המלחמה המתפשטת בין יצרני ומפיצי האפליקציות לבין חברות אבטחת המידע

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> Web 2.0/3.0 >> המלחמה המתפשטת בין יצרני ומפיצי האפליקציות לבין חברות אבטחת המידע
ספקי פתרונות האנטי-וירוס וה-Anti-Malware הכריזו מלחמה כנגד מפתחי, ספקי ומפיצי האפליקציות (למעשה כל סוגי התוכנה), כדי למזער ככל הניתן את הפגיעה בחוויית הגלישה והשימוש באינטרנט מצד הגולשים. האם ניתן לגשר על הפערים ולהגיע ל"הפסקת אש"?
מאת: אבי וייס, 22.12.14, 12:40ד"ר נמרוד קוזלובסקי

הנושא החם ביותר כיום בעולם פיתוח והפצת התוכנה והאפליקציות מכונה בשם PUS (ר"ת Potential Unwanted Software). דהיינו: מפתחי אפליקציות, מפיצי ומספקי אפליקציות, מגלים מהר מאוד שהם אינם יכולים לספק את האפליקציות שלהם למשתמשי הקצה, גם בחינם, בגלל שמערכות ההפצה שלהם נחסמות ע"י חברות אבטחת המידע בכל רחבי העולם, שהגדירו אותם כ-PUS.

תופעה זו משלימה את התופעה של ריבוי שימוש ברובוטים בעולם הפרסום והקידום (ראה כאן), מה שמוביל להחמרת המעקב אחרי כל פעילות חשודה ברשת האינטרנט וחסימתה ע"י חברות האנטי-וירוס, אנטי-Malware ואנטי-ספאם. הפצת תוכנות וגם חלק מהפרסומות נחשבות כיום כהפצת ספאם, לא פחות. לכן הן החלו להיחסם. 

הנושא הזה עלה לדיון ביום עיון, שנערך ב-17.12.14 במרכז הוועידות החדש והמתקדם של פירמת עורכי הדין "הרצוג פוקס נאמן" (HFN), בבית אסיה בת"א. כותרת המפגש מדברת בעד עצמה: Anti-Virus or Anti-AdTech?

עו"ד אריאל
אריאל יוספייוספי, (בתמונה משמאל), שותף, HFN: "תחום המונטיזציה של אפליקציות נכנס לוואקום רגולטורי כמעט בכל רחבי העולם. בעבר, מיקרוסופט הייתה מוקד נושאי לטיפול רגולטורי, בעיקר באירופה, בגלל שיטות הפצת התוכנה על ידה. כיום, הרגולטורים מטפלים בחברות תוכנה אחרות דוגמת גוגל. אבל, אין כל טיפול רגולטורי מסודר בכל השוק של התוכנה והפצת התוכנה.

סטארטאפים רבים, לרבות יזמים ומפתחי תוכנה בכל רחבי העולם, סבורים, שאין כל חוקים בתחום הפרסום וההפצה של הפיתוחים שלהם. הם סבורים, שחוקי וכללי האבטחה לא חלים עליהם, כל עוד הם לא מוגדרים כחברה ציבורית, שנסחרת בבורסה, שאז חלים עליה החוקים והתקנות המגיעים מעצם הכניסה לבורסה.

אולם, מדובר בטעות תפיסתית חמורה ובסיסית בהבנת המצב. נציג כאן את המציאות, שהתפתחה לאחרונה בתחום זה בעולם.

השאלה הגדולה היא: איך המחוקקים משנים היום את התנהגות האנשים. באופן יותר ספציפי: את ההתנהגות של האנשים בעולם ההייטק והיזמות. כלומר: עולם ההייטק והיזמות לא יכול להמשיך בדרך, שבה הוא הולך היום בתחום התוכנה. הדרך הזו היא 'סמטה ללא מוצא'. 

לכן, נשאלת השאלה: מהי הדרך הנכונה לשמור על הלקוחות מבלי להפר את החוקים והכללים הקיימים ובכל זאת להתקיים בעולם התחרותי שבו אנו נמצאים?"

ברק שיין, (בתמונה משמאל), מ
ברק שייןנהל פיתוח בכיר, מרכז האבטחה, מיקרוסופט ישראל: "החוקרים שלנו מצאו לאחרונה, שיש עלייה דרמטית ב-PUS. ראינו, שהפצת תוכנות הפכה להיות יותר אגרסיבית מהעבר.

החלטנו לחקור זאת ומצאנו, שזה בעיקר נעשה ע"י חברות, ארגונים ואפילו מדינות, שאין להם היסטוריה של הפצת ספאם, וירוסים או סוסים טרויאניים. זה למעשה נעשה ע"י אנשים רגילים, לא ע"י האקרים. 

לכן, החלטנו לחרוג ממנהגנו ולחקור זאת לעומק ע"י פגישות עם החברות הללו ולמדנו מזה רבות. למדנו כמה תובנות חשובות:

א. המפיצים עושים זאת כדי לצבור כמה שיותר 'לקוחות', מה שייתן להם ערך בעיני המפרסמים.

ב. הם מתייחסים בצורה שלילית ביותר לחברות האנטי-וירוס והאנטי-Malware. מצאנו שהתיעוב הוא הדדי. החברות רואות בהן אויב ולהיפך. 

הסיבה: החברות המפיצות תוכנה לא מקבלות כל פרטים למה הן נחסמו והן אינן יודעות מהם הקריטריונים שלפיהם עובדות חברות האנטי-וירוס והאנטי-Malware. מפיצים רבים סווגו ברשימות שחורות בלי כל הסבר ובלי כל יכולת ערעור וגם לא קיבלו כל מענה למה הן סווגו כך. לכן, הן החלו בתרגילים, תרגילים שהולכים ומחריפים, כדי לנסות לעקוף את החסימות של חברות אבטחת המידע.

ג. החברות המפתחות ומפיצות אפליקציות איבדו את כל האמון בספקי מערכות אבטחת המידע. לעיתים, יש צורך לשלם הון עתק לחברת אבטחת המידע, כדי שתוציא מפיץ מסויים מהרשימה השחורה שלה. זה נראה ממש כמו סחיטה. לכן, זה נראה כפער בלתי ניתן לגישור. 

בנוסף למדנו, שתעשיית הורדת התוכנות היא תעשייה מאוד מורכבת, שיש בה שרשרת אספקה מורכבת, תעשייה עם המון מעקבי נתונים זה על זה והמון סטטיסטיקות וניתוחים.

לדעתנו, אחרי שלמדנו את הנושא, רגולציה עצמית היא המתכון המתאים לטפל בסוגיות של התעשייה הזו. המחוקקים מגיבים לאט ואינם עוקבים אחרי ההתפתחויות בעולם ההייטק. 

בצד של חברות אבטחת המידע, שאנו חלק מהתעשייה הזו (מלבד היותנו גם חברת הפצת תוכנה), מצאנו, שרוב זמנה של חברת אבטחת מידע מוקדש לתופעת ה-PUS. זה מסיט את המאמץ הנדרש מחברת אבטחת המידע להילחם ברמאים, בפושעים, בהאקרים ובגנבי המידע.

מצאנו, שחברות אבטחת המידע לא מוכנות להשקיע זמן בטיפול בתלונות של ספקי התוכנות, מפני שהם לא היו ואינם לקוחות שלהן. כך, נוצר קצר בתקשורת וחוסר אמון בין הצדדים. 

כיום, כשחוויית הלקוח היא בעדיפות עליונה של כל ספק שירותי אינטרנט, חשוב לפתור את ההתנגשות בין המפרסמים ומקדמי התוכנות והפרסום לבין החברות האמורות להגן על מחשבי משתמשי הקצה ועל המשתמשים עצמם.

מי שמשלם לחברות האבטחה אלה משתמשי הקצה והחברות המספקות שירותי גלישה. הם רוצים חוויה טובה. הם לא מוכנים לקבל כפיית פרסומת, כפיית תוכנות, שהם לא רוצים. הם לא מוכנים לקבל את כל תרגילי הדחיפה של פרסומות ותוכנות, שלעיתים גובלות במרמה ובטעייה. בגלל התרגילים הללו, יש תחילה של תהליכי חקיקה בנושא, תהליכים, שישלימו את המאבק בתופעת הספאם, בעיקר בארה"ב, אבל זה ממש בתחילת הדרך וזה טרם הבשיל. 

עד שתהיה חקיקה מסדירה, לדעתנו חשוב לקדם את התקשורת בין כל הצדדים. לכן, הלכנו לניסוי משל עצמנו, לנסות לשלב ידיים עם חברת תוכנה אחת המפיצה את התוכנה שלה ולנסות לעבוד עימה בשת"פ. זה הצליח והחלטנו ללכת צעד נוסף. התכנית העתידית שלנו, לאור המצב שיש בשוק, היא, שאנו חושבים, שניתן להגיע לפיתרון כולל ואנו מציעים את הפתרון הזה. 

הפתרון המרכזי, שהצענו, שכבר החל להתרומם, נקרא CSA (ר"ת Clean Softwre Alliance). (אגב: יש גם קבוצה בארץ). ההתארגנות הזו החלה במפגש של 2 התעשיות, בפיילוט, שהתקיים בבריטניה ביוזמתנו. הפגשנו 40 חברות תוכנה עם 40 חברות אבטחת מידע. התוצאה של המפגשים הללו: נוצרו קבוצות עבודה משותפות בין הקבוצות. ככה יצאנו לדרך. 

מה שחשוב לזכור, שהמשתמשים הסופיים הם הלקוחות ויש להם הזכות לבחור. המחשבים הניידים והנייחים שלהם הם שלהם, והסמארטפונים שלהם הם שלהם, לא של אף אדם אחר, בוודאי לא של ספקי הפרסומות והתוכנות.

ב-21.1.15 יש כנס עולמי ראשון של CSA באלס-וגאס, שבו הארגון הזה יושק בקנה מידה עולמי. אני קורא לכל מי שחשוב לו הנושא להצטרף לארגון החדש הזה".  


עו"ד ד"ר נמרוד קוזלובסקי (בתמונה למעלה), יועץ בכיר ב"הרצוג פוקס נאמן" ושותף ב-JVP Cyber Labs: "במחקרים נמצא, שעד כ-80% מכלל הצופים בפרסומות מקוונות, כולל בפרסומות וידיאו, הם רובוטים. איך אפשר להתמודד עם תופעה כזו ענקית? זו גם בעיה חוקית ענקית.

האם זה בכלל חוקי קיומו של מצב בו משלמים המפרסמים על פרסומות הנצפות ברובן ע"י משתמשים פיקטיביים? הבעיה עוד יותר חמורה מזה. כיום, כולם מפחדים מענישה של גוגל, לכל מי שחורג מכללי הפרסום וההפצה של גוגל. כך, גוגל שולטת בכללים שלה על הכל. אבל, גוגל לא מגלה הכל, היא גם מחליפה כללים כל הזמן וגוגל היא גם לא כל השוק. לכן, הרגולטורים החלו לשים לב לאחרונה להתנהגות שלה. 

ספקי השירות של אבטחת מידע, במיוחד חברות העוסקות באנטי-וירוס, אנטי-ספאם ואנטי-Malware, נמצאות בשוק תחרותי מאוד קשה. איך מבדלים בין החברות? אז הן יצרו קטגוריה חדשה של תוכנות המפרות כללים, שהן המציאו. זה די דומה לעבודה של המאפייה. המאפיה הסיציליאנית המציאה את השיטה הזו. כך, נוצר לו שוק חדש המפרנס לא מעט עורכי דין. 

יש כאן בעיה חדשה, שלא נמצאת עדיין ברגולציה, בעיה הנשלטת ע"י הגדולים, שקובעים כללים בשוק החדש הזה, כללים המשרתים את המודל העסקי שלהם. אנו, כאן ב-HFN, התמחינו בתחום הזה וזו התמחות ייחודית שלנו בשוק העולמי של ההייטק. 

חברות רבות לא מספקות יכולת הסרה - Uninstall לתוכנה שלהן. לעיתים יכולת ההסרה היא חלקית ומטעה. כך, הן שוללות מהצרכנים את יכולת ההחלטה מה יהיה להם במחשב או בסמארטפון ומונעות מהם את יכולת החרטה.

המלצנו לא אחת לחברות התוכנה, שהן תפעלנה בשוק בדרך שיש בה התנהגות אתית. מהניסיון שלי, משתלם יותר לחברות התוכנה להתנהג בצורה אתית, מאשר להתנהג בצורה לא אתית, בצורה המרמה את הלקוחות או הדוחפת להם דברים, שהם לא חפצים בהם. 

כשאנו עוברים היום למודל ה-SaaS בעולם הפצת התוכנה, יש צורך לבנות לזה מודלים כלכליים וכללים חדשים להפצה, כדי למנוע פגיעה בלקוחות הסופיים, למנוע חסימת מרכזי מחשוב בענן ע"י חברות אבטחת המידע. 

אני מאמין, שבעתיד נראה את חברות התקשורת קובעות איזו תוכנה תרד למחשבי המשתמשים הנמצאים על הרשת של ספק התקשורת. הן תקבענה את מי הם רוצים ומרשים ברשת, והן אלו שתחסומנה את הפרסומות וההפצות הלא מבוקרות של תוכנה. ספקי התקשורת לא רוצים להיות 'צינור טיפש' - Dump Pipe. זה יעורר בעיות רבות מבחינה רגולטורית ואנו כבר חושבים איך צריך להיערך למצב הזה כי הוא לא מצב תיאורטי". 

 
SPAM 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים