חשיפה: שיווק, פרסום ויחסי ציבור לחרדים ע"י חרדים וחרדיות

דף הבית >> חדשות לארגונים ולעסקים >> חשיפה: שיווק, פרסום ויחסי ציבור לחרדים ע"י חרדים וחרדיות
חשיפה: שיווק, פרסום ויחסי ציבור לחרדים ע"י חרדים וחרדיות
מאת: אבי וייס, 31.7.13, 22:40איתן דובקין
 
עולם השיווק והפרסום עובר מהפכה בכך שפתח את עצמו למגזר החרדי, עם בית ספר ללימודי המקצוע עבור תלמידים מהמגזר החרדי עצמו, בבני ברק, מעוז המגזר החרדי בישראל. כדי להצליח במגזר החרדי צריך להבין אותו ולגדל אנשי מקצוע בתוכו.
 
"עולם השיווק והפרסום היה עולם של 'קליקה' די סגורה, שלא הייתה מוכנה לקבל חרדים. הפכנו את המציאות הזו", מדגיש איתן דובקין (בתמונה), מנהל השלוחה החרדית של הבצפר, ששייך לאיגוד חברות הפרסום בישראל. "היום פונים אלינו לחפש בוגרים. כשאני רואה חרדים וחילוניים עובדים יחד במשרד אחד, זה מבחינתי הצלחה ענקית".
 
קיימתי היום ראיון בלעדי עם איתן דובקין, שהקים את השלוחה החרדית של "הבצפר" ברחוב כינרת בבני ברק במאי 2010. זאת, כדי להבין לאן הולך עולם הפרסום והשיווק במגזר החרדי ולמה צריך בית ספר נפרד למגזר הזה. לקראת שנת הלימודים הקרובה הבצפר פותח מסלול הכשרה חדש לגמרי, בתחום הכתיבה השיווקית.  
 
שאלה: מה הביא אותך ליזום, להקים ולנהל בי"ס לתקשורת למגזר החרדי?
איתן דובקין: "בעברי עבדתי 8 שנים ברדיו 'קול חי' ו- 8 שנים עבדתי ב'מקאן אריקסון', כשניהלתי את המחלקה החרדית במקאן. ראיתי את הצורך שהתעורר בשוק ויחד עם הנהלת 'הבצפר', בית הספר הרב תחומי היחיד למקצועות הפרסום, השיווק ויחסי הציבור בישראל, החלטנו לפתוח שלוחה בבני ברק, למגזר בו אני חי ומתפרנס מזה שנים רבות. ראיתי את הצורך הזה מתעורר מהשוק, שרצה להכיר ולדעת איך לשווק ולמכור למגזר החרדי".
 
שאלה: למה היה חשוב לך ללמד שיווק ויחסי ציבור למגזר החרדי עצמו?
תשובה: "אני חושב שזה חיידק שנמצא בתוכי. זה כנראה משהו שנולדים עמו. אנו רואה את הגשמת חיי בעבודה בתחום הפרסום והשיווק. זה סוג של התמקדות במקצוע. זה חייב לזרום לך בדם, אחרת חבל לעסוק במקצוע הזה.
 
אני רואה שאני לא צריך לשכנע אנשים ללמוד אצלנו. הם לבד מחליטים שזה חשוב עבורם. זה בא מבפנים. כמעט כל מי שמגיע לכאן לבחינות הקבלה, יודע שזה הנושא שמעניין אותו בחיים והוא רוצה ללמוד אותו בצורה מקצועית.
 
חשוב שמי שלומד את המקצוע יאהב אותו ויהיה מסור לו. אני התאהבתי כנראה במקצוע הזה כבר בגיל צעיר. הייתי מכור לתחום התקשורת ויחסי הציבור כל השנים, מצעירותי. במגזר כולם מכירים אותי כ'פרסומאי של המגזר החרדי'. זה מלווה אותי כל הזמן ואת זה אני רוצה להנחיל למי שמתעניין במקצוע הזה ולגדל דורות חדשים לתחום".
 
שאלה: איך המגזר החרדי בעצמו מקבל את הרעיון של הכשרה של חרדים וחרדיות לתחום הפרסום?
תשובה: "זה תהליך שהתפתח בהדרגה. בעשור הקודם התפתחה המגמה לפנות למגזר החרדי בשפה המתאימה לו, ע"י חברות המשווקות מוצרים ושירותים למגזר. זה היה תהליך של שינוי ופריחה חזקה בעשור האחרון. יש כאן תהליך של 'הביצה והתרנגולת'. החברות גילו, שכדי להצליח במגזר החרדי, צריך להבין אותו ולגדל אנשי מקצוע בתוכו. משרדי הפרסום ואנשי השיווק של החברות החלו להקים מחלקות ייעודיות למגזר החרדי ולכן חיפשו אנשי מקצוע ספציפיים לתחום. נוצר מחסור, שאנו ממלאים אותו.
 
למעשה, מה שאנו רואים בעשור האחרון זה תהליך, שהבשיל בעשור שקדם לו, אך לא יצא לפני השטח. הסיבה די ברורה: הציבור החרדי חי ונושם וצורך מוצרים ושירותים בתוך החברה והקהילה הפנימית שלו. זה שונה מקהלים אחרים לרבות הדתי-לאומי, הרוסי ועוד, שנטמעו מבחינה צרכנית באוכלוסייה הכללית. הציבור החרדי שומר על אורח חייו ויש לאמץ שפת פרסום ושיווק מיוחדת המתאימה לו. המגזר החרדי זה לא קהילה אחת. זה הרבה קהילות עם שפה ועולם מושגים שונה בכל קהילה. לכן, כל חברה יצרנית ומשווקת הרוצה להגיע לציבור הזה, צריכה להתאים את המסרים שלה לציבור הספציפי שהיא פונה אליו. לא הייתה עד היום כל מערכת שתכשיר אנשים לתחום הזה.
 
הצורך הזה התפתח והוביל לכך, שהחברות הבינו שיש לקחת אנשים מתוך המגזר עצמו שישרתו את הקהילה שממנה הם באו. בעולם החרדי יש הרבה מאוד פרטים שצריך להכיר. לא קל ללמד את זה לאדם שבא מבחוץ ולא מעורה בחיי הקהילה החרדית.
 
פתחתי את האפשרות הזו ללמוד ממש בתוך הקהילה, לאנשי הקהילה, וזה תפס מהיום הראשון שיצאנו לדרך. כי ענינו לצורך ממשי בשוק".  
 
שאלה: מה לומדים בשלוחה החרדית של הבצפר?
תשובה: "יש לנו כיום שלוש מסלולים מרכזיים:
א. קורס פרסום ושיווק, שמיועד למנהלי לקוחות, אנשי שיווק ופרסום ולכל מי שעוסק בתחומים הללו.
ב. מסלול יחסי ציבור ודוברות. עד היום אנשי היח"צ החרדים עובדים בתוך משרדי הפרסום החרדים, ולא החילונים, ואני לא צופה שיפתחו משרדים עצמאיים ליח"צ, כי ככה בנוי כרגע השוק. בוגרים שלנו משתלבים גם בעשייה הזו, של יחסי ציבור ודוברות בתחומים מגוונים. חברות וארגונים חרדים מעסיקים בשנים האחרונות דוברים, המבצעים עבודת דוברות מול התקשורת החרדית. אנו מכשירים אנשי מקצוע ומקווים שההכשרה תוביל ליזמות, של פתיחת משרדי יח"צ חרדיים. תחום יחסי הציבור החרדיים נמצא כיום בפריחה בתוך החברות מכל הגוונים, גם של היח"צ החילוניות, שמחפשות את הבוגרים שלנו.
ג. מסלול חדש שייפתח השנה: לתחום הכתיבה השיווקית והקופירייטינג. יש פריחה חזקה של עיתונות כתובה מגזר החרדי והעיתונות החרדית כוללת עיתונים ארציים ומקומיים רבים ויש יותר ויותר תחרות על כותבים מוכשרים  בתחום. בנוסף, חברות וספקים של מוצרים ושירותים למגזר מחפשים כותבים ומעוניינים בכתיבה שיווקית המתאימה למגזר החרדי".
 
שאלה: מה היקף התלמידים שיש לכם?
תשובה: "אנו פותחים שני קורסים במקביל: נשים וגברים, שלומדים בנפרד בימי השבוע השונים, 20 איש בכל קורס. מבחינת תכנים, הלימודים זהים לגברים ולנשים. במהלך הלימודים ישנה שימת דגש חזקה על העולם האמיתי ושיתוף פעולה בין המסלולים מדמה את ההזדמנות של עבודה על בריפים ולקוחות ממש, כמו משרד פרסום.
 
את השיעורים מעבירים מיטב אנשי המקצוע של הבצפר, ומרצים נוספים שאני מאתר, מהשורה הראשונה בשוק הפרסום והשיווק בישראל. יש לנו מרצים ומרצות חילוניים וחרדיים, שעובדים, מלמדים ומתרגלים את התלמידים בהרמוניה מלאה.
 
הלימודים אינם קלים. התלמידים נדרשים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של הבצפר. חייבים להכיר את כל הפלגים במגזר החרדי ולמצות את כל הפוטנציאל של כל הפלגים. מי שלא מכיר את כל הגוונים, לא יכול להצליח במגזר החרדי. אי אפשר להצליח לשווק ולמכור, בלי להכיר את הכל הגוונים של הקשת החרדית".
 
שאלה: איך התלמידים מתמודדים עם בעיית שכר הלימוד?
תשובה: "יש מלגות שמכסות עד כ- 85% משכר הלימוד למתקשים בעמידה בשכר הלימוד. זה בדיוק כמו בלימודים אקדמיים".
 
שאלה: כמה זמן לומדים את המקצוע?
תשובה: "מי שנכנס לבצפר לומד במסלול אליו התקבל שכולל כעת:
5 חודשים שיווק ופרסום.
7 חודשים יחסי ציבור ודוברות.
5 חודשים כתיבה שיווקית.
כך שמדובר בשנת לימודים מלאה ודחוסה בכל מסלול".
 
שאלה: איך מודדים הצלחה בבצפר החרדי?
תשובה: "ההצלחה היא בהשמות. יש לנו השמות מאוד מוצלחות בשוק. אל תשכח שזה היה שוק סגור עבור המגזר החרדי, עד שהגעתי אליו. היום, הבוגרים משתלבים בעבודה בכל מקום, בכל חברה גדולה ובכל משרד פרסום ויחסי ציבור. זה הישג בפני עצמו.
 
חשוב גם לציין את הנהלת הבצפר. הבצפר הוקם ע"י איגוד חברות הפרסום של ישראל, המאגד כ- 60 משרדי פרסום המובילים בישראל. בעלי המניות של הבצפר הן כל חברות הפרסום המובילות בארץ. הן האמינו, שיש לפתוח שלוחה במגזר החרדי והאמינו בי כשנתנו לי לנהל את השלוחה הזו. הם למעשה הגב שלי ותומכים בבית הספר בצורה הדוקה. זאת, כיוון שאנו ממלאים את הצורך של חברות הפרסום עצמן".
 
שאלה: איך אתה בוחר את התלמידים?
תשובה: "הם מגיעים משום שהם רוצים ללמוד את התחום. אני ממיין את כל המועמדים באופן אישי לפני שהם עוברים מבחני כניסה. אני בעיקר בודק את יכולת הכתיבה שלהם ויכולת הביטוי שלהם. כמובן הם צריכים לגלות רצון להיכנס למקצוע. זה הכי חשוב עבורי, שהמועמד ירצה לעסוק בתחום ויראה בזה ייעוד בחייו.
 
לכן, הבוגרים שלנו הם השגרירים הכי טובים שלנו. הם מביאים את הדור הבא של התלמידים, כי זה עובר מפה לאוזן בקהילה. לכן, אני רוצה ומקיים את מה שהבטחתי לבצפר ולמשרדי הפרסום: לספק את כוח האדם הכי טוב שיש למקצוע הזה. אני דואג לפעמים באופן אישי להשמה של אנשים בשוק לפי הפניות שמגיעות אלי, כי מכירים אותי ופונים אלי למצוא תלמידים טובים לפני סיום הלימודים, כדי שישתלבו במקומות העבודה בתפקידים המתאימים להם".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
איתן דובקין: "לראות את התלמידים שלי פורחים. אני יכול לציין שהחלום שלי כבר מתגשם. אני רואה שהתלמידים שלנו והבוגרים שלנו מפתחים בעצמם 'ברנז'ה'. אלו קשרים שנבנים בין הבוגרים בתוך הקהילה. אנשים נעזרים אחד בשני, כדי להתקדם ולהשיג הישגים וזה נהדר. זה חלום שחלמתי עליו בעבר והוא הולך ומתגשם.
 
אנו פותחים בקרוב את המחזור החמישי. אין לנו מחסור במועמדים. אני רוצה להכשיר את אנשי המקצוע הטובים ביותר שניתן להשיג, כדי שישתלבו בתעשייה.
 
חלק מהבגרות של המגזר החרדי זה שהוא מקבל בטבעיות את ההתפתחות הזו ומקבל את ההתמקצעות שעובדת כעת בצורה טובה, במקצועות הפרסום והשיווק. מה שהיה בלתי אפשרי לפני שני עשורים, הפך לאפשרי ומצליח. אני מגשים את החלום שלי במו ידי.
 
כיתת לימוד 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

7-13/11-21 - שבוע היזמות הגלובלית 2021
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים