Telecom News - נחתם הסכם בין מובייל טורנדו להוט מובייל לאספקת שירותי PTT בדור רביעי

נחתם הסכם בין מובייל טורנדו להוט מובייל לאספקת שירותי PTT בדור רביעי

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> נחתם הסכם בין מובייל טורנדו להוט מובייל לאספקת שירותי PTT בדור רביעי
לקוחות מירס, שעדיין נשארו בהוט מובייל ולקוחות עסקיים חדשים המעוניינים בטכנולוגיית ה-PTT - Push To Talk, ייהנו בקרוב משירות חדש על רשת הוט מוביל, שירות PTToC, שיפעל על רשת דור רביעי ומעלה, פרי פיתוח חברת מובייל טורנדו.
מאת: מערכת Telecom News, 4.10.17, 08:20הוט מובייל

ברשת מירס (שהיא חלק מרשת הוט מובייל) יש עדיין מעל ל-100 אלף לקוחות, ויש לקוחות עסקיים לא מעטים, שהיו מעדיפים לקבל את הפתרון של PTT ("לחץ ודבר" - חיוג בלי לחייג, רק בלחיצת כפתור, ליחיד או לקבוצה), על הרשתות החדשות של דור 4 ומעלה, עם מכשירי סמארטפון מתקדמים. 

כעת זה אפשרי בהסכם, שנחתם אמש בין מובייל טורנדו להוט מובייל. ההסכם יספק שירות PTToC או בקצרה: PoC (מה זה? הסבר מפורט כאן) על הרשת של הוט מובייל, עם סמארטפונים רגילים או בסמארטפונים מוקשחים (למי שזקוק לסמארטפונים מוקשחים). 

מובייל טורנדו הייתה סטארטאפ ישראלי, שנרכש ב-2004 ע"י קבוצת משקיעים בריטית וכעת היא נחשבת כחברה בריטית - ישראלית כשמרכז הפיתוח נשאר בישראל (כיום בראש העין). אחד מהבעלים של מובייל טורנדו רכש בישראל את חברת אלווריון מידי כונס הנכסים. כך, שמרכז הפיתוח בישראל של מובייל טורנדו כולל גם את מרכז הפיתוח לשעבר של אלווריון. מובייל טורנדו מתמחה בפתרונות PoC (ר"ת: PTT over Cellular) ויש לה לקוחות בכל רחבי העולם. למובייל טורנדו יש מספר מתחרים רב ובראשם נמצאת מוטורולה סולושנס (מי שהמציאה את הטכנולוגייה בשם PTT והייתה בעבר הבעלים של מירס).

עם התפתחות רשתות תקשורת אלחוטיות ציבוריות (כמו רשתות סלולר ורשתות  WIFI) והחדירה המסיבית של מכשירי סמארטפון לכל פינה, נפתחים שימושים חדשים לשירות ה-PoC, בעיקר עבור עובדים ניידים וקבוצות עובדים עם משימות קריטיות לארגונים שלהם. לכן, התחום הזה עדיין קיים עם ביקושים, שכעת חוזרים ועולים.
 
השוק של פתרונות אלחוט וסלולר לגופים, שזקוקים לקשר איכותי (מוצפן, שריד, מהיר), בין כל העובדים והמנהלים, החל לאחרונה להיות סוער בישראל, משום שמשרד האוצר יצא לאחרונה במכרז (שלב ראשון כ-RFI) לאספקת שירותי PTT על רשתות הסלולר הקיימות בישראל.
 
זאת, משום שמשרד התקשורת החליט, שעד פברואר 2019 רשת מירס (כיום – חלק מחברת הוט-מובייל) תיסגר והתדרים של רשת מירס יוחזרו למדינה. משמעויות המהלך ברורות: על לקוחות של רשת מירס יהיה לאתר פתרון חלופי, והאוצר מעוניין לבחור (עבור השירות הממשלתי וגופי הסמך הממשלתיים) כבר במהלך המחצית הראשונה של 2018 פתרון חלופי כזה.
 
פרסום המכרז (RFI) של משרד האוצר לשירותי PTT ("מירס") על רשתות הסלולר הקיימות עורר את כל המתחרים בשוק הזה להציג את הפתרונות שלהם. למירס (הוט-מובייל כיום) עדיין נותרו כ-140 אלף מנויים, שיצטרכו להגר מהרשת הזו די בקרוב, ויש סבירות, שלקוחות חדשים יצטרפו לפתרון הזה בגישת ה-PoC, שעונה על צרכים ספציפיים של עסקים וארגונים רבים. על רקע זה יש להבין את ההסכם החדש בין הוט מובייל למובייל טורנדו. 
 
מספר המנויים הממשלתיים, שמשתמשים בשירות ה-PTT, מוערך בכ-5,000 מנויים, לא כולל לקוחות ביטחוניים כגון כיבוי אש, שב"ס, מ"י, מד"א (כמות די גדולה של מכשירים), צה"ל ועוד גופים ציבוריים-ממלכתיים, לרבות בתי"ח ורשויות מקומיות. הבחירה של משרד האוצר תשפיע גם על בחירת הפתרון ע"י שאר הגופים והעסקים המשתמשים ב-PTT דוגמת: עובדי שטח בחברות שונות, נהגים ושליחים, מאבטחים ושומרים, יחידות ביטחוניות בארגונים, מערך שירותי הרפואה הציבוריים, עיריות ומועצות מקומיות, מתקנים ציבוריים, ועוד גופים הזקוקים ל-PTT כפתרון לצורכי קשר פנים ארגוני מידי ואמין.
 
יודגש, שארגונים ועסקים רבים בישראל נזקקים גם כיום ויזדקקו גם בעתיד הנראה לעין לפתרון תקשורת נייד מסוג PTT, מה שנקרא בעבר בשם "מירס". למי שלא מכיר, השם "מירס" נוצר ע"ש חברת התקשורת העיקרית, שסיפקה שירות כזה בארץ (היו עוד מתחרים, אבל "מירס" שלטה בתחום ה-PTT במשך שנים רבות, עד ששמה זוהה עם השירות). בשיאה, רשת מירס שירתה כ-700 אלף מנויים.
 
אולם, מירס נרכשה ע"י קב' הוט והפכה להוט-מובייל והרשת הישנה נזנחה (גם ע"י מוטורולה, שבנתה את הרשת והפסיקה לפתח אותה). יתר על כן, הרשת של הוט-מובייל נעזבה אף היא והתמזגה לתוך הרשת של פרטנר, במסגרת חברת PHI המשותפת לפרטנר והוט-מובייל. כך, שמי שמנהל בפועל את רשת הוט-מובייל זו חברת PHI.
 
כיום, עולם התקשורת הנייד מבוסס על טכנולוגיות הדור הרביעי – LTE (הרשת של PHI עוברת ממש כעת שדרוג משמעותי ל-LTE-Advanced, תחת שם המותג 4G+"" ועוברת ממש כעת כמה שדרוגים נוספים, לרבות מתן יכולת של שיחות קול ווידיאו על LTE, מה שמכונה בשם: VoLTE וגם יכולת לקיים שיחות על רשת ה-WiFi במקום שאין קליטה סלולרית טובה, שירות המכונה בשם: VoWiFi או: WiFi-Calling), כשבאופק כבר מדברים על טכנולוגיות הדור החמישי - ,5G שתהיינה נפוצות בשוק הסלולרי ברחבי העולם בסוף העשור הנוכחי.
 
אולם, נשארו לא מעט לקוחות עסקיים ברשת מירס, שממשיכה לפעול ולספק שירות ללקוחות הנאמנים לטכנולוגיה הוותיקה ואינם זקוקים לכל הגימיקים של הפתרונות הסלולריים החדשים. אמנם, הרשת של מירס הייתה אמורה להיסגר זה מכבר, אך הוט החליטה להמשיך להפעילה כל עוד זה אפשרי (ויש ממנה הכנסות). ה-ARPU (הכנסה ממוצעת חודשית למנוי) ב-iDEN עומד על כ-85 ש"ח לחודש ברשת מירס, כמעט כפליים מה-ARPU של לקוחות הסלולר הרגילים (פרטיים ועסקיים) של הוט-מובייל.
 
עד היום, במסגרת של פתרונות תקשורת PTT על הרשת שלה, הוט-מובייל הציעה ללקוחות רשת מירס להגר עם פתרון PoC של הוט מובייל עצמה (שירות "מירס 4G"), שכעת יוחלף בפתרון של מובייל טורנדו. הפתרונות המתחרים במובייל טורנדו ניסו להיכנס לשוק הישראלי וללא הצלחה יתירה (עד כה) ובתוכם: Zello (פתרון מארה"ב), Azetti Networks (פתרון מספרד, ייצוג ע"י "איתם פתרונות תקשורת"), Kodiak (פתרון מארה"ב, שימש בסיס לפתרון הקודם של הוט מובייל ללקוחותיה בשם "מירס 4G"), פתרון חדש (יחסית) בשם Easy Talk, שהיא חלק מקבוצת יהודה טל, שמשווקת בארץ את פתרון של חברתTalk-IP  הגרמנית. כ"כ, הוצג לשוק הישראלי פתרון חדש (יחסית) מבית מוטורולה סולושנס בשם Wave. בנוסף, הוצג פתרון חדש ושונה לחלוטין מבית יהודה טל תקשורת ושמו: Hytera LTE-LMR. אם לא די בכך, לאחרונה הוצג פתרון חדש של חברת TASSTA הגרמנית, שמיוצגת בישראל ע"י חברת Dermis מחולון. לדברי הספק החדש הזה לפתרונות PoC-PTT, הוא מתכנן לשתף פעולה עם הוט-מובייל והשרת יותקן ברשת שלה ובקרוב הוא יערוך פיילוט בעיריית ת"א. קצת קשה לראות שת"פ שלו עם הוט מובייל, שכן היא חתמה אמש הסכם עם מובייל טורנדו.

האפליקציה של מובייל טורנדו זמינה להורדה ולהתנסות מהחנויות של אפל וגוגל ואפשר להירשם לשירות בהרשמה הרגילה בהוט מובייל, עם הסמארטפון הקיים, או לרכוש סמארטפון מוקשח (אם צריך) מהוט מובייל או מספק סמארטפונים מוקשחים (יש רמות שונות של הקשחה, כאשר בקצה העליון יש הקשחה ברמה צבאית, למקומות מסוכנים, שיש בהם אפשרות להתלקחות אש או פיצוץ, או הצפה, מיסוך עשן, או אבק וחול, עם יכולת ספיגת חבטות במכשיר ונפילה שלו).

כך, בפתרון המשולב של מובייל טורנדו ברשת הוט מובייל אפשר לקבל במכשיר אחד את כל היכולות: גם סמארטפון רגיל, שכולנו מכירים וגם את יכולות ה-PTT עם שירותים המתאימים ללקוחות עסקיים, שרוצים לדבר בלי לחייג עם עובדים, בינם לבין עצמם. 
 

 
Mobile Tornado
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
2.6.24 - BlockchainB7  


6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים