משקיעי הון סיכון לראש רשות המיסים: בטל הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> משקיעי הון סיכון לראש רשות המיסים: בטל הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים
במענה לגזירות הממשלה: משקיעי הון סיכון לראש רשות המיסים: בטל את הוראת הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים
מאת: מערכת Telecom News, 4.8.21, 16:22ביטקוין
 
זאת, מחשש לפגיעה אסטרטגית בתעשייה. עד לפני כמה שנים ישראל הובילה את תעשיית הבלוקצ'יין - ובשנים האחרונות, בגלל הרגולציה, מנוע הצמיחה כמעט ונדם.
 
ראשי קרנות הון הסיכון המובילות בתחום הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים פנו אמש במכתב לראש רשות המיסים בבקשה לבטל את החלת חובת הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים מעל סכום של 200,000 ₪, מתוך חשש לפגיעה אסטרטגית ביכולת של חברות ישראליות להתבסס ולפעול בישראל.
 
בין הדברים כותבים ראשי קרנות הון הסיכון: "חובת הדיווח המוצעת, מהווה חובה חסרת הגיון, שרק תכביד על העוסקים בתחום שלא לצורך וכלל לא בטוח שתשיג את מטרותיה ... יזמים ומשקיעים רבים יבחרו לנתק את הקשר למדינה ולהוציא את כלל הפעילות לחו״ל. וכל זאת, למרות הרצון העז שלהם להקים חברות ישראליות למהדרין. כמו כן, אין להתעלם מהעבודה שגם חברות זרות רבות נוטות להעדיף את שרותיהם של יועצים ממדינות בהן מערכת חוקים ודיווחים מעודדים. וכך, במקום לייצר מערכת חוקים מותאמת, מעודדת אשר תתחרה מול מדינות על יזמים ומשקיעים, פעולותיכם יביאו להרחקתם, לאיבוד הידע ופוטנציאל הפיתוח הכלכלי, וכמובן ימנעו כניסת הון זר מה שבפועל יביא לירידה משמעותית ביכולת המדינה ליהנות ממיסים משמעותיים".
 
עוד הוסיפו החותמים: "...כמות המיזמים החדשים בעלי אופי ישראלי פוחתים בעשרות אחוזים כל שנה. כך שבניגוד מוחלט למגמה העולמית, בין שנת 2020 ועד היום קמו בישראל מספר פרויקטים בודדים ויזמים ישראלים בוחרים לפעול ולהתאגד במדינות אחרות. מדובר בירידה של עשרות אחוזים ובפגיעה אסטרטגית ארוכת טווח בתעשייה המקומית, כל זאת בשעה שמספר המיזמים בזירה העולמית צומח בקצב תלת ספרתי... הרגולציה הישראלית, הקיימת על התחום כבר היום, יוצרת קשיים אירגוניים מאסיביים המהווים קושי מהותי לפעילות של חברות בתחום... למעשה, התעשייה המקומית נמצאת במצב קשה ומעמדה כמובילה כבר נראה כמו חלום רחוק...".
 
בין החותמים על המכתב: אדם בניון (Collider ventures), יואל חשין (2B Angels), שאולי רג'ואן (Root DV), מני רוזנפלד ואחרים.
 
המכתב המלא:
לכבוד:
רולנד עם שלם
סמנכ״ל בכיר לעניינים מקצועיים        
הנדון: החלטת הממשלה בדבר הטלת חובת דיווח על אחזקת מטבעות קריפטוגרפיים בשווי של מעל 200,000 ש"ח
 
שלום רב,
אנו קבוצת משקיעי הון סיכון המקדמים ומממנים חברות סטארט אפ בין היתר בתחומים של טכנולוגית בלוקצ׳יין, מטבעות קריפטוגרפים ואפליקציות בעלות תשתית עם יכולות ביזור הפעילים בתחום מספר שנים.
אנו פונים אלייך מתוך חשש ודאגה לתעשייה שלמה אשר פורחת במדינות רבות, מייצרת מוצרים חדשים ומתקדמים, מעסיקה באופן קבוע מספר רב של עובדים, מעודדת חדשנות טכנולוגית ומפתחת את הכלכלה המקומית והגלובלית.
לתעשייה זו יישומים רבים, כאשר ביטקוין- מטבע הוא אחד מהם. עם זאת, רוב יכולות הטכנולוגיה טרם פותחו, ועל פיתוחים אלה שוקדים צוותים ברחבי העולם ובישראל, דבר המהווה הזדמנות משמעותית לתעשייה הישראלית. הזדמנות שאנו עלולים לפספס ובגדול.
התעשייה התחילה את צעדיה הראשונים עם הופעתו של ביטקוין, שגרר גל של פיתוחים. למעשה, מרבית הפרויקטים הראשונים בתחום היו ישראלים או עם מעורבות ישראלית, כך שבשנת 2013 מעל לכ- 10% מכלל הפרויקטים העולמיים בתחום היו פרויקטים כחול לבן. באותן שנים פותחו כאן בישראל לראשונה טכנולוגיות כמו NFT וכן אלגוריתמיקה ייחודית אשר זכו לחשיפה עולמית בתקופה האחרונה לאור שימושים חדשים שפותחו והתקדמו.
לאורך השנים יזמים ממדינות שונות הצטרפו לתעשייה ופיתחו מיזמים שונים, כך שבאופן טבעי גם אחוז המיזמים הישראלים ירד ביחס לתעשייה העולמית בכללותה. אך התעשייה הישראלית המשיכה לצמוח וחברות ישראליות רבות הצליחו לגדול להוביל את הסגמנטים של תחומם וכיום בישראל כ-  140 חברות אשר נמצאות בשלבים שונים ומעסיקות אלפי עובדים ביחד. במגוון רחב של תחומים כמו שיווק וייעוץ, אבטחה, פיתוח יישומים חדשים, תקשורת, סביבה ועוד.
עם זאת, מנוע הצמיחה כמעט ונדם בשנים האחרונות. כמות המיזמים החדשים בעלי אופי ישראלי פוחתים בעשרות אחוזים כל שנה. כך שבניגוד מוחלט למגמה העולמית, בין שנת 2020 ועד היום קמו בישראל מספר פרויקטים בודדים ויזמים ישראלים בוחרים לפעול ולהתאגד במדינות אחרות.
מדובר בירידה של עשרות אחוזים ובפגיעה אסטרטגית ארוכת טווח בתעשייה המקומית, כל זאת בשעה שמספר המיזמים בזירה העולמית צומח בקצב תלת ספרתי. מהכרותינו עם התחום וכן עם היזמים, הרגולציה הישראלית, הקיימת על התחום כבר היום, יוצרת קשיים אירגוניים מאסיביים המהווים קושי מהותי לפעילות של חברות בתחום, במיוחד בשלבים המוקדמים של הפעילות. למעשה, התעשייה המקומית נמצאת במצב קשה ומעמדה כמובילה כבר נראה כמו חלום רחוק.

כעת, נוסף על כל הקשיים, התבשרנו על הוספה של חובת דיווח בעייתית, קשה ליישום ולהבנה, שלמעשה תיצור פגיעה קשה נוספת בחברות ובמשקיעים העוסקים בתחום. אנחנו חוששים כי המהלך אשר פורסם לאחרונה, אם יצא לפועל, עלול להביא לפגיעה נוספת, קשה ומיותרת בתחום בישראל ולהרחקתם של יזמים ומשקיעים.
בהצעת המחליטים נכתב כי הוראות אלה יביאו לגבייה של כ- 30 מיליון ₪ נוספים לשנה. אנו סבורים כי הפוטנציאל של התעשייה גבוה עשרות מונים לכלכלה הישראלית- אם באמצעות משיכת השקעות זרות, תשלומי מיסים ישירים, משכורות, וכן מגוון רחב של תפקידים תומכי תעשיה אשר נוצרים לצורכי הפיתוחים השונים.
כל חברה, וחברות צעירות בשלבי גיבוש הרעיון ותחילת הדרך, בפרט, זקוקות, בין היתר, לשימוש אופטימאלי במשאבים ולא למערכת דיווחים בירוקרטית. עם זאת, במקום להצטרף למגמה העולמית של עידוד התחום על ידי יצירת חוקים מעודדים ותומכים, הרגולציה הישראלית מעמיסה דרישות ייחודיות לדיווחים שלא קיימים באף תעשיה אחרת, וזאת בנוסף לדיווחים המקובלים, ובכך מערערת ומכבידה על המשקיעים והיזמים בתחום.
חובת הדיווח המוצעת, מהווה חובה חסרת הגיון, שרק תכביד על העוסקים בתחום שלא לצורך וכלל לא בטוח שתשיג את מטרותיה. מהיכרותינו עם התחום, יזמים ומשקיעים רבים יבחרו לנתק את הקשר למדינה ולהוציא את כלל הפעילות לחו״ל. וכל זאת, למרות הרצון העז שלהם להקים חברות ישראליות למהדרין. כמו כן, אין להתעלם מהעבודה שגם חברות זרות רבות נוטות להעדיף את שרותיהם של יועצים ממדינות בהן מערכת חוקים ודיווחים מעודדים. וכך, במקום לייצר מערכת חוקים מותאמת, מעודדת אשר תתחרה מול מדינות על יזמים ומשקיעים, פעולותיכם יביאו להרחקתם, לאיבוד הידע ופוטנציאל הפיתוח הכלכלי, וכמובן ימנעו כניסת הון זר מה שבפועל יביא לירידה משמעותית ביכולת המדינה ליהנות ממיסים משמעותיים.
רשות המיסים בפרט ומשרד האוצר בכלל היו בשנים האחרונות בין הגופים הרגולטוריים המתקדמים בעולם בתחום המעודדים השקעות זרות ואת התעשייה הטכנולוגית בשלמותה. ההוראות שלכם לאורך השנים הוסיפו בהירות והכוונה לתחום הבלוקצ׳יין, ואף שלא נפתרו מרבית הבעיות, בתחום המיסוי תמיד חשנו כי יש אוזן קשבת ונכונות אמיתית לעזור לטובת פיתוח הכלכלה ומעמדה של ישראל כמובילה טכנולוגית. על כן אנחנו מציעים את עזרתנו לצורך בחינת הנושא טרם מתקבלת ההחלטה הסופית. נשמח לסייע בדיונים ולתרום מהידע שברשותנו מתוך מטרה ליצור מערכת המאפשרת לחברות לקום, לפעול ולצמוח בישראל.
אנחנו קוראים לכם לשנות כבר עכשיו את הצעת המחליטים ולהימנע מהכרזה על צעדים בשלב הזה, שכן הכרזה כזו עלולה ליצור סנטימנט בעייתי בזירת ההשקעות העולמית, וליצר כבר עכשיו נזק שלא לצורך.
 

בברכה,
גיא ארמוני, יזם ומשקיע
אדם בניון, Collider Ventures
רן גולדי, First
יואל חשין, B Angels2
שאולי רג׳ואן, Root DV
יונתן רואש, יזם ומשקיע
מני רוזנפלד, משקיע ויו"ר איגוד הביטקוין הישראלי
עופר רותם, Collider Ventures
אלי תרג'מן, Tezos


עותקים:
ערן יעקב, מנהל רשות המיסים 


המחקר המלא:  כאן.
מטבעול דיגיטליים
 

 
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים