Telecom News - העצמה של הקשרים החלשים: יישום רשתות חברתיות לארגונים ולעסקים

העצמה של הקשרים החלשים: יישום רשתות חברתיות לארגונים ולעסקים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> העצמה של הקשרים החלשים: יישום רשתות חברתיות לארגונים ולעסקים
ניתן לעבוד בדרך של שיתוף פעולה ועבודת צוות בכל ארגון בכל סדר גודל, תוך חיזוק הנאמנות של הלקוחות הפנימיים והחיצוניים, לאפשר למידע לזרום, להיאגר, להיות מנותח נכון ולשרת ביעילות את העסק בכל ממד ובכל מקום (זה רק לא דוא"ל).
מאת: אבי וייס, 18.3.15, 08:30Jive Software

גלית גנאור, (בתמונה למטה, משמאל), מנכ"לית ויועצת ארגונית, Social Knowledge: "ארגונים החלו להבין, שהם חייבים לגבש אסטרטגיה של Social אצלם בארגון. זה לא סביר, שעובדים, שמשתמשים בפייסבוק, בטוויטר, בווטסאפ ובליקדאין כדי לשתף מידע עם חבריהם, לא יוכלו לשתף מידע בצורה נכונה וחלקה עם חבריהם לעבודה.

התחום הזה כולל בתוכו את ניהול הידע בארגון. צברנו ניסיון רב בהטמעות של ארגון וניהול הידע כחלק מתהליך המעבר ל-Social. אנו מייצגית בישראל את Jive, מערכת המפותחת, בין היתר, במרכז מו"פ כאן בישראל, פתרון, שרץ כבר בחברות רב לאומיות ישראליות. אני מאמינה, שהשיטה הזו יכולה ומומלץ שתיכנס לכל חברה ישראלית בכל סדר גודל.

נושא שיתוף הידע בעסקים אינו חדש. זה פשוט נושא, שעבר התאמה במשך השנים לכלים המשוכללים של רשתות חברתיות. למדנו עם הזמן איך מעודדים עובדים להשתתף במערכות שיתוף ידע. הבנו מה המוטיבציה של עובד, מה מניע אותו להשתתף ברשת חברתית ולשתף אחרים בידע שלו.

בניגוד לעבר, הפתרונות כיום ממוקדים באנשים, ממוקדים באינטראקציות בין אנשים. כמובן שזה נעשה בענן. המעבר בשנתיים האחרונות, לאור הנסיון שצברנו, ממיקוד על התוכן למיקוד על האנשים, שינה את התחום לגמרי. זה מה שמביא להצלחה ולאפשרות למדידת ROI.

הפתרונות הקיימים היום משלבים גם כלים, שרגילים בהם להחליף ידע דוגמת הדוא"ל. הסביבה החברתית עוטפת את הדוא"ל כדי שהמידע החיוני העובר בו ישותף, ינותח וייאגר. כיום, המיקוד הוא: איך להצליח בתהליכי ה-Social. 

הניסיון, שצברנו עם Jive  מאפשר לנו להציג ROI ואנו מציגים כעת, בהסכמת הלקוחות, 32 מקרים של ארגונים משווקים שונים, שעברו ל-Social ולניהול ידע משולב בו ויש במעבר הזה ROI מוכח. 

אחד הדברים הראשונים, שמשכנעים מנהלים לעבור לתחום ה-Social, הוא היכולת שלנו לבנות במהירות ולהציג את רשת הקשרים האמיתית הקיימת בין העובדים בארגון. זה בכלל לא קשור למבנה הארגוני או לחלוקת התפקידים והסמכויות בארגון. המציאות שונה לגמרי וזה די מפתיע מנהלים, שלא ערים לצורת ההתנהלות האמיתית של הארגון.

המונחים החשובים הקיימים בניתוח הראשוני של מערכת הקשרים בארגון הם: קשרים חזקים וקשרים חלשים. השאלה, שאנו מציבים בפני מנהלים היא: איך הם מצליחים להעצים את הקשרים הללו ובמיוחד את הקשרים החלשים. המטרה המרכזית של כולנו: להגדיל את האמון בין העובדים, במיוחד בקשרים החלשים. זה מגדיל באופן ברור את התפוקה של כל העובדים ועונה על צרכים עסקיים ברורים.

הנוסחה כאן מאוד פשוטה: אמון + תקשורת + שיתוף פעולה = השגת יעדים עסקיים.

לכן, ברשת ארגונית שיש בכל עסק, צריך לדעת לנתב את הקשרים, כדי להשיג יעדים עסקיים. הכיוון: Social Enterprise. זו מהפכה תקשורתית פנימית שמאפשרת תיקשורת דו-כיוונית בין הארגון לעובדיו, ללקוחותיו, לערוצי השיווק שלו, לספקים שלו ולכל מי שנמצא בשרשרת הערך שלו. זה מוביל ישירות לשיפור הרווחיות של הארגון. זה לא מדע בדיוני, זה כאן ועכשיו וזה העתיד של ניהול ארגונים.

השוק הישראלי עדיין רחוק מיישום רשתות חברתיות, כחלק מהאסטרטגיה העסקית. מנהלים רבים בישראל, לא רק שאינם מקשיבים ללקוחות שלהם ולא רוצים להקשיב להם, הם גם לא מקשיבים לעובדים שלהם. רבים מדי מצויים עדיין ב- Web 1.0 וחושבים שזה עובד. זה לא". 

רות סרנס-פגבאום (Ruth Cernes Fagebaume), (בתמונה למעלה), מנהלת שותפים EMEA, חברת Jive Software: "כל ארגון מעוניין שהאינפורמציה העסקית המתאימה תהיה זמינה, לכל מי שנזקק לה, במקום ובמועד המתאים. אינפורמציה זה לא רק מה שיש ב-Data Base ששוכן על שרתי הארגון. עיקר המידע מועבר בדיבורים בין אנשים ובתכתובת בין אנשים. זה יכול להיות בשיחות מסדרון, בחדר האוכל, בפינת הקפה, בדואר אלקטרוני, ברשת חברתית חיצונית ועוד. המידע הנכון והחיוני יכול להיות מבוזר בכל מקום.

לכן, אנו קודם כל פונים לאנשים. הפנייה לאנשים נועדה כדי שהם יביאו ערך לחברה. המטרה המיידית: שהידע של הארגון יישאר בארגון וישמש את כולם. רבים שומרים ידע בראש וכשהם עוזבים את תפקידם או משנים תפקיד, הידע שלהם נעלם וצריכים ללמד את המחליפים הכל מהתחלה.

אנו מצאנו במקומות, שבהם נכנסנו, שעובדים, כמעט כל העובדים, אין להם אפילו מושג קלוש מהן המטרות של הארגון, מהם הערכים של הארגון, מהן המשימות הספציפיות שלהם ושל חבריהם. התוצאה: הרוב לא מביאים את הערך המתאים של עבודתם לארגון. 

ארגונים חושבים, שאם מקימים פורטל ארגוני, זה יפתור את הבעיה. אולם, מצאנו שזה לא כך. גם הפורטלים לא מתעדכנים, אינם ידידותיים, לא מתאימים למכשירים הניידים הקיימים כיום בידי העובדים, והעיקר: אין בהם איסוף, ניתוח ושיתוף ידע. זה חד-כיווני. 

ההטמעה של המערכות החדשות מאוד קלה. אין בהן שום עקומת למידה, כי המערכות החדשות נראות לעובדים בדיוק כמו כל רשת חברתית, שהם רגילים להיות בה, במרחב האינטרנט הציבורי שלהם. בדיוק אותו דבר. המערכות החדשות מתאימות לכל השפות הנפוצות, אבל הרוב רוצים באנגלית, והיא מותאמת לתרבויות השונות. הכל ניתן בהתאמה מקומית. כי הכל ממוקד באנשים. 

המערכות החדשות יכולות להיות סגורות, פתוחות לקבוצות מסוימות, או פתוחות עד וכולל הלקוחות. ניתן לקבוע רמות אבטחה והרשאות שונות. המערכות המומלצות הן מערכות המקיפות גם ספקים, שותפים ולקוחות. ניתן להגדיר איזורי עבודה שיתופיים לקבוצות עבודה, כולל שיתוף אנשים מבחוץ, למשל קבלנים ויועצים, מבלי לפתוח עבורם את כל המערכת. 

כל התוכן נאגר ומנותח בזמן אמת וניתן לראות מה השפעתו של כל פריט תוכן, לאן הוא הגיע, על מה ומי הוא משפיע, בין בתוך הארגון ובין מחוצה לו.

הדבר הראשון והחשוב ביותר למנהלים: ניתן לראות בקלות את כל הקשרים בין האנשים ובין המחלקות בארגון. כך, ניתן גם לקבוע יעדים. ניתן לשלב בזה כלים תומכים דוגמת גמיפיקיישן (מישחוק), כדי לעודד אנשים, שלא רגילים להשתתף ברשת חברתית, להיכנס ולשחק, מה שיוצר תחרויות יפה בין אנשים ומגביר את הקשרים החלשים. 

המתחרה הגדולה שלנו זה האדישות, עסקים וארגונים שלא רוצים את הפתרון של ארגון ידע ו-Social. יש מנהלים רבים, שאני נפגשת איתם והם טוענים, שהם יכולים לנהל הכל בלי כלים כאלה שיש לנו או למתחרים בנו, דוגמת מיקרוסופט ו-IBM. הם טועים והם גם מפספסים את השגת יעדי הארגון, כי הם באמת לא יודעים מה נעשה סביבם, מעליהם ומתחתם". 

ניר אסס, CA ישראל (סיפור לקוח): "אנו מפעילים עולם שלם של שיתוף ידע באמצעות קהילה, גם פנימית וגם חיצונית. אנו לומדים כל הזמן, גם מהלקוחות שלנו, ואף לאחרונה נכנסנו לשיתוף קהילות רחבות של מפתחים, מפתחים בקוד פתוח, שיפתחו תוספות עבורנו ועבור הלקוחות שלנו.

בנינו קהילות בתוך CA, והרחבנו זאת לכל שרשרת הערך שלנו, כולל ללקוחות. הקהילות שלנו מכסות כ-170 מדינות וכך הפכנו את עולם הידע שלנו לשטוח לחלוטין. אין בו כל היררכיה, למעט מנהל הקהילה. יש לנו כבר יותר מ-40 קהילות, לפי מוצרים וחטיבות של החברה. אנו הולכים בעיקביות בדרך של פתיחת כל המוצרים שלנו לקהילות, לרבות קהילות של קוד פתוח. ראינו שזה מביא הישגים, מקצר תהליכים ומביא לשביעות רצון ונאמנות של לקוחות. הכל מדיד והתוצאות מדברות בעד עצמן". 
 
צוות Jive ישראל
בתמונה (מימין): אביגדור שרוןרות סרנס-פגבאום וגלית גנאור.  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים