Telecom News - "השוק הסיטונאי", גם במתכונת היחסית חדשה - WLR, מתבטל - גם בבריטניה

"השוק הסיטונאי", גם במתכונת היחסית חדשה - WLR, מתבטל - גם בבריטניה

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> "השוק הסיטונאי", גם במתכונת היחסית חדשה - WLR, מתבטל - גם בבריטניה
"השוק הסיטונאי", גם במתכונת היחסית חדשה - WLR - מתבטל ומחוסל סופית - גם בבריטניה!
 מאת: אבי וייס, 1.5.18, 06:40השר איוב קרא
 
אנו חיים בישראל ב"אי מבודד" הכולל בתוכו רגולציה של "שוק סיטונאי", שלא קיימת בשום מקום אחר בעולם. חשיפת ההתפתחויות הדרמטיות ברגולציית שוק התקשורת בבריטניה, מה שמוביל לביטול השריד האחרון של "שוק סיטונאי" שם (שהתקיים ברגולציית ה-WLR), על רשת חברת הבזק הבריטית – BT וחברת הבת שלה לשירותי תשתיות "שוק סיטונאי" - Openreach.
 
למי שלא מכיר את המושג "שוק סיטונאי", שנולד באירופה בחלק ממדינות ה-EU (האיחוד האירופאי) וחושב, ש"שוק סיטונאי" זה מה שיש בישראל - פשוט טועה. אין דבר כזה.
 
מה שיש בישראל - זו המצאה ישראלית מקורית, שנשענת בחלקה המרכזי על רגולציה, שהייתה בשנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת, בכמה מדינות באירופה.
 
במהלך השנים, השוק הסיטונאי במודל הישן הזה בוטל בכל מדינות ה-EU. בלגיה הייתה הראשונה לבטל זאת לפני יותר מעשור, אחריה הלכו רוב המדינות ובסוף השינוי אומץ ע"י הרגולטור האירופאי לתקשורת - BEREC. זאת, בגלל שמודל "השוק הסיטונאי" הישן הזה פוגע בנכונות לקדם ולפתח תשתיות תקשורת. ספקי הבזק באירופה, מ-2016 לא חוייבו יותר לפתוח את התשתיות למתחרים.
 
המודל הרגולטורי הישן של "השוק סיטונאי" הוחלף במודל רגולטורי חדש (יחסית) בשם WLR (ר"ת: Wholesale Line Rental) ובעוד רכיבים חדשים בעולם הרגולציה, מודל, שלא יושם מעולם בישראל. בחלק ממדינות העולם זה נקרא בקצרה Wholesale (או Retail) ובמסמכים הרגולטוריים האירופאים ב-EU, הם מתעקשים לקרוא לזה WLR.
 
הרעיון של ה-Wholesale (או WLR), שהוא "שוק סיטונאי" נכון, הוגן ותחרותי, הוא פשוט ביותר להבנה וליישום. הרעיון הזה קיים משחר ההיסטוריה של קיום עולם המסחר, כשבני האדם עברו מכלכלה של "סחר חליפין" לכלכלה של "כסף".
 
היתרון הגדול של ה-Wholesale כגישה רגולטורית: השיטה הזו מאפשרת את הגישה של Win-Win. דהיינו: שני הצדדים לעסקה מרוויחים ושני הצדדים לעסקה מרוצים. בכל שיטה רגולטורית אחרת, כמעט תמיד אחד מהצדדים לעסקה מרגיש, ש"דפקו אותו" וכמעט תמיד יהיה רצון לאחד מהצדדים לעסקה "להרוויח מהשיטה" ע"י תרגילים ומניפולציות על השיטה ועל הצד השני. בנוסף, Wholesale זה המודל היחיד המעודד פיתוח וקידום תשתיות של הצד המונופוליסטי החזק יותר (חברות הבזק) בהסכם, כי שני הצדדים מרוויחים מכך.
 
שלמה פילבר ("עד המדינה"), ניסה ליישם את המודל הזה לגבי הטלפוניה של בזק, אבל לא הצליח מסיבות רבות.
 
כך, נתקענו בישראל במודל רגולטורי ישן ביותר ושגוי (שהחל במאה הקודמת בכמה מדינות ונעלם בעשור האחרון לרבות ב-EU) בשם BSA (ר"ת: Bit-Stream Access), שכבר לא קיים בעולם כרגולציה מחייבת, אבל נדחף במרץ כל השנים ע"י ראשי משרד התקשורת ובשנים האחרונות ע"י שמילה מימון, ב"שירות" עבור סלקום ופרטנר, ובאופן די אידיוטי וחסר כל היגיון, המודל הרגולטורי הזה נכפה גם על רשת הוט, שאין אצלה בכלל יכולת מעשית להפעיל את טכנולוגיית ה-BSA, שהיא חלק מרגולציית ה-BSA.
 
מי שמעוניין להעמיק בהבנת השינוי הרגולטורי הענק הזה, שהתרחש ב-EU בעשור החולף, יוכל לקרוא על כך: כאן, כאן, כאן, כאן, כאן וכאן. אצלנו בארץ - לא שמעו על זה. רגולציית SLU (שכרגע מתרכזת בהעברת סיבים בתשתיות בזק) שנכפתה בשנים האחרונות על בזק בכוח, לא יושמה במלואה בשום מקום בעולם, אפילו לא באופן חלקי והיא בוטלה מזמן - באירופה. 
 
מהם החידושים הטריים ב"שוק הסיטונאי" בבריטניה?
במשך שנים רבות, בריטניה פיגרה אחרי ההתפתחויות הרגולטוריות של ה-EU, ונוח היה למשרד התקשורת הישראלי להציג את המודל הבריטי כדוגמה לחיקוי, ביישום "השוק הסיטונאי" הישראלי. זה גם הביא לישראל את הרעיון ל"פירוק בזק" (הטענה, שיש "לפרק את בזק", כמו BT הבריטית. אולם, בבריטניה זה לא היה פירוק מלא של BT, אלא חלקי בלבד, בתהליך המשתנה עם הזמן). כיום, כל זה שייך להיסטוריה.
 
בכלל מדינות ה-EU, כאמור לעיל, הרגולציה הקרויה BSA בוטלה כבר לפני מעל ל-4 שנים (כמפורט למשל כאן), ובבריטניה, הממשלה והרגולטור לתקשורת שם - OFCOM, החליטו לפני מעל ל-3 שנים, לבצע "מהפך רגולטורי" (כמפורט גם כאן) ולקדם את פיתוח תשתיות התקשורת של בריטניה במהירות. זאת, כדי לא להישאר מאחור, גם בתחום הקווי וגם בתחום הסלולרי, על בסיס עקרונות חדשים, שבמרכזם: "תחרות מבוססת תשתיות". למשל, בסלולר בוטלה "הנדידה הפנים ארצית" ובוטל הסדר "שת"פ אנטנות" והוחלט, שהתחרות תתבסס על "תשתיות עצמאיות" של חברות הסלולר, מהלך רגולטורי ארוך טווח שיצא לדרך.
 
כך, בעשור שחלף, הרגולציה עברה בכל מדינות ה-,EU שהיה בהן "שוק סיטונאי" (לא בכל המדינות ב-EU היו הסדרים כאלה של "שוק סיטונאי". למשל בחלק ממדינות סקנדינביה מעולם לא עסקו בזה), להסדר הרגולטורי של WLR. זה קרה בעשור הנוכחי גם בבריטניה, שסגרה את הפער, שהיה לה בתחום תשתיות התקשורת, בינה לבין מדינות מתקדמות אחרות ב-EU.
 
החידוש האחרון בבריטניה פורסם ממש לפני פחות משבוע: חברת הבזק הבריטית BT, החליטה לעבור במהלך, שיימשך עד 2025, מטלפוניה מבוססת חוטי נחושת (PSTN) לטלפוניה מבוססת IP, כלומר: ,VoIP או VoB כפי שזה מכונה ברגולציה הישראלית, בהתבסס על חיבורי סיבים לבתים.
 
במקביל, חברת הבת לתשתיות של BT לשירותי "שוק סיטונאי" בשם Openreach, הודיעה, שבמקביל למהלך של חברת האם BT, היא מבטלת (באישור הרגולטור הבריטי לתקשורת) את הסדרי ה-WLR על הרשת שלה. הסיבה מאוד ברורה: אם התקשורת והטלפוניה היא VoIP (או VoB), כל אחד יכול לספק זאת, בלי שום מגבלה או חסמים, ולכן אין צורך בשום הסדרי "שוק סיטונאי" על רשתות IP. לא BSA, לא WLR ולא נעליים. כך מת "השוק הסיטונאי". גם בבריטניה.
 
מה אמור לעשות הרגולטור לתקשורת בגישה החדשה של סיבים לבתים?
כמובן, לבטל את כל הסדרי "השוק הסיטונאי" הישנים, גם את הגישה היותר חדשה - WLR, כי תחרות בונים על בסיס "תשתיות עצמאיות". כל השאר אלה שירותים מעל ל-IP, שפתוחים לכל תחרות.
 
לכן, במצב רגולטורי כזה, יש צורך לתת דגש ל-3 תחומים רגולטוריים:
  • .Open-Access כלומר: "גישה פתוחה" לכל ספק הרוצה לספק שירותים מעל לרשת ה-IP.
  • .Net Neutrality כלומר: לשמור על שוויוניות מלאה ברשת ה-IP.
  • למנוע "שימוש לרעה בכוח" של מונופולים (נושא המטופל בעיקר ע"י הרגולטורים המטפלים במונופולים, דוגמת הרשות להגבלים עסקיים בישראל). ב-EU מטפלים בזה ב"יד ברזל", כולל נגד מונופולים ענקיים באינטרנט דוגמת: גוגל ופייסבוק. גם אפל "קיבלה מכה חזקה בראש" מהרגולטורים ב-EU.
לכן, הרגולטור לתקשורת בגישה החדשה הזו, אמור להתרכז בנושאים הרלבנטיים למאה ה-21 והלאה.
 
אז לאן אנו הולכים בעשורים הבאים? אפשר לקרוא על כך כאן.
 
לכן, את ה-EU בכלל (כאן) ואת הרגולטור לתקשורת של ה-EU (BEREC) בפרט (כאן), מעניינים כיום (ובשנים הקרובות) מספר נושאים, והחשובים שבהם הם:
  • המעבר ל-5G במודלים עסקיים, שיווקיים וטכנולוגיים חדשים. סקירה עדכנית על ההתקדמות של מדינות ה-EU ליישום 5G מצויה בדו"ח המחקר המעניין, שניתן להורדה מכאן, שפורסם לאחרונה ע"י BEREC. בישראל בינתיים רק מברברים ו"מוכרים ספינים" לתקשורת.
  • קידום "הסדרי הנדידה הסלולרית לחו"ל". אחרי שבתוך ה-EU נושא הנדידה הסלולרית נפתר (כלומר: אין יותר נדידה לחו"ל במעבר בין מדינות ה-EU, לפי עיקרון רגולטורי חדש המכונה בשם: RLAH - Roam Like At Home, ב-EU מעוניינים להרחיב את העיקרון הזה לחלקים נוספים בעולם עבור תושבי ה-EU ובמקביל להפוך את כל מדינות ה-EU ל"שוק סלולרי אחד" (עיקרון ה-Single Market).
  • עדכון רגולציית "ניטרליות הרשת" (Net-Neutrality). נערך שימוע בנושא וכעת BEREC ונציבות השוק נמצאים במהלך לשינוי הרגולציה בתחום הזה. כלומר: להחמיר את הכללים, במקביל להחמרת הכללים והרגולציה בנוגע לשמירה על הפרטיות ב-EU, מה שמכונה GDPR. אצלנו, רגולציית "ניטרליות הרשת" פשוט נעלמה ואיננה, זה קרה מזמן, כחלק מהכאוס של התנהלות משרד התקשורת הישראלי, מול חברות התקשורת בעשור הנוכחי.
  • קידום תכנית של ביטול קידומות החיוג (הקוויות והסלולריות) בין כל מדינות ה-EU, וביטול ההפרדה בין שיחות קוויות לסלולריות (כי ממילא רוב השיחות, גם ליעדים קוויים, מקורן בשיחות סלולריות), רגולציה המכונה בשם Intra-EU calls. זו תכנית הנמצאת כרגע רק בצעדיה הראשוניים ב-EU. פירוט נוסף של הרגולציה החדשה הזו נמצא כאן, למתעניינים.
 שורה תחתונה
בעוד שבשוק האירופאי (EU) בכלל ובבריטניה בפרט שוק התקשורת ורגולציית התקשורת נעים במהירות קדימה, אנו נתקענו בישראל ברגולציה מפגרת ומטורפת. אין דבר כזה בשום מקום בעולם.
 
בבריטניה, אותה לקחנו כדוגמה ליישום "השוק הסיטונאי" ברגולציה, שאין כבר (ממזמן) בבריטניה, בשם BSA, רגולציה שמעולם לא יושמה בבריטניה (כי שם יישמו מודל אחר של "שוק סיטונאי" בשם VULA, שגם הוא כשל), הרגולציה עבר שם ל-WLR וכעת היא (רגולציית ה-WLR) נמצאת בשלבי ביטול מוחלטים, גם בבריטניה, עקב המעבר לתחרות מבוססת תשתיות סיבים ומעבר ל-5G.
 
במציאות, אין בשום מדינה בעולם צורה כזו מפגרת וחסרת היגיון של רגולציית BSA ל"שוק סיטונאי", עם "הגנת ינוקא" ו"אפליה באכיפה", כמו שיצר שמילה מימון, במו ידיו, כמתואר על ידו בבהירות בראיון בגלובס, על חברות תקשורת ענקיות ובעלות תשתיות מגוונות דוגמת סלקום, שנמצאת בשוק התקשורת הישראלי מזה כ-24 שנה ופרטנר, שנמצאת בשוק כ-19 שנה.
 
יודגש, ש"השוק הסיטונאי" נבנה באירופה והתפתח באירופה במאה שעברה, רק כדי לסייע בתחרות לחברות קטנות, צעירות, זריזות וחסרות תשתיות - לא עבור חברות ענק ותיקות, בעלות תשתיות ואיטיות בהתפתחותן, דוגמת סלקום ופרטנר .ושם, הרגולציה כל הזמן מתקדמת, לכיוון ביטול מוחלט של "השוק הסיטונאי". בארה"ב, "השוק הסיטונאי" בוטל כבר לפני עשור וחצי, כי שם הבינו מיד, את הטעות ביישום רגולציית BSA.
 
לא פלא, שישראל הידרדרה בעשור האחרון לתחתית הרשימה של המדינות בעולם בתחום התשתיות הקוויות והסלולריות. רק לפני 2 עשורים ועד לפני כעשור, היינו "בצמרת הליגה העולמית" בפס הרחב הקווי והנייד. ההידרדרות הזו היא פרי מעשי ידי בני אדם, שחושבים שהם "הסגנים של אלוהים", שעמדו ועומדים בראש משרד התקשורת הישראלי. הרעיון הכושל של רגולציית BSA קיבל גיבוי מיניסטריאלי ממשה כחלון בתחילת העשור אבל לא מומש בזמן כהונתו כשר התקשורת, הרעיון הזה יושם אצל גלעד ארדן ממש לקראת סיום תפקידו כשר התקשורת, ונמשך מאז ועד היום בעיוורון מוחלט עד השר איוב קרא, (בתמונה למעלה משמאל), שר התקשורת הנוכחי. שום ספין של שר התקשורת כלשהו, לא יכול לשנות את העובדות והמציאות הזו הקיימת בישראל.
 
לכן, הטיפול הכושל ברגולציית עולם התקשורת בישראל והטיפול הכושל וחסר האחריות של ראשי משרד התקשורת וגופי הסמך של המשרד בתחום השמירה על האינטרסים הציבוריים וקיום החוק במדינת ישראל (בדגש על חוק התקשורת ותקנותיו), מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק .
 
סרטון:
סיכום עיקרי הרגולציה החדשה ב-EU ל-2018, כעולה במפגש ראשי BEREC (הרגולטור האירופאי לתקשורת), שנערך במרץ 2018: 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים