הענן ההיברידי מעלה ארגונים על הנתיב לקצה הענן (Cloud edge)

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> הענן ההיברידי מעלה ארגונים על הנתיב לקצה הענן (Cloud edge)
הענן ההיברידי מעלה ארגונים על הנתיב לקצה הענן (Cloud edge)
מאת: מרטין פרסיוואל, 22.7.20, 13:04מרטין פרסיוואל, יחצ

כל מה שעסקים/ארגונים, מערכי ה-IT, מפתחים וצוותי DevOps צריכים לדעת על הנתיב לקצה הענן, שכבר הותווה עבור אותם עסקים/ארגונים בעלי אסטרטגיית ענן היברידי, שכבר עובדים עם קונטיינרים, ויש להם ארכיטקטורת יישומים אידיאלית עבור קצה ענן.

יש הרבה רעש, ובצדק, סביב מחשוב קצה (Edge computing) כאשר מידע ועיבודו עוברים אל המכשירים בקצה. גרטנר מעריכה, שבמהלך השנתיים הבאות יותר מ-50% מהנתונים של ארגונים ייוצרו ויעובדו בקצה. עם זאת, כאשר פורטים זאת לפרוטות, מדובר בעיקרו בתשתיות ענן אזוריות, שיכולות להישלח למקום ספציפי, לתמיכה במקרה שימוש ספציפי.

זה מאפשר לארגונים, שיש להם כבר אסטרטגיית ענן היברידי (Hybrid cloud) - השילוב בין ענן ציבורי היושב על שרת ציבורי מחוץ לארגון עם מרכז מחשוב פנים ארגוני המשמש כענן פרטי, להתחיל להתקדם לכיוון הקצה, או בעצם 'אל קצה הענן' (Cloud edge), שהוא המינוח המדויק יותר.

אם אסטרטגיה זו מבוססת על מסגרת פתוחה, הדבר אפילו טוב יותר מפני שכך יש להם החופש לבחור משאבי צד שלישי הטובים ביותר הזמינים עבורם, כדי לחזק את היצע ענן הקצה שלהם.

מנכ"לים  (CIO)וסמנכ"לי טכנולוגיה (CTO) כבר עמוסים מספיק בימים אלה, בלי להיות אחראים להוספת שכבה נוספת של תחכום למערך ה-IT עבור תמיכה במחשוב קצה הענן. למרות זאת, ארגונים רבים מצטיידים עתה למעבר, אך בהיעדר מודל סטנדרטי לקצה הענן, ארגונים גדולים מחפשים הכוונה מסייעת לכיוון הנכון.

להגיע לקצה
הבה נתחיל במבט על התחומים הצפויים לאמץ קצה ענן, ולמה. ייצור תעשייתי, תעשיית הרכב, קמעונאות ובריאות הם בין המתקדמים הראשונים. היכולת לספק יישומים ושירותים עם שיהוי ((latency נמוך ביותר, היא קריטית לעסקים עם שרשראות אספקה פיזיות, פסי ייצור, וצורך לספק עשרות אלפי (ואפילו מיליוני) חיישנים ומכשירים מחוברים.

מחשוב קצה מספק את המנגנון לעיבוד נתונים ועוצמת מחשוב קרוב ככל האפשר אל משתמש הקצה, מה שיש לו יישומים מובנים מאליהם עבור תעשייה כבדה ותחבורה. אבל עם מספר החיישנים וההתקנים המחוברים, שצפוי לעלות אקספוננציאלית, קצה ענן יהפוך בקרוב אינטגרלי לכל רשת IT וענן.

קצה הענן אינו מרחב קבוע. הוא אקראי ומשתנה באופיו, עולה ויורד על בסיס מצבי שימוש ותרחישים שונים, ושיאי ביקוש. ככזה הוא צריך להיות מוצק ועמיד, סקלאבילי וחכם. הוא גם צריך להיות יעיל.

אם קצה הענן עומד להפוך לנכס אסטרטגי, הוא צריך להשתלב עם תשתית הענן הקיימת של הארגון, ולא להתבסס על פתרון העומד בפני עצמו. זו אחת הסיבות העיקריות לכך, שעסקים, שכבר מנהלים סביבות מרובות ומבוססים על אסטרטגיית ענן היברידי, ממוצבים היטב כדי להצליח.

ארכיטקטורת ענן מבוזרת מאפשרת לעסקים להרחיב את יכולותיהם לכיוון קצה הענן. הם יכולים לעשות זאת באופן הדרגתי, לבחון את השרידות והאמינות של פונקציית קצה ענן החדשה שלהם כשהם מתקדמים.

הדבר מבוסס על מודל מאוחד המאפשר לעסקים לבנות יישומים ולהריץ אותם מכל מקום ברחבי תשתית הענן המבוזרת שלהם. עם שימוש במערכת מרכזית יכולים מפתחים וצוותי תפעול IT לפתח ולהשיק יישומים חדשים, ואז לפרוס אותם לכל אתר ספציפי - וירטואלי או גאוגרפי.

השפעת הקונטיינרים
התהליך כולו מלווה בשימוש בקונטיינרים, שמאפשרים לבנות, לספק ולהריץ אפליקציות ארגוניות מהר יותר, בקלות, יעילות וחסכוניות. בלעדיהם כמעט בלתי אפשרי להשיג את סדר הגודל והטווח הקשורים למחשוב קצה ענן. קונטיינרים הם קטנים יותר והרבה יותר זריזים מאשר מכונות וירטואליות. ניתן לצרף עשרות קונטיינרים במרחבים, שהיו יכולים לאכלס רק מכונה וירטואלית אחת או שתיים.

קונטיינרים גם מספקים שכבה משותפת ואחידה של הפשטה (אבסטרקציה). הם יכולים לרוץ בכל מקום ברחבי תשתית ענן מבוזרת ולשייט בין נקודות שונות, אך מסוגלים לספק תפקודיות ספציפית בקצה הענן. מודל גמיש זה יאפשר לעסקים וארגונים להגדיל את יכולות הקצה שלהם במהלך הזמן כדי לנהל מספרים גדולים יותר של חיישנים ומכשירים, תוך התאמה למצבי שימוש חדשים.

ארכיטקטורה מבוססת קונטיינרים גם מקלה על מערכת ניהול משולבת וריכוזית, שמאפשרת לעסקים לתאם, להקצות ולאבטח יישומים. המשמעות של קיום מודל מאוחד היא, שלארגונים תהיה נראות ושקיפות מוחלטת ברחבי נכסי קצה הענן שלהם.

קצה הענן גם צריך להיות הרחבה טבעית לתשתית IT ארגוני ותשתית ענן - הוא יהיה יעיל ביותר אם יתבסס על מתכונת של תכנון קיים. אז הוא יכול לשתף פרוטוקולים, מערכות, נתונים ותובנות שהם מהותיים עבור הרשת כולה.

תובנות בקצה
יתרונות נוספים כוללים את היכולת לשלב את קצה הענן עם מערכות עסקיות וארגוניות מרכזיות, וכלי ניתוח נתונים. במקרה של הקצאת וניהול כמויות גדולות מאוד של חיבורים לרשת יוכלו מפתחים וצוותי תפעול IT להריץ מבחנים לפני פריסת יישומים מבוססי קונטיינר ברחבי רשת רחבה של מכשירים.

ככל שקצה הענן יהיה חכם יותר, כך יהיה טוב יותר, מפני שהוא יאפשר לצוותים לאתר תקלות או חריגים. צוותים ירצו למזער סיכונים לאור האופי הקריטי של יישומים ושירותים הנתמכים ע"י קצה הענן.

היכולת של עסקים לזהות בעיות לפני שחלה בהן הסלמה, חשובה מאוד. עם מנוע תובנות יתאפשר לאסוף ברציפות ולנתח נתונים הנשאבים מרחבי נכסי הקצה המבוזרים. בשימוש בתהליך של בינה מלאכותית ולמידת מכונה יוזנו הנתונים לתוך אנליטיקה בעלת יכולת חיזוי, שיכולה לזהות ולרשום פעילות חריגה ואז לפעול מולה תוך עדכון.

המסגרת הפתוחה
מנקודת מבט של תרבות, לקיחת בעלות על המעבר לקצה ענן עוזרת לארגונים לשפר ולשמר את הקניין הרוחני שלהם. המפתחים, צוותי תפעול משאבי מחשוב ורשתות תקשורת, שכבר מעורבים בענן ההיברידי, יסייעו לארגונים לממש את שאיפותיהם בתחום קצה הענן.

הלקחים, שיילמדו לאורך התהליך והידע, שהם יפיקו, יישארו בתוך הארגון ויספקו לו תבנית ומתכונת עבור קצה הענן. הם יהפכו למפלסי הדרך, ועבודתם תמשוך מפתחים אחרים, שאולי לא שקלו עבודה בארגון מסוים לפני שהתחיל להוכיח את יכולותיו בתחום הענן.

קיומה של מסגרת עבור פיתוח היצע קצה ענן מניב מספר יתרונות, ולא פחות מכך את היכולת להבטיח מעבר הדרגתי ושיטתי אל הקצה. הוא גם מאפשר למפתחים להשתתף בפרויקטים של קוד פתוח להאצת חדשנות במרחב שעדיין מתפתח.

וחשוב ביותר: כך, יש לארגונים החופש לחבור אל כל גוף צד שלישי מרחבי מערך ה-IT, שיסייע להם לפתח פתרון קצה ענן מלא ומושלם. הם יכולים לחבור אל ספק שירותי תקשורת מתאים לתמיכה בכל יכולת 5G, או להתקשר עם כל מספר של ספקי ענן אותם ירצו. הם לא קשורים לספק ספציפי או לטכנולוגיה מסוימת, כך, שהם יכולים לפתח את מפת הדרכים שלהם בדרך אל קצה הענן.

מהקצה אל העתיד
קצה ענן כבר נמצא כאן, אך ארגונים רק התחילו לגרד את פני השטח. היום מרבית מקרי השימוש בקטגוריית קצה ענן מקדמים פתרונות אינטרנט של דברים (IoT), אבל לקצה ענן יש יישומים עבור חברות שירותים פיננסיים לתמיכה במסחר פיננסי  ובורסאי, וכן יישומים עבור מציאות וירטואלית, מדיה ובידור ומשחקי ענן.

למפתחים יש פלטפורמה חדשה לגמרי וסביבה לפעול בה, והם מסוגלים לפתח יישומים ושירותים חדשים הבנויים על תשתית גמישה המתפתחת בקביעות, שתתמוך במודלים עסקיים חדשים ותקדם קטגוריות חדשות וסדרי גודל כלכליים חדשים. עסקים צריכים לשים לב לכך.

הנתיב אל קצה הענן כבר הותווה עבור אותם עסקים וארגונים בעלי אסטרטגיית ענן היברידי. הם כבר עובדים עם קונטיינרים, להם יש ארכיטקטורת יישומים אידיאלית עבור קצה ענן. המסגרת הפתוחה מאפשרת להם לעשות זאת על פי התנאים שלהם, לבחור את השותפים הנכונים מרחבי האקוסיסטם של הענן ומחשוב קצה המתאימים לדרישות הטכניות והעסקיות שלהם. זה מבטיח גישה מאוחדת. כך, שיוכלו לבנות קצה ענן המושרש היטב בתשתית ה-IT הארגוני והענן שלהם.

מאת: מרטין פרסיוואל, יולי 2020.
מנהל ארכיטקטי פתרונות ברד האט
 
CLOUD FREE
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים