Telecom News - מכה חזקה לבזק ולשוק הפס הרחב: בזק הפסיקה מ-1.9 למכור חבילות באנדל

מכה חזקה לבזק ולשוק הפס הרחב: בזק הפסיקה מ-1.9 למכור חבילות באנדל

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> מכה חזקה לבזק ולשוק הפס הרחב: בזק הפסיקה מ-1.9 למכור חבילות באנדל
מחירי הפס הרחב יחלו לעלות, כתוצאה מהוראה פתאומית וחשאית של משרד התקשורת לבזק להפסיק לשווק את חבילות הבאנדל (תשתית + ספק אינטרנט). מדובר במהלך, שנראה על פניו לא חוקי ואנטי צרכני, שמקורו, כנראה, בתכנית ותיקה של שמילה מימון (כיום המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת) לגמד או אף לחסל את יכולותיה של בזק.  סלקום ופרטנר תתחזקנה מול ה-ISP הקטנים. עדכון בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 2.9.17, 11:41שמילה מימון

בלעדי: לאור מידע, שהתקבל ב"מייל האדום" ושביצענו לו "בדיקות הצלבה" כדי להיווכח, שהמידע המפתיע הזה הוא נכון, כיוון שאין לעניין הזה כרגע שום זכר או סימן, לא באתר משרד התקשורת ולא באתר בזק, שלחנו בדחיפות את השאלה הבאה לצמרת משרד התקשורת ולצמרת בזק:
"האם נכון, שהחל ב-1 בספטמבר 2017 בזק הפסיקה למכור חבילות תשתית + ספק ["באנדל הפוך"], בגלל החלטת הרגע האחרון של משרד התקשורת. כך, הלקוחות צריכים לקנות תשתית מבזק, ולחפש את ספק האינטרנט בנפרד?"

תגובה טרם קיבלנו. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

עבורנו ועבור קוראינו, למעשה, המהלך הזה לא היה מפתיע, שכן התכניות של שמילה מימון לגמד או אף לחסל את היכולות של בזק נחשפו אצלנו עשרות רבות של פעמים בשנים האחרונות, וממש לאחרונה כאן. באתר זה יש מעל ל-440 כתבות על הספינים והתרגילים של שמילה מימון. 

כעת, נולדה הזדמנות ממש חד פעמית לשמילה מימון ליישם את התכנית הגאונית הזו כי:
  • הוא המנכ"ל בפועל (כי המנכ"ל, שלמה פילבר, נמצא ב"נבצרות", מי שהמציא את המגבלה - כאן). הוא גם הסמנכ"ל הבכיר לפיקוח ואכיפה. כלומר: הוא "גם השופט וגם התליין"... 
  • שר התקשורת (איוב קרא) מטייל לו בחלל החיצון, משוחרר מכוח הכבידה ומכל חוק ותקנה ועוסק בנושאים מאוד מוזרים ומנותקים מכל מציאות (דוגמת מעצר עיתונאים וסגירת תחנות רדיו. זה הספין האחרון שלו מ-1.9.17).
  • כמעט כל צמרת בזק והבעלים של בזק מנועים מליצור קשר עם משרד התקשורת בענייני רגולציה (בגלל החקירות והחלטות בית המשפט בעניינים אלו). כך, שיכולת ההתנגדות של בזק למהלכים כאלה - קרובה לאפס. גם האווירה הציבורית והתקשורתית (לאור החקירות הנמשכות), אינה יכולה לעודד את בזק להתנגד לגזירות שמונחתות עליה. 
  • אין במשרד התקשורת צמרת ניהולית בכירה ורוב התפקידים הללו (כולל יועצת משפטית, שמאוד חשובה לעניין זה, וסמנכ"ל בכיר לכלכלה שגם הוא חיוני להחלטות כאלו) - ממולאים ע"י "ממלאי מקום" זמניים, שלא יעזו לצאת נגד שמילה מימון, מפני שהם רואים את עצמם ראויים להתקדם ולקבל את התפקיד, שאותו הם ממלאים כעת כממלאי מקום. 
מדובר בתרגילים לא חוקיים, ששמילה התמחה בהם בכל הקדנציה שלו. זה לא מפריע לו "לעצום עין" לנוכח העובדה, שגם פרטנר וגם סלקום מחברות לקוחות בסיבים לבתים ומוכרות ללקוחות הללו תשתית + ספק אינטרנט ביחד, ללא אפשרות לבחור ספק אינטרנט (שיטה שלא קיימת היום ברגולציה הקווית הישראלית).

פרטנר כבר עברה את ה-30 אלף לקוחות מהסוג הזה והיא מצרפת לקוחות בקצב מטורף, בערים רבות ברחבי הארץ (סלקום רק החלה בניסוי ואין לה הרבה לקוחות לשירות החדש הזה). כך, שלא מדובר כאן בעניין שולי וזניח, שאפשר להתעלם ממנו, לפחות לגבי פרטנר.

שמילה מימון גם "עוצם עין" כשמשאבי השידור של ישראל נשדדים לאור יום (כמפורט כאן). הוא אפילו לא נרתע מלהפר צו של בית משפט (כפי שחשפנו כאן) ו"לטאטא מתחת לשולחן" חשדות ברורים לשוחד באגף הרישוי במשרד. רק בזק מטרידה אותו ובמשך שנים, למעט תקופה קצרה של כמה חודשים בחצי השני של 2016, שבהם שמילה "החליף צד" (כלומר: היה בעד בזק ונגד סלקום), כדי להתקדם בדרגה ובתפקיד, לאחר שכשל להתקדם בתפקידים שחיפש אז מחוץ למשרד התקשורת, כפי שחשפנו כאן וכאן.

בנוסף לכל הצרות, ששמילה מימון מייצר ובקצב (חשיפה נוספת כאן ויש עוד חשיפות בדרך), קבוצת הוט ממשיכה "לעשות בית ספר" לכולם בעניין "השוק הסיטונאי", שמזמן היה אמור להתקיים אצלה ואין מועד ברור מתי זה אכן יתחיל (אם בכלל). 
התרגילים הטריים האחרונים של הוט:
1) מנהל ההנדסה בהוט היה צריך לחתום ולאשר, על פי קביעת משרד התקשורת, תוך 20 יום (שנגמרו מזמן), את הנתבים, שייכנסו לרשת שלה ע"י ה-ISP המתחרים. לקראת סוף 20 יום הללו, הוט העלתה "לפתע" כל מיני תקלות ובאגים הקיימים בציוד, שהוגש לה לבדיקה (בניגוד למצב ברשת בזק, אין מעבדות חיצוניות בלתי תלויות, שיכולות לבדוק ולאשר נתבים לרשת הוט), והוט קוראת לספקיות לתקן את הבאגים הללו. ברור שזה יכול להימשך ולהתגלגל כך - שנים.
זאת, בנוסף לעובדה ששימוע VoB על רשת הוט (כאן), אבד אי שם במרומי מגדל שלום. כך, הספקים המתחרים לא יוכלו לספק טלפוניה על רשת הוט ביחד עם "שוק סיטונאי" בממיר אחד (כמו שהם יכולים לשווק על רשת בזק)
2) הוט שלחה לספקיות המתחרות את "פורמט כתובת המגורים" רק בסוף יולי 2017, למרות שפילבר הורה למנכ"ל הוט תשתיות גיל סספורטס לעשות זאת באופן מיידי בינואר 2017, לאחר שבדצמבר 2016 לא עשו זאת. בנוסף, הוט לא שלחה עדיין את "ממשק איתור לקוח" לספקיות המתחרות. כך, שגם מבחינת מערכות המחשוב לניהול הלקוחות אצל המתחרים - שום דבר עדיין לא מוכן

המכה, שקיבלה כעת בזק ממשרד התקשורת (לא ברור כרגע אם בזק תיגש עם זה לבג"ץ), שהיא אינה יכולה למכור החל מ-1.9.17 חבילות באנדל (התחום הזה מכונה בציבור בשם "באנדל הפוך"), תוביל מיידית לעליית מחירים סוחפת בשוק הפס הרחב ולהתחזקות סלקום (המתלוננת הראשית, מזה שנים, אצל שמילה מימון - כנגד בזק) ופרטנר, מול ה-ISP הקטנים הרבים שיש בישראל. 

הסיבה: ה-ISP הקטנים יכלו (עד אתמול) להוריד את מחירי הגלישה באינטרנט אצלם עד לרמה של 10 עד 20 ש"ח לחודש ולתת חודש עד 3 חודשים מתנה בחינם לכל מצטרף חדש, רק בגלל שכל הטיפול בלקוחות נעשה ע"י בזק. בחבילות "הבאנדל ההפוך" לא היו ל-ISP הקטנים הוצאות שיווק ומכירה, הוצאות הפקת חשבוניות והוצאות בתמיכה בלקוחות. כעת, כאשר הלקוחות יצטרכו להירשם בנפרד ולבחור ISP, העלויות של ה-ISP הקטנים לא תאפשרנה להם לספק מבצעים במחירים ובתנאים כאלה.

גם ברור שהמהלך חסר האחריות הזה של משרד התקשורת יעצור את כל התוכניות של בזק לשדרוג הרשת הקווית שלה (וכמובן גם הוט תעשה אותו דבר), עד ש"האופק הרגולטורי" מעל בזק (והוט) - יתבהר.

לאחרונה קיבלנו תזכורת נוספת מבחוץ - כמה עגום הוא המצב של הפס הרחב בישראל. זאת, ממדידות ביצועים שפרסמה חברת ה-OTT נטפליקס, על ביצועי הפס הרחב הקווי בישראל והשוותה בין הספקים השונים בישראל (אמנם זה מודד רק את הווידיאו שמוזרם משרתי נטפליקס לממיר בבית הלקוח שמציג את תכני נטפליקס, אבל הנתונים הללו כל כך נמוכים, שפשוט קשה להאמין):
ביצועי הפס הרחב בישראל

לשם השוואה כמה מצבנו ממש עגום, בלינק כאן יש את התכניות והחבילות של פס רחב קווי של חברת M1 מסינגפור. הלקוחות יכולים לבחור בין חיבור של 2 גיגה, 5 גיגה ו-10 גיגה (אלו חיבורים לבתים פרטיים, לא לחברות ענק), במחירים שפויים ובטכנולוגיה מתקדמת שששמה XGPON. לא שמעו על דברים כאלו בישראל. 

מכאן, שמדובר ביום עצוב בהיסטוריה של הפס הרחב בישראל, במעשה, שנעשה במחשכים וללא כל בסיס חוקי, ובלי לבצע שימוע או איזה הליך ציבורי אחר, כמו ששמילה מימון אוהב לעשות, מהיום, שהוצנח ע"י עדן בר טל למשרד התקשורת ועד עצם היום הזה. המהלך הזה נראה כעת כמו "הכנת אליבי", לקראת חקירה צפויה...

לסיכום:
המהלך הבלתי חוקי והאנטי-צרכני והחשאי של שמילה מימון, כפי שחשפנו כאן, מחזק את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על מנכ"ל משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

עדכון 3.10.17
בזק החליטה לחדש את שיווק חבילות ה"באנדל ההפוך" לאחר ש"התיישרה" לדרישת שמילה מימון להגביל את המבצעים לתקופה של שנה בלבד (לכל לקוח), ולאחריה החשבונית של הלקוח תפוצל לשתיים: אחת מחברת התשתית (כלומר: בזק) והשנייה מהספק (כלומר: מה-ISP). 

עליית מחירים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים