מסכים חכמים לחדרי ישיבות - מהם החידושים והשיקולים לשילובם בעסק?

דף הבית >> גאדג'טים לעסקים >> מסכים חכמים לחדרי ישיבות - מהם החידושים והשיקולים לשילובם בעסק?
מסכים חכמים לחדרי ישיבות - מה החידושים והשיקולים לשילובם בעסק
מאת: מיכאל פנחס, 29.6.17, 09:58מיכאל פנחס
 
מסכים קטנים או גדולים, חכמים ומקצועיים הפכו בעסק לחובה בתחומים רבים. מה התחדש בתחום המסכים בחדרי ישיבות חכמים?  מהם השיקולים והפרמטרים בבחירת מסכים חכמים? איך משלבים אותם? מי מספק שירותי התקנה ותפעול של מסכים חכמים?
 
עולם המסכים המקצועיים מתפתח במהירות וכיום ניתן לראות מסכים גדולים בשלטי חוצות, במופעים, במשרדים מכל הסוגים, בחדרי שיחות ועידה בווידיאו ועל שולחנם של מעצבים ומפתחים בכל התחומים. עסקים רבים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידיאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית", משולבות עם מסכים חכמים.
 
המעבר של כולנו לשימוש מסיבי בסמארטפונים ובטאבלטים הוביל לשדרוג גם של חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, המקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידיאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה.
 
חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.
 
כיום, מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K, אינם רק נחלת הארגונים הגדולים והעסקים עם הרבה כסף פנוי. הם מתאימים לכל סוג וגודל של עסק.
 
איך משלבים מסכים חכמים לחדרי ישיבות חכמים?
כיום, ניתן לוותר על כל הגימיקים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ו\או על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל - בענן ואינה תלויה בכמות המסכים וסוגי המסכים והמקרנים הנמצאים בעסק.
 
החיבור המומלץ כיום הוא בענן, מה שמאפשר חיבור של מערכת ההקרנה (מקרן או מחשב) למסך ללא חוטים, דרך חיבור פס רחב באינטרנט, או ישירות למסך ב-WiFi. מכאן, מערכת הקרנה אלחוטית למסך היא השיטה המועדפת כיום ובעתיד הנראה לעין בתחום הזה.
 
יש פתרונות אחרים, למשל מערכת Monitors AnyWhere (מערכת, שפותחה בישראל, בחברת בת של גרינוייר טכנולוגיות), שזו תוכנה בתוספת דונגל חיבור למסך, שמאפשרת לשלוט ולנהל את התוכן המופיע על גבי מספר מסכי מידע מרוחקים דרך מחשב בודד, או קיבוץ של מספר מסכים יחד לכדי "קיר מסכים", או שכפול תצוגה על כלל המסכים.
 
באמצעות רכיבי חומרה בשם Zero Client הפועלים בטכנולוגיית HDMI over LAN המתחברים לכל מסך מכל סוג שיש בו כניסת HDMI היישר מתוך הרשת הפנימית, תוכנת Monitors AnyWhere מציגה קונספט חדש המתאים בעיקר לתחום השילוט הדיגיטלי.
 
כל מה שנחוץ לשליטה על מאות מסכים הוא מחשב בודד, עם רכיבי Zero Client זולים עבור כל מסך עליו רוצים לשלוט ולהציג תוכן, כולל הודעות ממוחשבות. המחשב המרכזי, שמפעיל את המידע על המסכים, יכול להיות פיזי או וירטואלי (בענן).
 
תוכנת Monitors AnyWhere מאפשרת לכל בעל עסק שליטה מלאה על כל מסך בנפרד ועל כלל המסכים יחד. כך, ניתן ליישם חיבור וניהול מספר מסכי מידע ללא הגבלה בכמות, דרך מחשב בודד, על גבי הרשת הקיימת. את התוכן עצמו ניתן לנהל בענן ולהרחיב בכך את יכולות המערכת.
 
פתרון מתחרה אחר לחלוטין לחיבור המכשיר המקרין למסך החכם הוא Miracast (מבית מיקרוסופט), פתרון ללא מקרן. זו טכנולוגיה אלחוטית (WiFi), שהמחשב יכול להשתמש בה כדי להקרין אל המסך בטלוויזיות, במקרנים ובנגני מדיה של זרימה, שתומכים גם הם ב-Miracast. זה מחייב, שגם המחשב וגם המסך יתמכו ב-Miracast ובחיבור אלחוטי והתוכנה התומכת הזו תפעל ללא תקלות ב-2 הצדדים.
 
מהם החידושים בתחום מסכים חכמים לחדרי ישיבות חכמים?
העולם הטכנולוגי של מסכים התפתח מהר וכיום כבר לא מקובל לרכוש מסכים מתחת לרמת HD (ר"ת: High Definition, כלומר 1,080 על 1,920 פיקסלים), כאשר לשוק נכנסו לאחרונה מסכים באיכות גבוהה יותר המכונה בשם: 4K (מסך פי 4 יותר חזק ברמת הרזולוציה לעומת מסכי HD) ובקרוב נראה בשוק מסכי 8K (פי 8 ממסכי HD).
 
יש בשוק מסכים עם יכולות מתקדמות יותר דוגמת תלת-ממד (3D), עם או בלי משקפי 3D, אבל מסכים כאלה יהיו מתאימים למטרות מאוד ספציפיות. יש כיום גם אופנה של "מסך קעור", שעושה מאוד רושם על הצופים בו. רכישת מסכים מתקדמים כאלה מומלצת רק למקרים מאוד ספציפיים ולמטרות ספציפיות.
 
גם שיטת ההארה הפנימית של המסך התקדמה. כיום מקובל לרכוש מסכי לד (LED), כשעד לאחרונה היו מסכים בטכנולוגיות יותר ישנות כולל מסכי פלזמה ו-LCD. איש (כמובן) לא מדבר כיום על מסכי שחור-לבן. זה עבר מזמן מהעולם.
 
בתחום מסכי לד יש 2 סוגים עיקריים של מסכי לד מקצועיים:
1) מסכי Edge LED, די נפוצים בגלל שהם יותר זולים, בהם נורות ה-LED נמצאות בצדי המסך ואורן מתפזר על פני שטח המסך.
 
2) מסכי Full LED המתבססים על שיטת הארה מקומית (Local Dimming), ובהם נורות ה-Led פרוסות על כל גב המסך וניתן לשלוט עליהן בצורה אזורית ולהאיר רק את מה שצריך. אלה המסכים היקרים יותר.
 
הפתרונות הללו מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכת המומלצת להפעלת המסכים מותקנת בענן, אבל גם יכולה להיות מותקנת מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.
 
כיום, הנטייה בשוק מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים ויעילים, כדי לענות על הצרכים של הלקוחות.
 
מי מספק שירותי התקנת ותפעול מסכים חכמים לחדרי ישיבות חכמים?
רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל המסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב) מספק \ אינטגרטור אחד. הספקית המובילה כיום בישראל היא חברת קרמר (Kramer) מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים.
 
מתחרים נוספים בשוק: DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, פוליקום, לוגיטק, Surf Communications ועוד.
 
בתחום של ניהול התוכן על גבי מסכים חכמים ואספקת מסכים חכמים יש מספר פתרונות ובכלל זה: Monitors AnyWhere, SmartScreen, פתרונות מבית: שרפ, פנסוניק, היטאצ'י ועוד, ממגוון רחב של ספקים דוגמת: טלקוד, יורוקום, צילומעתיק, SmartHome4U, AVCS, אבדור מערכות ועוד.  
 
מהם השיקולים בבחירת מסכים חכמים לחדרי ישיבות?
 כמו כל רכישה לעסק, יש לבחון קודם כל מהם צרכי העסק ולבחון זאת מול מה שיש בשוק והיכולות הכלכליות של העסק.
 
מי שזקוק למסך לשלט חוצות, או מסך גדול עד ענק בקדמת העסק כדי להריץ עליו הודעות אלקטרוניות ממוחשבות, דרישותיו שונות לחלוטין ממי שצריך מסך על השולחן שלו, למשל לצרכי תכנון ובניית מודלים ולצרכי מולטימדיה. מסך בחדר ישיבות קטן יהיה שונה לחלוטין ממסך לאולם ישיבות ענק.
 
הפרמטרים, שמומלץ לקחת בחשבון בעת בחירת מסך מקצועי וחכם לעסק:
  • התאמת המסך לסביבתו ולצופים בו. זה הפרמטר החשוב ביותר בבחירה, חשוב יותר מהמחיר. מסכים מגיעים במגוון גדלים ולכן ההתאמה לסביבה ולצופים במסך היא הפרמטר החשוב ביותר, כדי לספק את המטרה, שלמענה המסך נרכש.
  • איכות התמונה וזווית הצפייה במסך. הצפייה במסך מקצועי חייבת להיות חוויה טובה, אחרת המסך לא יספק את מה שמצפים ממנו. לכן, ככל שהאיכות טובה יותר וניתן לצפות במסך מזוויות חדות יותר, כך החוויה של הצפייה תהיה טובה יותר. לכן, מומלץ בטרם רכישת מסך, לקחת מספר אנשים בלתי תלויים, שיצפו במסך טרם הקנייה ושהם יחוו דעתם על חוויית הצפייה במסך.
  • איכות ועוצמת השמע. במסכים, שהצפייה בהם מלווה בשמע, זה פרמטר לא פחות חשוב מאיכות המסך. חשוב לבחון א היציאות להתקני שמע חיצוניים (דוגמת רמקולים חיצוניים או מערכת הגברה חיצונית).
  • מחיר. סעיף חשוב ביותר. המחיר יכול להשתנות באופן משמעותי בין סוגים שונים של מסכים ובהתאם לאיכותם. יש לבדוק אם המסך, שנבחר (או מומלץ ע"י המשווק) מספק מסכים מסוים, מתאפיין ביחס עלות תועלת מכסימלי ובמחיר תחרותי.
  • קלות התקנה ותחזוקה. מסכים הם מוצרים אלקטרוניים מאוד רגישים ולכן יש חשיבות ליכולת העמידות שלהם, ליכולת התלייה או ההעמדה והחיבור שלהם ולקלות הטיפול בהם. יש גם לבחון איך ניתן למנוע גניבה של המסך, אם הוא מסך מאוד יקר.
  • חיבורים ותאימות לחיבורים תקניים. כיום, יש מקרים רבים בהם יש צורך, שהמסך יהיה מסוגל להתחבר עצמאית לאינטרנט ויוכל להריץ אפליקציות במערכת הפעלה פנימית במסך (כלומר: שהמסך יהיה גם מחשב). כיום, כמעט כל המסכים מגיעים עם מערכת הפעלה אנדרואיד בתוכם (חלק מגיע עם מערכת הפעלה קניינית). מערכת הפעלה של אפל אפשר ליישם במסכים רק באמצעות דונגל חיצוני של אפל. אולם, בשוק הדונגלים החיצוניים, שמתחברים למסכים והופכים אותם לחכמים, מוביל הדונגל כרומקאסט (Chromecast) של גוגל, במערכת הפעלה אנדרואיד, שנמכר בפחות מ-200 ש"ח. 
  • אחריות. יש לצפות לאחריות של שנתיים לפחות לכל מסך מקצועי. הכוונה לאחריות המכסה על כל נזק או תקלה במסך, למעט נזק הנגרם בזדון ע"י המשתמש, או כוח עליון (מה שדורש ביטוח הציוד).
האם לרכוש או לשכור מסך חכמים לחדרי ישיבות?
מסכים ניתן לרכוש או לשכור (למשל לאירוע חד פעמי), כולל בשכירות חודשית. יש חברות המתמחות בהשכרת מסכי ענק ומסכים מקצועיים (למשל למופעים מכל סוג, למשחקי ספורט, לחתונות, לאירועי חברות, למבצעי מכירות וכיו"ב).
 
בגלל שמחירי מסכי לד מקצועיים גדולים נמדדים באלפי ₪ ועד עשרות אלפי ₪ (ולעיתים יותר, מעל ל-100 אלף ₪ למסך מקצועי גדול ואיכותי, ובמיוחד אם המסך ממש ענק ועוד קעור ו\או 3D). לכן, יש לשקול את נושא ההשכרה, במקרה והשימוש במסך הוא לא רציף.
 
שורה תחתונה בתחום מסכים חכמים לחדרי ישיבות:
 רכישת פתרונות מסכים חכמים לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק. עולם התקשורת נע מהר קדימה והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית.
 
קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידיאו עם מסכים חכמים בענן.

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, יוני 2017.
מחבר המדריך לפתרונות תקשורת ומחשוב ענן ולרכישת מרכזיות טלפון IP לעסקים
 
מסכים חכמים 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
LIVECITY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים