Telecom News - למה שר התקשורת לא מקשיב לציבור?

למה שר התקשורת לא מקשיב לציבור?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> למה שר התקשורת לא מקשיב לציבור?
עמדה: שר התקשורת החדש, גלעד ארדן, הולך בדרך המוטעית של קודמו: קבלת החלטות בלי להקשיב לציבור. לפעמים זה עובד (עיין ערך סלולר) וברוב המקרים זה לא עובד! איך מקשיבים לציבור? בעדיפות ראשונה מתחילים באי-הקשבה לבעלי האינטרסים הצרים. 
גלעד ארדןמאת: אבי וייס, 26.04.13, 10:00
 
עם כניסתו לתפקיד של שר התקשורת הקודם (משה כחלון), כתבתי לו והזהרתי אותו, שהוא הולך בדרך שגויה, שתעלה לו ביוקר במבט ארוך טווח. זה בדיוק מה שקרה. גם נפגשתי בזמנו עם המנכ"ל אישית (עם השר לא הצלחתי להיפגש ב- 4 עיניים, רק באירועים פומביים), ומסרתי לו את המסר הזה עבור השר שמעליו. הם (השר והמנכ"ל) לא הקשיבו לי. זה לא כל כך חשוב. דעתי אינה טובה וחשובה יותר מדעתה של גברת כהן מחדרה... מה שחשוב הוא, שהם לא רק התעלמו ממני, הם לא הקשיבו לאיש, ממה שאני מכנה "הציבור". פשוט, לא קלטו שיש "ציבור" בארץ, והוא לא כולל את הפקידים במשרד, בעלי ההון, חברי הכנסת, הלוביסטים ומנהלי החברות הנוגעות בדבר, איתם הם נפגשו כל הזמן.

כעת, השר החדש, גלעד ארדן הולך בדיוק באותו מסלול. הבאתי את דעתי הנחרצת בעניין הצהרותיו האחרונות, למשל בנוגע לרעיון "החבילה הצרה בטלוויזיה". כבר בהצהרותיו הראשונות, ברורה הטעות הזו. זו טעות שתוביל אותו, ללא כל ספק, לאור הכרותי ארוכת השנים את התחום, לכשלונות מרובים. 


בהצהרות הללו, השר גלעד ארדן מדווח, שהוא נפגש עם שכבה צרה של אנשים ובמפגשים אלו הוא גיבש את הרפורמות\מהפכות שהוא יוביל ואלו הם: פקידי המשרד, פקידי האוצר ומנהלים של כמה חברות תקשורת. כך עשה גם קודמו, כל הקדנציה. זה בדיוק ההפך ממה שעושים שרי התקשורת \ הרגולטורים לתקשורת בכל העולם. הם קודם כל שואלים, מתייעצים ומדברים עם "הציבור" ורק אחר כך עם "בעלי האינטרסים הצרים".

הניסוין מוכיח, שהפקידות הבכירה, שנפגשת עם השר רוצה "לרצות אותו" במקרה הטוב, ובמקרה הרע היא מייצגת אינטרסים שונים ומשונים, שהשר לא יודע אודותם. חלק מהאינטרסים הללו מקורם בחולשת מערכות אכיפת החוק והנורמות בישראל. כך, המפקחים על הבנקים הופכים די מהר למנהלי הבנקים עליהם הם פיקחו. בקדנציה האחרונה, זה הודגם בצורה בולטת במשרד התקשורת, כאשר בפרק זמן מאוד קצר, שלושה בעלי תפקידים בכירים (יועץ בכיר לשר, סמנכ"ל בכיר והיועצת המשפטית) קפצו, למעשה ללא כל צינון, לצד השני. הם לא היחידים, שיש להם אג'נדה מוזרה וטעונת חקירה במשרד התקשורת. רבים יודעים מי מייצג את מה, אבל נמנעים מלחשוף זאת. כמובן, רוב מוחלט של העובדים מסורים לתפקידם ועושים מלאכתם נאמנה וישרה. אולם, השר לא יכול לדעת מי שייך לצד הטוב ומי לא. לכן, הוא חייב קודם כל להפגש עם הציבור, ולקיים דו שיח פתוח עם הציבור. זו הדרך הנכונה והיחידה לקבל החלטות נכונות, שמייצגות את האינטרסים של הציבור, כמוגדר בחוק התקשורת ומוצהר באתר המשרד.

המפגש עם "הציבור" במשרד ממשלתי - רגולטורי לא צריך להיות דבר מסובך. יש לכך כמה מודלים, שעובדים יפה במדינות המערב השונות. בעבר, הייתה "מועצה מייעצת" ציבורית ליד שר התקשורת. אבל, זה לא קיים כבר שנים. זו דרך אחת, די טובה לשמוע את דעת "הציבור", באמצעות נציגיו הבלתי תלויים במועצה ציבורית.

דרכים נוספות טובות לעניין זה: להזמין קבוצות, בעלי תפקידים ומומחים. הם המייצגים הטובים ביותר של "הציבור". למשל: המועצה הישראלית לצרכנות, ארגון יועצי מערכות התקשורת, האגודה הישראלית לתקשורת (ארגון של האקדמיה), איגוד האינטרנט הישראלי, מתימו"פ, IMA ישראל, עמותת חיל הקשר, איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה, איגוד התעשיות המתקדמות בישראל, ארגון אמון הציבור, אגודת חובבי הרדיו, מנהלי אתר כמה זה?, האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית, איגוד יועצי התקשורת ויחסי הציבור בישראל, איגוד לשכות המסחר, חברות המחקר העוסקות בתקשורת  בישראל (יש לא מעט, החל מגרטנר וכלה ב- STKI), אנליסטים לתקשורת בעולם ההשקעות, האגודה הישראלית להגנה מקרינה, ועדת המדרוג לאינטרנט. יש עוד. במשרד התקשורת יש כיום "ועדה מייעצת" קטנה אחת בלבד, לתחום צר הקרוי: "פריסה אוניברסלית" של בזק והוט. זה הכל. 

היעדר "הקשבה לציבור" הובילה את משרד התקשורת בקדנציה האחרונה למצב, שבו מתוך כ- 30 שימועים, שהמשרד ערך במהלך הקדנציה, כ- 20 נכשלו ונגנזו. בנוסף, כל תוכניות העבודה השנתיות של המשרד במהלך כל 4 השנים, לא בוצעו, או בוצעו במקרה הטוב באיחור רב, או בוצעו הפוך או שונה ממה שתוכנן. מזה 3 שנים אין למשרד "סיכום שנתי" כנדרש ואין כל תהליכי "הפקת לקחים" מהכמות העצומה של הכשלונות בשימועים ובדרכי קבלת ההחלטות. הכל מסתתר תחת מה שמכונה"מהפכת הסלולר", שמאפילה על כל השאר. במיוחד, בהיעדר אכיפה, המצב הוא, ש"איש הישר בעיניו יעשה". זה ניכר בכל תחום בעולם התקשורת, לא רק בתחום המספרים המטעים

לסיום, אביא כאן את מה שכתבתי ופרסמתי בהתייחס לשר הקודם אך לפני כארבע שנים. זה אקטואלי גם להיום:

כיצד יודע שר התקשורת מהיא טובת הציבור? או: מדוע מטים אוזן במשרד התקשורת לבעלי המאה ולא לבעלי הדעה?

שר התקשורת, משה כחלון, בנאום, שהוכן, קרוב לוודאי, ע"י אחד מיועציו הקרובים, ממשיך, כך נראה, במסלול קודמיו, מסלול שהוביל עד היום את המשרד 'להירדם בשמירה', ויצר רגולציה, שאין לה אח ורע בעולם הנאור, למעט אולי בספרי פרנץ קפקא.

נתחיל בדברי השר עצמו: "בראש דאגותיי ציבור הצרכנים... יש לנו אינטרס עליון לשמור על האינטרסים החיוניים של הציבור ובעלי החברות גם יחד... אין לי ספק שנגיע לתוצאה לטובת הצרכנים..."

כל זה טוב ויפה. רק חסר כאן האלמנט העיקרי: מהיכן שואב השר את הידיעה - מהי טובת הצרכן? הוא קיבל זאת בחלומו? אולי מנערי האוצר? או אולי במסר נסתר מהוד מעלתו האפיפיור, בביקורו במדינתנו הקדושה? אולי מכתבות בעיתונים? מפקידיו המסורים? אולי מהלוביסטים, שהציפו את משרדו (וכל אחד והאינטרסים שהוא מייצג)? העניין הזה נשאר סתום משהו בדברי השר.
 
ברור וטבעי, שהשר נפגש עם כל בעלי המאה ומנהלי החברות. זה בסדר. אבל ראשית היה עליו היה לפגוש את הציבור שאת האינטרסים שלו הוא אמור לייצג, כשר הממונה על עולם התקשורת בישראל. במקום נאום מנותק מהמציאות, הייתי ממליץ לכבוד השר לעיין בקפידה איך מדבר שר התקשורת האוסטרלי על התפתחות הרגולציה באוסטרליה. אולי זה יעזור לו, או לאלו שכתבו לו את נאומו, שהיה לעניות דעתי, מעט מגוחך...
 
ועתה לשאלה: כיצד השר ידע מה עמדת הציבור? יש לזה כמה דרכים, שחלקן, כמעט בוודאות לא יעשה השר, וגם, כנראה, לא עמיתיו לממשלה במשרדים אחרים. למשל, כמו באנגליה, לסוע ברחבי המדינה עם צמרת המשרד, ולהופיע באולמות ציבוריים פתוחים בפני הציבור הרחב. להציג את עמדות הממשלה והמשרד ולשמוע מה יש לציבור להגיד על זה, פנים מול פנים. במקביל, להורות על קיום סקרים מקצועיים בקרב הציבור. או למשל, כמו בארה"ב - לפרסם את זמני הדיונים של פקידי המשרד והשר בנושאים השונים, ולקיים אותם פתוחים ושקופים בפני כל אזרח, באופן שיוכל לבוא לדיון ולהביע את דעתו. כמובן, לראות אותם בשידור חי באינטרנט.

מה, ששר התקשורת הישראלי כן יכול לעשות, ודי בקלות, זה פשוט להיפגש עם נציגים אותנטיים ויציגים של ציבור הצרכנים וגופים מקצועיים בלתי תלויים, המייצגים ומכירים את הצד הצרכני בעולם התקשורת, בכלל זה: ארגוני הצרכנים השונים, ארגון אמון הציבור, ארגון יועצי מערכות התקשורת, ארגון מנהלי התקשורת בארגונים גדולים, ארגון מנהלי התקשורת במשרדי הממשלה, האגודה הישראלית לתקשורת, איגוד תעשיות האלקטרוניקה, איגוד לשכות המסחר, מומחי מחקר בלתי תלויים בתחום התקשורת (גרטנר, IDC, טריגר-פורסייט, STKI, TASC ואח'), נציגי אקדמיה ועוד.
 
לצורך זה, רק צריך רק לשנות את הכפתור האוטומטי במרכזיית לשכת השר: במקום לזמן ראשונים לכל דיון, את בעלי המאה והמנכ"לים בעלי האינטרסים, יש לזמן את הציבור באמצעות נציגיו והגופים הבלתי תלויים. רק בשביל זה משלמי המיסים מממנים את משרד התקשורת. אז בבקשה - תקשיבו לנו. זו לא בקשה מוגזמת.
 
עד היום, ובמיוחד בחמש השנים האחרונות, בכל השימועים, שערך משרד התקשורת שכביכול היו פתוחים לתגובה (בכתב) בפני הציבור, מומחי המשרד ומנהליו (לרבות השרים), בכלל לא רצו לשמוע מה דעת הצרכנים, וגם כשקיבלו חוות דעת מקצועיות בלתי תלויות, התעלמו מהן. דוגמה מובהקת ורגישה במיוחד: התעלמו מחוות דעת של מנכל"י משרד התקשורת הקודמים, שיש להם ידע, ניסיון רב ולקחים בתקשורת. ראשי המשרד סברו שהם ניחנו בתכונות מופלאות של הבנת צרכי הצרכנים, אולי בטלקינזיס, גם מבלי להתחשב במה שהצרכנים ממש אומרים במו פיהם. התוצאה: כשלון אחר כשלון בקביעת הרגולציה בישראל, כשהכישלון הטרי והחמור ביותר היה ועדת גרונאו. לכישלון הזה יש גם תג מחיר בתוך המשרד, על חשבון משלם המיסים. למי שאינו בקי בעובדות, יצוין, שהעלות של ועדת גרונאו למשלם המיסים הישראלי הגיעה לכדי 320 אלף ש"ח (עלות ישירה בלבד להפעלת הוועדה – בעיקר שכר היו"ר, כי מלבד היו"ר, כל יתר חברי הוועדה הם רק פקידים ממונים עובדי מדינה), זאת על פי נתונים שנמסרו לנו ע"י משרד האוצר. כסף טוב שנזרק לפח, ולא הניב כל תועלת. תחזיתנו לכישלון ועדת גרונאו אף היא נכתבה בברור ובזמן, ולא כחוכמה שלאחר מעשה.
 
הקשבה לציבור

המלצה לגולשים באתר TelecomNews:
חומר חדשותי נוסף לדף הבית נמצא בתפריטים המשניים. אתר חדשות זה בנוי כמו עיתון, בו כתבות רבות נמצאות בדפיו הפנימיים. באתר יש כבר כאלף תשע מאות (!) פריטי מידע וכתבות. בדף הבית מצויות, כמו בכל עיתון, רק הכתבות הראשיות. לכן, מומלץ להקליק על התפריטים בסרגל העליון ולמצוא את תחומי העניין. שפע מידע בלעדי ומעניין מצוי בתפריטי המשנה. 
 
 

 
 
Bookmark and Share
+ שלח משוב


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים