מה קורה כאשר המפתחים המובילים בעולם עובדים יחד (שבוע) ולא בתחרות?

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> מה קורה כאשר המפתחים המובילים בעולם עובדים יחד (שבוע) ולא בתחרות?
אירוע IATI MNC Weekathon הוא האירוע הראשון בעולם בו מפתחים מקבוצות פיתוח של חברות הענק, שבשגרה מתחרות קשה זו בזו, מתאספים לשבוע של פיתוח משותף חוצה חברות בצוותי פיתוח משולבים מחברות שונות. מה יצא מהיוזמות המשותפות?
מאת: אבי וייס, 24.2.14, 10:50IATI
אירוע הסיום של Weekathon 2014 של 7 מרכזי הפיתוח של החברות הרב לאומיות התקיים ביום 20.2.14 אחר הצהריים, בבית מיקרוסופט בהרצליה, ביוזמת פורום MNC (ר"ת: Multi-National Companies) של ארגון IATI

בעמק הסיליקון החברות הענקיות הן מתחרות, אבל בישראל הן משתפות פעולה.
​7 מרכזי פיתוח של חברות ענק רב לאומיות, שלרוב נחשבות ל"מתחרות בדם", קיבלו אישור מיוחד מהמטה העולמי שלהן לעבוד ביחד במשך שבוע ימים כדי לפתח ביחד רעיונות חדשים למוצרים. זהו האירוע השני באותה מתכונת, לאחר שהאירוע הראשון מסוגו בעולם, שנערך ביוני 2013, זכה להצלחה וגאווה למפתחים ולמנהליהם. 

קארין מאיר רובינשטייןאגב, בישראל יש מספר שיא של 260 מרכזי פיתוח בינלאומיים. ישראל נחשבת לשיאנית מבחינת מרכזי פיתוח בינלאומיים הפועלים בה כיום, שחלקם, כגון אפל, נחשבים למרכז הראשון מחוץ לארה"ב. לרוב, המרכזים הללו נחשבים למתחרים אגרסיביים, שלא יושבים באותו חדר, אלא אם חתמו על הסכמי סודיות וקניין רוחני. אולם, דווקא בישראל קרה ההיפך – למשך שבוע, המרכזים הללו מתכנסים בחדר אחד (למעשה בכמה חדרים באותה קומה), שבו הם מפתחים יחד מוצרים בצוותים מעורבים כדי לנסות ולהמציא מישראל את החדשנות העולמית הבאה.

בטכס הסיום הוצגו הפיתוחים החדשים בנוכחות מנכ"לי מרכזי הפיתוח הבינלאומיים, מפתחים ואורחים רבים מעולם היזמות מהארץ ומהעולם.

קרין מאיר רובינשטיין (בתמונה) מנכ"לית IATI: "היום אני מסיימים את הוויקתון השני של פורום החברות הרב- לאומיות בישראל. השנה השתתפו 7 מרכזי מו"פ רב-לאומיים: GM, GE, 3M, CityBank, RedHat, eBay, Microsoft. 

אנו יכולים להיות גאים, שאנו לא רק 'אומת הסטארטאפים' אלא גם 'אומת ההמצאות'. אני מודה לכל המנהלים של מרכזי הפיתוח, שהסכימו להשתתף בניסוי המרתק הזה של שבוע פיתוח משותף חוצה חברות".

יורם יעקובי
יורם יעקובימנהל מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל (בתמונה), יו"ר הפורום של החברות הרב-לאומיות בישראל ב-IATI: "הוויקתון הזה מאוד ייחודי לישראל, כי אנו מדינה קטנה וכך ניתן לשלב יותר בקלות ידיים בין חברות מתחרות. בישראל, אנשים מכירים זה את זה ובוויקתון הם ממש חיים יחד 5 ימים כדי לפתח ולייצר דבר חדש לגמרי.

הפרוייקטים, שפותחו כאן, הם בעלי חשיבות לא רק בגלל השת"פ בין הצוותים והיצירתיות, שנבעה מהשת"פ הזה בין חברות שונות, אלא בגלל שזה מעשיר את המשתתפים עצמם והחברות מהן הם באו. מדובר באנשים, שבאו מחברות עם רקע שונה, הרגלי עבודה שונים ותפיסות עולם שונות, וכאן הם עבדו יחד סביב השעון כדי להגיע להישגים יצירתיים.

אני מקווה, שהמסגרת הזו תורחב ולחברות האחרות יהיו חללי עבודה גדולים כמו שיש לנו. כך, שהיוזמה הזו תתקיים גם במרכזי הפיתוח האחרים ולא רק כאן במרכז הפיתוח של מיקרוסופט, שמארחת זו הפעם השנייה את הוויקתון הייחודי הזה. בנוסף, אנו פועלים להפיץ את הבשורה הזו לעולם, כי פיתחנו כאן דגם ייחודי ויוצא דופן של שת"פ וחדשנות בין חברות רב-לאומיות". 


אראל מרגליתח"כ אראל מרגלית (העבודה, בתמונה), מיסד ויו"ר לשעבר - קרן JVP: "אני מודה לכל הגופים, שיזמו את האירוע הזה. בשנות ה-80 וה-90, ישראל החלה למשוך חברות רב-לאומיות לכאן בגלל יכולת המחקר, שהן מצאו כאן. התוצאה: ישראל בנתה את עצמה כבסיס לחברות הגדולות ביותר בעולם והיא הביאה להם את היכולת לחקור ולפתח דווקא כאן טכנולוגיות חדשות. כך, הרשתות החדשות, שהתפשטו בעולם, אפשרו בתוספת הווידיאו לחברות רב לאומיות לפתח בישראל בלי להרגיש ריחוק גיאוגרפי. 

כיום, ישראל טובה בתחום התוכנה ופיתוח יישומים בעוד שבעבר הצטיינה בתחום החומרה והצ'יפים, שיועדו בעיקר לחברות התקשורת הגדולות ולארגונים גדולים. כיום, מפתחים כאן עבור החברות הרב-לאומיות את מירב הצרכים שלהן ופותרים את האתגרים העומדים בפניהן. לכן, המרכזים הללו הולכים וגדלים משנה ושנה ועוד חברות מצטרפות לרשימה.

בשנים האחרונות חל שינוי ענק בעולם: מרכזי הפיתוח נדדו ברחבי העולם למקומות אחרים, בעיקר למזרח. אולם, ישראל נשארה מרכז מו"פ עולמי. הסיבה: ידענו איך להמציא את עצמנו מחדש. רעיונות חדשים אינם רק עניין של טכנולוגיה אלא תפיסת עולם מה עונה לצרכי החברה והפרט. במקום בו יש יותר דגש על ה'ביחד' יש יותר מקום לבעלי מקצוע מגוונים מלבד מהנדסים, להצליח. כיום, יש מקום לכל המקצועות, אפילו ליוצרי קולנוע, משוררים וסופרים.

האירוע היום חשוב בעיקר בגלל מתן האפשרות לחברות רב-לאומיות להתמודד עם אתגרי העתיד בשת"פ בינהן. ישראל היא Hub ולא 'מבצר'. זה מה שמביא יצירתיות. רבים בישראל רוצים להצטרף למהפכה הזו. תפקידנו לעזור לאלו הגרים בקצוות הארץ להגיע להתפתחות הזו. אנו כבר רואים התפתחות יפה בבאר-שבע, בעיקר סביב הסייבר ורואים קצה של התעוררות בגליל סביב תחומים אחרים כמו ביוטכנולוגיה. כדי להצליח במשימה הזו צריך לשלב כוחות בין חברות ולפתח מצוינות בכל מקום.

החלוצים החדשים של ישראל הם אנשי ההיי-טק. לכן, אנו צריכים כאן חברה פתוחה. ההיי-טק אמור להראות לשכבות הביניים מה הייתרון הכלכלי במעבר לעולם ההיי-טק מול העולם המסורתי הישן. אנו כאן ממש בתוך המהפכה, שצריך לעודד אותה ולטפח אותה כל יום בכל מקום".


8 היוזמות המשותפות שהוצגו באירוע:

1. FaceDoor: צוות משותף מ: מיקרוסופט, רדהאט וסיטיבנק, בנה 'מיני מחשב' המשמש כ'ינשוף' למדידת האלכוהול בדם לנהגים ברכב. המכשיר מותקן ברכב והוא לא מאפשר לנהג להתחיל לנהוג כאשר הוא שיכור. הנהג נדרש לבצע בדיקה מהירה בטרם יחל לנהוג. המכשיר עולה כ-20 דולרים (מחיר החלקים). בהמשך פותח מוצר משלים המזהה אנשים בכניסה לבית ושולח הודעות עם תצלומים לבעלי הבית (אם למשל הילדים נכנסו הביתה).

2. מערכת מדידת עירנות: צוות משותף מ: GM ומיקרוסופט. באמצעות מדידת פרמטרים כגון קצב הלב של הנהג וההתנהגות שלו ניתן לאבחן באופן אוטומטי את מידת העירנות שלו ולהפעיל מערכות שונות ברכב, כדי לשמור על רמת עירנות גבוהה ( למשל להגביר באופן אוטומטי את הווליום של הרדיו). המערכת מודדת את מידת העירנות של הנהג באמצעות כמה מערכות מדידה כולל מצלמה. הנהג לובש צמיד לעירנות, הנהג מקבל מהצמיד איתות במקרה של חוסר עירנות חמור. המערכת יודעת למדוד קצב לב, רמת השימוש בהגה, בדוושת הגז ודוושת הבלם, מהירות הרכב ועוד. עירור העירנות נעשה במגוון דרכים לפי חומרת חוסר העירנות. זה כולל: הגברת המזגן, הגברת הרדיו, התראות על מסך, צפצוץ, רטט בצמיד על היד.

3. RadioMax. צוות מ: רדהאט, איביי ו-GE. פיתח מערכת המאפשרת להקליט כל תכנית רדיו בכל מקום ובכל זמן ומכל מכשיר ולשמוע את ההקלטה מתי שנוח. הפתרון כולל 2 מערכות: א. פתרון שרת, שנכנסים אליו מכל מכשיר באמצעות App. ב. פתרון באפליקציה העומדת בפניה עצמה. ניתן להטעין את התוכניות המוקלטות במערכת המולטימדיה ברכב או במכשיר הסלולר. 

4. Paybble. צוות מ: איביי, מיקרוספט, סיטיבנק ורדהאט. פיתחו מערכת לתקשורת חברתית ב"מיחשוב לביש". זה שילוב של IoT, מיחשוב לביש וממשק משתמש טבעי. הכל נעשה במעין שעון קטן על היד, שניתן להזמין בו מוצרים ולשלם ישירות מהשעון. הקישור הוא בבלוטוס' 4.0 כשבקופה - POS הותקנה מערכת חלונות 8.1 הפועלת בענן של מיקרוסופט. השעון הוא שעון נפוץ וזול (יחסית) בשם Pebble החובר למערכת בענן וכך הוא הופך לשעון רכישות ותשלומים על היד.

5. Carpedia. צוות מ: איביי ו-GM. פרוייקט הנבנה על מכונית GM, שהוסיפו לה סנסורים ומצלמות הכוללות זיהוי פנים. המערכת עוקבת אחרי העיניים של היושב ברכב. חיברו לזה מערכת של גוגל מפות וגוגל מקומות - Places. המטרה: הרכב יודע לאן נוסעים ומקבל מידע מה הנהג או הנוסע לידו רואה סביבו. המערכת מיועדת בעיקר לנוסעים ברכב ולא לנהג בגלל בעיית הבטיחות. הנתונים המתקבלים מהענן מוקרנים על החלון הצדדי של הרכב בצורה שקופה על החלון, והנוסעים מקבלים נתונים מה רואים וגם פרסומות בהתאם למיקום ולכיוון אליו הנוסע מסתכל.

6. Blind-Phone. צוות מ: מיקרוסופט, סיטיבנק ו-GE. זהו פיתוח, שיסייע לאנשים עיוורים לדעת מתי מתחלף האור ברמזור לאור ירוק, באמצעות מצלמת הסמארטפון שבידו, שתבחין בשינוי ותתריע על כך באמצעות הרמקול במכשיר.

7. WPP Device. צוות מ: רדהאט, 3M וסיוע מ-GE. פיתחו "מיחשוב לביש" למדידת שלפוחית השתן באופן שקוף למשתמש. המערכת כוללת אולטרהסאונד הנלבש כחגורה על הגוף עם ניטור מתמיד של שלפוחית השתן. מדובר במכשיר מאוד זול וקל לשימוש, עם יכולת שמירת נתונים לאורך זמן, שמחליף את הבדיקות במכשור יקר הנדרש לצורך הזה. ניתן לבנות מכשיר כזה בכ-15 דולרים במקום מכשירים של מאות אלפי דולרים הנמצאים רק במרפאות גדולות ובתי חולים.

8. Lucid Reality. צוות מ: GM, סיטיבנק ורדהאט, פיתח מערכת למציאות מדומה המופעלת בדימיון ותנועות הגוף ע"י שימוש במשקפיים מיוחדות ב-3D עם מצלמת 3D ומערכת מיקרוסופט קינקט. המשתמש נכנס למשחק ומפעיל את הדימיון שלו בתוך המשחק והתנועות שלו מפעילות את המשחק במציאות מדומה והמשתמש נמצא משך בתוך המשחק. 

 
משלבים ידיים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19-22/7/21 - Cyber Week 2021 

7-13/11-21 - שבוע היזמות הגלובלית 2021
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים