Telecom News - יועז הנדל "תוקף בחריפות" את חברת הדואר אך מעניק לה הטבות מפליגות

יועז הנדל "תוקף בחריפות" את חברת הדואר אך מעניק לה הטבות מפליגות

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> יועז הנדל "תוקף בחריפות" את חברת הדואר אך מעניק לה הטבות מפליגות
יועז הנדל "תוקף בחריפות" את חברת הדואר אך מעניק לה הטבות מפליגות על חשבון הציבור
מאת: מערכת Telecom News, 21.10.21, 15:30הנדל דוברות משרד התקשורת

שר התקשורת בונה על כך, שכלי התקשורת יצטטו בהרחבה את "המתקפות החריפות" שלו על חברת הדואר ועל שרי התקשורת הקודמים, ולא יבינו  וישימו לב, שבעצם הוא עצמו משרת את החברה. בינתיים זה מצליח לו. נראה, שהנדל מיישם את מה שהוא עצמו מעיד, שהוצע לו כאשר נכנס לתפקידו: "לא להסתבך עם הדואר". פירוט כל הבטחות השר מול ההטבות.

שר התקשורת, יועז הנדל, (בתמונה משמאל), זיהה את הכעס הציבורי על חברת הדואר, אך חושש להתעמת עם עובדי החברה, ולכן בחר לנקוט בדרך מתוחכמת: שימוש ברטוריקה חריפה נגד חברת הדואר ונגד קודמיו בתפקיד, אותם הוא מאשים ב"חוסר אומץ מיניסטריאלי", כאשר בפועל הוא עצמו מציע הטבות מפליגות לחברת הדואר, על חשבון הציבור ועל חשבון המתחרים של חברת הדואר.

בנוסף לאמירות הלוחמניות של שר התקשורת נגד חברת הדואר, השר "היצירתי" ביצע "אמבוש" מצולם בסניפי דואר עמוסים (הדוגמה האחרונה כאן), ואפילו פירסם סירטון נגד חברת הדואר.

הנדל מצהיר אמנם, שבמסגרת הרפורמה, שהוא מוביל כעת בענף הדואר, "חלק מהצעדים יהיו קשים ומורכבים לדואר ישראל" ואף משווק את הרפורמה בענף הדואר כהגברת התחרות בענף, אך בפועל, מדובר בדיכוי התחרות בענף הדואר, כאשר התחרות היחידה ,ששר התקשורת מציע ו"מככבת" בהודעות, שמפיץ המשרד, מתייחסת לתחום הדועך של "המכתבים הרגילים", שאינו מעניין את השחקנים בענף הדואר.

הנדל דרש כתנאי למתן ההטבות לחברת הדואר, גיבוש תוכנית לשיפור השירות ותוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל. בפועל, אין תוכנית לשיפור השירות ואין תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל, אך זה לא מונע מהנדל להעניק את ההטבות המפליגות לחברת הדואר.

באותה דרך מתוחכמת מבקש הנדל "לתקוע" גם את הפרטת חברת הדואר, במסווה של הצעת הפרטה חדשה מטעמו: הפרטה כוללת ומיידית של חברת הדואר, כאשר בפועל מדובר בסתימת הגולל על ההפרטה הדרגתית, שכבר יצאה לדרך, אחרי שנים של משא ומתן והשקעת סכומי עתק ע"י המדינה.

הנדל בונה על כך, שכלי התקשורת יצטטו בהרחבה את "המתקפות החריפות" שלו על חברת הדואר ועל שרי התקשורת הקודמים, ולא יבינו וישימו לב, שבעצם הוא עצמו משרת את החברה. בינתיים זה מצליח לו.

נראה, ששר התקשורת יועז הנדל מיישם את מה שהוא עצמו מעיד, שהוצע לו כאשר נכנס לתפקידו: "לא להסתבך עם הדואר".

מליאת הכנסת הצביעה ב-4.10.21 בקריאה ראשונה על הרפורמה בדואר ישראל. בהודעה רישמית של משרד התקשורת, הבטיח הנדל שיפור השירות לציבור תוך הנגשת השירותים בערוצים ישירים ומקוונים (כדי להקל על הציבור ולצמצם את העומס בסניפים), הרחבת התחרות בתחום הדואר, גמישות תעריפים לחברת הדואר, גמישות ניהולית לחברת הדואר לפתח שירות נוספים. לצד זאת הבטיח השר עיגון סמכויות פיקוח ואכיפה נרחבות למשרד על שוק הדואר (כיום העיצומים שמטיל משרד התקשורת על החברה, הם מגוחכים). 

הנדל, שהציג את החוק במליאת הכנסת: ״היום אנו מתחילים בתיקון, שהיה צריך לעשות כבר מזמן. חברת דואר ישראל היא חברה הנוגעת בכולנו, אבל העובדה היא, שרבים לא מרוצים מהשירות שהיא מספקת. רשימת התלונות, שמגיעות אלי עצומה: מכתבים לא מגיעים, חבילות מאחרות, תורים ארוכים, סניפים עם זמני המתנה חריגים. זו מציאות, שאני לא מוכן לקבל. בכשלים בדואר היה צריך לטפל בזה כבר מזמן. אבל נסיבות פוליטיות, חוסר אומץ מיניסטריאלי ובעיקר התמקדות בטפל - הובילו למצב הנוכחי.

אפשר להפוך את הדואר לחברה המתחרה ומרוויחה בשוק תחרותי. המשימה המרכזית היא לייצר לדואר כלים ויכולות להתחרות בשוק חופשי. להסיר מעליו מגבלות מיותרות. לאפשר יכולות העסקה גמישות. לייצר מנגנוני תמרוץ אפקטיביים לעובדים מעולים ולמנהלים מצטיינים. להפוך את הדואר לחברה יעילה וזריזה היכולה להיות אטרקטיבית למשקיעים עתידיים. חייבים לייצר את השינוי שאני מדבר עליו.

אמרו לי, כשנכנסתי לתפקיד, לא להסתבך עם הדואר, זה עסק גאולוגי עם שכבות של עובדים, מורכבות פוליטית ובור פיננסי.אני לא יודע לעבוד בשיטה הזאת. עצימת עיניים הובילה את הדואר שוב ושוב לשולחנה של הממשלה. צריך לאתחל מחדש: הכל בדואר צריך להיות מעולה. יעיל. מתאים. חדשני ורווחי. מה שטוב - יישאר. מה שלא - יעוף.

אני מניח לפניכם היום את תיקון חוק הדואר, שיבטיח שירותי דואר טובים יותר לכלל הציבור. זוהי רק ההתחלה.חלק מהצעדים יהיו קשים ומורכבים לדואר ישראל, אבל ביום שאחרי, אזרחי ישראל ייהנו משירות טוב יותר״.

כאמור, כגודל ההתקפה של שר התקשורת יועז הנדל על חברת הדואר, כך גודל מתן ההטבות, שהוא עצמו מבקש להעניק לחברה, ונפרט:דן רוזן

ראשית, שר התקשורת "שכח לציין", שהוא עצמו היתנה את מתן ההטבות המפליגות לחברת הדואר, שנכללו במסגרת המלצות הוועדה הציבורית בראשות דן רוזן (בתמונה משמאל), ב- 2 תנאים ("דגשים") מרכזיים:​


1) תוכנית מפורטת לשיפור שירותי הדואר. התנאי הראשון של הנדל למתן ההטבות המפליגות לחברת הדואר, היה הצגת תוכנית כוללת לשיפור השירות: "נוכח האמור, אבקש כי בתוך 40 ימים, תביא חברת הדואר לאישורי תכנית מפורטת לרפורמה בשירות לציבור, שתכלול התייחסות, בין היתר, לסוגיות הבאות: אספקת שירותי הדואר ובנק הדואר בערוצים מקוונים וישירים; קיצור משך זמן ההמתנה ביחידות הדואר ובמוקד המענה הטלפוני; קיצור וייעול מערך מסירת החבילות, ופיתוח מערכת ממוחשבת לבקרה וניטור של עמידת החברה בתקנים הקבועים ברישיונה".בני בנץ מוויקיפדיה

כזכור, כמעט בחשאי הגישה חברת הדואר להנדל את התוכנית לשיפור השירות, ממש ערב פיטוריו ע"י בני גנץ, (בתמונה משמאל). דבר שלא מנע מהנדל לאמץ את תוכנית חברת הדואר.

התוכנית, שהציגה חברת הדואר להנדל התייחסה ל-5 תחומים מרכזיים: זמני המתנה ביחידות הדואר, זמני המתנה במוקד הטלפוני, חלוקת דואר, מסירת חבילות וערוצים דיגיטליים,

אולם, חברת הדואר, שמכירה דבר או שניים בהתנהלות מול דרישות שרי התקשורת, לא הסתפקה בהצגת תוכנית לשיפור השירות, והצמידה תג מחיר לתוכנית זו: 40 מיליון ₪ בשנה!!!

במילים אחרות: בהיעדר מימון לתוכנית, אין באמת תוכנית לשיפור שירותי הדואר, אך הדבר אינו מונע מהנדל לספק את ההטבות המפליגות לחברת הדואר.לירן אבישר בן חורין דוברות משרדהתקשורת

2) תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל. תנאי נוסף של הנדל למתן ההטבות המפליגות לחברת הדואר, היה הרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל. משימה זו הטיל השר על מנכ"לית המשרד לירן אבישר בן-חורין, (בתמונה משמאל): "במאה העשרים ואחת, החבילה מחליפה את המכתב כשירות הדואר העיקרי. שוק החבילות בישראל נפתח לתחרות ב-2003 .יחד עם זאת, שוק החבילות הנכנסות לישראל נשלט ברובו ע"י חברת הדואר. כדי להגביר ולשכלל את התחרות ולשפר את איכות שירות לציבור, אני מנחה את המנהלת הכללית במשרד התקשורת לבחון אפשרויות להרחבת התחרות בתחום זה לרבות במקטע של משלוח חבילות מישראל לחו"ל, ובמידת הצורך להמליץ על דרכים להרחבה ופיתוח התחרות ב שוק זה".

בן-חורין לא הציגה שום תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל כפי שנדרשה לעשות, אך גם עובדה זו לא מונעת כעת מהנדל להעניק הטבות מפליגות לחברת הדואר.

כזכור, משרד האוצר תקף בחריפות את הנדל על כך, שפעל בנושא ללא תיאום עימם: "חלק מן ההמלצות, בפרט אלו הנוגעות לתחום הסחר המקוון, עולות כדי התערבות משמעותית ובלתי נדרשת של הרגולטור המתנהל בכללי וכר מרצון וקונה מרצון".יגאל לוי

בזמנו, אף התרענו, כי במצב עניינים זה של חוסר וודאות רגולטורית, ספק רב אם ניתן לקדם את הליך הפרטת חברת הדואר, בידיעה הבאנו, בין היתר, גם את התמיהות של סמנכ"ל בכיר דואר, לשעבר, במשרד התקשורת  עו"ד יגאל לוי, (בתמונה משמאל), שאמר ל”כלכליסט” (ב-30.8.20): "קידום ההפרטה דווקא בעיתוי הנוכחי נראה תמוה. מעבר למשבר הכלכלי העולמי ולירידה הדרמטית בפעילות הדואר, הרי שטרם הסתיים השימוע על המלצות ועדת רוזן, שתשפיעה מאוד על שווי החברה. לכך יש להוסיף את השאלות הפתוחות סביב עתיד בנק הדואר, שגם המדינה מתחילה להפנים, שלא ניתן לנתקו מחברת הדואר. יש לקוות, שאם בכל זאת תקודם הפרטת הדואר, לא נמצא עצמנו עם ‘מכירת חיסול’ של נדל"ן ציבורי ועם חברה ריקה מנכסים".

סיכום ביניים: שר התקשורת, יועז הנדל, מחלק הטבות מפליגות לחברת הדואר, כאשר התנאים המוקדמים ("הדגשים") שהוא עצמו קבע, לא התמלאו: אין תוכנית לשיפור השירות ואין תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל.

אך בכך לא מסתיימת הסאגה, כאשר משווים את ההבטחות של הנדל, לרשימת ההטבות המפליגות, שהוא מתכנן לתת לחברת הדואר, קשה למצוא קשר בין הדברים:
הנדל תוקף את העומס בסניפי הדואר ומבטיח לצמצם אותם - בפועל מציע השר לאפשר לחברה לסגור עשרות סניפי דואר, לצמצם את קווי הדואר נע הפועלים כסניפים בפריפריה וכן, לאשר לחברה למכור שירותי דואר רבים נוספים (לרבות בסניפים) ללא אישור משרד התקשורת.

הנדל מבטיח לשפר את שירותי הדואר - בפועל: מציע השר לבטל את חובת חברת הדואר לשלוח דואר כמותי במחיר אחיד בכל הארץ, ולצמצם את הגדרת דואר רשום, שאותו חייבת חברת הדואר לספק כשירות אוניברסאלי, מ-2 ק"ג ל-500 גרם. לעניין זה חשוב לציין, שחוק הדואר מחייב כיום את שר התקשורת לקבוע את תקני איכות שירותי דואר הבסיסיים, שחובה לספקם בכל הארץ. כעת מציע הנדל לבטל חובה זו של השר ולהסתפק במילים "רשאי לקבוע".

הנדל מבטיח להקל על לקוחות הדואר - בפועל:  מציע השר לייקר את שירותי הדואר לציבור באמצעות ביטול הפיקוח על תעריפי החברה.

הנדל מבטיח להגביר את התחרות בתחום הדואר - בפועל: מציע השר לבטל את חובת חברת הדואר לאפשר למתחרים להיכנס פיסית למרכזי החלוקה, לאשר לחברת הדואר להפיק את דברי הדואר הכמותיים ובכך להגביר את כוחה מול המתחרים, לבטל את יכולת המתחרים לאחד משלוחים ("איחוד המדוורים") כדי לזכות בהנחת כמות. לעניין זה חשוב לציין, שהצעת הנדל לבטל את הפיקוח על תעריפי החברה מעוררת חשש כבד בקרב מתחרי החברה ממהלך של הורדת תעריפים ע"י החברה בתחומים המצויים בתחרות, תוך "סבסוד צולב" באמצעות תעריפי שירותים אחרים.

הנדל מבטיח להנגיש את השירותים בערוצים ישירים ומקוונים - בפועל: אין אף דרישה כזו של השר מהחברה במסגרת הרפורמה הנוכחית, אבל תמיד טוב "לזרוק באוויר" מילים כאלו לציבור התקוע בתורי ענק מול הדלפקים בסניפי הדואר.

הנדל מבטיח רפורמה בתחום החשוב והצומח של חבילות - בפועל: מציע השר לבטל את חובת חברת הדואר למסור חבילות בבית הנמען, וכאמור השר "שכח", שדרש ממנכ"לית המשרד להציג תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל. אז דרש...

גם בכל הקשור להפרטת חברת הדואר, נוקט שר התקשורת בתרגיל מתוחכם: הנדל מבטיח לקדם את הפרטת חברת הדואר והכנסת משקיעים עתידיים - בפועל: אחרי שנים של גיבוש מתווה הפרטה הדרגתי של חברת הדואר, לרבות באמצעות יישום תוכנית התייעלות לחברה והגעה להסכמה עם עובדי החברה, ואחרי שתהליך ההפרטה ההדרגתית יצא לדרך, "שלף" הנדל בימים אלו רעיון חדש: לזנוח את תוכנית ההפרטה ההדרגתית, וקידום תכנית הפרטה חדשה במסגרתה תופרט באופן מיידי כל החברה, דהיינו: "קבורת חמור" של הפרטת חברת הדואר.

על רקע האמור לעיל וההטבות המפליגות, שמתכוון הנדל להעניק לחברת הדואר, קשה להתייחס ברצינות לרטוריקה הלוחמנית שלו נגד החברה בכל כלי התקשורת, אך אולי ניתן למצוא הסבר להתנהלותו זו בציטוט, שהוא עצמו סיפק במסגרת ההודעה הרשמית של משרד התקשורת: "אמרו לי כשנכנסתי לתפקידי לא להסתבך עם הדואר, זה עסק גאולוגי עם שכבות של עובדים, מורכבות פוליטית ובור פיננסי". ומוסיף הנדל על האמירה הנ"ל: "אני לא יודע לעבוד בשיטה הזאת". האמנם?

כאשר מנתחים את התנהלותו בפועל של שר התקשורת ושמים בצד את הספינים, לא ניתן להשתחרר מהרושם, שהשר החליט דווקא שלא "להסתבך עם הדואר": להעניק לחברה הטבות מפליגות על חשבון הציבור, לפגוע במתחרים של החברה ו"לתקוע" את הפרטתה.

לאור העובדה, שהוחלט לפצל את הרפורמה בשירותי הדואר, מ"חוק ההסדרים" וקיום דיון נפרד לגביו, נראה, שצפויים להנדל "חיים קשים" באישור סעיפי הרפורמה בכנסת, ובעיקר אלה הפוגעים בפריפריה, שהשירות בה לא תמיד ריווחי, בעוד השר סבור, שהכל בדואר צריך להיות רווחי.

וחשוב לזכור, שבמסגרת תיקוני החקיקה הנוכחיים אנו נחשפים רק לחלק מההטבות שהנדל מתכוון להעניק לחברת הדואר על חשבון הציבור, כאשר חלק נוסף ומשמעותי של ההטבות, יינתן באמצעות תיקון רישיון חברת הדואר, הרחק מעייני חברי הכנסת והשאלות "המציקות" שלהם.

לאור האמור לעיל פנה אבי וייס ב-19.10.21 לשר התקשורת, יועז הנדל, ולצמרת המשרד את השאלות הבאות:
"שלום רב,
1. כיצד שר התקשורת מסביר את הפער האדיר בין ההתקפות החריפות שלו בתקשורת (וגם באתר משרד התקשורת) על חברת הדואר, לבין העובדה, שבפועל השר מציע להעניק הטבות מפליגות לחברה על חשבון הציבור, במסגרת "הרפורמה בדואר" ותהליכי החקיקה המקודמים על ידו גם בכנסת (ביטול פיקוח תעריפים, סגירת סניפים וכו')?
2. כ"כ, אני שואל את השר לאן "נעלמה" התוכנית "הסודית" "ו"המושחרת" של חברת הדואר לשיפור השירות, תכנית, שהוגשה לו ערב פיטוריו ע"י בני גנץ, ומהיכן אמורים להגיע 40 מיליון ₪ בשנה, שחברת הדואר דרשה לצורך יישום התוכנית?
באותו אופן "נעלמה" גם הדרישה של השר מהמנכ"לית, להכין תוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל.
בקיצור, הדרישות מהחברה "נעלמו", אך ההטבות לחברה מקודמות גם בחקיקה (בחסות "התקפות" השר על החברה). הכיצד?
3. בנוסף, אני שואל את השר מדוע הוא "שלף" פתאום הצעה (כאן ב"גלובס") להפרטה מיידית וכוללת של חברת הדואר, כאשר ההפרטה ההדרגתית עליה עבדו שנים - כבר נמצאת בעיצומה לקראת ישורת אחרונה, וברור, ש"הצעת ההפרטה" הנוכחית של השר, משמעותה האמיתית היא הכשלת הפרטת חברת הדואר?
4. אודה להתייחסותכם הדחופה, לנוכח חומרת המצב.
בברכה
אבי וייס"

השר או המשרד לא טרחו להשיב לשאלות ודי ברור למה.

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים מקצועיים וישרי דרך, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת והדואר של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה". כמובן שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל).

מכתב האימוץ של שר התקשורת את המלצות ועדת רוזן, עם "הדגשים" שלו לגבי תוכנית לשיפור השירות ותוכנית להרחבת התחרות בתחום החבילות הנכנסות לישראל - כאן.

נספח א':
רשימת כתבות קודמות מהשנה החולפת, בנוגע לתהליכי הפיקוח והאכיפה על חברת הדואר, מצד צמרת משרד התקשורת, וגם בהתייחס להפרטת חברת הדואר וליישום מסקנות "ועדת רוזן", בכל הנוגע לשירותי חברת הדואר לציבור הרחב:

POST FREE

 
עדכון 28.11.21: גד פרץ מ"גלובס" פרסם כאן (כותרת בלבד): "מתווה חדש להפרטת דואר ישראל: הנפקה של 40% מהחברה בבורסה.
הצעת רשות החברות מגיעה לאחר ששר התקשורת הציע למכור 100% מהחברה לבעל שליטה • האם המשקיעים שכבר הגישו הצעות מחיר יאפשרו את שינוי המתווה?" 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים