Telecom News - הפיאסקו ש"בישל" שמילה מימון בין עובדי בזק לקבלני פרטנר יוביל לסיום דרכו

הפיאסקו ש"בישל" שמילה מימון בין עובדי בזק לקבלני פרטנר יוביל לסיום דרכו

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> הפיאסקו ש"בישל" שמילה מימון בין עובדי בזק לקבלני פרטנר יוביל לסיום דרכו
העימות, ששמילה מימון יצר היום, שמקורו בסדרת החלטות בלתי חוקיות שלו, עימות בין עובדי בזק לפרטנר (שהשתמשה בקבלן לפריסת סיבים בתשתיות בזק), יוביל, כנראה, לסיום דרכו במשרד התקשורת. אדם, שמתחילת העשור עסוק בהרס תשתיות התקשורת בישראל: בעבר תשתיות הסלולר ובהווה - התשתיות הקוויות. אין צודקים ומנצחים בעימות הזה. כל עם ישראל משלם על הפיגור והכאוס הרגולטורי. עדכון בסוף הכתבה
מאת: אבי וייס, 26.10.17, 20:05שמילה מימון

ניתוח. היום (26.10.17) היה עימות בין עובדי בזק לעובדי קבלן של פרטנר, בעת שעובדי הקבלן הללו עבדו בפריסת סיבים בתשתיות של בזק המצויות בעיר קרית אונו. מייד אנתח את הפרשה הזו, שהיא המשך ישיר למה שחשפנו כאן במאמר: "למה שמילה מימון ואיוב קרא מסתירים את המסמכים עליהם הם חתומים?".

כל הצדדים לסכסוך עשו טעויות רבות ואנתח אותם בהמשך, אבל ישר בתחילה חייבים להעמיד את העניין החמור הזה בפרופורציות הרגולטוריות הנכונות:
  • עימותים בין חברות המתחרות בבזק לחברות הבזק, בעניין פריסת תשתיות של המתחרים (בעיקר הכוונה לפריסת סיבים בערים הגדולות) בתשתיות של חברות הבזק, היו במדינות רבות בעולם בעשור הקודם, למשל, בבריטניה, גרמניה, איטליה ועוד. בסוף התהליך, כבר בעשור הקודם ובתחילת העשור הנוכחי, הרגולטורים באירופה הבינו, שזה מוביל לדבר אחד בלבד: פיגור בפיתוח תשתיות התקשורת הקוויות במדינה ולכן שינו את הרגולציה לגמרי. בישראל, עדיין טרם הבינו את הקשר בין נפילתנו עד למקום 50 בהשוואות עולמיות של תשתיות התקשורת, לבין הרגולציה, שיצרה את הנפילה הזו. הרגולטורים לתקשורת בכל רחבי העולם עוסקים בשנים האחרונות בנושאים אחרים לגמרי. השיטה הזו (ששמילה מנסה לכפות) מתה מזמן בכל העולם
  • לבזק יש פריסת סיבים בקרוב ל-90% מבתי האב במדינה. הסיבים הללו לא מופעלים בגלל הרגולציה. פרטנר אינה יכול להחליף את בזק, היא יכולה להתחרות בה בכמה מקומות עירוניים צפופים וזה טוב מאוד, אבל זה לא פתרון לרוב תושבי ישראל. אם העימות הנוכחי יוביל לכך, שבזק תחליט לחבר את כל הבתים בישראל ברשת הסיבים שלה, ללא ביטול "ההפרדה המבנית" (מה שסוכם עימה), זה יהיה אולי הגשמת חלום. אבל זה לא יקרה. בטח לא מחר או מחרתיים או בחודשים הקרובים. אם בזק לא תחבר סיבים לבתים, גם הוט לא תעשה זאת. לכן, העימות הנוכחי מיותר לגמרי ולא מסייע במאומה לקידום התשתיות הקוויות במדינת ישראל. 
  • לפרטנר אין רישיון לפריסת סיבים לבתים, אין לה רישיון לאספקת פס רחב על סיבים (תשתית + ספק ביחד) על הרשת הזו ואין לה רישיון לאספקת שירות טלוויזיה על הפס הרחב. כלומר: לא רק עובדי בזק "עבריינים" (לכאורה). אם תשאלו: איך ייתכן שכך זה המצב, ששורר בישראל, שפרטנר מפעילה שירותי תקשורת ללא רישיון (שזה 3 שנות מאסר ועוד קנסות ועוד סנקציות)? זה מוביל לשאלה המקדימה: ממתי המצב הזה נולד ואיך הוא התפתח? לזה יש תשובה מאוד ברורה ופשוטה: הוא נולד בתחילת העשור, ביום ששמילה מימון הוצנח במשרד התקשורת כסמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה. הוא לא היה יחיד בבניית הכאוס הרגולטורי הזה. השתתפו בתהליך ההרסני הזה כל שרי התקשורת מאז (משה כחלון, גלעד ארדן, ביבי נתניהו, צחי הנגבי ואיוב קרא), וכל המנכ"לים מאז (עדן בר-טל, אבי ברגר, שלמה פילבר). מי שמתעניין בפרטים יוכל למצא אותם בכתבה: ""בסוף זה נגמר בבכי" - היסטוריה של הפרות חוק בחסות משרד התקשורת". התוצאה: מעולם לא היה אי פעם כאוס כזה עמוק בישראל, או באיזו מדינה דמוקרטית אחרת בעולם. 
  • לשמילה מימון אין שום סמכות להורות לבזק לפתוח את תשתיותיה לקבלני מתחרותיה. זה נותח בהרחבה פעמים רבות ולאחרונה כאן. זו בדיוק הסיבה למה שמילה מימון מחביא מהציבור את ההחלטה הזו שלו. שר התקשורת (איוב קרא), שכן מוסמך לקבל החלטה שכזו, לא חתם עד רגע זה על שום מסמך בנושא זה
  • העמדה הרשמית של משרד התקשורת, כפי שהוצגה בוועדת הכלכלה של הכנסת (כאן), הייתה אך לאחרונה שונה לגמרי ממה ששמילה מימון ואיוב קרא מדברים כעת. העמדה הזו אומרת כך [ציטוט]: "ההסדר הקיים היום המחייב את בזק לאפשר לחברות חסרות תשתית (סלקום ופרטנר) יורחב גם לשימוש החברות בעלות התשתית HOT ו-IBC כפי שמוצע בחוק כפוף לתוספת לחוק של הסעיפים הבאים: IBC תעמיד את רשת החשמל הארצית - שהיא משאב לאומי שנבנה בכספי משלם המיסים גם לחברות תקשורת אחרות - כגון הוט. סביר כי בזק לא תזדקק להשתמש בכך). יקבעו הגנות ינוקא ל-IBC בערים בהם כבר החלה לפרוס ובהם היא עתידה להיפרס בשנתיים הקרובות (לדבריהם, כ- 20% מבתי האב) - בכל שאר הארץ תתאפשר מיידית להוט / סלקום / פרטנר - אפשרות פרישת סיבים ע"ג רשת החשמלבאופן שימנע תלות בלעדית בבזק". כלומר: פרטנר אמורה הייתה לא להיות תלויה בבזק והיא אמורה לפרוס את הסיבים שלה בתשתית של חברת החשמל, שאין בה בעיות של חפירה והשחלה של סיבים ברחובות הערים, או לפרוס סיבים עצמאית בשיטת ה-Micro-Trenching
ניתוח השגיאות המרכזיות של הפרשה הטרייה הזו:
  • שר התקשורת איוב קרא הוציא הודעת תמיכה בשמילה מימון וזו לשונה: "מדיניות משרד התקשורת בראשותי היא לאפשר המשך פיתוח התשתיות במדינת ישראל שיאפשרו אספקת תקשורת רחבת סרט לכל דורש למען ציבור הצרכנים. לתושבי ישראל מגיע לעמוד בשורה אחת מבחינת יכולות התקשורת עם המדינות המתקדמות בעולם"..."השר קרא שוחח הבוקר עם יו"ר דירקטוריון בזק דוד גרנות, וביקש להורות לעובדי בזק להפסיק באופן מיידי את ההתנגדות לפריסה. המשרד נחוש לאפשר לחברות לפרוס תשתית כך שתתקיים תחרות לרווחת הצרכן". תשומת לב, שאין כאן שום התייחסות מי צודק (בזק או פרטנר). המשמעות: השר השאיר את זה לשמילה מימון, שייפול לבד בהחלטותיו. בקרוב נראה את הסכין של איוב קרא ננעצת בגב של שמילה מימון. השר עשה זאת ויותר מפעם אחת ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין (ד"ר יפעת בן חי-שגב), שלא הבינה "מי נגד מי" במשחק הזה. כעת יגיע תורו של שמילה מימון, ודי מהר. אולי כבר בשבוע הקרוב. 
  • עובדי בזק: הם צודקים במאבקם (מבחינה חוקית ורגולטורית), אבל טועים לגמרי בשיטת המאבק. הפגנות כוחניות ומאבק כוחני נראים רע מאוד והם לא יכולים לקבל אהדה של הציבור ו\או בתי המשפט, לצורה כזו של מאבק. 
  • חברת בזק: הניסיון של בזק ממאבק דומה קודם (שהיה בעניין כניסת הוט לאספקת שירותי טלפוניה לפני כמעט עשור - הפרשה הזו מפורטת כאן, למתעניינים), פרשה, שהובילה את בזק לחקירה ברשות להגבלים עסקיים וגם במשרד התקשורת, הוביל את בזק לשגר מייד על הבוקר את הההודעה הבא לעיתונות: "לאור הכרזת ההסתדרות על סכסוך עבודה בבזק, פנתה החברה לביה״ד לעבודה, בבקשה לקבלת צו מניעה. יצוין כי העיצומים בהם נוקטים העובדים מכוונים כלפי עבודות הפיתוח בהן עוסקת החברה, אך אין בהן כל פגיעה בפעילות השוטפת ובשירות הניתן ללקוחות החברה וללקוחות ספקי התקשורת האחרים העושים שימוש ברשת בזק. עילת הפנייה לביה״ד היא הצורך בהמשך פעילות הפיתוח, זאת משום שבזק מחוייבת בביצוע העבודות גם לספקי תקשורת אחרים״. לאחר שעובדי בזק החלו לחסום פיזית את עובדי הקבלן של פרטנר, פנתה הנהלת בזק בדחיפות לבית הדין לעבודה. הפנייה המלאה של בזק לבית הדין מצויה כאן - למתעניינים, מאוחר יותר משכה בזק את המכתב ונקבע בהסכמה דיון בנושא בתחילת השבוע הקרוב. לעניות דעתי, בזק טועה כשהיא הולכת במסלול הזה (למרות שזה לקח, שלמדה מהפרשה הקודמת עם הוט). המעשה הנכון ,שהייתה בזק אמורה לבצע: עם קבלת ההוראה משמיל מימון, לגשת מיידית לבג"ץ, או לפעול בדרך של "עתירה מנהלית", ולהילחם משפטית בהחלטה הלא חוקית של שמילה מימון.  
  • הדרך החוקית והנכונה של משרד התקשרת לטפל בבעיה הנוכחית: לדרוש קודם כל, שפרטנר תוציא רישיונות כחוק לכל מה שהיא עושה ולהעניש אותה על מה שעשתה עד כה ללא רישיונות. את חילוקי הדיעות בין החברות יש להביא בפני שר התקשורת, שישקול את הנושא, יבצע שימוע ציבורי אם צריך, ויקבל החלטות, שתפורסמנה ברבים
שורה תחתונה:
המאבק בין קבלני פרטנר ופרטנר (וגם סלקום) לעובדי בזק הוא מאבק מוטעה ותקשורתי נטו. מדובר במהומה, ששמילה מימון יצר בכוונה, תוך הפרות חוק בקנה מידה אדיר מצדו, מה שכנראה יוביל אותו די מהר לסוף דרכו במשרד התקשורת. 

עדכון 2.11.17: בעקבות דיון בבית הדין לעבודה הוציא שר התקשורת (איוב קרא) תדרוך לעיתונאים הנמצא כאן, למתעניינים בשטויות חסרות הבסיס החוקי היוצאות בקצב בלתי נלאה מפיו. אין אפילו מילה אחת (מלבד התאריך ושם השר) שהיא נכונה בהודעה הזו. בהודעתו, השר שוב מתחמק מהכרעה ומטיפול בנושא המסור לסמכותו הבלעדית, ולמעשה השר מבקש מסלקום ומפרטנר להיות "ילדים טובים" ולא להרגיז את עובדי בזק.... בושה לשר המכנה את עצמו שר התקשורת. 


עדכון 29.1.18: כצפוי, בזק הפסידה בבג"ץ מול "קליקת הפרקליטים" בעניין עבודת קבלני סלקום ופרטנר בתשתיות שלה. במקום לתקוף את אי הסמכות של ההחלטה, בזק טענה טענות שונות ומשונות שבג"ץ (כצפוי) לא קיבל. שר התקשורת, איוב קרא, מסר בתגובה: "אני מברך על ההחלטה. אנו נמשיך לפעול לקידום התחרות ופרישת תשתיות רחבות פס במדינת ישראל לרווחת הציבור, ונעשה הכול להעלות את ישראל בתשתיות אינטרנטיות לרמה גבוהה וטובה יותר". כמובן שאין כל קשר בין הצהרת השר למציאות. 
 
ביזיון!!!! 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים