Telecom News - פרישות בצמרת משרד התקשורת שאולי יובילו לשינוי גם בתחום התדרים

פרישות בצמרת משרד התקשורת שאולי יובילו לשינוי גם בתחום התדרים

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> פרישות בצמרת משרד התקשורת שאולי יובילו לשינוי גם בתחום התדרים
יאיר חקאק, ראש אגף תכנון מדיניות במשרד התקשורת, פורש ועובר לרשות להגבלים עסקיים. במקביל, שאול כץ, מנהל תחום רישוי אלחוטי, פורש לגמלאות, ויש בפרישות הללו תקווה לשינוי כיוון במשרד התקשורת, בין היתר, בתחום השערורייתי של אי שחרור תדרים (ספקטרום) חופשיים לציבור בישראל. למה לא שיחררו עד כה "תדרים חופשיים" לציבור? מהי עוצמת הבעיה?
מאת: אבי וייס, 11.12.17, 07:30יאיר חקאק

"חילופי הדורות" במשרד התקשורת נמשכים בקצב, וכאן אנו "מרימים את המסך" מאחורי 2 פרישות טריות בצמרת המשרד (את הסבב הגדול הקודם חשפנו כאן, כאן וכאן):

א. יאיר חקאק (בתמונה משמאל), ראש אגף תכנון מדיניות:
פנינו למשרד התקשורת בשאלה הבאה:
"האם יאיר חקאק מסיים את תפקידו (פעם שנייה, שהוא עוזב את תפקידו) ועובר לרשות להגבלים עסקיים?"

תגובה לא קיבלנו. ככל שנקבל תגובה, נעדכן בהתאם.

אולם, לא היינו זקוקים לתגובה (שכרגיל לא תגיע), כי יאיר חקאק, עובד מדינה בעל חוש הומור מאוד מפותח, שבמקביל גילה אהבה למסחר אלקטרוני, ושכבר פרש מהמשרד ב-2016 וחזר, הודיע בעצמו על פרישתו השנייה בפייסבוק (למד מהשר איוב קרא ומיו"ר מועצת הכבלים והלוויין, שהפייסבוק זו הבמה המתאימה להודיע הודעות חשובות לציבור, בעברית ובאנגלית):
יאיר חקאק בפייסבוק

היות ולא הצלחתי לזהות שום חתימה של יאיר חקאק על איזה מסמך מדיניות של משרד התקשורת בשנים בהן מילא את התפקיד של ראש אגף תכנון מדיניות ושום סעיף בתכניות השנתיות והרב-שנתיות של משרד התקשורת לא בוצע כמתוכנן או בכלל, המשרד התנהל ללא הכוונתו. למעשה, המשרד פעל בתקופה זו במרץ בכיוון אחר לגמרי. המדיניות היחידה של המשרד, שזיהינו (וגם החוקרים זיהו) בשנים האחרונות, הייתה: לעזור ב"דמי הכיס" לאיזה אזרח אלמוני בשם שאול אלוביץ', מדיניות, שהתהפכה לאחרונה והפכה להיות למדיניות של עזרה דווקא למתחרים של אותו אזרח שאול אלוביץ'.

אני מקווה, שברשות להגבלים עסקיים ההצלחה של יאיר חקאק תהיה גדולה יותר ולתועלת הציבור (בלבד).

נאחל לו הצלחה בדרכו החדשה ונקווה, שמחליפו אכן ישפיע על מדיניות המשרד, מה שהוא (כנראה) לא הצליח. כך, שהמדיניות של המשרד תהיה בדיוק כמו שכתוב בהגדרת תפקידי המשרד ומדיניותו (ציטוט מאתר המשרד): "מדיניות המשרד בתחום הטלקומוניקציה והשידורים לציבור היא מדיניות של פתיחה לתחרות כשטובת האזרח עומדת בראש מעיניי המשרד. מתוך ראיה כי הפתיחה לתחרות מביאה לצמיחה, הגדלת השקעות זרות בארץ, הגדלת מקומות תעסוקה, ירידת מחירים, והגדלת היצע ורמת השירותים לציבור".

ב. שאול כץ, מנהל תחום רישוי אלחוטי.
לגבי הפרישה של שאול כץ (לגמלאות) לא היינו זקוקים לאישור של משרד התקשורת, כי משרד התקשורת פשוט פרסם מכרז (כאן), לתפקיד מנהל תחום רישוי אלחוטי ובמכרז עצמו כתוב [ציטוט]: "במשרה מועסק עובד. המשרה תתפנה ב 1.2.2018".

בהערת אגב נציין לחיוב את סמנכ"לית בכירה למנהל ומשאבי אנוש של המשרד, אביבית מסבנד, שסיימה וחיסלה את תקופת החסמב"ה (ר"ת: חבורת סוד מוחלט בהחלט) של מכרזי כוח אדם, שהיו כולם סודיים ׁ(מסיבות די ברורות), בתקופת הכהונה של קודמתה בתפקיד (תמי לשם). 

שאול כץ הופיע ב"רשימת המומלצים לפרישה" שלנו במשרד התקשורת, ואכן, רוב השמות, שמופיעים ברשימה הזו, אכן פרשו מהמשרד, בין אם שמעו ל"המלצה" שלנו ובין אם מסיבות אחרות, ושאול כץ הוא אחד מהאחרונים ברשימה הזו שפורש. זה מוכיח (שוב) שהחשיפות, הניתוחים והתחזיות של Telecom News היו מדויקות, מה שלא קיים בשום מקום אחר במדיה הישראלית, שבד"כ עובדת בשיטת ה-Copy & Paste של הודעות המשרד. 

למה הוא בכלל נכנס ל"רשימת המומלצים" הזו?
משום שבכמעט כל התלונות שקיבלנו (וקיבלנו המון תלונות בשנים האחרונות), תלונות, שהגיעו מבעלי תפקידים בשוק התקשורת (החל מיבואנים וכלה במנכ"לים ובעלי תפקידים בכירים אחרים בשוק התקשורת), היו תמיד 2 שמות, שהמתלוננים, שפנו אלינו הצביעו עליהם כאשמים מרכזיים במצבו העגום של שוק התקשורת הישראלי בתחומי הסלולר והאלחוט: נתי שוברט ושאול כץ.

כעת, שאול כץ פורש, ונקווה, שמחליפו ייעשה את המוגדר בהגדרת התפקיד, מתוך דבקות בשליחות הציבורית שיש בתפקיד החשוב הזה ולמען הציבור (גם מפורט בסעיף הבא). לעומת זאת, נתי שוברט (הבוס של שאול כץ), משום מה עדיין מסתובב במשרד ומנהל את תחום התדרים בכאוס מוחלט. הוא לא מצליח להיפטר מההרגלים המוזרים שלו, למשל: הצורך להתחזות לבעל תפקיד, שלא קיים.

על הפרשה המביכה הזו פרסמנו מספר כתבות (נתי שוברט עשה צחוק גם מהשר איוב קרא), אבל כנראה שגם הנחיות השר ונש"מ לא מזיזות לו בכלל, כי בדיון האחרון, שהתקיים בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת מ-21.11.17 (הפרוטוקול המלא כאן), הוא המשיך להציג את עצמו בציבור (וכאן בכנסת) בתור בעל תפקיד, שלא קיים, במקום התפקיד הנכון שלו במשרד התקשורת, שהוא: סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום), 2 דרגות מתחת לתפקיד, שלא קיים, בו הוא מתהדר בכל מקום, כמופיע בתצלום הבא שנלקח מהפרוטוקול הטרי של וועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת:
תצלום מהכנסת
 
מתי הבדיחה הזו תסתיים? זה לא ברור. רק פרישה גם שלו, יכולה (כנראה) לפתור את הבעיה החמורה המוצגת בסעיף הבא. 

למה לא משחררים "תדרים חופשיים" לציבור?
בעשור האחרון לא שוחרר אפילו מגהרץ אחד של "תדרים חופשיים" לציבור. בכל העולם, הרגולטורים שיחררו ומשחררים כמויות עצומות של תדרים חופשיים לטובת הציבור ליישומים מגוונים (החל מ-IoT דרך מערכות רפואיות ותעשייתיות וכלה בפס רחב אלחוטי ציבורי).

התדרים היחידים, ששוחררו ע"י משרד התקשורת בעשור האחרון, היו תדרים ברישיון ובעלויות של רישיון (עלויות עצומות על הרישיון ולעיתים התמודדות במכרז של מינימום 10 מיליון ש"ח לכל רצועת תדרים, לפני עלויות הרישיון השנתי), מה שמנע ומונע את התפתחות תחום האלחוט בישראל ומה שחיסל את כל תחום ה-Offload הסלולרי, שקיים בכל העולם חוץ מבישראל. 

חשוב להבין את עוצמת הבעיה:
1) ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי העושה שימועים לתחום התדרים, שאמורים להיות חופשיים לציבור (חופשיים מרישיונות, אגרות, הגבלות ורגולציות, למעט עניין עוצמות השידור). 
2) ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי, שמי שמייבא אליה ציוד ל-WiFi או כל ציוד אלחוטי אחר הפועל ב"תדרים החופשיים", צריך לעבור מבחנים, לשלם אגרות ולקבל אישורים ממשרד התקשורת. בלי זה אי אפשר לייבא ולהפעיל ציוד WiFi בישראל. 
3) ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי בה שימוש ב-WiFi ב-Outdoor (מחוץ לבית) מוגבל ומסורס גם בתדרים, גם בעוצמות וגם בתצורת פריסת הרשת.
4) ישראל היא המדינה היחידה בעולם הנאור בה אסור להשתמש בתדרי ה-5 גיגהרץ מחוץ לבתים (Outdoor) ואסור להשתמש בתדרי ה-60 מגהרץ ובשאר "התדרים החופשיים" על פי ITU ובהתאם לתקינה האירופאית אליה ישראל משויכת (בכלל, בשום מקום).

4) ישראל היא המדינה היחידה בעולם הנאור בה לא מוספים תדרים חופשיים לציבור כחיזוק למגמת השימוש ב-WiFi.
5) ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה אין מדיניות סדורה והקצאת תדרים ל-Offload עבור חברות הסלולר ומדיניות תדרים חופשיים לציבור לכל התחומים. דוגמה למדיניות קיימת שכזו בבריטניה - כאן.

לכן, שלחתי לצמרת משרד התקשורת את השאלה הדחופה הבאה:
"בכנס מקצועי בנוגע לתחום תשתיות האלחוט הועלתה הטענה ע"י אנשים המבינים היטב בנושא, שמשרד התקשורת לא משחרר (מזה שנים) תדרים בתחום החופשי, לא בגלל צה"ל או משרד הביטחון (שאלה בד"כ הנימוקים לחשאיות המוחלטת של תהליכי קבלת ההחלטות במשרד התקשורת בענייני תדרים), אלא בגלל הרצון לתת "הגנה" לאינטרסים של בזק, שמהווה מונופול בתחום התשתיות הקוויות בישראל ושחרור תדרים חופשיים במיוחד בתחום יישומי ה-Outdoor מהווה תחרות של פס רחב באלחוט, תחרות, שתפגע במונופול הזה של בזק.
מה תגובתכם?"

תגובה לא הצלחנו לקבל. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם.

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שבה בשנים 2016 ו-2017 הייתה ירידה בממוצע של רוחב הפס של הלקוחות באינטרנט הקווי ובאינטרנט הסלולרי. זה לא בגלל שפתאום נוספו בישראל כמה מיליוני לקוחות ב-2016 ו-2017 ולכן רוחב הפס הממוצע לכל לקוח הצטמצם. ממש לא. הגידול בהיקף הלקוחות ב-2016 וב-2017 בשוק הקווי ובשוק הסלולרי היה מתון, בדומה לגידול הכללי באוכלוסיה (כ-2%). זה הכל תוצאה אומללה של רגולציה מוטעית של משרד התקשורת הישראלי.

תקוותנו, שחילופי הדורות במשרד התקשורת, שציינו לעיל, יפתרו גם את הבעיה המאוד חמורה הזו. 

לכן, הבעיה שהמוצגת כאן (של אי שחרור תדרים חופשיים לטובת הציבור), מחזקת את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
 
5G WIFI
Telecom Competition 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים