תחזית 2020: AI ו-ML מתקדמות ומודיעין איומים יגרמו להאקרים לאבד יתרונם

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> אבטחה וסייבר >> תחזית 2020: AI ו-ML מתקדמות ומודיעין איומים יגרמו להאקרים לאבד יתרונם
התחזית ל-2020: AI ו-ML מתקדמות ומודיעין איומים יגרמו לפושעי הסייבר לאבד יתרונם
מאת: מערכת Telecom News, 1.12.19, 13:40AI FREE

על ארגונים לאמץ אסטרטגיות אבטחה הממקסמות אינטגרציה, בינה מלאכותית מתקדמת, למידת מכונה מאוחדת ומודיעין איומים, שניתן לפעול לפיו כדי להגן על עצמם בצורה אקטיבית נגד התקפות חדשות. הדו"ח חושף את השיטות, שתשמשנה את פושעי הסייבר בעתיד הקרוב ואת האסטרטגיות, שתסייענה לארגונים להגן על עצמם מפני ההתקפות.
 
פורטינט, שעוסקת בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, חשפה את תחזיות איומי הסייבר של מעבדות FortiGuard, גוף המחקר הגלובלי של החברה, ל-2020 והלאה. התחזיות חושפות את השיטות, שלדעת החוקרים של פורטינט, תשמשנה את פושעי הסייבר בעתיד הקרוב ואת האסטרטגיות שתסייענה לארגונים להגן על עצמם מפני ההתקפות.

להלן ממצאי הדו"ח העיקריים:  
התחכום של פושעי הסייבר לא מאט
לא ניתן לצפות לבצע שינויים באסטרטגיית האבטחה מבלי להיתקל בתגובה של פושעי הסייבר. רשתות וארגונים המשתמשים בשיטות מתוחכמות של איתור ותגובה להתקפות עלולים למצוא את עצמם מול תגובת נגד חזקה אף יותר של פושעי הסייבר. שיטות התקפה מתוחכמות יותר, שטח התקיפה הפוטנציאלי המתרחב ומערכות חכמות מבוססות AI תורמים גם הם לעלייה ברמת התחכום של פושעי הסייבר.

טכניקות התחמקות מתקדמות - לפי דו"ח מפת האיומים של החברה, ישנה עלייה בשימוש של טכניקות התחמקות מתקדמות, שנועדו כדי למנוע גילוי, להשבית את ההתקנים ופונקציות האבטחה ולפעול מתחת לפני השטח באמצעות שימוש באסטרטגיות של Living of the Land, שמנצלות תוכנה מותקנת ומסוות את התעבורה הזדונית כלגיטימית.

כלי נוזקה מודרניים רבים כבר כוללים בתוכם מאפיינים, שנועדו לחמוק מאנטי וירוסים או כלי איתור איומים אחרים, דבר ההופך את פושעי הסייבר ליותר ויותר מתוחכמים בשיטות הערפול שלהם, שנועדו כדי להימנע מאיתור. אסטרטגיות כאלו מנצלות וממקסמות את החולשות של משאבי האבטחה והצוות.

טכנולוגיית נחיל - במהלך השנים האחרונות, העלייה של טכנולוגיית הנחיל, שיכולה למנף למידת מכונה ו-AI כדי לתקוף רשתות והתקנים, הדגימה פוטנציאל חדש. פיתוחים בטכנולוגיית הנחיל הם בעלי השלכות רבות עוצמה בתחומים של רפואה, תחבורה, הנדסה ופתרון בעיות אוטומטי. יחד עם זאת, טכנולוגיה זו יכולה לשמש גם את פושעי הסייבר במידה וארגונים לא יעדכנו את אסטרטגיות האבטחה שלהם.

הפושעים יכולים להשתמש בנחילים של בוטים כדי לחדור לרשת, להשתלט על הגנות פנימיות, למצוא ולחלץ נתונים ביעילות. בוטים בעלי התמחות מסוימת, שחמושים בפונקציות ספציפיות, יוכלו לחלוק ולתאם מודיעין הנאסף בזמן אמת כדי להאיץ את יכולת הנחיל לבחור ולהתאים התקפות, שנועדו לפגוע ביעד אחד או אפילו מספר יעדים בו זמנית.

רשתות דור 5 ומחשוב קצה הופכים לנשק - הופעתן של רשתות דור 5 עלולה להיות הזרז להתפתחות של התקפות פונקציונליות מבוססות נחיל. הדבר יכול לקרות באמצעות היכולת ליצור רשתות מקומיות המיועדות לכך, שיכולות לשתף ולעבד מידע ויישומים במהירות.

ע"י הפיכת רשתות דור 5 ומחשוב קצה לנשק, התקנים אינדיבידואליים, שנפגעו, יכולים להפוך לצינור עבור קוד זדוני, וקבוצות של התקנים, שנפגעו, יכולים לעבוד יחד כדי להתמקד בקורבנות העושים שימוש ברשתות דור 5. בהינתן המהירות, המודיעין והטבע המקומי של התקפה כזו, טכנולוגיות אבטחה ישנות עלולות לעמוד בפני האתגר הטמון במאבק יעיל באסטרטגיה זו.

שינוי באופן שבו פושעי הסייבר משתמשים בהתקפות Zero-day - באופן מסורתי, איתור ופיתוח פרצה עבור חולשת zero-day הייתה יקרה. כך, שפושעי הסייבר, לרוב, היו אוגרים אותן עד שפורטפוליו ההתקפות הקיים שלהם נוטרל. שטח התקיפה המתרחב והיעדר של אסטרטגיית אבטחה יעילה עלולים להביא לגידול משמעותי בנפח נקודות התורפה של zero-day, שפושעי הסייבר יכולים לנצל לטובתם. גם בדיקות אבטחה של בינה מלאכותית, שנועדו לדמות התקפות שונות (fuzzing) וכרייה של zero-day, עלולות להגדיל בצורה מעריכית את הנפח של התקפות zero-day.

משנים את המסלול של התקפות הסייבר
התקפות הסייבר הפכו למתוחכמות ביותר בשנים האחרונות והגדילו את היעילות והמהירות שלהן. מגמה זו עלולה להמשיך, אלא אם ארגונים רבים יותר יעשו שינוי בדרך בה הם בונים את אסטרטגיות האבטחה שלהם. הנפח, המהירות והתחכום של נוף האיומים הגלובלי כיום דורשים מהארגונים את היכולת להגיב בזמן אמת ובמהירות גבוהה כדי להדוף ביעילות התקפות אגרסיביות, כאשר התקדמות בתחומי הבינה המלאכותית ומודיעין האיומים יהוו חלק חשוב במאבק זה. 

התפתחות הבינה המלאכותית כמערכת - אחת המטרות של פיתוח אבטחה ממוקדת בינה מלאכותית (AI) הייתה ליצור מערכת חסינה ובעלת יכולת הסתגלות עבור הרשת, שדומה למערכת הנמצאת בגוף האדם.

הדור הראשון של AI תוכנן כדי להשתמש במודלים של למידת מכונה כדי ללמוד, לתאם ולקבוע את דרך הפעולה הספציפית.

הדור השני של AI מינף את היכולת המתוחכמת הגוברת לאתר דפויסים כדי לשפר משמעותית דברים כמו בקרת גישה על ידי ביזור של צמתים (nodes) לומדים לאורך סביבות.

הדור השלישי של AI הוא המקום, שבו לא מסתמכים על מרכז ניהול מרכזי יחיד, אלא ה-AI יחבר את הצמתים הלומדים האזוריים שלו. כך, שניתן יהיה לחלוק, לתאם ולנתח נתונים הנאספים באופן מקומי בצורה מבוזרת יותר. מדובר בהתפתחות חשובה מאוד עבור ארגונים המעוניינים לאבטח את סביבות הקצה המתרחבות שלהם.

למידת מכונה מאוחדת - למידת מכונה, יחד עם מינוף של צורות מסורתיות של מודיעין איומים, שנאסף ממקומות שונים או נגזר מניתוחי נתונים ותעבורה פנימיים, תסתמך, בסופו של דבר, על שטף של מידע רלוונטי המגיע מהתקני קצה חדשים לצמתים לומדים מקומיים. איתור ותיאום מידע המגיע בזמן אמת יאפשרו למערכת ה-AI לייצר תצוגה מלאה יותר של נוף האיומים ואף ללטש את הדרך בה מערכות מקומיות יגיבו לאירועים מקומיים.

מערכות AI תהיינה מסוגלות לראות, לתאם, לאתר ולהתכונן לאיומים באמצעות שיתוף מידע לאורך כל הרשת. בסופו של דבר, מערכת למידה מאוחדת תאפשר לסטים של נתונים להתחבר ביניהם. כך, שמודלים של למידה יהיו מסוגלים להסתגל לסביבות משתנות ולמגמות אירועים, ושאירוע ,שהתרחש בנקודה אחת ישפר את המודיעין של כל המערכת.  

שילוב AI עם דפוסי פעולה כדי לחזות התקפות - השקעה ב-AI מאפשרת לארגונים להפוך מטלות שונות לאוטומטיות, יחד עם מערכת אוטומטית היכולה לחפש ולאתר התקפות בדיעבד ולפני שהן מתרחשות. שילוב בין למידת מכונה עם ניתוח סטטיסטי יאפשר לארגונים לפתח תכנון פעילות מותאם ל-AI כדי לשפר את האיתור והתגובה לאיומים.

שיטות אלו, שמתייחסות לאיומים, יכולות לחשוף דפוסים חבויים המאפשרים למערכת ה-AI לחזות את הצעד הבא של התוקף, את מקום התקיפה הבא ואף לקבוע מיהם פושעי הסייבר, שככל הנראה, אחראיים למעשה.

אם מידע זה נוסף למערכת AI לומדת, צמתים לומדים מרוחקים יהיו מסוגלים לספק הגנה מתקדמת ואקטיבית, בה הם לא רק מאתרים איום, אלא גם חוזים תנועות, מתערבים בצורה אקטיבית ומבצעים תיאום עם צמתים אחרים כדי להשבית בצורה סימולטנית את כל שטחי התקיפה.   

שימוש במודיעין נגדי והטעית פושעי הסייבר - אחד המשאבים הקריטיים ביותר בעולם של ריגול זהו מודיעין נגדי והדבר נכון גם בעת תקיפה או הגנה על סביבה, שבה כל המהלכים מנוטרים בקפידה. היתרון המובהק של אלה הנמצאים בצד המגן זוהי הגישה למודיעין איומים, שחסרה בד"כ לפושעי הסייבר, כאשר יתרון זה יכול לגדול אף יותר באמצעות למידת מכונה ו-AI לצורך הטעיה של התוקפים.

יחד עם זאת, השימוש הגובר בטכנולוגיות הטעיה יכול לעורר תגובת נגד מצד פושעי הסייבר, שיצטרכו ללמוד להבדיל בין תעבורה לגיטימית וכזו המתעתעת בהם מבלי להיתפס. ארגונים יהיו מסוגלים להתנגד לפושעי הסייבר ביעילות ע"י הוספת חוקים ושימוש נרחב ביכולות AI עבור אסטרטגיות ההטעיה שלהם, שלא רק תאתר את הפושעים המחפשים לזהות תעבורה לגיטימית, אלא גם תשפר את תעבורת ההטעיה.

כך, שלא ניתן יהיה להבדיל בינה לבין טרנסאקציות לגיטימיות. בשימוש נכון, ארגונים יוכלו להגיב לכל מאמצי מודיעין הנגד לפני שאלה מתרחשים ולהיות בשליטה על הרשת שלהם.

שיתוף פעולה עם רשויות אכיפת החוק - בעוד שלאבטחת סייבר יש דרישות ייחודיות הקשורות לדברים כמו פרטיות וגישה, פשיעת הסייבר היא חסרת גבולות. כתוצאה מכך, ארגוני אכיפת החוק החלו לפתוח מרכזי פיקוד גלובליים ולקשר אותם למגזר הפרטי כדי לחזק את היכולת שלהם לראות ולהגיב לפעולות של פושעי הסייבר בזמן אמת.

שיתוף פעולה בין רשויות אכיפת חוק גלובליות עם המגזר הפרטי והציבורי יכול לסייע בזיהוי ותגובה לפושעי הסייבר. יוזמות, שמולידות גישה מאוחדת יותר כדי לגשר על הפערים בין סוכנויות אכיפת חוק מקומיות ובינלאומיות, ממשלות, עסקים ומומחי אבטחה תעזורנה לזרז את החלפת המידע המוקדמת והמאובטחת כדי להגן על תשתיות קריטיות נגד פושעי הסייבר. 

דרק מאנקי, ראש תחום תובנות אבטחה ובריתות איומים גלובליות בפורטינט: "ניתן לייחס הרבה מההצלחה של פושעי הסייבר ליכולת לנצל את שטח התקיפה המתרחב ופערי האבטחה הנובעים מהטרנספורמציה הדיגיטלית. לאחרונה, מתודולוגיות התקיפה של הפושעים הפכו למתוחכמות אף יותר באמצעות השילוב המקדים של בינה מלאכותית וטכנולוגיית נחיל.

למרבה המזל, המסלול הזה יכול להשתנות ברגע, שבו ארגונים יתחילו להשתמש באותן האסטרטגיות כדי להגן על הרשתות שלהם בהן משתמשים פושעי הסייבר כדי לתקוף. הדבר דורש גישה מאוחדת, מקיפה, משולבת ואוטומטית כדי לאפשר הגנה ונראות לאורך כל חלקי הרשת והקצוות השונים, החל מה-IoT ועד לעננים דינמיים".  
 
 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
שנה טובה ומתוקה, מלאת בריאות והצלחה, גמר חתימה טובה, לכל קוראינו באשר הם!!!

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/9/20-1/10/20 - VMworld 2020

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי   

22-30/11/20 - Oracle Week

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
LIVECITY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים