Telecom News - מה על העסק לדרוש מספק התקשורת שלו כדי לקבל הגנה נכונה מאיומי סייבר?

מה על העסק לדרוש מספק התקשורת שלו כדי לקבל הגנה נכונה מאיומי סייבר?

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> מה על העסק לדרוש מספק התקשורת שלו כדי לקבל הגנה נכונה מאיומי סייבר?
מה על העסק לדרוש מספק התקשורת שלו כדי לקבל הגנה נכונה מאיומי סייבר?
מאת: מיכאל פנחס, 29.10.21, 12:21מיכאל פנחס
 
מדוע נפגעה רמת האבטחה של מערכות התקשורת והטלפוניה בישראל? מה התחדש בתחום הגנת הסייבר בעולם התקשורת? מה אמור לעשות בעל העסק כדי להגן על העסק שלו ממתקפות סייבר?
 
כל מה שמנהל ובעל עסק צריכים לדעת על בחירת פתרונות שירותי תשתיות מחשוב וטלפוניה מאובטחים לעסקים, בחוות שרתים, באמצעות חברות התקשורת והאינטגרציה המובילות בישראל:
 
1. מדוע נפגעה רמת האבטחה של מערכות התקשורת והטלפוניה בישראל?
עסקים רבים וגם ארגונים ציבוריים וממשלתיים, הותקפו רבות בשנה החולפת במתקפות סייבר ובמיוחד במתקפות "כופרה". חלה עלייה ממש מבהילה בהיקף התקיפות.
 
מאז תחילת מגפת הקורונה ב-2020, שמועד סיומה לא ידוע, הצורך ב"עבודה מרחוק", שבמרכזה "עבודה היברידית" (חלק מהשבוע בבית חלק מהשבוע במשרד), הפך להיות הצורך המרכזי של כמעט כל העסקים והארגונים בעולם כמו גם בישראל.
 
זה הוביל באופן מידי לעלייה בביקושים לשירותי ענן, מפני שרק בשירותי ענן ניתן לספק "עבודה היברידית" גם מהבית. המשמעות של "שירותי ענן" זה שירותי אירוח שרתים בחוות שרתים - Data Centers הגדלים בקצב עצום ומתרחבים כל הזמן. כל הזמן נבנים מתקנים חדשים של חוות שרתים בכל רחבי הארץ (וכמובן ברחבי העולם, עם תשתיות סיבים הנפרסות בקצב מוגבר) וכמות המחוברים אליהם עולה בקצב אקספוננציאלי.
 
בעקבות אימוץ "העבודה ההיברידית" הסיכונים לפגיעות סייבר בעסקים גדלו בצורה מבהילה, כי כל אחד מהעובדים והמנהלים מקושר כעת לתשתיות התקשורת והמחשוב של העסק - מביתו.
 
2. מה התחדש בתחום הגנת הסייבר בעולם התקשורת?
גם למשרד התקשורת נמאסה ההפקרות של תחום האבטחה והגנת הסייבר בשוק התקשורת, במיוחד אחרי ש-2 ספקי תקשורת: Voicenter ו-Callbiz נפגעו לאחרונה קשה בתקיפות סייבר ומידע רב נגנב מהחברות הללו, במיוחד מידע רגיש על הלקוחות של החברות הללו. הנזקים הם אדירים.
 
לכן, משרד התקשורת יצא בשימוע תחת הכותרת: "על רקע האיומים ממדינות עוינות, משרד התקשורת מתכוון לחייב את חברות התקשורת לספק הגנה ממתקפות סייבר".
 
עיקרי התיקון לרישיונות כוללים הוראות מפורטות להגנת סייבר בהיבטים ניהוליים וטכנולוגיים כאחד, בכלל זאת, בכל הנוגע לאחריות הדירקטוריון, למינוי של מנהל הגנת סייבר בארגון/עסק, לגיבוש מדיניות הגנת סייבר ושורה של נהלי הגנת סייבר בארגון/עסק, לצד רשימה מפורטת של דרישות בהיבטים הגנתיים-טכנולוגיים. בתוך אלה, נכללים היבטים הנוגעים להגנת רשת התקשורת ולשילוב מנגנוני פיקוח, ניטור ובקרה המאפשרים לבסס תמונת מצב עדכנית של הגנת הסייבר; התמודדות עם אירועי סייבר; המצבים בהם נדרש לדווח ולשתף מידע, וכן ערוצי הדיווח לגורמים השונים, שנדרש ליידע אותם בתוך העסק ומחוצה לו, ובכלל זה משרד התקשורת; הטמעה ותרגול התוכנית בקרב בעלי תפקידים בארגון/עסק ונותני שירותים לארגון/עסק.
 
נקבעו 3 רמות של דרישות רגולטוריות המנותחות כאן, להגנת סייבר לספקי תקשורת לרשתות שירותי תקשורת בענן: ספקים הנותנים שירות למעל למיליון לקוחות, ספקים הנותנים שירות למעל מ-200 אלף לקוחות וספקים הנותנים שירות למעל ל-20 אלף לקוחות.
 
כל עסק וכל ארגון חייבים להבין ולהפנים, שתוקפים לא נותנים התרעה והם לא מדווחים מראש את מי הם יתקיפו מחר. לכן, חובתם של המנהלים וחובתם של בעלי העסק להיות אקטיביים כבר עכשיו ולהיערך נכון להתמודדות עם הסיכון החמור הזה.
 
3. מה יש לדרוש מספק התקשורת שלך, כדי להיות בטוח, שאתה מקבל ממנו הגנה מרבית ונכונה מכל סיכוני הסייבר, ומה אתה אמור לעשות כדי להגן על העסק שלך?
 
א. הדרישה הראשונה והכי חשובה שיש לדרוש מספק התקשורת שלך, אישור שהוא מחובר ל-"SOC תקשורת" (מרכז פיקוח קיברנטי - Security Operation Center לתחום עולם התקשורת) של "מערך הסייבר הלאומי".
 
למרות שהמרכז הזה, לרבות כל נהליו ומערכותיו נפתח לשוק התקשורת בינואר 2020, כיום מחוברות ומעבירות אליו מידע 2 חברות תקשורת בלבד. אין להסכים להפקרות הזו בשוק התקשורת ויש לוודא, שספק התקשורת שלך, קודם לכל, דואג לעצמו וללקוחותיו, לפי הנהלים והעקרונות של מרכז הסייבר הארצי.
 
ב. חובה לקבל ייעוץ ולהקים מערך הגנה עצמאי של עסק. אפשרי שזה ייעשה וייושם בסיוע ספק התקשורת, בתנאי, שאותו ספק קיבל את כל ההסמכות הנדרשות המתאימות מ"מערך הסייבר הלאומי".
 
מערך ההגנה העצמאי של העסק יוקם אחרי ניתוח הסיכונים של העסק, וקביעת ממונה על הגנת העסק מפני התקפות סייבר, מבין העובדים או המנהלים המצויים בעסק. אם אין עובד או מנהל בעסק, שיכול לעסוק בנושא, ניתן לרכוש את השירות הזה ב"מיקור חוץ", מספק מורשה ומאושר ע"י "מערך הסייבר הלאומי". 
 
ג. יש לבדוק את כל ההגנות של כל המערכות בעסק, לרבות כל מכשירי הקצה לרבות מצלמות אבטחה, מדפסות, סנסורים ועוד. חייבים לקבוע סיסמאות חזקות לכל מכשירי הקצה. אין להסתמך על הבטחות ספקי הציוד, ויש לבדוק כל מכשיר קצה שוב ושוב בבדיקה שנתית כדי לוודא, שהוא מוגן, ואחת לשנה מוצע להחליף סיסמאות.
 
ד. יש להפריד הפרדה מוחלטת של המידע הרגיש הנמצא בעסק (יש לקבוע מראש, בניתוח הסיכונים, מה המידע הרגיש של העסק. לדוגמה: כרטיסי אשראי, סיסמאות, נתוני עובדים, נתוני לקוחות, רשומות רפואיות, הקלטות של שיחות רגישות, וכיו"ב) ומידע זה יישמר וייאגר במקום מאובטח ומוגן, עם גישה מוגבלת ומפוקחת בנפרד משאר המידע הארגוני. אם המידע נשמר מחוץ לכתלי העסק - בענן, יש לשמור אותו בענן נפרד או בגישה נפרדת במערכת מוגנת אצל אותו ספק ענן.
 
ה. כל החיבורים מרחוק למערכות העסק (בין מהבית או מהדרכים, ממחשבים נייחים וניידים ומסמארטפונים, ובין אם מעובדי ומנהלי העסק או מספקים, שותפים או לקוחות), ייבדקו ויעברו "הקשחה" וניטור מתמידים, כדי למנוע כל אפשרות פריצה דרך החיבורים החיצוניים הללו.  אם לעסק אין יכולת לבצע "הקשחה" של חיבורים מרחוק בעצמו, ניתן לשכור שירות כזה ב"מיקור חוץ" מחברות, שקיבלו הסמכה לכך מ"מערך הסייבר הלאומי".
 
תהליך "הקשחה" זה כולל בדיקה האם יש גישה מבחוץ למערכות של העסק, לרבות ל: מצלמות האבטחה, סנסורים, מרכזיה, טלפונים שולחניים, שרתים, נתבי תקשורת, דלתות כניסה, שערים, או כל רכיב שיש לו כתובת IP חיצונית או פנימית בעסק.
 
ו. יש לקבוע נהלי אבטחה וסייבר לעסק ולהעביר הדרכה לפחות אחת לשנה, לכל המנהלים והעובדים בעסק. אם לעסק אין יכולת לבצע הכנת ספר נהלים ולהדריך עובדים בעצמו, ניתן לשכור שירות כזה ב"מיקור חוץ" מחברות, שקיבלו הסמכה לכך מ"מערך הסייבר הלאומי".
 
ז. יש לבצע תרגול לפחות אחת לשנה בכל הקשור להתמודדות עם איומי סייבר. אם לעסק אין יכולת לבצע תרגול כזה בעצמו, ניתן לשכור שירות כזה ב"מיקור חוץ" מחברות, שקיבלו הסמכה לכך מ"מערך הסייבר הלאומי".
 
ח. יש לבצע פיקוח שכל מערכות התוכנה בעסק מכל סוג ולכל מכשיר קצה הן מהגרסה האחרונה וכל תוכנות האבטחה מעודכנות, כל הזמן.
 
ט. יש לבצע תחקור (ובכתב) על כל חשד לתקרית סייבר או גילוי פרצת אבטחה. חברות המחויבות בנהלי ISO27001:2013, או תקנים דומים, שחלים עליהן (כדאי להוסיף: עמידה בתקני PCI L1), ממילא מחויבות לבצע תחקיר. מאוד מומלץ על ניהול תחקיר פנימי וחיצוני מלא ומקצועי בהקדם האפשרי. בעקבות התחקור הזה יש להסיק מסקנות וליישם אותן. אם לעסק אין יכולת לבצע תחקור כזה בעצמו וליישם מסקנות של תחקור מקצועי כזה, ניתן לשכור שירות ב"מיקור חוץ" מחברות, שקיבלו הסמכה לכך מ"מערך הסייבר הלאומי".
 
היחס לנושא הסייבר צריך להיות בדומה לחקירת משטרה: אדם או קבוצת מומחים לסייבר, שחוקרת לעומק מה ואיך קרה לפי עקרון Follow the Data - שמוודא האם בעל העסק באמת יודע היכן יושב המידע הרגיש שלו, האם הוא יודע למי יש גישה אליו והאם נעשה בו שימוש ראוי.

https://www.xn----9hcbbmdejomb6a2c8b8a.org.il/clou
 
לסיכום: מתקפת סייבר היא אירוע הרסני, שכמעט ובלתי אפשרי להתאושש ממנו, אם לא נערכים נכון. תשלום הכופר אינו מועיל או משנה דבר (אם זו התקפת כופרה) ולכן צריך להבין, שמדובר באירוע קשה במיוחד, שיצריך זמן ומשאבים כדי לחזור לאיזו שהיא שגרת עבודה.
 
לכן חשוב, שעסקים/ארגונים יערכו מבעוד מועד למתקפות סייבר. זאת, ע"י ביצוע מיפוי של המידע הרגיש ומתן גישה רק למי שנדרש, עדכון סדיר של כל רכיבי התוכנה מכל סוג (גם למצלמות יש תוכנה), הטמעת מוצרי אבטחה לניטור, חסימה ומניעת גישה למידע ותשתיות, העלאת מודעות בתחום אבטחת המידע בקרב העובדים והמנהלים בעסק/ארגון, בדיקת המוכנות בתחום הסייבר של כל שרשרת האספקה והשותפים של העסק, גיבוי עדכני של כל המידע הקיים בעסק, הכנת תוכנית מגירה להתמודדות עם אירוע סייבר, ביצוע תרגולים לפחות אחת לשנה, ביצוע תחקורים ויישם הלקוחים הנלמדים מהתחקורים הללו, עדכנון מתמיד של הנהלים והדרכת העובדים והמנהלים בכל עדכון.

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, אוקטובר 2021.
אבטחה

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! 
שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
1.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

7-8.5.24 - ChipEx2024 

7.5.24 - Data Driven Factories - Industry 4.0 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים