הנדסה חברתית היא שיטת התקיפה בה השתמשו הלילה כדי לפרוץ לטוויטר

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> הנדסה חברתית היא שיטת התקיפה בה השתמשו הלילה כדי לפרוץ לטוויטר
הנדסה חברתית היא שיטת התקיפה בה השתמשו הלילה כדי לפרוץ לטוויטר
מאת: מערכת Telecom News, 16.7.20, 13:20טוויטר

פרצת האבטחה הקריטית בטוויטר הלילה התמקדה בחשבונות של משתמשים ובעלי פרופיל משמעותיים, ששימשו להפצה של הונאת ביטקוין. מהי הנדסה חברתית, כיצד היא עובדת, איך ניתן לזהותה ואיך מתגוננים? עדכונים בתחתית הכתבה.
 
מחברת אבטחת המידע ESET נמסר, שהחשבונות הפרוצים צייצו: "אני נותן בחזרה לקהילה. כל סכום ביטקוין, שיישלח לכתובת המופיעה מטה - יוכפל ויוחזר לשולח! אם תשלחו 1,000 דולר, אשלח בחזרה 2,000 דולר! ההצעה תקפה ל-30 דקות בלבד".
 
נכון לשעות אלו, ההונאה אכן הצליחה והתוקפים הרוויחו כ-100,000 דולרים עד כה.

צילום מסך של ציוץ לדוגמה:
ESET
 
במסגרת פרצת האבטחה, האקרים השתמשו בהנדסה חברתית - טכניקת התקפה, שאינה טכנית, ומשמשת עברייני סייבר כדי לגרום למשתמשים, במקרה זה עובדי טוויטר, לעקוף מנגנוני אבטחה או מנגנונים עסקיים אחרים, לבצע פעולות הרסניות או למסור מידע רגיש (במקרה זה השגת שליטה על חשבונות בעלי מספר גבוה של עוקבים). חברת האבטחה מספקת מידע על ההנדסה החברתית:
 
מהי הנדסה חברתית
המטרה של הנדסה חברתית היא לגרום לאחרים לעשות דברים בניגוד לרצונם, או בניגוד לשכל הישר. אך הרבה פעמים, התוקף נשמע משכנע מספיק כדי לגרום לקורבן שלו לשתף פעולה.
 
בהקשר של הונאות מקוונות, הנדסה חברתית מתוארת בתור טקטיקות שלא מתבססות על טכנולוגיה, שבעזרתן האקרים משתמשים כדי לבצע הונאות, לאסוף מידע או להשיג גישה למחשבים של הקורבנות שלהם. הנדסה חברתית מסתמכת על יחסי אנוש והיא מנסה לגרום לסמוך על התוקף עד כדי כך, שלא תחשדו בו לפני שתמסרו לו את הפרטים הפרטיים ביותר שלכם.
 
הונאות כאלו קיימת גם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וליקדאין, שם התוקפים עלולים ליצור איתכם קשר ולנסות לרכוש את אמונכם, לעיתים במשך חודשים ארוכים של התכתבויות, לפני שהסיבה האמיתית ליצירת הקשר נחשפת.
דוגמה שקרתה לאחרונה עם שימוש בלינקדאין - כאן
 
כיצד עובדת הנדסה חברתית?
 
רוב טכניקות ההנדסה החברתית לא דורשות אף מיומנות טכנית מצד התוקף, מה שאומר, שכל אחד - החל מפושעי סייבר מתחילים ועד התוקפים המתוחכמים ביותר - יכול לפעול במרחב הזה.
 
יש טכניקות רבות, שנכנסות למטריית המונח הרחב, שנקרא "הנדסה חברתית באבטחת סייבר".
 
הטכניקות הידועות ביותר הן ספאם (דואר זבל) ופישינג (דיוג).
ספאם (הודעות זבל) הן כל תקשורת לא-רצויה הנשלחת בכמות גדולה. רוב הודעות הזבל הן בעצם הודעות דוא"ל, שנשלחות לכתובות רבות ככל האפשר, אך ניתן לשלוח הודעות זבל בכל פלטפורמה - בתוכנות מסרים מיידיים, בהודעות טקסט (SMS) וברשתות החברתיות. חלק מהודעות הזבל גם משמשות להפצת קבצים או קישורים זדוניים. 

דיוג (פישינג) היא צורת התקפה מסוג הנדסה חברתית, שבה עבריין הסייבר מתחזה לגוף אמין כדי לבקש פרטי מידע רגישים מהקורבן. תרמיות מסוג זה מנסות ליצור תחושת דחיפות או להפחיד את המשתמש כדי לגרום לקורבן להיענות לדרישות התוקף. קמפיינים של דיוג יכולים להיות מופנים לכמות גדולה של משתמשים אנונימיים, אך גם לקורבנות ספציפיים ואפילו לקורבן ספציפי יחיד.
דיוג ממוקד היא מתקפת דיוג, שבה הלקוח שולח הודעות מותאמות אישית לקבוצה מצומצמת של נמענים, או אפילו לנמען אחד בלבד, כדי להשיג את הנתונים שברשותם או לבצע פעולות פוגעניות.
ווישינג וסמישינג הן טכניקות הנדסה חברתית, שדומות מאוד לדיוג, כשההבדל מתבטא באמצעי התקשורת המשמש למתקפה. בעוד שמתקפות דיוג מתבצעות באמצעות הדוא"ל, מתקפות ווישינג (דיוג קולי) משתמשות בשיחות טלפון ומתקפות סמישינג (דיוג באמצעות הודעות טקסט) משתמשות בהודעות SMS המכילות תכנים או קישורים זדוניים.

התחזות בעולם אבטחת הסייבר דומה במשמעותה למקבילה שלה בעולם האמיתי. פושעי סייבר מתחזים לזהות אמינה וגורמים לקורבנות לבצע פעולות הפוגעות בהם או בארגון שלהם. אחת הדוגמאות הקלאסיות היא תוקף המתחזה למנכ"ל החברה - כשזה נמצא מחוץ למשרד - ומורה על ביצוע העברות כספים במקומו.  

תרמיות תמיכה טכנית הן שיחות טלפון או פרסומות בהן התוקפים מציעים לקורבנות שירותי תמיכה טכנית מבלי שהקורבנות ביקשו אותם. למעשה, פושעי הסייבר מנסים להרוויח כסף באמצעות מכירת שירותים מזויפים ופתרון בעיות שלא היו קיימות מלכתחילה.  
 
כיצד ניתן לזהות מתקפת הנדסה חברתית?
ישנם מספר דגלים אדומים, שיכולים להצביע על מתקפת הנדסה חברתית. שגיאות תחביר ואיות הן אחד מהסימנים. כך, גם תחושת דחיפות גבוהה, שנובעת מהמסר ומבקשת מהנמען לפעול במהירות ובלי לשאול שאלות. כל בקשה של מידע רגיש צריכה לעורר מיד את פעמוני האזהרה: חברות מהימנות לא מבקשות סיסמאות או פרטי מידע אישיים באמצעות דוא"ל או הודעות טקסט.
 
אלה חלק מהדגלים האדומים המצביעים על מתקפת הנדסה חברתית:
 1. שפה גנרית הכוללת שגיאות
ברוב המקרים, התוקפים לא משקיעים תשומת לב רבה בירידה לפרטים, והם שולחים הודעות מלאות בטעויות כתיב ובמילים חסרות שהתחביר שלהן לוקה בחסר. אלמנט בלשני נוסף, שיכול להראות על ניסיון מתקפה, הוא שימוש בביטויי פתיחה וסגירה גנריים. לכן, אם הודעת דוא"ל מתחילה בביטוי "נמען יקר" או "משתמש יקר", כדאי להיזהר.
 1. כתובת שולח משונה
רוב שולחי הודעות הזבל לא מקדישים זמן להסוואת שמו של השולח או כתובת האינטרנט שלו, משהו שיכול לגרום להודעה שלהם להיראות מהימנה יותר. לכן, אם הודעת הדוא"ל מגיעה מכתובת, שמורכבת מערבוב של מספרים ותווים אקראיים, או שהכתובת אינה מוכרת לנמען, כדאי לשלוח את ההודעה באופן מיידי לתיקיית דואר הזבל ולדווח עליה למחלקת ה-IT.
 1. תחושת דחיפות
ברוב המקרים, העבריינים העומדים מאחורי קמפיינים של הנדסה חברתית ינסו לגרום לקורבנות לבצע פעולות מסוימות מתוך פחד באמצעות ביטויים מעוררי חרדה כגון "שלח לנו את פרטיך מיד, או שהחבילה שנשלחה אליך תוחזר לשולח", או "אם לא תעדכן את הפרופיל שלך עכשיו, נסגור את חשבונך". בד"כ בנקים, חברות שליחויות, מוסדות ציבור ואפילו מחלקות פנימיות של החברה עצמה מתקשרות באופן ניטרלי המבוסס על עובדות. לכן, אם ההודעה מנסה לגרום לנמען לפעול במהירות, היא כנראה זדונית וייתכן שאף מדובר בתרמית.
 1. בקשת מידע רגיש
ברוב המקרים, גם חברות חיצוניות וגם מחלקות בתוך החברה לא תבקשנה מידע רגיש באמצעות הדוא"ל או הטלפון, חוץ ממקרים בהם הקשר הראשוני נוצר ע"י העובד עצמו.
 1. אם משהו נראה טוב מדי מכדי להיות אמיתי, כנראה שהוא אינו אמיתי
כפי שכלל זה נכון גם להגרלות ברשתות החברתיות, הוא נכון גם ל"הזדמנות עסקית מצוינת אך מוגבלת בזמן" ,שהגיעה לתיבת הדוא"ל שלכם
 
איך נמנעים?
 
צריך לזכור, שמטרת הונאות ההנדסה החברתית היא קודם כל לזכות באמונכם, אז הפושעים שמאחורי אותן הונאות יעשו הכל כדי לגרום לה להיראות אמינה ככל האפשר. אבל יש כמה כללים שיעזרו לכם להימנע מההונאות:
 
 1. בנקים, חברות האשראי, רשתות חברתיות ושירותים מקוונים אחרים לעולם לא יבקשו מכם "לעדכן פרטים" או "לאפס סיסמה" בהודעת דואר אלקטרוני. אז מומלץ להתעלם מכאלו הודעות. אם אתם רוצים להיות בטוחים, צרו קשר עם שירות הלקוחות של השירות שכביכול פנה אליכם, אך אל תלחצו על אף קישור ואל תתקשרו לאף מספר טלפון, שמופיעים במייל עצמו.
 
 1. הודעות שהן "טובות מכדי להיות אמיתיות" - כמו זכיה בלוטו, אדם, שמבקש להעביר דרככם סכום גדול של כסף ממדינה זרה ואפילו מישהו המציע לכם לקנות רכב במחיר נמוך באופן מחשיד ממחירי השוק, הודעות אלו הן ברוב המקרים הונאות ויש להפעיל את השכל הישר לפני שעונים על הודעות בעלי אופי כזה או דומה.
 
 1. מומלץ להשתמש בתוכנות לסינון דואר זבל. תוכנות כאלו יכולות למנוע מהודעות כאלה מלהגיע לתיבת הדואר הנכנס שלכם מלכתחילה, וכך להגן עליכם מההונאה.
 
 1. היזהרו מ"הצעות חברות" של אנשים, שאינכם מכירים ברשתות החברתיות, במיוחד אם אין לכם אף חבר או מכר משותף. אנשים רבים נפלו קורבן לנוכלים, שפיתחו איתם קשרי ידידות ארוכים ברשת, עד שבשלב כלשהו נחשף העוקץ כשאותם אנשים ביקשו מהם תמיכה כספית.
 
 1. הגנו על המחשב שלכם באמצעות תוכנת אבטחה. וודאו, שמערכת ההפעלה שלכם מעודכנת. זכרו, לאחר שהתקופים זכו באמונכם באמצעות הנדסה חברתית, הם עלולים לנסות להדביק אתכם בתוכנה זדונית כזו או אחרת. לכן חשוב להקפיד להגן על המחשב עם התוכנות המתאימות.
עדכון 16.7.20, 16:45: פול דקלין, חוקר בכיר בחברת אבטחת המידע סופוס, מוסיף ומעדכן לגבי הפריצה לטוויטר - מהן נורות האזהרה שיש לשים לב אליהן:
 
כאמור, חשבונות של מובילי דעה רבים בטוויטר פרסמו הלילה ציוצים מזויפים, שהובילו להונאות מטבע קריפטוגרפי. בין מובילי הדעה המרכזיים היו ג'ו ביידן, אילון מאסק, ברק אובמה, ביל גייטס, החשבון של אפל ורבים נוספים.

הציוצים, על אף שהיו בלתי סבירים, נוסחו בצורה ישירה מאוד, לדוגמא: "בתחושה של הוכרת תודה [כולל שגיאת הכתיב], מכפיל את כל התשלומים שיעשו לכתובת הביטקוין שלי". הציוצים קראו למעשה לאנשים להעביר 1,000 דולרים ולקבל 2,000 דולרים חזרה. כמובן שמדובר בהונאה, אך כל הציוצים האלה הגיעו מחשבונות מאומתים ומוכרים, שהעניקו לציוצים אמינות גבוהה יחסית, בוודאי בהשוואה לדואר אלקטרוני.

בתגובה, טוויטר נקטה בצעד חריג של סגירת חלקים מהשירות לתקופת החקירה, שהיא מבצעת, כולל אפשרויות "ציוץ, אתחול סיסמאות, ויכולות נוספות, כפי שצייץ חשבון התמיכה של החברה.

יש 3 צעדים פשוטים, שכדאי לנקוט:
 • אם הודעה נשמעת טוב מידי מכדי להיות אמיתית, היא באמת טובה מכדי להיות אמיתית. אם מאסק, גייטס, אפל, ביידן, או כל אישיות ידועה רוצים לחלק כמות גדולה של כסף מתוך גחמה, הם לא יבקשו, שתמסור להם כסף לפני כן. זה סימן ברור לכך, שהחשבון נפרץ.
 • בעסקאות במטבעות קריפטוגרפיים אתה לא מקבל את ההגנה החוקית, שיש לך בתשלום דרך הבנק או חברת האשראי. בביטקוין אין שירות דיווח הונאות או מנגנון לביטול עסקאות. שליחה של מטבעות למישהו היא כמו למסור לו מעטפה עם שטרות. אם הם מגיעים לפושע, לעולם לא תראה אותם שוב. אם יש ספק, אל תשלח.
 • בכל הודעה יש לחפש סימנים שהיא אינה אמיתית. עבריינים לא תמיד עושים שגיאות כתיב או טעות בפרטים, אבל לעיתים קרובות זה קורה. לדוגמא, המילה "מוקיר" (grateful) במקרה הנוכחי. לכן אם הודעה מגיעה עם סכום של 50 דולרים כאשר בישראל המטבע הנקוב הוא שקלים, או שמספר הטלפון שגוי לחלוטין, או שההודעה פשוט כתובה בשפה שאינה טבעית, מדובר בנורת אזהרה משמעותית. 
עדכון 31.7.20, 22:45: בפלורידה נעצרו נער בגיל 17 ("המוח" מאחורי הפריצה) ועוד 2 צעירים בגילאי 19 ו-22, שהם אלה שהשתלטו על החשבונות בטוויטר.
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
LIVECITY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים