Telecom News - מפעילי סלולר חדשים – הדרך שלך למצוא ספק סלולרי עבור העסק

מפעילי סלולר חדשים – הדרך שלך למצוא ספק סלולרי עבור העסק

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מאמרי אורח >> מפעילי סלולר חדשים – הדרך שלך למצוא ספק סלולרי עבור העסק
מפעילי סלולר חדשים – הדרך שלך למצוא ספק סלולרי עבור העסק
 מיכאל פנחס
"המפץ הסלולרי" מאפשר לכל אחד, גם לעסקים קטנים כגדולים, לשנות את כללי המשחק מול ספקי הסלולר ולחסוך בהוצאות התקשורת. כיצד לא "להפסיד את הרכבת" בתחרות ובמבצעים הרבים בעולם הסלולר עבור עסקים וארגונים קטנים ובינוניים?
 
שוק הסלולר עבר מהפך משמעותי בשנת 2012, עם כניסת ספקי סלולר וירטואליים – MVNO ושני ספקי סלולר בעלי תשתיות רשת של ממש: גולן טלקום והוט מובייל. די ברור, שהתחרות הזו הובילה לירידת מחירים דרסטית ולהעברת הכוח לידיו של הלקוח, בין פרטי ובין עסקי.
 
אולם, אנליסטים צופים, שלקראת סוף 2013 התחרות הזו תגווע. משום שהחברות המרכזיות המסוגלות לספק תחרות של ממש מול החברות הוותיקות (דהיינו, מפעילי הסלולר החדשים: גולן טלקום והוט מובייל), תקבלנה בחזרה את רוב הערבויות, שהן הפקידו בידי משרד התקשורת. זאת, בהתחייבויות שלהן ב"מכרז התדרים" להשיג נתח שוק של 7% כל אחת בשוק הפרטי (כ- 500 אלף לקוחות כל אחת). עם השגת נתח השוק הדרוש להחזרת הערבות הבנקאית, אין יותר מניע כלכלי משמעותי עבורן להוריד מחירים ולצאת במבצעים אגרסיביים. המניע השיווקי של חברות אלו יתהפך ויהיה: למקסם רווחים.
 
חברות ה- MVNO (ספקי סלולר וירטואליים) תלויות במבצעים שלהן במחיר שהן מקבלות מספק הסלולר הוותיק ברשת שעליה הן "רוכבות". כך, יכולת התמרון שלהן במבצעים שיווקיים אגרסיביים היא מאוד מצומצמת ולמעשה אפסית. זאת, מול גולן טלקום והוט מובייל, שהן בשלבים מתקדמים של בניית רשת עצמאית חדשה ובפריסה ארצית. ברגע שהשתיים הללו תפסקנה במהלכי השיווק האגרסיביים שלהן, ממילא תצטמצם היכולת של ספקי הסלולר הווירטואליים - MVNO לקבל מחירים טובים מספק הרשת עליו הן "רוכבות".
 
לכן,  חשוב לנצל את ההזדמנויות לחיסכון בהוצאות התקשורת הניידת, בתחרות הגוברת כבר כיום, מול האפשרות, שהתחרות הזו תגווע לקראת סיום שנת 2013.
 

מיהם ספקי הסלולר החדשים?

שוק ספקי הסלולר החדשים מחולק לשלושה שוקי משנה:
 
א. חברות בעלות תשתיות רשת סלולר חדשות (הנמצאות בתהליכי בנייה ופריסה, שיימשכו כחמש שנים לפחות) בעלות תדרים ורישיון סלולר מלא, בדיוק כמו ספקיות הסלולר הוותיקות. אולם, הן עם הקלה משמעותית אחת לתקופת הפריסה של הרשת: בתקופה של עד 7 שנים (עם אופציה להארכה), שהיא תקופת בניית הרשת החדשה, הלקוחות שלהן יכולים לקבל בכל תא שטח שבו אין עדיין רשת חדשה, שירות מרשת סלולרית אחרת - ותיקה. זאת, במתכונת המכונה "נדידה פנים ארצית". מתכונת זו זהה לחלוטין לרעיון של "נדידה סלולרית בחו"ל". השיטה הזו עוגנה בחקיקה ומבוצעת בפועל, מה שמאפשר לחברות החדשות לתת שירות מהיום הראשון לפעולתן ובכל הארץ, הגם שאין להן רשת משל עצמן בכל הארץ. במשבצת הזו יש שתי ספקיות סלולר:
 
1) גולן טלקום. ספק הנשען על הרשת של סלקום ב"מודל הנדידה הפנים ארצי". המודל העסקי של החברה דומה למודל העסקי והשיווקי של חברת Free הצרפתית (בעלי גולן טלקום הם גם בעלי Free) שעיקרו: מחיר אחיד וידוע לכל השירותים (Fixed Price) בגישת "הכל כלול". הערבות ודמי הרישיון של גולן טלקום, שהופקדו בידי משרד התקשורת, הם בגובה של 360 מיליון ₪.
 
2) הוט מובייל. חברה זו הוקמה על בסיס חברת מירס הוותיקה, שנעלמה וכיום היא בשלבי הטמעה לתוך קבוצת הוט ושילובה בכלל המערכות של קבוצת הוט. הוט מובייל נסמכת על הרשת של פלאפון ב"מודל הנדידה הפנים ארצי". הוט מובייל, מבחינה שיווקית,  נוקטת, עד היום, בשיטת ה- Me Too. דהיינו: היא מחקה באופן כמעט מלא את כל המבצעים של גולן טלקום ולעיתים מוסיפה עליהם קצת משלה. הערבות ודמי הרישיון של הוט מובייל, שבידי משרד התקשורת, הם בגובה של 705 מיליון ₪.
 
ב. חברות החסרות תשתיות רשת סלולר ותדרים. לכן, הן "רוכבות" באופן כמעט מלא על רשת של ספק ותיק ומכונות בשם: MVNO. לחברות הללו יש רישיון סלולר ייחודי ומצומצם בהיקפו בשם: "רט"ן [רדיו טלפון נייד] ברשת אחרת". במשבצת הזו יש מגוון רחב של חברות, חלקן פעילות, חלקן טרם החלו בפעילות וחלקן עדיין לא ברור אם הן תתחלנה בפעילות.
 
רשימת 11 חברות ה- MVNO, נכון למאי 2013:
 
1) רמי לוי (שיווק השקמה) תקשורת. ספק ה- MVNO הראשון בשוק ה- MVNO. חסר כל תשתיות משל עצמו (רוכב על הרשת של פלאפון) ומוביל בשוק במבצעים זולים, אגרסיביים וקצרי טווח. כיום, הוא מתמקד במכירת מכשירי סלולר – סמארטפונים, במחירים זולים יותר מכל המתחרים.
 
2) פרי טלקום. חברה שהחלה במתן שירותים במתכונת VoC (שירותים על רשת ה- Data \ אינטרנט של ספק הסלולר הוותיק). כרגע, החברה אינה פעילה וממתינה לרוכש.
 
3) גלי פון – סיפמי. החלה במתן שירותים במתכונת VoC. כרגע החברה אינה פעילה באופן מלא וממתינה, ככל הנראה, לרוכש.
 
4) סלראן תקשורת סלולרית. לאחר כמה גלגולים, מצויה כיום תחת חברת הלו-015 וטרם הכריזה על תכניותיה. הצפי הוא, שהחברה תתמקד בתחום שירותי הנדידה לחו"ל ובפתרונות לעסקים וללקוחות מתוחכמים יותר, שמחפשים שירותי תקשורת זולים בנדידה בכל מקום בעולם. לחברה היו טיוטות הסכמים ל"רכיבה" על רשתות פלאפון ופרטנר, הסכמים שלא מומשו. טרם ברור, על איזו רשת "תרכב" החברה במתכונת החדשה תחת הלו-015.
 
5) בינת סמך. לא מימשה עדיין את הרישיון וכנראה שלא תצא בקרוב או בכלל למתן שירות.
 
6) T2T תקשורת. לא מימשה עדיין את הרישיון וטרם ברור אם תצא למתן שירות. החברה מתכוונת, בכל מקרה שתחל בפעילות, להיות ממוקדת בפתרונות מקצועיים ומתקדמים, בעיקר לשוק העסקי.
 
7) הום סלולר. חלק מקבוצת "הום סנטר". החברה "רוכבת" על הרשת של סלקום. ממעטת במבצעים אגרסיביים, בהשוואה למתחרותיה, אם כי מציגה מחירים מאוד תחרותיים.
 
8) אלון סלולר (מכונה בשם המותג YouPhone). חלק מקבוצת אלון המפעילה, בין היתר, את חברת דור אלון ומגה קמעונאות, וכן מחוברת למועדון לקוחות You. החברה מאוד אגרסיבית במבצעים רבים, בעיקר כאלו המחוברים לרכישות שאינן סלולריות במועדון You (דהיינו: מבוצע סבסוד צולב בין רכישות שאינן סלולר למחיר הסלולר, מה שיכול להוריד את עלות הסלולר עד לאפס). החברה "רוכבת" על הרשת של פרטנר.
 
9) סלקט תקשורת. חברה חדשה, שטרם מימשה את רישיונה. היא "רוכבת" על הרשת של פלאפון וטרם הצהירה על תכניותיה. אולם, כבר ברור, שהיא מתכוונת להיות אגרסיבית במבצעים, שיופנו גם למגזר העסקי הקטן.
 
10) עזי תקשורת. חברה חדשה שטרם מימשה את רישיונה. החברה היא חלק מחברת טלזר-019, שמתמקדת בשירותי תקשורת זולים עם דגש למגזר הדתי והחרדי. טרם ברור, מהן תכניותיה, אך סביר, שתכוון את מאמצי השיווק שלה למגזר הדתי והחרדי.
 
11) טל רב תקשורת סלולרית. חברה חדשה, שכנראה תכוון את מאמצי השיווק שלה למגזר הערבי. החברה טרם הצהירה על כוונותיה וטרם חתמה הסכם עם ספק סלולר, שעליו "תרכב".
 
ג. חברות בת של ספק ותיק.
בסיווג הזה יש כיום רק חברה אחת: 012-מובייל, שהיא חברת בת של פרטנר. החברה הזו היא "מותג הבית" של פרטנר, עם מבצעים מאוד אגרסיביים מול ספקי הסלולר הווירטואליים- MVNO, מתוך מטרה למנוע בריחת לקוחות לחברות ה-  MVNOוהחדשות (גולן טלקום והוט מובייל). זאת, ע"י הצעות אטרקטיביות, שתובלנה את הלקוחות (כך היא מקווה) להישאר ברשת פרטנר, אך תחת שם המותג 012-מובייל, במחירים זולים יותר מחברת האם – פרטנר וזאת לאותם לקוחות שאינם מחפשים את "חווית השירות".
 
החברות סלקום ופלאפון גם הכריזו ב- 2011, שהן תקמנה חברות בת לצורך התחרות ב- MVNO והחברות החדשות (גולן טלקום והוט מובייל). אך הן לא מימשו כוונה זו. כרגע, אין להן כל כוונה ללכת בעקבות פרטנר ולהקים חברה מתחרה זולה בגישת "מותג הבית". למעשה, החברות סלקום ופלאפון יוצאות ב"מבצעי תגובה" מול החברות החדשות ומול חברות ה- MVNO, בלי חברת בת זולה. 
 
מהם המבצעים החדשים של ספקי הסלולר החדשים?
המבצעים החדשים מתחלקים לשני תחומים עיקריים: מבצעים בתחום שירותי הסלולר ומבצעים בתחום ציוד הקצה (סמארטפונים וטאבלטים).
  
א. המבצע העיקרי שקיים היום בשוק הוא "חודשיים ראשונים בחינם". החלה בזה גולן טלקום ואחריה נגררו למבצעים דומים ודי זהים: הוט מובייל, YouPhone, 012-מובייל ופלאפון.
 
למבצע זה יש גוונים רבים, תאריכי סיום מבצע שונים, מחירי המשך לאחר המבצע שונים, כולל מיקוד לאוכלוסיות ספציפיות. למשל: חיילים מקבלים מחיר טוב יותר ב- 012-מובייל לתקופת זמן מוגבלת. בגלל השונות במבצעים וריבוי "האותיות הקטנות", יש צורך לבדוק בזהירות כל מבצע ולהשוות אותו בין המתחרים.
 
ב. מבצעי מכשירי סלולר. מבצעים כאלו יש כל הזמן, במיוחד מצד חברות ייבוא והפצת מכשירים הקשורות ב: גולן טלקום, YouPhone והוט מובייל. אולם, לאחרונה יצא רמי לוי במבצע אגרסיבי מאוד של הורדת מחירי הסמארטפונים. סביר להניח, שהוא יגרור את כל השוק של המכשירים לתחרות חריפה מולו.     
 
מה השתנה במבצעים החדשים של ספקי הסלולר החדשים?
התחרות שינתה את השוק הזה לגמרי. כל חברות הסלולר, ותיקות כחדשות, התיישרו, מאין סוף של חבילות שיווקיות שהיו בעבר, ל- 4 מודלים מרכזיים, די ברורים ללקוחות, של תמחור השירותים הניידים שלהן:
 
א. "הכל כלול" \ "ללא הגבלה". המחירים כאן נעים בין 79 ₪ לחודש (YouPhone) ל- 155 ₪ (פרטנר). יש חבילה ל- 2 קווים עם טלפוניה ביתית ב- 249 ₪ בסלקום. העיקרון זהה בכל החבילות: הכל כלול בחבילה (Fixed Price, All Included). "האותיות הקטנות" כאן חשובות, במיוחד לגבי המגבלות בהיקף הגלישה הסלולרית.
 
ב. "לא דיברת לא שילמת". כאן הלקוח לא משלם, אם אין צריכה של שירותים, למעט עלות מינימלית של אחזקת הקו. העלויות: מ- 9 ₪ לחודש (012-מובייל) ועד 59 ₪ (סלקום).
 
ג. "חבילה משפחתית". נפוצה בעיקר בחברות הוותיקות. העלויות: מ- 198 ₪ לחודש (פלאפון ל- 2 מכשירים) עד 349 ₪ (סלקום ל- 3 מכשירים כולל אינטרנט וטלפון נייח).
 
ד. "בנק דקות". כולל רכישה של "בנק דקות \ מסרונים \ גלישה" (די מזכיר את שיטת ה- Pre-paid). העלויות: מ- 9 ₪ לחודש (ב- 012-מובייל עבור 60 דקות) ועד 49 ₪ (פלאפון עבור 250 דקות).  
 
בנוסף, יש מבצעים ייחודיים לאוכלוסיות ספציפיות דוגמת: חיילים, סטודנטים, חרדים (עם מכשיר "כשר" ב"קומה החרדית"), חבילות "תקציב חודשי מוגבל" (קיים בשלוש החברות הוותיקות), חבילות גלישה סלולרית בלבד (ללא שיחות ומסרונים, מתאים בעיקר לבעלי טאבלטים), חבילות לעסקים הקטנים (בחברות הוותיקות ובהוט מובייל) ועוד.
 
השונות הגדולה במבצעים לעסקים הקטנים אינה מאפשרת ליצור טבלת השוואה אחידה בין החברות. המחירים נעים בין 79 ₪ לחודש (בהוט מובייל, למכשיר אחד) ל- 569 ₪ (בסלקום, ל- 5 קווים כולל אינטרנט וטלפון נייח). לכן, יש צורך בבדיקה פרטנית של צרכי העסק ולבחון מה מבין החבילות לעסקים של החברות, מתאים יותר לצרכי העסק, בלי ליפול ל"מלכודת הדבש" של אנשי שיווק ממולחים.
  
מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, מאי 2013.
מחבר המדריך לחיסכון  בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים
 
טאבלט וסמארטפון לעסקים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
2.6.24 - BlockchainB7  


6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים