Telecom News - מהם 3 מעגלי האבטחה שכל בעל עסק חייב ליישם אצלו בעסק?

מהם 3 מעגלי האבטחה שכל בעל עסק חייב ליישם אצלו בעסק?

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> מהם 3 מעגלי האבטחה שכל בעל עסק חייב ליישם אצלו בעסק?
מהם 3 מעגלי האבטחה שכל בעל עסק חייב ליישם אצלו בעסק?
מאת: מיכאל פנחס, 1.11.21, 07:50מיכאל פנחס
 
מה התחדש בתחום מעגל האבטחה הפיזית של העסק בתחום מצלמות האבטחה?
 
תחום "אבטחת מידע" אצל בעלי עסקים רבים, שלא מבינים בנושא ואין אצלם "מנהל אבטחה" מוסמך ומוכשר, משתנה במהירות. הם מופתעים כאשר הם מגלים, שמישהו "חטף" להם את כל מערכות המחשוב ודורש מהם כופר כדי לשחרר את הנעילה. הם לפתע מבינים, שכל מערכות האנטי-וירוס והפיירוולים, שהתקינו אצלם, אין להם שום ערך, בדור החדש של תקיפות מחשבים, הפלת מערכות וגניבת מידע.
 
הסיבה מאוד ברורה: התוקפים מכירים היטב את כל מערכות ההגנה הוותיקות ולכן הם תוקפים בשיטות חדשות, שאין להן (בחלק ניכר מהעסקים) שום מענה הגנתי.

כתבה זו היא כתבת המשך לכתבה הקודמת, שפורסמה ב-29.10.21 תחת הכותרת: "מה על העסק לדרוש מספק התקשורת שלו כדי לקבל הגנה נכונה מאיומי סייבר?", כתבה המומלצת לקריאה, למי שפספס אותה.
 
יודגש, שההפקרות בתחום אבטחת והגנת הסייבר מקיפה כל תחום וכל סוג של עסק ובמציאות, בעלי עסקים רבים פשוט מצפצפים על ההנחיות הברורות הקיימות בתחום זה לעסקים, הנחיות, נהלים וכללים מאוד ברורים, שמפורסמים ע"י יחידת הסייבר הממשלתית (מערך הסייבר הלאומי). 
 
לכן, חובתם של המנהלים ובעלי העסק להיות אקטיביים כבר עכשיו ולהיערך נכון להתמודדות עם הסיכון החמור הזה.
 
אך לאחרונה מערך הסייבר הלאומי השיק את הגרסה החדשה של המדריך היישומי להגנת סייבר לארגון. מומלץ להוריד ולהדפיס את הקבצים שיש כאן ולקרוא אותם, כשלב ראשון בהקמת מעגלי האבטחה של העסק.
 
דבר ראשון שיש להחליט: מי יהיה ממונה הסייבר בעסק. אם אין בעסק אדם המתאים לתפקיד הזה, יש לקחת את השירות הזה ב"מיקור חוץ" מאחת החברות העוסקות בכך. מומלץ להתייעץ לפני בחירה בחברת האבטחה המתאימה לצרכי העסק.
 
מהם מעגלי האבטחה שיש להקים בעסק?
3 מעגלי האבטחה הם:
א. מעגלי אבטחה פיזיים (ובמיוחד מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה).
ב. מערכי אבטחת מידע מפני התקפות סייבר. זה כולל גם מערכי גיבוי ושמירת מידע, לכל מקרה של צורך בהתאוששות מאסון.
ג. מערכי תרגול, הדרכה, הנחיה ופיקוח אנושי, על התנהלות העובדים והמנהלים. כך, שכל פעילותם תהיה מאבטחת והם יודעים מה לעשות לפני, בעת ואחרי התקפת סייבר.
 
אם העסק הותקף לפני בניית מערכות הגנה, או שהמערכות הללו עדיין אינן מושלמות דיין, מומלץ לקרוא את המדריך כאן: "מנכ"ל/ית, הארגון שלך הותקף? כך כדאי לפעול – צעד אחר צעד". יש כאן 12 צעדים ברורים להתנהלות העסק\הארגון מיד לאחר זיהוי חשד, שהעסק הותקף.
 
מי שינסה להקדים את התוקפים ע"י שדרוגים של מערכות האבטחה שלו יגלה, שהוא נמצא במרוץ בלתי פוסק ויקר כשידו תהיה תמיד על התחתונה. דהיינו: מדובר בהשקעות, שאין בהן שום ROI (החזר השקעה). מדובר במהלך של בזבוז כסף מתמיד על מערכות יותר ויותר משוכללות, יותר ויותר יקרות.
 
החלופה המומלצת כיום היא: שירותי אבטחה מנוהלים. כמו כל שירות בענן, העסק משלם על השירות בגישת ה-SaaS -Software as a Service. דהיינו: לפי שימוש במרכיבי האבטחה השונים.
 
ספק מתמחה במתן שירותי אבטחה בענן מספק את רמת ההגנה העדכנית ביותר והטובה ביותר לעסק, מבלי שבעל העסק צריך להיות במרוץ מתמיד מול השכלולים והשיטות החדשות של ההאקרים.
 
אולם, גם העברת האבטחה לשירות מנוהל אין בה 100% של ביטחון מפני פגיעה. אך זה מצב יותר טוב מהמצב הקיים של 0% הגנה על מערכות המידע של העסק, בגלל שימוש בכלים מקומיים ישנים, שאבד עליהם הכלח ואינם רלבנטיים יותר לשיטות התקיפה של היום ומחר.
 
מומלץ, שכל בעל עסק יבחן את אבטחת מערכות המחשוב שלו (גם ע"י הזמנת "מבחני חדירה" מספקים המתמחים במבחנים כאלה), והאם זה הזמן להוציא את תחום האבטחה למיקור חוץ, דהיינו: לשירותי ענן. כיום, הספקים המובילים בעולם (ובארץ) מציעים מגוון רחב של שירותי אבטחה למערכות המחשוב, התקשורת והטלפוניה, במסגרת סל שירותים מתקדמים בענן ובתמחור לפי שימוש בפועל (SaaS).
 
מהן השאלות, שצריך לשאול את ספק מערכת אבטחת המידע והסייבר, לפני הרכישה לבית\למשרד\לעסק?
מדובר במשא ומתן עסקי - מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית\בעל העסק אין ידע בתחום "מערכות אבטחה וסייבר", מצלמות אבטחה חכמות וכיו"ב, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.
 
שאלה חשובה ביותר, שבעל הבית\המשרד\העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, הדרכה, פיקוח, תרגול, נפח התקשורת, עליות האחסון, העיבוד והפיקוח בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.
 
מה התחדש בתחום מעגל האבטחה הפיזית של העסק בתחום מצלמות האבטחה?
תחום מצלמות האבטחה התקדם די מהר בשנים האחרונות ובמקביל להתפתחות מערכות המחשוב, התקשורת ועיבוד ואחסון נתונים. זאת, לכיוון של מערכות מבוססות על "הבינה המלאכותית" - AI (ר"ת: Artificial Intelligence).
 
התחרות בתחום המצלמות, במיוחד ב"עידן הקורונה" ואף לאחריו, שבו רבים עברו ל"עבודה מרחוק" ול"עבודה היברידית", שינתה את המיקוד של התחום הזה ויש ביקוש רב למצלמות חכמות, שניתן להציב אותן במהירות בכל מקום והן מחוברות לאינטרנט. ניתן להציב מצלמות אבטחה גם בבתי העובדים מרחוק, כדי להגן עליהם ועל המחשבים, שבהם הם משתמשים.
 
חשוב לזכור, שגם מצלמות האבטחה (כמו כל מכשירי הקצה כולל פקסים, מדפסות, סורקים, דלתות כניסה חכמות, שערים חכמים, שעוני נוכחות, סנסורים וכיו"ב), יכולות להיות פרצה להתקפות סייבר ולכן גם מכשירי הקצה הללו, דוגמת מצלמות אבטחה חכמות, חייבים להיות מוגנים כחלק ממעגל האבטחה הפנימי מפני התקפות סייבר.
 
כיום, כבר לא רוכשים מצלמות, שאינן באיכות HD, והנטייה היא למעבר למצלמות באיכות 4K, שמחירן הולך ויורד.
 
מערכת האזעקה של העבר הפכו בשנים האחרונות למערכות חכמות, שמותקנות בעיקר בתוך מצלמות אבטחה חכמות ומהוות חלק מפתרון "בית\משרד\עסק חכם".
 
יודגש, שכל המצלמות של היום ומחר מחוברות לאינטרנט. כמעט כולן כוללות מיקרופון איכותי (חלקן כוללות גם רמקול לאפשרות דיבור מרחוק עם מי שנמצא מול המצלמה) והשליטה בהן היא בסמארטפון או במחשב, מרחוק - דרך שירותי ענן. המידע מהמצלמה נשמר בשירות האחסון בענן (נגמר הצורך ב-DVR, מכשיר הקלטה ואחסון מידע מקומי) וגם באופן מקומי במצלמה.
 
החידוש הגדול של השנה האחרונה הוא של שילוב AI, כלומר: בינה מלאכותית, שהפך ממש לחובה בכל התקנת מצלמת אבטחה.
 
מדובר בתוספת של שכבת חוכמה למצלמה, שבה המצלמה מסוגלת לזהות מצבים, לזהות פנים, לספור אנשים (למשל, בחנות), לזהות היכן אנשים מסתובבים או מתעכבים ולהוציא בעצמה התראות לבעל המצלמה, על פי פרמטרים, שבעל המצלמה מבקש.
 
היום, מה שמבוקש אלו מצלמות באיכות HD, לרוב עם העברת זרם למצלמה בגישת ה-POE (המתח מוזן על כבל האתרנט המתחבר למצלמה). בד"כ, אלו מצלמות הכוללות יכולת צילום בראיית לילה באינפרה-אדום (IR).
 
כיום יש מצלמות איכותיות לצרכים ספציפיים, דוגמת מצלמות קטנות לכל מטרה, כמעט כולן חכמות (AI), כמעט כולן עם זום חשמלי, כולן עם הגנות בפני ונדליזם. כמעט כל המצלמות ניתנות לחיבור למרכזיה, עם יכולת להתקשר עם המצלמה וגם לדבר עם זה העומד מול המצלמה (ככל שנדרש). 
 
הדור חדש של מצלמות אבטחה, הוא דור מתקדם ביותר המנצל את המזעור של מערכות המחשוב, המעבר לענן, יכולת עיבוד מידע בהיקף עצום במהירות ובכמויות (Big Data) וכניסת טכנולוגיות חדשות דוגמת AI, כדי להפיק תובנות מהחומר המצולם במצלמת האבטחה.
 
זאת, לכל מטרה שלא תהיה ובמיוחד לצרכי אבטחה סביבתית. השילוב של החוכמה הופך את מצלמות האבטחה למוקד של מידע חכם, שמאפשר להשיג תוצאות מהירות, מדויקות ונכונות יותר, תוך חיסכון עצום בכוח אדם. זאת, כי המצלמות הללו הפכו חכמות הרבה יותר מכל שומר אנושי. מצלמות ה-AI מספקת לעסקים רמה גבוהה של איכות תמונה, בצד מערכת חכמה ותבונתית, שמפיקה תובנות מהירות מהמידע המצולם.
 
החוכמה, שקיימת במצלמה, נמצאת בצ'יפ AI המותקן במצלמה והצ'יפ הזה מסוגל בקלות להבחין בין אנשים, מכוניות וכל דבר אחר, שיש לו תבנית, תמימה או חשודה.
 
הניתוח המהיר הזה, של מה שיש בתצלום, מספק יכולת מהירה לקבל החלטות, רובן ככולן אוטומטיות, איך להתייחס למה שמצולם ואיך לטפל בבעיה, ככל שמזוהה בעיה.
 
כך, בעיית התראות השווא, שהיא בעיה מוכרת ומטרידה במצלמות אבטחה, מצומצמת למינימום בזכות יכולת הניתוח בזמן אמת של מה שמצוי בצילומים.
 
בנוסף, כל מה שמצולם במצלמת האבטחה החכמות מועלה מיידית דרך הרשת (קווית, אלחוטית, או סלולרית) לענן ועובר ניתוח מקיף נוסף בענן (ניתוח המכונה בלשון המקצועית: Deep Learning), מה שיכול לספק תובנות נוספות הדרושות לעסק, למשל: זיהוי פנים, ספירת אנשים בשטח מוגדר, בקרת כניסה ויציאה, מעקב אחרי אירועים מתגלגלים, זיהוי כניסה לאזורים לא מורשים, מעקב ורישום כלי רכב, איתור וזיהוי משוטטים חשודים ועוד. 
 
בסדרת המצלמות החכמות מבוססות AI יש מצלמות ברמות שונות המתאימות לכל צורך ולכל תקציב, החל ממצלמות של 2 מגה פיקסל, דרך מצלמות 4K של עד 5 מגה פיקסל, מצלמות בצורות מגוונות, כולל מצלמות זעירות, מצלמות גדולות, מצלמות מבוססות על רדאר ומצלמות עם PTZ (מתכווננות ונעות לכל כיוון).

https://www.xn----9hcbbmdejomb6a2c8b8a.org.il/clou
 
טיפ: אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה חכמות - AI עם אחריות מקומית ותחזוקה מקומית (מה שספק מסין, או מכל מדינה במזרח הרחוק או מכל מקום אחר בעולם, שרוכשים ממנו דרך האינטרנט, לא יכול לספק בישראל), אזי מומלץ לרכוש את מצלמות האבטחה הללו מאחד מהספקים הישראלים המובילים (לאחר ניתוח צרכי העסק והתייעצות עם מומחה בנושא).
 
שורה תחתונה בתחום מעגלי מערכות האבטחה החכמות המופעלות במודל ענן:
עולם התקשורת, הגנת הסייבר והאבטחה נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים עוברים למערכות חכמות בכל תחום. שילוב של AI (בינה מלאכותית) הופך את תחום מעגלי האבטחה ליעילה יותר, מוגנת יותר, עם שימושים רבים ומועילים לכל עסק בכל תחום.
 
לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת ספק מערכות אבטחה חכמות, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר תומך בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים חכמים בענן והאם יש יכולות תקשורת לענן, במקומות, שמעוניינים להתקין בהם מערכות ושליטה מבוססות מערכות אבטחה חכמות.

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, נובמבר 2021.
CAMERA FREE
 
 

 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
21.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

13.3.24 - כנס השפעה בסייבר.

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים