Telecom News - רשות הכבאות תצטרף למערכת הקשר המשטרתית - מחדל מתגלגל

רשות הכבאות תצטרף למערכת הקשר המשטרתית - מחדל מתגלגל

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> רשות הכבאות תצטרף למערכת הקשר המשטרתית - מחדל מתגלגל
ראשונים לדווח: בהתאם לתכנית המקורית, "רשת החירום" דה-פקטו של מדינת ישראל הולכת ומתקדמת ובשבוע החולף נעשה צעד גדול נוסף על פיו הוסדר בהסכם השימוש של רשות הכבאות ברשת "ניצן" של מ"י. המחדל ייפול, בסופו של דבר, לפתחו של השר גלעד ארדן, שלא מסוגל לקבל החלטות בגלל שיטת עבודתו הנחשפת כאן. 
מאת: אבי וייס, 22.9.13, 08:00רשת חרום לאומית

חשיפת ההתקדמות של "רשת החרום הלאומית" על בסיס רשת P25 של מ"י (משטרת ישראל):

להלן הודעת מ"י (כלשונה):

"בטקס שנערך במעמד סמפכ"ל המשטרה ובכירי הרשות הארצית לכבאות והצלה הוסדר שימוש משותף במערכת "ניצן".

הרשות הארצית לכבאות והצלה ומשטרת ישראל חתמו על הסכם המסדיר את אופן השימוש של הרשות במערכת הקשר הדיגיטלית 'ניצן' של משטרת ישראל ואת הקשר בין המשתמשים במערכת בשני הגופים בהיבט המנהלי והמבצעי.

הטקס התקיים בשבוע שעבר (ביום חמישי - 12.9.13) במעמד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, סגן המפכ"ל, ניצב ניסים מור, רותם פלג, נציב הרשות הארצית לכבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון, ראש אגף תכנון במשטרה, ניצב דני חן, סמנכ"ל בכיר ארגון תכנון תקצוב ובקרה, דני קריבו, ונציגים נוספים מהמשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל והרשות הארצית לכבאות והצלה.

מערכת אחת משותפת לשני הגופים תוכל לאפשר תקשורת בזמן אמת בין כל הכוחות המבצעיים בשטח ולהבטיח את פעולותיהם. על המסמך חתומים נציב הרשות הארצית לכבאות וההצלה, רב-טפסר שחר איילון וסמפכ"ל המשטרה, ניצב ניסים מור.

מערכת הקשר "ניצן" של משטרת ישראל מוגדרת כיום מערכת הקשר הלאומית של ישראל בה פועלים ועתידיים לפעול גם גופי חירום והצלה נוספים, ובהם שירות בתי הסוהר, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים.

חתימתו של ההסכם מסדירה את תנאי השימוש ואת חלוקת משאבי הרשת בין הרשות הארצית לכבאות והצלה לבין משטרת ישראל. נציב הרשות הארצית לכבאות וההצלה, רב-טפסר שחר איילון, אמר במעמד חתימת ההסכם כי מדובר במערכת מצילת חיים.

הרשות הארצית לכבאות והצלה הצטרפה למערכת "ניצן" כבר מהקמתה בפברואר 2013, אך נושא השימוש בתשתיות הרשת הוסדר רק  לאחרונה עם גיבוש מסמך ההבנות בין הרשות למשטרת ישראל.

פרוייקטור מערכת "ניצן" בנציבות כבאות והצלה, ניצב משנה עוזי זומר, ממובילי מהלך ההצטרפות של הרשות למערכת ניצן, הסביר כי בזמן אירוע מבצעי, ריבוי המשתמשים יוצר עומס על המערכת ועלול להיווצר מחסור במשאבים, ועל כן אחת ממטרות ההסכם היא להסדיר את הניהול ואת אופן העבודה המשותף, כך שיינתן מענה הולם לצרכים המבצעים של כל ארגון."

הבעיה

את הבעיה החמורה של "רשת החרום הלאומית" של מדינת ישראל, תיארתי בשנים שעברו בסדרה ארוכה של מאמרים ואף מבקר המדינה חקר את הנושא והגיע לאותן תוצאות. הבעיה מתמקדת בנקודות המרכזיות הבאות:
א. הרשת הוקמה וממשיכה להיות מוקמת כמתואר בהודעה דלעיל של מ"י, בתקן הלא נכון (תקן אמריקאי ממש לא חדש בשם P25), במקום להיות מוקמת בתקנים חדשים, למשל דור 4 LTE, כמו שנעשה כמעט בכל רשתות החרום וההצלה בעולם בשנים האחרונות, וכמו שנעשה ממש בשנתיים האחרונות - בארה"ב עצמה. 
ב. הרשת הוקמה בתדרים הלא נכונים (לפי תקינה אמריקאית ישנה, במקום לפי התקינה האירופאית, לה מדינת ישראל שייכת מבחינת תדרים), מה שיגרום לבעיות עם כל המדינות השכנות לנו ויביא לצרות מתגלגלות לאורך שנים (לרבות למחסור בתדרים לרשת LTE אזרחית בישראל, מה שאכן כבר קרה, ולכן אנו נהיה אולי המדינה האחרונה בעולם בה תיפרס רשת דור 4 לציבור הרחב).
ג. הרשת הוקמה ב"פטור ממכרז" שבוצע תוך "תרגיל סיבובי" על משרד האוצר (כך גם מבקר המדינה מצא) והמכשירים נרכשו ונרכשים כתוצאה מ"מכרז מוזר" שיועד למעשה לספק אחד בלבד, מה שנעל את "רשת ניצן" "לעולמים" לספק אחד יקר של ציוד קצה ייחודי. 
ד. התוצאה המצטברת של כל הסעיפים הקודמים: עם ישראל משלם מכיסו על מערכת יקרה ומיושנת בתקן הלא מתאים, בתדרים הלא נכונים, בתהליכי מכרז פגומים (בלשון המעטה), בין פי 5 לפי 10 מעלות המערכת, שהייתה אמורה להיות רשת חרום לאומית של מדינת ישראל, ומקבל עי"כ רשת נחותה בהרבה ממה שהייתה אמורה להיות רשת חרום לאומית חדשה למדינת ישראל.

אין ספק שהרשת החדשה טובה הרבה יותר מהרשת הישנה מאוד והמקרטעת של שירותי הכיבוי. אבל למה היה צורך לבחור ברשת גרועה אחרת בתקן מיושן, שהיא כמו "חתונה קתולית", יקרה להחריד, לכל מי שמצטרף אליה?

עם כניסתו לתפקיד של גלעד ארדן כשר להגנת העורף ושר התקשורת קראתי לבצע דיון דחוף ומחודש בהחלטות על רשת חרום לאומית. האחריות לרשת החרום הלאומית נופלת בתחום אחריותו האישית, גם מההיבט של ההחלטה על סוג רשת והתקן שלפיה היא תעבוד והן מבחינת הקצאת התדרים לרשת זו (ע"י אגף הספקטרום במשרד התקשורת). קריאתי נפלה (איך לא) על אזניים ערלות (הסבר קטן בהמשך - למה). אמנם משרד האוצר הבין (סוף סוף) שהוא "נפל בפח" והפסיק לתקצב את המשך הקמת רשת החרום הלאומית (לפי ההחלטות שקיבל השר להגנת העורף הקודם - מתן וילנאי), אך משרד האוצר כנראה לא יכל היה לעצור את המהלכים שהיו "בצנרת", של צרוף רשת שירותי הכיבוי לרשת של מ"י, כפי שתואר לעיל, כי אלו מהלכים שכבר אושרו תקציבית. לעניות דעתי, האוצר כן היה יכול לעצור את המהלך הנוכחי ובכך לחסוך לעם ישראל הרבה כסף שייזרק פעמיים (כשיגיע הרגע שיהיה צורך אקוטי להחליף את הרשת השגויה הזו. זה יקרה אולי די בקרוב). 
גלעד ארדן
למה השר גלעד ארדן לא מסוגל לקבל החלטות נכונות?
מאותה סיבה שהוא לא מצא עד היום מנכ"ל למשרד התקשורת. כל מי ששומע על שיטות העבודה שלו, מבין שהוא ייפול ל"מלכודת עכברים" ולא מוכן לקבל את התפקיד. למעשה, גלעד ארדן ניטרל את שני המנכ"לים של המשרדים שבראשם הוא עומד (משרד התקשורת והמשרד להגנת העורף) והפך אותם לפקידים קטנים, שתפקידם העיקרי להביא בפניו ניירות, כדי שהשר בעצמו יחליט, בכל נושא, ממש בכל נושא, קטן כגדול.

כך, שיתק השר כל יכולת של עבודת מטה נכונה בשני המשרדים. זאת, בשני מהלכים במקביל:
א. כל ההחלטות, לא חשוב מה סדר הגודל שלהן, חייבות להגיע לשולחן השר. למנכ"ל אין כל תפקיד במערכת קבלת ההחלטות. הוא רק פקיד מתאם. בישיבות המטה, שעורך השר מידי שבוע, הוא שומע את כל אנשי המטה, כשלמנכ"ל אין כל תפקיד, מעבר לעובדה שהוא מרכז את הניירות עבורו מאנשי המטה האחרים, המביאים את דעתם ישירות בפני השר. בד"כ בישיבות הללו השר לא מצליח לקבל החלטות, בגלל שהוא מקבל חומר מכמה כיוונים בנושאים שהוא לא בקי בהם (ואין כל סיכוי שיהיה בקי בהם), ובגלל שכל נושא מגיע לשולחנו, גם השטותי ביותר, מה שמעמיס על זמנו ועל מערכת קבלת ההחלטות שלו. 
ב. במקביל, השר מתייחס בחשדנות לכל בעלי התפקידים סביבו (לכן הקים לעצמו לשכה חזקה שתגונן עליו) ומטיל מטלות מקצועיות ישירות על כמה בעלי תפקידים במקביל, מבלי לספר להם שהם עובדים במקביל לאחרים, וגם אוסר עליהם לדווח למנכ"ל שהם עובדים על מטלות ישירות מול השר ושהם חייבים לדווח ישירות לשר, בלי לעבור אצל המנכ"ל. קוראים לשיטה הזו: "הפרד ומשול". המציאו אותה הרומאים לפני כאלפיים שנה. כך, השר מנסה להבטיח (מנקודת ראותו) את עצמו שלא ייפול ב"תרגיל עוקץ" של הכפופים לו, כמו שנפל קודמו בתפקיד שר התקשורת, עד שנאלץ לעזוב את הזירה הפוליטית לצינון עד שיישכח תרגיל העוקץ (והוא לא יישכח, גילויים נוספים בקרוב).

תהליכי עבודת מטה מודרניים, שקופים ונכונים - כמובן לא קיימים אצל גלעד ארדן. לכן, גם אני לא מצליח לקבל תשובות על כל שאלותי ממשרד התקשורת, בחצי השנה האחרונה. השר "לא סופר איש" מלבד את עצמו. לכן, אני נאלץ לחשוף את כל המהלכים הסודיים כביכול של משרד התקשורת שמבוצעים בשיטת העבודה של הרומאים, ולהביאם כאן בפני הציבור (לפחות בפני מי שמעוניין בשמיעת האמת מאחורי הקלעים המדומים), כמו למשל כאן כאן, כאן וכאן

שורה תחתונה: את מחדל "רשת החרום הלאומית של ישראל" בוודאי תחקור ועדת החקירה הבאה. מדובר במחדל מתגלגל בהיקף של מאות מיליוני ש"ח (עד כה), על חשבון משלמי המיסים, שבכלל לא יודעים על המחדל הזה, בגלל שהצליחו לעטוף אותו באין סוף של מלל מטעה וסיסמאות חסרות כיסוי (כדוגמה: ההודעה של מ"י כפי שהובאה כלשונה בתחילת הכתבה). 

 

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים