סיסקו משיקה את שיטת הענן הבא: Intercloud עם 4 עננים בישראל

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> סיסקו משיקה את שיטת הענן הבא: Intercloud עם 4 עננים בישראל
חברת סיסקו עוקפת את כל מתחרותיה בגישה חדשה ומפתיעה בשם InterCloud - הענן של העננים. כל השירותים עם חופש הבחירה ללקוחות באיזה ענן הם יעבדו. חשיפת 4 עננים בישראל על בסיס המערכת הזו אצל: בינת, טלדור, בזק בינ"ל ומד-1.
מאת: אבי וייס, 14.6.15, 21:00אלון סלע

בכנס השקת אסטרטגית הענן החדשה של סיסקו, שהתקיים בבית פרס ביפו, ביום 11.6.15 בהשתתפות מאות מומחים ומנהלים, חשפה סיסקו את ה-InterCloud ("הענן של העננים") והציגה את כל שותפותיה בעולם ובישראל, שכבר התחייבו להקים עננים בטכנולוגיה החדשה של סיסקו. בישראל, נחשפו בכנס 4 עננים: בבינת (נחשף כאן באקספו-בינת), בטלדור, בבזק-בינלאומי (תחת השם: Virtual Nest) וב-Med-1. מבחינת המתחרים, רק למיקרוסופט יש נוכחות פיזית של רשת העננים שלה בישראל (ב-Triple C). לכל המתחרים אין פתרון כזה, שחוצה את כל סוגי העננים ומנגיש את כל הסוגים תחת מעטפת אחת ובאופן שקוף לכל הלקוחות באשר הם ולכל היישומים. 

אלון סלע, (בתמונה), מנהל תחום ענן, סיסקו ישראל: "המושג החדש, שאנו מציגים בשוק, קרוי InterCloud. הענן הוא מציאות, זה כמעט Comodity בעולם, למרות שבישראל רוב הארגונים טרם אימצו את טכנולוגיות הענן באופן מלא. אולם, אין כמעט ארגון בארץ, שלא מתעסק בענן ולא בוחן כניסה לענן.

במציאות העסקית של היום, ארגונים רבים נמצאים בפני מצב של הכחדה, בגלל ששחקנים רזים וזריזים נכנסו לשוק, שחקנים מבוססי תוכנה וענן. יש עסקי ענן חדשים, מצליחים וענקיים המייצרים ומשווקים את כל הפעילות שלהם בענן, בלי שתהיה להם כלל נוכחות פיזית ונכסים ממשיים בתחום בו הם עוסקים. זה קורה כיום בכל תחום, החל מענף המוניות וכלה בבתי מלון.

עד 2017, 90% מהלקוחות של כל ארגון יגיעו ויתקשרו ממכשיר נייד. מי שלא מכין את עצמו למצב הזה, פשוט לא יהיה במשחק. נכון, שלא הכל ניתן או רצוי להעביר לענן, אבל אנו בתהליך בו הכל יצא לענן, גם מערכות הליבה והטלפוניה.

אנו חיים במצב, שבו עפ"י כל הסקרים, הלקוחות מבקשים את 'חופש הבחירה'. הם לא רוצים להינעל אצל ספק אחד. שירותי הענן החדשים יכולים לספק את 'חופש הבחירה' ל-CIO.

הרעיון של ה-InterCloud הוא לספק את הפתרון של הענן של העננים. כיום, יש עננים ציבוריים גדולים דוגמת אלה של מיקרוסופט, אמזון, גוגל וכיו"ב. הם מבודדים זה מזה. יש עננים פרטיים בארגונים רבים ויש גם עננים, שנבנו על בסיס הפתרונות של סיסקו. יש בעולם כבר כמה עננים כאלה, ענני סיסקו, שמקבילים לעננים הציבוריים הגדולים המתחרים, למשל: WebEx ו-Meraki. אנו באים לאחד את הכל ולחסל את תופעת האיים של עננים נפרדים. 

סיסקו לא עובדת לבד. יש לנו כ-70 אלף שותפים ברחבי העולם. לכן, אנו יכולים לצאת בצעד הזה, שבו אנו מאפשרים לכל לקוח שלנו את חופש הבחירה. הלקוח יחליט איזה שירות הוא רוצה ועל איזה ענן. הוא יכול לבחור כל ענן מכל ספק.

כך, למעשה, נוצר כאן שוק - MarketPlace ענק של עננים, דרך מעטפת הניהול של סיסקו. יש לנו כבר 160 שותפים לרעיון של ה-Intercloud, ארבעה מהם בישראל, ויהיו עוד, גם בישראל. השיטה: בניית עננים בסטנדרט אחיד. להערכתנו, תוך שנה וחצי הרשת העולמית שלנו תגיע לפריסה מלאה ותכסה כל פינה וכל תחום על פני כדור הארץ. 

הפתרון הזה מאפשר לכל לקוח להחליט איזה פתרונות ושירותים הוא לוקח ואצל מי. הכל בגישת ה-SaaS בענן. יש לנו כבר התחייבות של 200 ספקי תקשורת גדולים לאמץ את הרעיון הזה, לבנות עננים אצלם ולהציע את השירותים הללו ללקוחות הקצה שלהם.

המוניטין של סיסקו מאפשר לספק פתרונות של השורה הראשונה לכל השוק, וסיסקו מוכנה לעבוד עם כל ספק ענן קיים, בכל מקום בעולם, בתנאי, שיעמוד בתקנים המחמירים וב-SLA, שסיסקו מציגה. כל מי שעובר הסמכה לשירותי הענן במערכת ה-InterCloud יכול להציג את התו: Cisco Powered. יש לנו מערכת הסמכה מאוד קפדנית לכל ענן ושירותיו, לפני שהוא נכנס למערכת העולמית שלנו. זה גם 'תו תקן' לשירותי ענן מאובטחים ברמה הכי גבוהה שיש.

השילוב של העננים בישראל עם רשת העננים הגלובלית שלנו, יוצר רשת עננים עולמית, גישה חדשה, שאנו מייצרים אותה ומפעילים אותה".

מאיר רוט, מהנדס מערכות, סיסקו ישראל: "אנו מציגים כחלק ממערכת ה-InterCloud, מערכת לאוטומציה של ה-Data Centers. זה מאפשר שימוש בעננים היברידיים ויישום מהיר של אפליקציות, תוך מתן תגובה מיידית לדרישות השוק. 

המערכת המרכזית קרויה Cisco ONE Enterprise Cloud Suit ומטרתה להפוך את הענן ההיברידי לפשוט וקל לתפעול. זה מוביל ל-Fast IT. יש לנו כבר מעל לעשרת אלפים לקוחות בעולם שמשתמשים ב-Network Virtualization עוד לפני שיצאנו עם הפתרון החדש הזה. במרכז הפתרון יש מערכת בשם UCS Director, שיש בה מעל ל-1,500 משימות מוכנות מראש, מה שמבצע באופן אוטומטי אינטגרציה מול כל המערכות שיש בעננים, מכל יצרן ולכל שימוש.

לא צריך יותר אינטגרטורים, שיעסקו בהתאמות לתשתיות ולמערכות, שיש לכל אפליקציה שהארגון רוצה להשתמש בה. הכל הופך לאוטומטי בקליק של עכבר, קל ופשוט לתפעול.

למשתמשי הקצה יש ממשק משתמש - UI מאוד קל לתפעול, עם Application Templates מוכנים, ליישום כל אפליקציה ארגונית בכמה קליקים של עכבר. יש קטלוג מרכזי של אפליקציות ובוחרים אפליקציה ומפעילים אותה מייד בענן. קל ופשוט".

יעקב שטוץ, מהנדס מערכות, סיסקו ישINTERCLOUDראל: "עובדים רבים, שלא קיבלו תגובה מהירה מיחידת ה-IT, יצרו את תופעת ה-Shadow IT. כלומר: הם מוציאים את המידע שלהם לעננים ציבוריים, רובם חופשיים, מחוץ לכל שליטה של מערכות המידע הארגוניות. 76% מה-CIO, שנשאלו בסקר שלנו ושל אינטל, ענו, שהם רוצים להיות 'ברוקרים של שירותי ענן בארגון'. כך, שיוכלו לספק בקלות שירותי ענן בתוך הארגון ומחוצה לו, על כל ענן מתאים, אבל בשליטה מרכזית לצרכי האבטחה.

היום אנו חיים ב"איים של עננים". עננים מספקים רבים המבודדים זה מזה ולא תואמים זה לה. המטרה שלנו ב-InterCloud היא לחבר את כל העננים יחד. זה בדיוק כמו התהליך שקרה במהלך ההיסטורי, שהוביל להולדת רשת האינטרנט.

לפני הולדת רשת האינטרנט, כל מערכות מחשוב הנתונים בעולם פעלו ברשתות נפרדות ולא תואמות זו עם זו עם פרוטוקולים קנייניים. האינטרנט איחד את כולם לסביבה אחת עם פרוטוקול מרכזי אחד - IP. כך, אנו הולכים לעשות כעת עם עולם העננים. במקום איים נפרדים ומבודדים זה מזה של עננים, העולם יהפוך לענן עולמי אחד ותקני, בנוי על בסיס תקנים פתוחים, ענן בשם InterCloud.

הבסיס לפתרון קרוי InterCloud Fabric Director. החיבור בין העננים הוא מוצפן, גם בין הענן הפרטי לענן הציבורי, כדי להגן על התעבורה. זה נעשה באמצעות מערכת הנקראת Intercloud Extender. זה חלק מכל 'חליפת הענן', שהארגון מקבל, כדי להיות שקט גם בתחום אבטחת המידע".

טוני ברוק (Tony Brook), מנהל ענן היברידי, EMEAR, סיסקו: "אנו מובילים את כל המהלך החדש הזה עם תמיכה מלאה בקוד פתוח ובתקנים פתוחים כשבמרכז מככב ה-OpenStack. יש לנו מחויבות מלאה לתקן הפתוח ואנו מובילים אותו יחד עם האחרים, שחלקם מתחרים שלנו. 

ארגונם מסורתיים דוגמת בנקים, נמצאים כיום בפני אתגר אמיתי ותחרות קשה מצד בנקים חדשים, שנולדו בעולם הדיגיטלי ולכן יודעים לחיות ולתת שירות בענן. סיסקו השקיעה מעל למיליארד דולרים ב-OpenStack, כדי להפוך את ה-Intercloud לשירות לכל ארגון, גם לארגונים הרגישים ביותר כמו ממשלה, ביטחון ובנקים. יש לנו כבר מעל ל-750 התקנות משמעותיות של פתרון ה-OpenStack ברחבי העולם גם בישראל.  אני בטוח שזה התקן, שיוביל את שוק הענן בעולם".

הערה: סיסקו הודיעה היום (14 ביוני 2015), כי לאחר שש שנים בתפקידו כמנכ"ל סיסקו ישראל, בועז מעוז מונה לתפקיד בכיר במטה סיסקו, ויעבור לסן-חוזה באוגוסט הקרוב. טרם נקבע לו מחליף. מערכת Telecom News מאחלת לבועז הצלחה בתפקידו החדש. 

 
Intercloud
רשימת ספקי שירותי הענן שכבר מטמיעים את גישה ה-Intercloud ברחבי העולם 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים