Telecom News - מדריך: כך תערכו קניות מקוונות בצורה בטוחה

מדריך: כך תערכו קניות מקוונות בצורה בטוחה

דף הבית >> צרכנות >> הטיפ השבועי לחסכון >> מדריך: כך תערכו קניות מקוונות בצורה בטוחה
מדריך: כך תערכו קניות מקוונות בצורה בטוחה
מאת: אמיר לחאני, 26.11.20, 17:10אמיר לחאני יחצ

בתקופה הקרובה עליכם להתכונן לסיכוני קניות מקוונים מסורתיים יחד עם איומים מקוונים חדשים הקשורים למגפת הקורונה. לפניכם חלק מהאיומים הבולטים ביותר וכמה מהשיטות הטובות ביותר כדי להימנע מליפול קורבן לפושעים ולהונאות שונות.
 
בלאק פריידי (וסייבר מאנדיי) נוסף בפתח ואיתו גם הזדמנויות חדשות לפעילויות זדוניות של פושעי הסייבר. בשונה משנים קודמות, עונת חגי הקניות המקוונים של 2020 צפויה להביא עמה אתגרים רבים יותר. הסיבה לכך היא החששות מפני וירוס הקורונה, שמונעות מהאנשים להגיע לחנויות ולחפש אחר הדילים הטובים ביותר באופן אישי. לכן, קונים רבים יותר מסתפקים השנה בקניות אונליין.

אתגר נוסף הוא המחסור הפוטנציאלי בפריטים מבוקשים, שמצריך תשומת לב ערה במיוחד של הצרכנים וגם הקמעונאים לפושעי סייבר, שיציעו עסקאות מפתות, שחבל לפספס, כדי לגנוב מידע רגיש מהקונים ולהרוויח מההפסד של הקורבנות שלהם.

גם אם כבר הכנתם את כרטיסי האשראי, בכל זאת תרצו להקדיש זמן נוסף כדי לחשוב מי יכול לגשת לנתונים, שאתם מעבירים הלאה. פושעי הסייבר פעילים במיוחד השנה ומוכנים להשיק מתקפה ברגע שהם מזהים הזדמנות לכך. החל מהונאות ממוקדות (phishing) ועד ליישומים זדוניים, הפושעים ממתינים לרגע, שבו הקונים התמימים ייפלו במלכודות שלהם, מה שאומר, שהדרך הטובה ביותר למנוע את הסיכוי לכך היא להישאר ערניים.

קונים יותר באופן מקוון
מאז שמגפת הקורונה עשתה את דרכה לאורך נוף הקמעונאות הגלובלי בתחילת 2020, קונים רבים יותר עברו לקניות מקוונות כדי להשיג את המוצרים והמתנות שהם צריכים. ובזמן שראינו עלייה יציבה בקניות המקוונות במהלך השנים, חגיגת הקניות השנה צפויה לרמוס את השיאים של השנים הקודמות. לפי דו"ח של Google, 75% מהצרכנים מתכננים להסתמך יותר על קניות מקוונות השנה, והקמעונאים מכינים את המלאי שלהם בהתאם.

בינתיים, פושעי הסייבר מתכננים בשקט את המתקפות שלהם. כפי שראינו כבר בחודש מרץ השנה, הפושעים כבר הרוויחו מאוד מהיבטים אחרים של המגפה והם מצפים, שהזדמנויות, שקשורות לחגיגת הקניות, תהיינה רווחיות באותה המידה. 

המדריך שלכם לחוויית קניות מקוונת בטוחה
בתקופה הקרובה עליכם להתכונן לסיכוני קניות מקוונים מסורתיים יחד עם איומים מקוונים חדשים הקשורים למגפת הקורונה. לפניכם חלק מהאיומים הבולטים ביותר וכמה מהשיטות הטובות ביותר כדי להימנע מליפול קורבן לפושעים ולהונאות שונות.

איומים מקוונים נפוצים
WiFi ציבורי: קניות בבית כאשר אתם מחוברים לרשת הפרטית זה דבר אחד, אך אולי תרצו לחשוב פעמיים לפני ביצוע רכישות מקוונות באמצעות שימוש בחיבור WiFi במקום ציבורי, היות ופושעי הסייבר פורצים לעיתים קרובות יותר לרשתות הללו כדי ליירט את הפרטים שלכם. הם אפילו עלולים לארוב בשטחים ציבוריים ולהתחזות לנקודה חמה המתויגת כ-"WiFi ציבורי חינמי", שבעת ההתחברות של מבקר, שלא חושד בדבר, יכולה לשמש כדי ללכוד את כל התעבורה הנעה בין המכשיר שלכם לאתר הקניות.

מה לעשות? הימנעו מרשתות WiFi ציבוריות במידת האפשר, אלא אם כן יש לכם חיבור VPN מאובטח, וחכו עד שתהיו בבית כדי להתחבר לרשת אמינה ומאובטחת. 

אתרי קניות מזויפים: אתרי קניות מזויפים רבים צצים בתקופה זו של השנה, כאשר המטרה היא לפתות את הצרכנים לספק פרטי כרטיס אשראי או נתונים אישיים ע"י הצעות דילים, שקשה לסרב להן או גישה לפריטים, שקשה למצוא אותם, שלא באמת קיימים במציאות.

מה לעשות? אם אתם מבקרים באתר קניות, שאינכם מכירים, עשו מחקר מקדים כדי לוודא, שמדובר באתר אמיתי לפני שאתם מבצעים רכישה. חפשו ביקורות באינטרנט, בדקו הצפנה של האתר, ודאו, שלחברה יש כתובת פיזית ומספר טלפון, שניתן למצוא בקלות ושמרו מרחק מאתרים הדורשים תשלומים ישירים מהבנק שלכם, העברות בנקאיות או מבקשים גיפט קארד כאמצעי תשלום.

גניבת פרטי כרטיסי אשראי: גניבת פרטי כרטיסי האשראי לא מוגבלת לחנויות פיזיות וניתן למצוא אותה גם אונליין. תוכנות זדוניות, שמוטמעות בנקודות המכירה ומעתיקות את נתוני כרטיסי האשראי, הפכו לפופולריות מאוד בקרב פושעי סייבר בשנים האחרונות. ראשית, התוקפים צריכים לקבל גישה למערכת בנקודת המכירה, כמו אפליקציה של עגלת קניות. אז, הם מדביקים את המארח באמצעות תוכנה זדונית, שנועדה להעתיק את נתוני כרטיס האשראי מהמקור. העסקה עדיין מתבצעת, אך כל המידע מכרטיס האשראי נאסף גם הוא.

מה לעשות? כצרכנים, לא תמיד פשוט להימנע מגניבה של פרטי כרטיסי אשראי, אך מרבית הקמעונאים הגדולים והמוכרים הם בעלי האמצעים הדרושים כדי למנוע אותן. 

איומים חדשים צצים
תוכנות זדוניות (Malware) מקוונות: מעבדות FortiGuard זיהו את התוכנות הזדוניות ככלי הנפוץ ביותר במחצית הראשונה של 2020, שמשמשות פעמים רבות כחלק מהונאות פישינג. כמות המתקפות מבוססות התוכנות הזדוניות עברו את כמות המתקפות מבוססות דוא"ל כגורם האספקה המרכזי, ששימש את פושעי הסייבר לראשונה מזה תקופה ארוכה.

השנה, הצרכנים צריכים ערניים כלפי אתרים חשודים או פרסומות המרחיקות אותם מהאתר האמין, שבו הם גולשים או כאלו המפתות אותם באמצעות דילים למיניהם. בחלק מהמקרים, כל מה שדרוש הוא ביקור רגעי באתר זדוני כדי להדביק את המכשיר שלכם.   

מתקפות על נתבים והתקני IoT: ללא קשר ישיר לחגיגת הקניות המקוונת, ניסיונות ניצול של נתבים ביתיים והתקני האינטרנט של הדברים - IoT ממשיכים להתגבר. אנשים רבים עדיין עובדים מהבית בתקופה הנוכחית ואלה המחפשים לשדרג את המשרד הביתי שלהם או משתמשים בטכנולוגיות שונות בבית, צריכים לשקול ליישם אבטחת רשת לפני שהם מבצעים רכישות מקוונות.

בעוד שפריצה לנתונים בהתקני הבית החכם שלכם לא תהווה בעיה משמעותית כשלעצמה, פושעי הסייבר יכולים להשתמש בפרצות, שנועדו לסייר בבית שלכם כדי לגלות את הסיסמאות לחיבור לרשת ה-WiFi המשרדית שלכם או את פרטי ההתחברות המיועדים לקניות המקוונות, שאתם מבצעים באתרים מסוימים באופן תדיר, בהם אתם לא מתנתקים לאחר כל רכישה.

חטיפה של שירותים מקוונים: אנו ממשיכים לראות כיצד פושעי הסייבר מנצלים מיליוני חשבונות סטרימינג, שנועדו לצרכי בידור כמו נטפליקס, ספוטיפיי, פלייסטיישן ועוד. לעיתים קרובות, פרטי החשבון נגנבים ומוצעים למכירה באתרים בשוק השחור ב-Dark Web.

אם אתם מעניקים במתנה מנוי סטרימינג לחבר משפחה או נרשמים בעצמכם כדי לקבל הנחה מיוחדת של ימי הקניות, תזכרו לפקח על השימוש המרוחק, לשים לב להתראות בנוגע להתחברות ממקום לא מוכר וליצור קשר עם ספק השירות במידה ואתם מבחינים בפעילות חשודה כלשהי.  

תיישמו הרגלי קנייה מקוונים בטוחים
הדרך הטובה ביותר להימנע מליפול קורבן למתקפות הקשורות לחגיגת הקניות המקוונת היא ליישם הרגלי קנייה בטוחים ברשת. תשתמשו בהיגיון הבריא שלכם כאשר אתם גולשים באתרים ותיצמדו לקמעונאים מוכרים כדי לקבל דילים וקידומי מכירות.

כאשר אתם מבצעים רכישות, הדרך הטובה ביותר לקנות היא באמצעות האשראי. כרטיסי אשראי מציעים לצרכנים הגנה מובנית נגד הונאות. כך, שיש סיכוי גבוה יותר לקבל את הכסף שלכם בחזרה במידת הצורך.

בעוד שהיכולת לרכוש מוצרים, לשלוח מתנות ולתקשר עם משפחה וחברים באמצעות רשתות דיגיטליות הייתה בעלת ערך רב לאין שיעור במהלך מגפת הקורונה, חשוב להבין, שהנוחות הזו אינה חפה מסיכונים. במקום להיתפס בהתרגשות של חגיגת הקניות, קחו לכם רגע ותחשבו על השיטות הטובות ביותר, שבהן תוכלו להגן על עצמכם מפני פושעי הסייבר.

כ"כ, אל תשכחו להעביר את הידע הזה לחברים ולמשפחה. תחשבו על העצה הזאת כמתנה הטובה ביותר, שתוכלו לקבל השנה. כך, נוכל ליהנות מחגיגת קניות מקוונת בטוחה ורגועה.
 
מאת: אמיר לחאני, נובמבר 2020.
חוקר בכיר ומומחה לאבטחת סייבר במעבדות FortiGuard, פורטינט

CYBER FREE
 

 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים