חיל האוויר הקים צוות משימה ייעודי לטיפול באיום הרחפנים

דף הבית >> גאדג'טים לעסקים >> חיל האוויר הקים צוות משימה ייעודי לטיפול באיום הרחפנים
חיל האוויר הקים צוות משימה ייעודי לטיפול באיום הרחפנים
מאת: מערכת Telecom News, 1.1.18, 18:04רחפן
 
סיכום הדיון הגלוי בוועדה לביקורת המדינה על ההיערכות הלאומית להגנה מפני איום הרחפנים. מדובר בתופעה, שהולכת ומתעצמת ואין לה מענה. עולם כאוטי ובלתי מוכר עם רגולציה מינימלית. מתוך כ-20,000 רחפנים רק 1.4% רשומים. על כל השאר אנו כלל איננו יודעים. המשטרה קבלה אחריות על איום הרחפנים. "איום הרחפנים מקביל לאיום המנהרות".

הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת קיימה היום דיון על ההיערכות הלאומית להגנה מפני איום הרחפנים בעקבות דו"ח הביקורת המיוחד של מבקר המדינה בנושא. חלקו השני של הדיון התקיים בפורום חסוי ומצומצם בוועדת המשנה לענייני ביטחון של הוועדה לענייני ביקורת המדינה.

תוכן הודעה זו מתייחס אך ורק לדיון הגלוי, ואולם בסוף הדיון בוועדת המשנה, ציינה יו״ר הוועדה, ח״כ יחימוביץ׳, שחל שיפור משמעותי ביותר בהידברות בין הגופים הבטחוניים ושמעל לסוגיית ההסדרה עומדות סוגיות טכנולוגיות ומבצעיות, שתדרושנה תקצוב ייחודי.

ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר הועדה לענייני ביקורת המדינה: "אנו דנים היום פומבית בשאלת ההיערכות הלאומית לאיום הרחפנים לאחר שכבר דנו בדו"ח המבקר במסגרת ועדת המשנה לענייני ביטחון, והסרנו את החיסיון על רוב חלקיו. עצם הגשת הדו"ח, חשיפתו לציבור והעיסוק התקשורתי בו, לבטח שימשו זרז לכינוס הקבינט המדיני-בטחוני, ואני מרשה לעצמי לומר, שייתכן וגם כינוס הועדה היום שימש זרז כזה. אני מברכת על כך.

הדו"ח הזה הוא דוגמה קלאסית לחשיבותה ולעוצמתה של ביקורת בזמן אמת. יש חשיבות עצומה לכך, שאנו דנים היום בחוסר ההיערכות המספקת לאיום הרחפנים, בכל מה שנוגע הן לסוגיות הביטחוניות, הן הפליליות והן הרגולטוריות-אזרחיות, לפני שחלילה יתרגש עלינו אסון. איננו רוצים לחכות לאירוע, חלילה, שלאחריו יבואו וישאלו 'איפה הייתם'.

מדובר בתופעה שהולכת ומתעצמת ואין לה מענה. עולם כאוטי ובלתי מוכר עם רגולציה מינימלית. מתוך כ-20,000 רחפנים רק 1.4% רשומים; על כל השאר אנו כלל איננו יודעים, וכשרחפן עולה לאוויר איש אינו יודע על כך. התשובות הפורמליסטיות, שקיבלנו כאן, אינן מספקות, בין היתר, כיוון שהחוקים, שנכתבו לאסדרת תחום התעופה האזרחית, עוצבו הרבה לפני שהבעיה צצה.

לחלוטין לא סביר בעיני, שכעבור שנתיים וחצי של עבודת מטה במל"ל, כעת מבטיחים לנו שבעוד חצי שנה רק יחליטו אם תהיה רגולציה כן או לא. אתם לוקחים בחשבון שבזמן הזה עלול להיות פיגוע? למה אתם כל כך איטיים?

אני קוראת מכאן למל"ל, לצבא, למשרד לביטחון פנים, לרשות התעופה האזרחית, למשטרה, ולכל הגורמים הרלוונטיים האחרים, להגביר את הקצב הלא מספק של אסדרת הנושא. על אף שלסוגיה יש עוד היבטים חיוביים ומוצלחים, אנו בוועדה לביקורת המדינה נמשיך לעסוק בעיקר בהיבטים הביטחוניים, ונשוב ונעקוב אחר ההיערכות הלאומית בהקשר זה עוד בטרם תחלוף חצי השנה עליה דיווח איתן בן דוד המשנה לראש המל״ל".

תא"ל במיל. יוסי ביינהורן, מנהל החטיבה לביקורת מערכת הביטחון: "חשיבות הדו"ח היא בהצפת הנושא ובהנעת תהליכים כפי שאנו רואים שאכן נעשה. זמינות השימוש הגדלה בכלים אזרחים, בשילוב גורמים ביטחוניים ופלילים יכולים להביא לפגיעה בחיי אדם. תופעה זו מחייבת פעולה לאומית משולבת של גורמי הביטחון אכיפת החוק והסדרה. על עוצמת האיום עמד רה"מ ביוני 2017 ואמר, שאנו לא יכולים לחזות את ההסתעפויות של האיום.

לגבי פירט מספר אירועי בטיחות, שאירעו ע"י שימוש ברחפנים: 13.12.17 נתב"ג נסגר לרבע שעה בשל חדירת רחפן לשטח האווירי. 17.10.17 בקנדה רחפן פגע במטוס עליו 8 נוסעים, שלבסוף הצליח לנחות בשלום. מאי 17 רחפן נכנס לקו הנחיתה בשדה דוב וסיכן מטוס. .ינואר 2016 מסוק עבר 50 מטר מרחפן בקו החוף בהרצליה. ב- 2014 נרשם אירוע בטיחות אחד בלבד, ב-2016 נרשמו 24 אירועים וטרם נמצאים בידינו הנתונים של 2017.

הדו"ח קובע, שלא הוחלט מיהו הגורם האחראי להגנה מרחפנים בתוך המדינה, המשטרה או הצבא ובפועל יש ריק. במישור הביטחוני צה"ל וחיל האוויר אינם ערוכים למענה שלם לאיום הרחפנים. לא קיימת הסדרה פורמלית לרישיון ורישום".

איתן בן דוד, המשנה לראש המל״ל: "עבודת המטה בתחום הרחפנים החלה ב-2015, עוד לפני דו"ח מבקר המדינה, והגענו לתוצאות יפות. ההבנה, שהנושא איננו מוסדר הייתה הבנה עצמאית שלנו. לקח לנו שנתיים וחצי לסיים את עבודת המטה. לצופה מן הצד זה עלול להיראות זמן ממושך. אך למי שעוסק בהסדרות מן הסוג הזה ברור, שמדובר בתהליך הלוקח זמן רב.

ניגשנו לדיון אך ורק מן הזווית הביטחונית, כשעבודתנו נועדה לאפשר לכל גורמי הביטחון לאפשר פיתוח שיטות ואמצעים להיערכות ולמתן הגנה. את מסקנותינו הגשנו לקבינט ביוני, אך רוה"מ ביקש לראות שינוי במספר היבטים, ולכן חזרנו אל הקבינט בשבוע שעבר.

הדבר הראשון שהסדרנו הוא תחום ההגדרות. יצרנו שפה משותפת בין כל הגופים. שנית, ביצענו חלוקת סמכויות ברורה: צה"ל אחראי על גבולות המדינה והשטחים שבאחריותו, והמשטרה על השטחים, שהיא אחראית עליהם מתוקף החוק. זו פעם ראשונה שהמשטרה קיבלה אחריות על איום הרחפנים, וזה לא דבר של מה בכך.

רת"א איננה עוסקת בהיבטים ביטחוניים של הגנת השמיים, אלא על ההיבטים הבטיחותיים בלבד. הנחינו את הגורמים לגבש נוהלי עבודה ביניהם, מאחר שברור, שגבולות הגזרה אינם תמיד ברורים. ככלל, ככל שהדבר נוגע להסדרה מדינתית של התחום בהיבטי האיום של התופעה, ישראל היא חלוצה בתחום זה".

אל״מ א. מ. ראש מנהלת מגן בחה"א: "היינו שותפים לגיבוש הצעת המחליטים לממשלה בעקבות החלטת הקבינט, והדברים מקובלים עלינו מנקודת הזמן בה הם נכתבו. אנו עוסקים בנושא של רחפנים, ספציפית בחה"א ומנהלת מגן, מתחיל 2016. לא חיכינו להחלטת הממשלה. התיאום עם הגופים השונים כבר קורה, לרבות עם המשטרה, השב"כ, וגופים אחרים של משרד הביטחון, מתוך הבנה משותפת, שזו הדרך להתמודד.

יש את השאלה כיצד מפתחים יכולות ומענים בשיתוף עם הגורמים הנוספים, ויש נדבך שלם ונפרד העוסק בשאלות: כיצד מפעילים: מי רשאי להפעיל מה? איזה תאום ניתן או לא ניתן לעשות? יש לשאלות הללו השלכות רוחב חשובות, שאוכל לפרט עליהן בפורום מצומצם יותר.

הקמנו היום צוות משימה לאומי לטיפול בהקמת ופיתוח מענים. הצוות מובל ע"י חיל האויר, וכולל את אגפי מבצעים וטכני, את מפא"ת, ומתואם עם כלל הגופים הרלוונטים, לרבות משטרה שב"כ. עד היום עשו את העבודה הזו אנשים בנוסף לתפקידיהם הרגילים. כעת מדובר על צוות ייעודי. מדובר בהקצאת כ"א משמעותי במגבלות המשאבים המוכרות לכולנו. הוקצה לזה תקציב ממערכת הביטחון, והטיפול במענים עלה על הפסים. בנוסף, קיבלנו חצי שנה לגיבוש נהלי עבודה, ובתום אותם 6 חודשים נצטרך להציג אותם".

רפ"ק עו״ד אמיר ליפשיץ, היועץ המשפטי לאגף התכנון במשטרת ישראל: "ריכזתי את הטיפול בנושא על רקע החלטת ממשלה, שהייתה המניע לתהליך. אני מבקש להפריד בין 2 דברים, ולחזק את חברי מהצבא: יש להפריד בין האחריות לביצוע בפועל. בכל הנוגע לאחריות, אכן, עד לאחרונה זו הייתה סוגיה במחלוקת. משטרת ישראל לא עסקה בטווח האווירי ולא והסתכלה לשמים - לא גילוי, לא מענה, ולא איומים, לא כלום. בערך לפני שנתיים התחלנו 'להיכנס לחוויה'. כרגע סוגיית האחריות כבר הוכרעה וזה צריך להיות מוסדר, משטרת ישראל מתחילה להסתכל לשמיים.

צריך, עם זאת, לשים פה הערת אזהרה: זה תחום מאד מורכב. כשמדברים על רחפן או על כטב"מ - הם מאוד מהירים, מאד קטנים, והיכולת לעבור מטריטוריה אחת לשניה גבוהה. ומכאן שאלת התיאום והשת"פ, שחייבים להיות בתיאום מוחלט. גם לגבי התחום הרגולטורי,  עמדת המשטרה היא, שזה לא נושא העומד בפני עצמו, כיוון שעיקר הפעילות שלנו הוא מול הגורמים האזרחיים: ככל שהרגולציה תהיה טובה יותר, נוכל לבודד את הגורמים הפלילים והפח"עיים ביתר קלות".

ח"כ חיים ילין: "טוב שהדיונים מתקיימים וטוב שהקבינט מקבל החלטות. איום הרחפנים מקביל לאיום המנהרות, אין לי ספק בזה. נדרשת אמירה ברורה של הרמטכ"ל על ההתמודדות עם האיום כפי שאמר בנוגע למנהרות".

נצ"מ עופר שנהב, ראש המחלקה לפיתוח טכנולוגי במשטרה: "יש מנעד אין סופי של איומים; פגיעה בפרטיות, העברת אמל"ח ותרחשי טרור שונים. צריכה להיות שילוביות ובהתאם לכך נעשים הרבה ניסויים יחד עם הגופים השונים. קורה משהו בשמים הדורש גילוי ויירוט בסביבה אורבנית, שיוצרת אתגר מאוד מורכב והיום אחד הדברים, שאנו מנסים לעשות, הוא ליצור תמונת שמים אחודה".

עו"ד אבישי פדהצור, יועמ"ש רשות התעופה האזרחית: "רת"א עוסקת בבטיחות תעופה אזרחית, לא פח"ע לא מניעת טרור. לפי חוק הטייס עצם מעופף שטס משנה את הגדרתו לפי מטרתו. כלי, שטס למטרות ספורט, הוא טיסן, ואילו כלי, שטס לצילום או לעבודה, הוא כלי טייס הדורש רישוי מאוד הדוק. בהתייחס להטסת טיסנים, הגישה הייתה לקבוע כללי הפעלה, שנועדו למנוע תאונות בתמימות, אסור להטיס בקרבת בני אדם וכו'.

רת"א נמצאים במהלך של תיקוני חקיקה לרבות קביעת עבירה פלילית על הטסה בניגוד לתקנות ועוד. נכון לפי המצב הנוכחי, רחפנים למטרות פנאי וספורט לא צריכים להיות רשומים עפ"י החוק". על כך הגיבה יחימוביץ': "כאשר רק ל-4% יש רישיון זה עולם כאוטי לחלוטין".

גדי רגב, מרשות התעופה האזרחית: "עד היום רת"א עסקה בצד המסחרי. יש 65 חברות המפעילות רחפנים עפ"י רישיון ורישום. מחר התמונה תהיה אחרת לחלוטין. קצב גידול האיום הוא גדול הרבה יותר מהיר מקצב הרגולציה. אם יוחלט, רת"א יעשו רישום לכל רחפן. אנחנו בקשר ישיר עם רשות ,FFA שהפסיקה לאחרונה את הרישום בגלל סוגיות טכניות, למרות הדרישה וכעת חוזרים מחדש. האירופים עוד לא התחילו גם כאשר נעשה רישום הוא רק מעל משקל מסוים. משאירים את הלבל הנמוך לפנאי וספורט מתוך ההנחה, שיש אזרחים רבים העושים שימוש פשוט ולא פוגע".

תא"ל במיל. עדן אטיאס, מנכ"ל פרא זירו: "בחברה שלי רוצים לפתור איך להרחיב את השימוש גם מעל אנשים וגם מעבר לשדה ראיה. ישראל הייתה הראשונה בעולם, שעשתה הסדרה ראשונית להעלאת רחפנים. בשנתיים האחרונות בארה"ב ואירופה יש התקדמות, שהשיגה אותנו.

אמנם, אותו רחפן, שמעיף ילד בפארק, יכול להיות בשימוש פחע"י,  אך מדובר על כלי קטן, שלא יודע לטוס מעבר ל 25 דקות, וישנה מגבלה של מרחק. כלי כזה לא יודע לחצות את ישראל.

הרישום צריך להיות בזמן הקנייה ובתוספת רכיבים טכנולוגים, שיאפשרו לזהות את הרישום של הכלי בהיותו באוויר. זהו הכיוון אליו הולכים האמריקאים. אני מציע, שבתהליכי ההסדרה ישולבו אנשי מקצוע גם מהמגזר העסקי".

גיא צ'רני, שותף בחברת אטלס דינמיק: "רחפנים הם לא איום, שימוש לא נכון הוא איום. מדובר על טכנולוגיה מדהימה ואני מתנגד להפחדות סביב הטכנולוגיה, שמאפשרת להציל חיי אדם. כך למשל, בדיקת תשתיות גובה כמו גשרים יכולה להתבצע ללא סיכון חיי אדם, בדיקת זיהומים בשטחי חקלאות, חילוץ וסיוע בהוריקנים, זיהוי אנשים בסיכון ועוד. אנו  נמצאים בקצה הקרחון. הפנטגון השיק תכנית של 700 מיליון דולרים להתמודדות עם איום הרחפנים וכדאי ללמוד מהם".

אלון אונגר: "ההסתכלות צריכה להיות הרבה יותר רחבה, מעבר לביטחוני ובטיחותי. צריך לדבר גם על הגנת פרטיות והפוטנציאל העסקי בהסדרת פיקוח הייצור הכלכלי. ישנם 9 משרדי ממשלה העוסקים ישירות בכלי הטייס הבלתי מאוישים וחייבים להגיע לדרך ראיה הוליסטית".

מיקי ישראלי: " 99% מהמשתמשים עושים זאת לפנאי וספורט. אני מכיר את האנשים, לא רואה בהם ובציוד סכנה לביטחון. באותה מידה סכין מטבח יכול להוות איום. צריך להסדיר את הרישום אבל שיהיה כמו בארה"ב, 10 דקות באינטרנט ו 5 דולרים, אסור שיהיה יותר מסובך".

אייל יפה, מהמשרד לאיכות הסביבה: "יש להדגיש את הצד החיובי. הרחפנים מאפשרים למשרד פיקוח וטיפול בחומרים מסוכנים, זה כלי עז. כך היה באירוע בנחל אשלים, הכלי סייע רבות בטיפול. לאור זאת, המשרד רוצה להקים במחוזות יחידה, שתעסוק בכלי ותקדם את השימוש בו".
 
 
 
  
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

10-14/4/20 - Gamerz 

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

19/5/20 - EcoMotion 2020    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

 
זרקור חברות
 
GETTER
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים