התקנת מצלמות אבטחה IP – מדריך פתרונות לעסקים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> התקנת מצלמות אבטחה IP – מדריך פתרונות לעסקים
התקנת מצלמות אבטחה IP – מדריך פתרונות לעסקים
מאת: מיכאל פנחס, 22.9.13, 21:30מיכאל פנחס
 
התחרות בתחום מצלמות אבטחה IP יצרה שוק פרוע המבוסס על מחירים. אולם, בעלי עסקים מחפשים מערכת המבטיחה אמינות ויכולת גישה למצלמות בכל עת ומכל מכשיר קצה, לרבות סמארטפונים וטאבלטים. כיצד מנהלים צריכים לקבל החלטות בבחירת מערכת ושירותי מצלמות אבטחה IP לעסק?
 
עולם מצלמות אבטחה IP החל להתפתח בעקבות השימוש, שעשו משטרות ורשויות ממשלתיות שונות, לפיקוח על מקומות ציבוריים, החל מאמצע שנות ה- 60 של המאה הקודמת. עסקים רבים אימצו את הגישה הזו (למשל בנקים) ובהמשך חדרו המצלמות כמעט לכל עסק ואף הותקנו בבתים רבים לצרכים מגוונים, החל מהשגחה מרחוק על ילדים וקשישים וכלה במניעת פריצות וגניבות.
 
עם התפתחות טכנולוגיות הרשת והמעבר למצלמות IP, התקדמו גם טכנולוגיות מצלמות האבטחה וכיום מקובל להפעיל מצלמות אבטחה מעל רשתות סלולר \ אלחוט ובענן.
 
למרות ההתפתחות הטכנולוגית, מצלמות אנלוגיות עדיין מסרבות להיעלם מן העולם, ויש כיום בשוק מצלמות אנלוגיות מתקדמות משולבות חיבור חיצוני דיגיטלי בתצורת HD SDI (ר"ת: High Definition Serial Digital Interface). גם אמצעי ההקלטה ומכשירי ה-DVR (ר"ת: Digital Video Recorder) עשו שדרוג. הרי אין טעם לייצר מצלמות המספקות רזולוציה בחדות גבוהה ומולם אמצעי הקלטה, שלא מסוגלים לשמור את אירועי הווידיאו באיכות גבוהה. לכן, כאשר מצטיידים במצלמות HD SDI אנלוגיות חשוב אף להצטייד ב-DVR HD-SDI. כידוע, מצלמות אבטחה אנלוגיות משדרות את אות הווידיאו ללא דחיסה, כך שאות הווידיאו מועבר ישירות לאמצעי הקליטה ואיכות אות הווידיאו אינה נפגמת, בעוד שיש הטוענים, שבמצלמות בטכנולוגיית IP, תהליך הדחיסה נעשה כבר ברמת המצלמה, דבר אשר עלול לגרום לאות הווידיאו לא להיות בזמן אמת וגם לגרוע מעט מאיכותו.
 

מיהם הספקים המובילים בפתרונות מצלמות אבטחה IP למגזר העסקי?

בניגוד לתחומים אחרים בעולם התקשורת, בהם ניתן לזהות מוביל שוק, כאן אין מוביל שוק ברור. מדובר בשוק תחרותי מוטה מחיר, עם מגוון רחב מאוד של פתרונות ברמות מחירים ושירות שונים, שקשה להשוות ביניהם. כל טכנאי מתחיל וכל חנות מחשבים שכונתית מוכרים, מתקינים ומתחזקים מערכות של מצלמות אבטחה לעסקים. אין כל חסם כניסה תחתון לשוק הזה. יש ברחבי הארץ מאות רבות של חנויות המשווקות ומספקות שירות לתחום מצלמות האבטחה, בנוסף לעשרות רבות של עסקים המתמחים בתחום זה (לעיתים ביחד עם שירותי שמירה ומוקד).
 
ניתן גם לקנות מצלמות אבטחה IP באינטרנט ולהקים מערכות כאלו לבד, בלי כל מתקין או תמיכה. זה ממש לא מסובך והמחירים נעים בין מאות שקלים לאלפי שקלים, תלוי בטיב המצלמה ובמערכות ההיקפיות (חיבור סלולרי או קווי, מערכת הקלטה – DVR, מערכת לניהול מצלמות וכיו"ב).
 
בזק כספק שירותי מצלמות אבטחה IP   
חברת בזק, בגלל ההכרות הקרובה של העסקים להם היא מספקת שירותי תקשורת קווית, נכנסה לפני שנים רבות לתחום מצלמות האבטחה. בזק מספקת מגוון רחב של פתרונות ובכלל זה:
1) מערכת DVR לצפייה ולהקלטה מרחוק, כולל העברת הווידיאו על רשת IPVPN עם 2 מצלמות כיפה במחיר של 249.2 ₪ לחודש [בהתחייבות ל- 3 שנים. כל תחום המצלמות נעשה בהתחייבות ל- 3 שנים לבזק].
2) מצלמת רשת אלחוטית IP פנימית כולל מיקרופון ורמקול מובנה "מיני דום" ב- 900 ₪ לחודש.
3) מצלמת רשת אלחוטית IP חיצונית "מיני דום" ב- 972 ₪ לחודש.
4) מערכת אבטחה והקלטה עצמאית ל- 4 מצלמות כולל 4 מצלמות ודיסק של 1 טרה-בתים – 2,000 ₪.
5) מצלמה פנימית PTZ (מתכווננת מרחוק ויכולה להסתובב על צירה) מסוג "מיני דום" – 2,376 ₪.
6) מערכת DVR אלחוטית משולבת מסך 7" + 2 מצלמות אלחוטיות פנימיות/חיצוניות – 2,555 ₪.
7) מערכת DVR אלחוטית משולב מסך 7" + 3 מצלמות אלחוטיות פנימיות/חיצוניות – 3,095 ₪.
8) מערכת DVR אלחוטית משולבת מסך 7" + 4 מצלמות אלחוטיות פנימיות/חיצוניות – 3,555 ₪.
9) מערכת מצלמות הכוללת DVR + 4 מצלמות כיפה – 5,900 ₪.
 
לכל מערכת של מצלמות אבטחה IP יש גם ציוד נלווה, שיש לקחת אותו בחשבון בעת חישוב התקציב ובכלל זה: זרועות לחיבור המצלמות במקומות המתאימים, פריסת כבלי חשמל ושקעי חשמל, פנסי תאורה, סנסורים שונים, חיבורי אינטרנט ו\או סלולר, חיבור למערכות אזעקה, חיבור למערכות נוכחות ו\או ביומטריה, חיבור למערכות כניסה ופיקוח שערים ודלתות ועוד. בנוסף, יש חשיבות עליונה ליציבות תשתית האינטרנט בעסק, אם המצלמות מחוברות לענן בתשתית אינטרנט קווית, או בבחירת ספק סלולר, אם החיבור הוא סלולרי.
 
מבצע של בזק בשירות Bcam:
בזק עסקים מספקת שירות מצלמות אבטחה מעל לענן של בזק בשירות המכונה Bcam. זה כולל שירותי ניהול, צפייה והקלטה של המצלמות מעל לענן של בזק, עם יכולת גישה מכל מקום ומכל מכשיר קצה. המערכת מוגנת ומפוקחת ע"י בזק 24 שעות ביממה והשירות והתמיכה לבעל העסק ניתנים 24 שעות ביממה. בנוסף לצפייה במצלמות מהסמארטפונים ומהטאבלטים, ניתן לקבל התראות ב- SMS על פי טבלת אירועים, שקובע בעל העסק. אפשרי להפיץ את הווידיאו למספר לא מוגבל של נמענים, היות ומדובר בשירות ענן. אפשר לצפות בו זמנית בעד ל- 16 מצלמות אבטחה. ללקוחות מוצעים מגוון של מצלמות בתצורות שונות לפי צרכי העסק (פנימיות, חיצוניות, מצלמות IP אלחוטיות, אנטי-ונדליות, מצלמות מוזנות חשמל מכבל הרשת – PoE ועוד). ניהול המצלמות נעשה בפורטל אינטרנטי מאובטח, שבנתה בזק, ושמותאם לכל בעל עסק וכולל מגוון יכולות נלוות לרבות מסרים מידיים. ההקלטה בענן חוסכת רכישת DVR, גיבויו ותחזוקתו.

דוגמה להצעת מחיר במבצע נוכחי של בזק (המחירים בש"ח ללא מע"מ):
 
חבילה  תשתית לקוח קיים/ חדש מצלמות זמן הקלטה למצלמה סה"כ מחיר* חודשי לחבילה למשך 36 חודש
Bcam Bassic אינטרנט מהיר NGN 15MBb 2 מצלמות מדגם DS-2CD7133-E  72 שעות 222
Bcam Classic אינטרנט מהיר NGN 15MBb 3 מצלמות מדגם DS-2CD7133-E   72 שעות 288
Bcam Premium אינטרנט מהיר NGN 15MBb 3 מצלמות מדגם DS-2DF1-401H   72 שעות 405
1. מחיר החבילה ל-36 חודשים כולל אינטרנט מהיר - 15 מגה ושירות תמיכה ל"רשת ביתית" למשך 36 חודש. לאחר 36 חודש הלקוח ישלם על האינטרנט ושירות תמיכה ל"רשת ביתית" בנפרד, על פי המחירים, שיהיו נהוגים באותה עת.
2. המחיר כולל נתב אלחוטי תקן N במחיר של 408.20 ₪ (לא כולל מע"מ), בחיוב זיכוי מלא, למשך 24 חודשים.
3. המחיר כולל מצלמות ב-36 תשלומים שווים שיחויבו באמצעות החנות העסקית.
4. סה"כ דמי התקנה לחבילות: 124.5 ₪ בתשלום חד פעמי, או ב-12 תשלומים שווים, לא כולל פריסת תשתית על ידי קבלן חיצוני ככל שיידרש.
 
הערה חשובה: בזק אינה יחידה בתחום שירותי מצלמות אבטחה בענן. יש לה מתחרות רבות דוגמת NeoCam, אינטרנט בינת ועוד. מומלץ לבדוק את המתחרים בטרם קבלת החלטה על רכישה.   
 
איך מבצעים בחירה של ספק מצלמות אבטחה IP?
כפי שנאמר, אין בתחום זה מובילי שוק, וכמות המתחרים גדולה מאוד. לכן, בטרם קבלת החלטה אודות בחירת ספק שירותי מצלמות אבטחה, מומלץ לבצע תהליך של ניתוח צרכים ולקבל החלטות בנקודות הבאות:
א. האם יש צורך בהחלפת מערכת מצלמות אבטחה קיימת (אם יש), או האם ניתן להמשיך עם הספק הנוכחי (תוך ניהול מו"מ להורדת עלויות על ידו), או לבצע בחירה מחודשת?
ב. על מה צריך להגן ומה המטרות שניתן להשיג בפריסת מצלמות אבטחה?
ג. מה התקציב שניתן להקצות לפרויקט מצלמות אבטחה?
ד. מהם הצרכים של העסק לשירותי מצלמות אבטחה במבט של 5 שנים קדימה, כדי לתכנן את התפתחות התשתיות בתוך הארגון \ העסק (רשת, אמצעי אבטחה נלווים וכיו"ב).
ה. מה רמת הגיבוי הנדרשת ממערכת האבטחה במצלמות העסקית? במידה ודרישות הגיבוי הן גבוהות, יש לשקול להתחבר לשני חיבורי תקשורת במקביל, בשתי מערכות תשתיות בלתי תלויות זה בזה. למשל: קווי נל"ן IPVPN וחיבורי סלולר, או סלולר ואלחוט - WiFi.
ו. הדבר הכי חשוב זה SLA. ספק רציני מספק ללקוחותיו SLA (הסכם רמת שירות) ברור, קפדני, ומפורט, כולל החזרים כספיים, במידה ואין עמידה מצדו בהסכם. אם אין הסכם SLA עם ספק השירות, זה הזמן לדרוש הסכם כזה.
ז. מה רמת ההגנה שיש לספק למערכת מצלמות האבטחה? האם יש צורך במצלמות אנטי-ונדליזם? האם יש לקבוע נהלים ואמצעים לשמירת הפרטיות ולהזהיר מפני קיומן של מצלמות אבטחה במקומות מסוימים? כמה ימים \ חודשים \ שנים יש צורך לשמור את ההקלטות מהמצלמות?
ח. האם לבצע הקלטה ושליטה על המצלמות באופן מקומי או בענן? כיום יש נטייה ברורה לעבור לפתרונות בענן, הן מסיבה של נוחות והן מסיבה של מחיר זול יותר.
 

מצלמות אבטחה IP  - טיפ

כיום מקובל לרכוש רק מצלמות אבטחה מבוססות IP, למרות שיש בשוק גם מצלמות אנלוגיות באיכות די טובה. כדי להימנע מרכישת מצלמות באיכות ירודה, שתתקלקלנה אחרי זמן קצר, מומלץ לבדוק טרם הרכישה, שלמצלמות יש אישור תקן IP ONVIF. תקן ONVIF (ר"ת: Open Network Video Interface Forum) מקורו בארגון תקינה, שהוקם למטרת פיתוח גלובלי של מוצרי אבטחה בטכנולוגיית רשת (למשל: מצלמות IP) ותמיכה שלהם בסטנדרט מוצרים. באמצעות איגוד תקינה זה ניתן לשלב ולבנות מערכות אבטחה מבוססות מספר יצרנים, ללא תלות ביצרן כזה או אחר, מאחר שכל המוצרים, אשר הינם בעלי תקן זה, משדרים באותה צורה, עובדים על אותו פרוטוקול תקשורת, ומעבירים את אותו המידע בין התקני הרשת.
 
אם בעבר לא מעט יצרנים דאגו לשמור בידיהם את התקנים הפרטיים שלהם, כיום המגמה היא, שאותם יצרנים הבינו, שאל להם להישאר מאחור ובתהליך השיווק של מוצריהם הם די מתגאים בשיתוף חברותם ותמיכה באיגוד התקינה ONVIF. כאשר בעל עסק עומד בפני רכישת ושדרוג מערכת אבטחה מבוססת מצלמותIP  או מצלמות IP אלחוטיות, מומלץ לבדוק כי המערכת אותה בחר אכן תומכת בתקן ONVIF, כך שבעתיד תמיד יוכל להתרחב ולשנות \ להחליף \ להוסיף ציוד, מבלי להיכבל בידי יצרן בודד של מערכת אבטחה מבוססת IP.
 
מאתמיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, ספטמבר 2013
מחבר המדריך לחיסכון  בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים