-OTT (ועדת פילבר). 

פרופ' עמית שכטר לא עסק הרבה (בלשון המעטה) בענייני קנסות ואכיפה, לכן הוא היה מאוד זהיר והביא עימו לוועדה יועץ אישי לתחום הזה, את עו"ד תובל צ'סלר, שהוא עוזר אדמיניסטרטיבי של פרופ' שכטר, שזה בהחלט מעשה נבון מצדו.

אולם, לא ברור לי איך שני אנשים נבונים ובלתי תלויים במשרד התקשורת, פרופ' שכטר ותובל צ'סלר, "נפלו בפח" של "קליקת הפרקליטים" במשרד התקשורת בשת"פ שמילה מימון ולא התקוממו על כך, שהוועדה בכלל לא ממלאת את תפקידה. 

ג. עו"ד וד"ר טל אופק. (בתמונה משמאל), בד"ר טל אופקכלל לא עוסקת בשנים האחרונות בנושאים שיש להם איזה קשר לקנסות ולאכיפה. היא עוסקת מזה כמה שנים טובות בתחומים מגוונים דוגמת אנרגיה ובריאות. כיום היא Project Director בחברת DayTwo העוסקת בתחום הבריאות. לפני כן הייתה מספר שנים Projects Manager ביחידת Business Development and Finance בחברת האנרגיה F.K. Group. 

אולם, די ברור למה היא נבחרה כחברת הוועדה: בשנים 1999 עד 2002 הייתה עוזרת ליועצת המשפטית במשרד התקשורת ובשנים 2003 עד 2005 הייתה היועצת המשפטית בפועל של משרד התקשורת. 

מקריאת הפרוטוקולים של הוועדה, לעיתים נדמה, שהיא קיצונית יותר כלפי בזק והוט מאשר "קליקת הפרקליטים" הקיימת היום במשרד התקשורת. כנראה ההסבר ליחס הזה שלה כלפי החברות, מסתתר בעברה. 

ד"ר טל אופק עצמה חיזקה בוועדה את המגמה של הוועדה לא למלא את המוטל עליה בחוק ובכתב המינוי ולעסוק רק ב"ניקוד". הנה התצלום של דבריה המפורשים מהדו"ח הטרי של הוועדה שפורסם אתמול:
תצלום 2
שורה תחתונה: לא ברור מי אירגן לראש הממשלה את רשימת השמות של חברי "ועדת הקנסות", אבל די ברור מה הושג במינוי הזה: ועדה שלא עוסקת בתפקידה ונותנת גיבוי עיוור לקנסות בלתי חוקיים ולא ראויים

 
ועדה 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים