Telecom News - למה משרד התקשורת "נותן חסות" לשירות טריפל לא חוקי של בזק בינלאומי?

למה משרד התקשורת "נותן חסות" לשירות טריפל לא חוקי של בזק בינלאומי?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> למה משרד התקשורת "נותן חסות" לשירות טריפל לא חוקי של בזק בינלאומי?
משרד התקשורת, גם בהרכב החדש שלו (איוב קרא כשר ונתי כהן כמנכ"ל), ממשיך לספק "חסינות" לכמה חברות תקשורת וביניהן קבוצת בזק הכוללת את בזק בינלאומי, שמפעילה שירותי טריפל כולל Sting TV עם שירות ללא רישיון של חברת YES, חברה, שכעת מנוהלת ע"י מנכ"ל פלאפון, גם כן מחוץ לכל חוק, הגדרות רישיון וכללי הרגולציה בשוק התקשורת הישראלי.
מאת: אבי וייס, 25.6.18, 13:20נתי כהן

ההכרזה של בזק בינלאומי על השקת טריפל (שכולל בתוכו את השירות הלא חוקי StingTV) הובילה את הוט לבצע "צעדי מנע" בתחרות, צעדים די מוזרים, שנסמכים על הזיכרון הקצר ביותר של הציבור (לרבות ציבור העיתונאים) ובמרכזם: לספק שירותי טלוויזיה בחבילת סלולר.

הוט \ הוט-מובייל השיקה שירות כביכול חדש הנקרא NEXT Mobile, שהוא מעין שכפול של שירות קיים מזה יותר משנה בשם NEXT TV, שהוא שכפול של שירות עוד יותר ותיק בשם HOT Play, כשבמקביל יש עוד שירות בדיוק כזה (כלומר: שילוב של סלולר וטלוויזיה), במסגרת סדרת השירותים הלא חוקיים של רמי לוי תקשורת בשם +NEXT TV, שירותים, שהושקו בחסות שר התקשורת איוב קרא, שמספק "חסינות" מופלגת לידידו.

כשהוט השיקה במרץ 2017 את שירותי NEXT TV, היה ברור לי (ולעוד רבים), ש"הגבינה כבר זזה" לגבי הוט. ל-YES היו שירותים כאלה מזמן וכניסת סלקום, פרטנר, נטפליקס ועוד ספקי OTT נוספים ללא רישיון, עם שירותים מתחרים וזולים (בגלל שהם מחוץ לכל מסגרת רגולטורית), שירותים הכוללים גם שילוב של סלולר וטלוויזיה, שמטו את הבסיס הכלכלי מתחת לרגליים של הוט. 

אולם, המצב הכלכלי של הוט הוא לא העיקר כאן. העיקר הוא הצפצוף הארוך על החוק, בחסות צמרת משרד התקשורת, שאישרה את הטריפל של בזק בינלאומי.

יצויין, שבמסמך רשמי של "מדיניות שר" (כאן) יש סעיף מפורש שאוסר על בזק בינלאומי לספק שירותי VoD (שהם הלב והעיקר של שירותי OTT), והנה הצילום של הנקודה הזו מעמוד 5 סעיף 2.1 (2):
צילום סעיף ממדיניות שר התקשורת

כפי שחשפנו כבר בהרחבה כאן, צמרת משרד התקשורת, בראשותו של נתי כהן (המנכ"ל, בתמונה למעלה משמאל), לא הייתה מוכנה לענות על שאלותיי, מה הבסיס החוקי למתן האישור לבזק בינלאומי לספק שירותי טריפל. מדובר כאן בשילוב של עבירות (שבצידן מאסר ממושך על כל עבירה, ועוד סנקציות רבות), עבירות הכוללות גם "שוד" של משאבי "עידן +" וגם ניהול עסק ומתן שירות טלוויזיוני לציבור, ללא כל רישיון.

ראשי משרד התקשורת נושאים באחריות אישית לעבירות הללו בעצם האישור בחתימת ידם להפר את החוק. אני די משוכנע, שלא תתפלאו, אם אדווח לכם, שאין כל סיכוי, שתמצאו באתר משרד התקשורת את האישור הזה (לבזק בינלאומי לספק טריפל), חרף מדיניות השקיפות והפתיחות הדימיוניות של המנכ"ל, נתי כהן

במקביל לפנייתי לצמרת משרד התקשורת, שאלתי ביום 12.6.18 את בזק בינלאומי את השאלה הבאה: 
"אני מחפש כבר שעות באינטרנט ולא מצליח למצוא את הרישיון או הסעיף ברישיון של YES, שמתיר לה לספק את שירותיStingTV  על רשת האינטרנט, כולל VOD וכולל ערוצי "עידן +".
האם ייתכן שמשרד התקשורת אישר לבזק בינלאומי לספק שידורים לא חוקיים בלי כל רישיון, או שהמשרד החליט, בעקבות בקשת בזק בינלאומי, שלא צריך רישיון לשירותי התקשורת הללו, כי חוק התקשורת בכלל לא חשוב?
אודה לקבל איזו הכוונה, היכן אני מוצא את האישור או הרישיון של YES לספק שירותי StingTV."

בזק בינלאומי דווקא השיבה מהר ומיידית: "תפנה ל-YES". 

לכן פניתי מיד ל-YES ושאלתי:
"בהמשך לשאלתי [לבזק בינלאומי], בזק בינ"ל הפנתה אותי ל-YES.
השאלה [הזו] עדיין פתוחה (היכן הרישיון או האישור הרשמי לשירות StingTV)?"

לאחר זמן וכמה שיחות, קיבלתי ביום 19.6.18 את התגובה הרשמית הבאה מחברת YES:
"החברה פועלת על פי חוק. על-פי מדיניות משרד התקשורת, העברת תכני טלוויזיה באמצעות האינטרנט אינה דורשת רישיון או היתר".

לאור התשובה המלומדת והנחרצת הזו, שלחתי באותו יום (19.6.18) את השאלה המשלימה הבאה להנהלת חברת YES:
"אפשר לראות היכן המדיניות הזו?
המדיניות הכתובה, שאני מכיר - היא הפוכה לגמרי...
למשל (וזו דוגמה אחת) כאן (התאריך של הדף הזה הוא 16.7.17 והמסמך עצמו בלינק הוא מ-2007 והוא עדיין בתוקף. המסמך הזה אושר בחקיקה כנסת ב-3 קריאות, בצורה מסודרת ב-2007)".

לא תתפלאו, שאדווח לכם, שתגובה לא אקבל על שאלה זו. למה? זה די ברור. כי אין לשאלה הזו תשובה טובה וברורה, שלא תסבך את העונה באופן אישי, בהפרות חוק... 

הניתוחים שלי מ-2017 (כאן וכאן), ששירות StingTV של YES הוא לא חוקי, לא השתנו מאז ועד היום.
מה שהשתנה בשנה האחרונה הוא:
1) שמאז החלה חקירה פלילית ענקית בנושאים הללו (של קשרי "הון שלטון", בין צמרת משרד התקשורת - המנכ"ל דאז ועוד כמה בעלי תפקידים ושר התקשורת דאז, לבין צמרת בזק ויורוקום תקשורת), חקירה ענקית, "שלא דגדגה אפילו את קצה הקרחון" (כמתואר למשל כאן וגם כאן) והיא עדיין לא הסתיימה. 
2) ממש חדש וטרי מהשבוע: מנכ"ל YES פוטר והמנכ"ל של YES הוא גם המנכ"ל של פלאפון (רן גוראון), במהלך (או תרגיל, איך שתרצו לכנות זאת), שכולו צפצוף אחד ארוך על החוק, בחסות נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת (ובשתיקת השר איוב קרא), כפי שחשפנו בהרחבה כאן

למי שלא מכיר את הרישיון של YES (שהוא נגזרת של חוק התקשורת והתקנות הנוגעות לשירותיה של YES), אז הנה הסעיפים הברורים ביותר, "שחור על גבי לבן" ברישיון של YES, סעיפים האוסרים עליה לספק שום שירות ללא היתר ורישיון מתאים וגם לא מאפשרים לבזק בינלאומי לספק שירות כזה ללא רישיון:
רישיון YES

בנוסף, יש מלא סעיפים ברישיון של YES שמבהירים ש-YES יכולה לשדר ולספק שירות ללקוחותיה רק מלוויין לצלחות על הגג ולממירים לוויניים ובטכנולוגיות לוויין ואסור לה לסטות מזה בשום אופן ולא חשוב מה נאמר לה בע"פ ממישהו במשרד התקשורת ו\או במועצת הכבלים והלווין, ו\או מכל אדם אחד (יועץ משפטי של החברה, או של הקבוצה וכיו"ב): הנה כמה דוגמאות לסעיפים הברורים הללו ברישיון (יש עוד הרבה סעיפים בכיוון הזה, אבל העיקר ניתן כאן - להמחשה):
תנאי רישיון 11

תנאי רישיון 10

זו לא פעם ראשונה, שאתר Telecom News חושף שירותים הניתנים ללא רישיון תוך צפצוף מתמשך ובוטה על החוק, בגיבוי צמרת משרד התקשורת ומועצת הכבלים והלוויין, גם בגיבוי של השר באותה עת. במקום לפעול לפי החוק ולהעניש את מפירי החוק (זה אחד מהמטלות הראשיות של משרד התקשורת, ככתוב בחוק התקשורת ובתקנותיו), המפירים מקבלים גיבוי וחיפוי מצמרת משרד התקשורת, שהופכת בכך להיות שותפה מלאה למעשים הללו. 

יתרה מכך, מועצת הכבלים והלוויין בעצמה ציינה כבר ב-2014, שיש לטפל בהוצאת רישיונות להוט ול-yes בנושא ה-VOD. להלן תצלום הדיווח של המועצה מאז:
תצלום מועצת הכבלים והלוויין

על משרד התקשורת ומועצת הכבלים והלוויין הייתה מוטלת החובה החוקית להחליף את החלטת המועצה מ-2005 בעניין הוט ושירות ה-VoD שלה, ברישיון חדש לאור מדיניות השר החדשה ותהליכי החקיקה בכנסת, שהחלו ב-2007 ונכנסו לתוקף מלא אחרי 3 קריאות ופרסום ב"רשומות", באוגוסט 2007. ו-YES, שלמעשה, בגללה תוקן החוק, היא בכלל לא טרחה להוציא רישיון לזה עד עצם היום הזה (צפצוף על החוק זה דבר קל, בעשור הנוכחי, במיוחד כשראשי משרד התקשורת נותנים לזה גיבוי וחיפוי).

ב-2009, בדו"ח הוועדה הבין-משרדית לעניין שידורי הטלוויזיה (כאן), תיארה הוועדה המכובדת הזו בבהירות ובחדות את המצב הכאוטי הרגוטלטורי (שלא השתנה עד היום) של ה-OTT בשידורי ה-VoD של YES:
צילום הוועדה

הרישיון הנוכחי של yes (כאןאינו מכסה את תחום ה-VOD והאינטרנט (יש בו רק כיסוי לנושא ה-NVOD, שזה שירות ותיק מאוד של צפיה בערוצים בתשלום ואין לו למעשה קשר ישיר, למרות שמו, לשיטת ה-VOD החדשה, שהחקיקה מ-2007 מדברת עליה: VOD על רשת האינטרנט). הרישיון גם לא מכסה את השימוש במשאבי "עידן +" על רשת האינטרנט (מה שממומש בשירות StingTV, במסגרת הטריפל של בזק-בינ"ל). 

השאלה היחידה, שנשארה פתוחה כאן: מי אישר ולמה את הפרת החוק, הזו המיטיבה מאוד עם YES (וגם עם עוד שחקנים בשוק, שהתייחסנו אליהם בהרחבה בכתבות קודמות, דוגמת: סלקוםtv, פרטנר, הוט על רשת בזק, נטפליקס ועוד).

אי הוצאת רישיונות לפי חוק התקשורת וחוק "עידן +" ואי מילוי כל החובות (הרבים) שחלים על בעלי רישיונות כאלו, זה רווח כספי אדיר למפירי החוק (מה שמאפשר להם להציע שירותיהם בזול, על רשת הפס הרחב הקווי והסלולרי). 

תשובה חלקית אבל די ברורה לשאלה הזו סיפקנו למשל: כאן, כאן, כאןכאן, כאןכאןכאןכאןכאן, כאן וכאן, אך תשובה מוסמכת וברורה יותר, יכולה להינתן רק אם הנושא הזה ייחקר לעומק ע"י גופי החקירה המוסמכים. 
קריאה לחקירה פלילית! 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים