מס' פרימיום כפתח להלבנת הון והונאות: משהו שמש' התקשורת לא חשב עליו

דף הבית >> חדשות עולם המרכזיות ומוקדי השירות >> מס' פרימיום כפתח להלבנת הון והונאות: משהו שמש' התקשורת לא חשב עליו
מספרי פרימיום כפתח להלבנת הון והונאות: משהו שמשרד התקשורת לא חשב עליו
מאת: ניר סמיונוביץ, 22.10.15, 07:30ניר מיונוביץ
 
ניתוח: מש' התקשורת, שלא מבין את האפשרויות השונות בתחום ומונע ע"י החלטות פזיזות, שמקורן בתלונות אזרחים ממורמרים, שצרכו שירותים ולא רוצים לשלם, פתח דלת ענקית להלבנת הון והפסד מיסוי, להונאות, בעיות אבטחה ומיני מחלות, שלא יהיה לו שום דרך לטפל בהן. אין לו שום דרך לכפות רגולציה או שליטה על המנגנון. חשיפה ופירוט שיטות ההונאה ותיאור "עקיצה רבתי" להלן.
 
רגולציית מספרי הפרמיום, שמשרד התקשורת כפה על ספקי התקשורת והתכנים, החל מתאריך 11.10.2015, היא לא יותר מיריית הפתיחה הראשונה בתחום זה. משרד התקשורת, שכלל איננו מבין את האפשרויות השונות בתחום ומונע לחלוטין ע"י החלטות פזיזות, שמקורן בתלונות אזרחים ממורמרים (שסביר להניח צרכו שירותים ואינם מעוניינים לשלם), פתח דלת ענקית להונאות ושלל מיני מחלות, שלא יהיה למשרד שום דרך לטפל בהן.
 
אז בעצם, איך אפשר לקבל מספרי טלפון, שיש עליהם Revenue Share (חלוקת רווחים), ללא צורך בעמידה בתנאי הרגולציה? פשוט מאוד, לוקחים מספר International Premium Rate ומתחילים לעבוד.
 
מה זה בכלל IPRN - International Premium Rate Number?
 
בניגוד למספרי פרימיום בהתאם להגדרת החוק, מדובר במספרי טלפון הנראים כמו מספרים רגילים והם חלק בלתי נפרד מתבנית הניתוב הבינלאומית. לדוגמא, להלן חלק מתבנית הניתוב לבריטניה:
 
447XX – מספרי טלפון סלולריים (לכאורה).
44845 – מספרי טלפון נייחים בתבנית .Regional
44871, 44870 – מספרי טלפון נייחים בתבנית .Geographical
 
ישנן עוד קבוצות, אבל בואו נתרכז כרגע באלו. מספרי Regional ו-Geographical הם מספרים נייחים המשמשים לרוב מוקדי שירות באנגליה. עלות החיוג למספרים אלה יכולה לנוע בין 0.01 ליש"ט עד 0.15 ליש"ט בהתאם לרצון החברה. יש לציין, שאין חובת הכרזה במדינות אלו.
 
מוקד השירות יקבל עבור כל דקה נכנסת סכום, שינוע בין 0.005 ליש"ט עד 0.10 ליש"ט. כלומר, יש לנו פה מספר בינלאומי, שמאפשר להעביר אליכם שיחות ולקבל Revenue Share, שאינו תקף מול הרגולציה של משרד התקשורת.
 
יתרה מזאת, כיוון שאין מדובר בטווח מספור פרימיום ואין מדובר בייעדים מחוץ לתבנית המספור הרגילה של המדינות, מספרים אלה פתוחים לחלוטין ולספקי התקשורת אסור לחסום אותם.
 
לדוגמא, מספר השירות של חברת מיקרוסופט עבור לקוחות Enterprise ומעלה הוא מספר אנגלי בתבנית 44845. תוכלו אפילו לראות אותו אם תנסו לבצע הפעלה דרך טלפון של Windows או Office.
 
קלות הפעלה וכיצד מחברים
 
כיוון שתחום ה-IPRN הוא אחד התחומים הרווחיים ביותר בעולם עם סך דקות הנעמד בעשרות מיליוני דקות ברמה הבינלאומית, ברור, שיש ספקי שירותים מסודרים בנושא.
 
אחד הספקים, שיצא לי לעבוד איתו בעבר, מספק באתר שלו לא רק את תנאי התשלום, לא רק את ה-Revenue Share, אלא אפילו את הזמינות מאיזו מדינה. לדוגמא, אותו ספק מפעיל כמעט בכל מדינה בעולם Gateway המאפשר לו לבדוק את הגישה למספרים שלו מכל מדינה.
 
בדיקה זריזה תגלה, שהמדינות המועדפות לעבודה מישראל תהיינה פולין וליבריה. ליבריה תספק Revenue Share בגובה של - שימו לב - 0.16 אירו לדקה. כלומר, כמעט 75 אג' לדקת שיחה.
 
אגב, החלק המעניין פה הוא גם, שתנאי התשלום של ספקי ה-IPRN טובים יותר. עבור יעד כמו ליבריה התשלום הוא כל 48 שעות.
 
החיבור אל ספקי השירות מתבצע דרך אתר האינטרנט שלהם, בצורה פשוטה וזריזה. בחלק ניכר מהמקרים אפילו אין יד אדם מעורבת בתהליך. ניתן לחבר את המספרים ע"י שימוש ב-Call Forward (בעלות לדקה) או בקישור ישיר ב-SIP (ללא עלות).
 
אז איפה ההונאות פה?
 
בואו נתחיל מהדבר הפשוט ביותר: אין ממש דרך לדעת מה יהיה החיוב אצל כל אחד מהלקוחות. אם החיוג מתבצע דרך ספק מזדמן, או ספק קבוע, גם שם זה משתנה. אבל, הסכנה האמיתית פה איננה ללקוחות, אלא לספקי התקשורת.
 
משרד התקשורת הגדיר בצורה ברורה, שתבנית התמחור יכולה להכיל 2 תבניות יעדים: נייח ונייד. לכל תבנית תמחור ברור ואחיד. אבל, זה יוצר מצב מגוחך. נניח, שמצאתי מספר טלפון נייח במדינה מערב אירופאית, שמאפשר לי Revenue Share בגובה של 0.05 אירו. עכשיו, נניח שאותה מדינה יכולה להכלל בתוך תוכניות החינם, שכולנו מכירים היום מגולן טלקום, הוט, פרטנר וכו'. כלומר, הלקוחות הישראלים מקבלים חיוג חינם ליעד פרימיום.
 
מה יקרה בסוף החודש? ספק התקשורת יקבל את החשבון וייאלץ לשלם אותו לספקי התקשורת שלו. אבל, הוא לא יוכל לגבות מהלקוחות שלו חיוב פרימיום, כיוון שמדובר ביעד נייח, כשיש לו חיוב אחיד (Fixed Price). מה הברירה שלו? "לבלוע את הצפרדע" ולחסום את המספר. ומה יקרה בחודש אחרי? יופיע מספר חדש וחוזר חלילה.
 
ההונאה יותר חמורה, כיוון שאין דרך לבקר על המספרים, על החיוב שלהם, על התבניות שלהם ועל הניתובים שלהם - נוצר מצב של International Arbitrage Fraud.
 
מה זה בעצם אומר? לחברות המב"ל השונות, יש הסכמי Flat Rates עם לקוחות Contact Centers. לדוגמא, חברה העוסקת במסחר מטבע חוץ ומבצעת אלפי חיוגים ביום לעולם, לרוב תסגור הסכם Flat Rate לדקה על כל היעדים.
 
לרוב, ההסכם הזה היה בנוי על תחשיב סיכון של הספק ויהיה טוב לכולם, כל עוד השימוש הסביר והאמיתי נשמר. עכשיו, נניח שמנהל התקשורת של אותה חברה רוצה לעזוב או רוצה לתת פה "מכה קטנה", כל מה שהוא צריך לעשות זה להשיג כמה מספרים כאלה, לכוון את החייגנים של החברה אל המספרים האלה ולייצר לעצמו כל חודש כמה אלפי דקות - אפילו 5,000 דקות בחודש תספקנה. למשל, חברה, שעוסקת במסחר מטבע חוץ, יכולה לחייג לייעדים במפרץ הפרסי כל הזמן ולהחביא שם 5,000 דקות ליעד פרימיום. זה יהיה מאוד קל. התוצאה: מנהל התקשורת ישלשל לכיסו סכום של עד 1,500 דולרים כל חודש.
 
דוגמא יותר משעשעת היא מקרה, שחקרנו לפני כשנתיים. לקוח סגר עסקת ניתוב שיחות ליעד במזרח אירופה. עלות הניתוב לייעד עמדה על 0.02 דולר לדקה. הלקוח סגר חוזה מול ספק השירות והתחיל לנתב תנועה. כל תנועת הלקוח היתה מנותבת לייעדים של הלקוח עצמו, שסיפקו ללקוח Revenue Share בגובה של 0.035 אירו  או בגדול 0.05 דולר לדקה. כלומר, הלקוח יצר מצב של רווח נקי העומד על 0.03 דולר. אותו לקוח הצליח להעביר תנועה לספק, ללא כל הפרעה, במשך תקופה של 8 חודשים, בהיקף כולל של כמעט 2.5 מיליון דקות בחודש. כלומר, רווח העומד על כ-600,000 דולרים בתקופה של 8 חודשים. ספק השירות אפילו לא עלה זה, כי התנועה היתה נראית לו תקינה לחלוטין, והוא פשוט לא הבין מה קורה פה. כמו כן, כיוון שהניתוב של הספק יצא לספקים שונים, לא היתה לו דרך להבין, שמדובר "בעקיצה רבתי", כיוון שמערכות ניתוח ההונאות לא עלו על התבניות החוזרות.
 
סיכום
 
משרד התקשורת, בעודו מנסה ליצור סדר בבלאגן, יצר בלאגן יותר גדול, שהסכנות הטמונות בו הרבה יותר גדולות מהרווח היחסי, שהוא יצר. המהלך החד-צדדי, שנכפה על ספקי התקשורת וספקי התכנים, מוביל את כולם לבניית פתרונות חלופיים. ייתכן שהם פחות טובים. אולם, פתרון, שבו מרוויחים פחות אבל תנאי התשלום טובים יותר ואין צורך להכריז בשרות הכרזות מיותרות, הוא הרבה יותר טוב לספקי התכנים, אך יוצר מצב בלתי אפשרי לספקים.
 
משרד התקשורת יצר מצב אפשרי של הלבנת הון, בצורה מאוד פשוטה וקלה. כסף ייצא מכרטיסי האשראי של אנשים ויחזור אליהם בדרך עקיפה – למדינה אחרת לחלוטין. כלומר, גם המיסוי, שמדינת ישראל היתה אמורה לקבל ייעלם, גם כספים ייצאו מהמדינה ויולבנו בדרכים עקיפות, גם הלקוחות עדיין נמצאים באותה חשיפה להונאות, אבל הפעם, למשרד התקשורת אין שום דרך לכפות רגולציה, או שליטה על המנגנון.
 
אני חושב, שמן הראוי, שמשרד התקשורת יתחיל להעסיק יועצים, שבעצם מבינים איך שוק התקשורת בעולם עובד. מרבית היועצים, שמשרד התקשורת עבד או עובד איתם, לרבות עובדי המשרד עצמו, נעולים בשוק הישראלי ואינם חשופים לעולם הפתוח. התוצאה: ניתוח המידע והסקת המסקנות תלושים לחלוטין מהעולם האמיתי, ועי"כ, חושפים את השוק הישראלי לבעיות הרבה יותר חמורות מאלו שהמשרד בא לפתור.

מאתניר סמיונוביץ,  אוקטובר 2015.
מנכ"ל  GreenfieldTech 
www.greenfieldtech.net
nirs@greenfieldtech.net

 
 אבטחה

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים