Telecom News - מה מעסיק כיום את הרגולטורים לתקשורת וחברות התקשורת בעולם הרחב?

מה מעסיק כיום את הרגולטורים לתקשורת וחברות התקשורת בעולם הרחב?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> מה מעסיק כיום את הרגולטורים לתקשורת וחברות התקשורת בעולם הרחב?
ביטול עלויות הנדידה הסלולרית היא ההתפתחות הכי מסעירה כיום את תושבי המדינות באירופה. בנוסף, שפע של טכנולוגיות (ובראשן שירותי 5G ,IoT ו-WebRTC) מתפשטות בכל רחבי העולם הנאור. אצלנו, כל האחראים לרגולציה בשוק התקשורת איבדו מזמן את הכיוון והקשר לצרכי הציבור. סקירת החידושים הטכנולוגיים המיושמים כבר בחו"ל בתחום התקשורת הקווית, הסלולרית וה-IoT.
מאת: אבי וייס, 20.6.17, 08:00 BEREC

בישראל, בשבוע האחרון עסקנו בטיפול ההזוי של 2 שרים (אלי כהן ואיוב קרא) בנושא המכונה בטעות "שוק סיטונאי על רשת הוט". אולם, גם מבלי שאערוך איזה סקר ציפיות בקרב הציבור הרחב, אני משוכנע, שהסוגייה של עלויות הנדידה הסלולרית תהיה במקום גבוה ביותר בסדר העדיפות של הישראלים, שמתכוונים לצאת לטייל בחו"ל במהלך חודשי הקיץ. מה עושים הרגולטורים בישראל בנדון? כלום

לעומת זאת, הרגולטור לתקשורת האירופאי (BEREC), מימש את ההחלטות, שעברו תהליכים מאוד ארוכים של עבודת מטה, שימועים וחקיקה (המסמך המסכם, שכופה את העניין הזה על כל ספקיות הסלולר באירופה, מצוי כאן), והחל מהקיץ הזה (זה כבר החל החודש), כל תושבי מדינות אירופה (הכפופים לרגולציה של ה-EU), פטורים מעלויות הנדידה בין המדינות.

כך, כל אירופה היא כמו מדינה אחת עבור תושבי כל המדינות, בלי לשלם את העלויות המופרזות, שהיו עד היום בנדידה הסלולרית, כשנמצאים בארץ אחרת מארץ המוצא, שבה רשום מכשיר הסלולר. בסרטון למטה ניתן לקבל מושג על עצמת המהפך הזה ברגולציית התקשורת בתחום הסלולר באירופה. 

בנוסף, את הרגולטור לתקשורת באירופה מעסיקים בחודשים האחרונים בעיקר 2 נושאים (כמפורט כאן): 

א. VHC Networks (ר"ת: Very High Capacity), מה שמכונה בשאר העולם Gigabit Sociey (הסבר מפורט - כאן). המטרה של הרגולציה הזו: לספק חיבור של עד 10 גיגה לכל בית ויש מדינות המיישמות זאת במהירות, בלי הרבה דיונים (למשל: סינגפור, דרום קוריאה, יפן ועוד) .יש מדינות, שבהן הנושא נמצא בתהליכי יישום ראשוניים (דוגמת: ארה"ב וחלק ממדינות אירופה דוגמת בריטניה ומדינות סקנדינביה). בתחום הקווי, הרגולטור האירופאי ממשיך ביישום שיטות רגולטוריות, שלא שמעו עליהן בישראל

ב. המעבר ל-5G. בישראל, רק מדברים ומברברים על הנושא. בעולם - כבר מיישמים זאת (פירוט קצר בהמשך). חברת אריקסון השבדית פרסמה החודש את הדו"ח השנתי שלה לתחום הנייד (הדו"ח המלא מצוי בלינק בתחתית המאמר), מסמך מחקרי מקיף שמכסה את כל תחומי הסלולר והפס הרחב הנייד (דוגמת התפתחות ה-LTE לרבות VoLTE, קצב אימוץ 5G, טכנולוגיות IoT ועוד). הפער שנוצר ביננו לבין ההתפתחויות בעולם הרחב כמתואר בדו"ח של אריקסון, הוא פשוט מדהים וכנראה כבר לא ניתן לגישור ולתיקון. 

מה עוד התחדש בתקשורת העולמית?
1. שירותי 5G בארה"ב:
חברת הבזק הענקית at&t החלה לספק שירותי 5G ללקוחותיה באיזור אוסטין (טקסס) במהירויות של עד 1 גיגה, למכשירי סמסונג גלקסי 8 ו-גלקסי 8 פלוס. לדברי at&t, היא תספק שירותי 5G ללקוחותיה בעוד 20 ערים לפחות ברחבי ארה"ב עד סוף 2017, לכל הלקוחות, שיהיה להם מכשירי סלולר המסוגלים לתמוך ב-5G.

הסיבה, ש-at&t רצה קדימה עם השירות, היא פשוטה: המתחרה שלה - ורייזון (Verizon), כבר החלה לספק שירותי 5G (כפי שפרסמנו בהרחבה כאן). ורייזון החלה לספק שירותים ב-5G בגישת ה-Fixed Wireless של לפחות 1.8 גיגה סל"ש (בעתיד הלא רחוק זה יגיע עד ל-10 גיגה סל"ש) בערוץ היורד. גם המתחרה הסלולרית הנוספת הגדולה בארה"ב, T-Mobile, כבר החלה בשירותי 5G בגישת ה-Fixed Wireless. בקרוב מאוד גם Sprint תצטרף למרוץ הזה. 

2. פס רחב של גיגהביט לבית בסיבים עד הבית או ליד הבית.
ורייזון החליטה (וכבר החלה ליישם) לשדרג את רשת ה-Fios (הפס הרחב הקווי) שלה למהירויות של עד 1 גיגה, וזה נוגע לכ-8 מיליון לקוחות Fios, שיש לה במזרח ומרכז ארה"ב. המחיר לקצב המוגבר על רשת Fios הוא 69.99 דולרים לחודש במבצע (המחיר הרגיל של קצב עד 1 גיגה יהיה כ-80 דולרים לחודש. תזכורת: בארה"ב מזמן אין הפרדה בין ספק תשתית ל-ISP).

לורייזון יש גם לקוחות לשירות החדש שלה של עד 10 גיגה לבתים (כמפורט כאן). התחום של גיגהביט לבתים הוא תחום הנמצא בצמיחה המהירה ביותר בעולם התקשורת (כמפורט כאן) ונמצא במרוץ אדיר בארה"ב (כמפורט כאן וכאן) וקיים כבר בקנה מידה המוני במדינות דרום מזרח אסיה. זה קורה בכל רחבי העולם (למעט ישראל). 

3. רשתות IoT ארציות.
ורייזון החליטה (והחלה ליישם) פריסת רשת IoT ארצית בטכנולוגיית LTE-Cat-M1. המחיר הוא 2 דולרים לכל סנסור לחודש. הסיבה לחיפזון ולמחיר הנמוך מאוד הזה: החברות העצמאיות המתחרות בה פורסות רשתות בתדרים חופשיים או מאושרים ע"י ה-FCC) בקצב מאוד מהיר ברחבי ארה"ב. 2 המתחרות הבולטות בארה"ב בתחום רשתות ה-IoT הארציות הן: SigFox (הצרפתית) ו-Ingenu
(האמריקאית). גם חברות הסלולר המתחרות (at&t ו-T-Mobile) החלו לפרוס רשתות IoT ברחבי ארה"ב.

ברוב מדינות העולם, ספקי הסלולר החליטו לפרוס רשתות IoT ארציות בגישת ה-LPWAN. שתי ספקיות הסלולר הכי בולטות והכי גדולות, שמיישמות רשתות LPWAN, הן: China Mobile ו-Vodafone. חומר מקצועי נוסף בתחום רשתות ה-IoT ותחומי תקשורת נוספים מצוי בלינקים בתחתית המאמר, למתעניינים בנושא. 

בישראל, אחרי "שירדנו" קשות (כאן וכאן) על 3 חברות הסלולר הגדולות (סלקום, פרטנר ופלאפון), שפרסמו, שהן מספקות ותספקנה שירותי IoT בישראל בטכנולוגיות ישנות, יקרות להחריד ו"לוכדות לקוחות" מסוג M2M, על הרשתות הישנות שלהן, של דור 2 ודור 3 הקיימות עדיין בחברות הסלולר הללו, פלאפון התעשתה ראשונה ופנתה למשרד התקשורת בבקשה לקבל תדרים ל-IoT בגישת LoRA (שהיא אחת הגרסאות המעניינות והנפוצות של גישת ה-LPWAN). בהחלט התפתחות חשובה ונקווה, שזה היה הכיוון, שיתפתח בישראל.

אולם, בינתיים הממשלה קיבלה החלטות בגילה גמליאלעניין המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלת". המסמך המלא של ההחלטות הממשלה וכל התכנית, שאושרה בממשלה, מצוי כאן, למתעניינים. משרד התקשורת לא היה שותף בכלל בהכנת המסמך החשוב הזה ואין לו שום מעמד במסמך הזה. לעניין ה-IoT, המנכ"ל של המשרד לשיוויון חברתי (בראשות השרה גילה גמליאל, בתמונה משמאל) הועמד בראש הצוות, שיהיה אחראי על תחום "ערים חכמות" (נושא שטופל בעבר בעיקר במשרד התשתיות).

כרגע, התחום הזה מצוי בישראל בכאוס אחד גדול (אין תקנים, אין תדרים, אין רשתות ארציות, אין כיוונים ותקציבים ברורים ואין מדיניות ארצית אחידה וברורה, או בכלל). לא נותר לנו אלא לאחל הצלחה למנכ"ל המשרד לשיוויון חברתי ולשרה הממונה עליו, מנכ"ל שאמור לבצע את העבודה של משרד התקשורת, שלא בוצעה.

4. שירותי WebRTC.
התחום הזה (שבכלל לא מוכר בישראל), נמצא בפריחה וצמיחה מהירה. בעולם המערבי, מובילים את התחום 2 ספקי תקשורת: at&t האמריקאית ו-Twillio (הבינלאומית עם מטה בארה"ב, שיש לה כבר 31 אלף לקוחות עסקיים בכל רחבי העולם). לתחום הזה נכנסו ספקי פתרונות רבים ובתוכם: אוויה, אורקל, סיסקו, Genband, דיאלוג'יק, פוליקום, Quobis ,Cafex Communications ,Apidaze, טלפוניקה - ToxBox ועוד. 

להערכת חברת המחקר MarketsandMarkets, התחום הזה יגדל מכ-1.04 מיליארד דולרים ב-2017 לכ-6.5 מיליארד דולרים ב-2022. מדובר בקצב גידול שנתי ממוצע (CAGR) של 44.2 אחוז. גידול בקצב מטורף.

בינתיים, בישראל פספסנו את המהפכה הזו, איוב קראכמו שפספסנו את מהפכת ה-IPv6 ומהפכת הדומיינים (ועוד מהפכות טכנולוגיות). בישראל, יש רק חברת תקשורת אחת שמספקת שירותי תקשורת מלאים מהענן (הלו-015). הכל בגלל שמשרד התקשורת מתעסק בשטויות, במיקרו-רגולציה ובהרס השוק, ממש כעת בניצוחו של "הטרקטוריסט התורן" לביצוע הריסת כל מה שזז בשוק התקשורת הישראלי, השר איוב קרא (בתמונה משמאל).

כך, שרים באים והולכים בקצב, אבל כולם עושים בדיוק אותו דבר: משאירים אחריהם חורבן, מלווה באין ספור ספינים על הציבור וכלי התקשורת שלא בקיאים בתחומים הטכנולגיים והרגולטוריים של עולם התקשורת וההייטק. 

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שבה בשנת 2016 הייתה ירידה בממוצע של רוחב הפס של הלקוחות באינטרנט הקווי ובאינטרנט הסלולרי. המגמה הזו ממשיכה גם ב-2017. זה לא בגלל שפתאום נוספו בישראל כמה מיליוני לקוחות ב-2016 ולכן רוחב הפס הממוצע לכל לקוח הצטמצם. ממש לא. הגידול בהיקף הלקוחות ב-2016 בשוק הקווי ובשוק הסלולרי היה מתון, בדומה לגידול הכללי באוכלוסיה (כ-2%). זה הכל תוצאה ישירה של רגולציה מוטעית של משרד התקשורת הישראלי.

5. רכישת חברת Slack ע"י אמזון. 
יש כיום שמועות על התכנית של אמזון לרכוש את חברת Slack בכ-9 מיליארד דולרים במזומן. אמזון כבר החלה לנגוס בעולם שירותי התקשורת, בשירות חדש שלה בשם: Amazon Connect המכוון למוקדי שירות לקוחות.

אמזון יכולה להרחיב את סל המוצרים שלה בתקשורת אם תשתלט על Slack, שמספקת שירות של "עבודה קבוצתית וחברתית" למעל למיליון לקוחות עסקיים ברחבי העולם (היא הפכה בשנה האחרונה למובילת שוק עולמית). Slack היא החברה, שצמחה הכי מהר בשוק שירותי הענן אי פעם, כמתואר בגרף הבא (לחיצה על התמונה מגדילה אותה):
גרף 1
חברת Slack, שלא מוכרת בישראל, צמחה מאפס תוך פחות מחודשיים, לשווי של 10 מיליון דולרים.

מה הסיבות לצמיחה המדהימה הזו? הסברים כאן, למתעניינים.

אם אכן הרכישה הזו תתממש, זה ימצב די מהר את אמזון כמובילת שוק בתחום שירותי התקשורת למגזר העסקי והארגוני. מידע נוסף ומחקרים על השוק הצרכני, הפרטי והעסקי בארה"ב, מצוי בלינקים בתחתית הכתבה. 

6. ספק נוסף של פס רחב אלחוטי לבתים (בארה"ב).
חברה חדשה לאספקת שירותי פס רחב באוויר לבתים הוקמה בקליפורניה: חברת Common Networks, שגייסה עוד 7 מיליון דולרים בגיוס Seed (סה"כ גייסה 9.3 מיליון דולרים מיום הקמתה בסוף 2016). זאת, כדי לספק פס רחב של עד 1 גיגה באוויר (בשלב ראשון עד 100 מגה) לתושבי העיר Alameda הנמצאת במפרץ של סן-פרנסיסקו. בשלב הניסוי של השירות כבר הצטרפו לשירות הזה כאלף בתי אב בעיר. 

המחיר של השירות החדש: 50 דולרים לחודש כולל הכל (לרבות עלויות התקנה, חיווט וציוד: הלקוחות מקבלים נתב אלחוטי מאוד מעוצב בשם Unifi Pro שכולל בתוכו WiFi). המחיר הוא ללא כל התחייבות או תנאים והוצאות נוספות. החיבור נעשה לאנטנות אלחוט המותקנות על הגג או בשיפולי הגג של הבתים בעיר והשידורים הם בתדר 5 גיגהרץ באישור ה-FCC.

לדברי היזמים,  לחברות התקשורת הגדולות אין די כסף כדי לפרוס סיבים לבתים 
ברוב האיזורים הכפריים ושכונות הווילות של ארה"ב, ולכן הפתרון שלהם עוקף את חברות התקשורת הגדולות ומספק באוויר את הפס הרחב לבתים, בעלויות המתאימות לתקציב של כל בית בארה"ב. 

כך, נוסף ספק מתחרה חדש לשלל המתחרים של חיבורים אלחוטיים בפס רחב לבתים, ובהם ניתן למנות את: חברת Webpass, חברת גוגל (שהרחיבה את שירותי הסיבים שלה לבתים גם לשירותי אלחוט, באמצעות Webpass, שהיא חברת בת שלה), Starry - שהחלה לפעול בחוף הצפון מזרחי של ארה"ב, קומקאסט, ועוד. אין בישראל דברים כאלה (זה די ברור, בגלל משרד התקשורת).  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים