Telecom News - מה על כל יזם לשאול טרם החלטה על הקמת חברה למיזם בארץ או בארה"ב

מה על כל יזם לשאול טרם החלטה על הקמת חברה למיזם בארץ או בארה"ב

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> מה על כל יזם לשאול טרם החלטה על הקמת חברה למיזם בארץ או בארה"ב
שאלות שכל יזם צריך לשאול לפני קבלת החלטה על הקמת חברה למיזם שלו בארץ או בארה"ב
מאת: עו"ד ליאור אוסטשינסקי, 13.10.16, 9:21עו"ד ליאור אוסטשינסקי

יזם? חושב על הקמת חברה בישראל או בארה"ב עבור המיזם שלך? כדאי לך הבין היטב את המשמעויות וההשלכות הכרוכות במהלך כזה. על מדינת התאגדות ומיסוי, מבנה / אופן המימון, נוסח התקנון וחובות בעלי שליטה, מנהלים ודירקטורים ומה שביניהם.

כמעט כל רעיון יזמי ימצא את עצמו בשלב זה או אחר בתוך המסגרת המשפטית הקרויה חברה. חברה מאפשרת להנפיק מניות למשקיעים המעוניינים להשקיע ברעיון  /מיזם ולקבל בתמורה נתח מהחברה בהתאם להיקף ההשקעה וביחס לשווי החברה כפי שזה נקבע לצורך הגיוס.

החברה מהווה חומת מגן בין נכסי החברה לנכסיהם האישיים של היזמים. כך, שבמקרה של תביעה כספית נגד החברה ע"י משקיעים, לקוחות או ספקים, תתקיים הפרדה בין נכסי החברה לבין הנכסים הפרטיים של בעלי החברה (למעט חריגים מצומצמים המאפשרים מה שקרוי בשפה המשפטית "הרמת מסך").

כשהרעיון היזמי בשל מספיק, המעבר למבנה של חברה הוא טבעי, אך אל לו ליזם להיחפז ולהתאגד לפני שהבין היטב את המשמעויות וההשלכות הכרוכות במהלך כזה.

במאמר זה אגע במספר נושאים נבחרים המעלים שאלות, שכל יזם צריך לשאול כשהוא חושב על הקמת חברה בישראל או בארה"ב. הרשימה אינה מלאה כמובן, וכל רעיון  /מיזם, בהתאם למאפיינים הספציפיים שלו, עשוי להידרש לשאלות נוספות.

מדינת ההתאגדות ומיסוי - למדינת ההתאגדות השלכות מהותיות על אופן מיסוי החברה, על מידת האחריות של בעלי השליטה, המנהלים והדירקטורים כלפי החברה ובעלי המניות שלה, על גמישות  /נוקשות הממשל התאגידי (לדוגמא: איזה רוב דרוש להחלטות כאלו ואחרות, מה הנוהל הנדרש להכרעה בעסקאות עם בעלי עניין וכו').

אחת השאלות המהותיות, שצריכות להישאל ע"י היזמים טרם קבלת ההחלטה בשאלה "באיזו מדינה להקים את החברה?", היא: מהו שוק היעד העיקרי אליו מכוון המיזם? יזמים וסטרטאפים ישראליים רבים מכוונים לשוק האמריקאי ולכן אולי מוטב להם לבחור מלכתחילה להתאגד כחברה באחת מהמדינות בארה"ב. משקיעים אמריקאים רבים דורשים, שהישות המשפטית, בתוכה תהיה מאוגדת הפעילות ושבה ישקיעו את כספם, תהיה חברה אמריקאית.

בארה"ב ישנם 3 מבני התאגדות עיקריים: C Corp, S Corp ו-LLC. ברוב המכריע של המקרים סטרטאפים מתאגדים בארה"ב כ-C Corp. עם זאת, לכל עסק מאפיינים הייחודיים לו ולכן רצוי מאוד להבין מה המאפיינים של S Corp ושל LLC לפני שמקבלים החלטה על מבנה החברה.

בנוסף, כשמדובר על התאגדות בארה"ב, יש לבחון את היתרונות והחסרונות של מדינת ההתאגדות. מכיוון שחוק החברות בארה"ב הוא חוק מדינתי ולא פדרלי, לכל מדינה יש את מערכת החוקים שלה בנוגע לדיני חברות וחשוב להבין את מסגרת החוקים אליה תהיה כפופה החברה טרם בחירת מדינת ההתאגדות.

שאלות רלוונטיות נוספות, שראוי שתישאלנה בעניין זה, הן:

האם יש היסטוריה ארוכה של הכרעות בשאלות משפטיות? הדוגמא הטובה ביותר היא מדינת דלאוור, שמהווה "בית משפטי" ללמעלה מ- 50% מהחברות הציבוריות הנסחרות בארה"ב - בה מסכת הפסיקות העשירה ביותר.

מה רמת היעילות של המערכת המשפטית?

 מה מידת הגמישות הניהולית, שתהיה בידי ההנהלה הבכירה והדירקטוריון של החברה? וכו'.

נוואדה היא גם אחת מהמדינות הפופולריות ביותר להתאגדות ב-20 השנים האחרונות. היא ניסתה במידה רבה לחקות את המודל של דלאוור כדי למשוך יזמים לאגד בה את פעילות החברות שלהם.

לאחרונה החלה גם מדינת וויאומינג להיות מבוקשת בכל הקשור להתאגדות חברות בשל מדיניות מס מקילה.

מדינת מרילנד ידועה כמתאימה במיוחד לקרנות וחברות השקעה. רוב קרנות הנדל"ן בארה"ב (ה- REIT’s) מאוגדות במדינת מרילנד.
בנוסף, חשוב להבין מה השלכות המס על התאגדות בארה"ב. בהתאם למדינת ההתאגדות ולמבנה ההתאגדות יחול מס שונה על החברה. כמו כן, חשוב כיזמים ישראליים להבין את השלכות המס עליהם כבני אדם פרטיים, תושבי ישראל, שמחזיקים מניות בחברה אמריקאית.

מבנה/אופן המימון - גם לאופן המימון העתידי המתוכנן תיתכן השפעה על בחירת סוג החברה ומדינת ההתאגדות שלה. כפי שצוין לעיל, אם היזמים מכוונים לשוק האמריקאי ומתכוונים לגייס כסף ממשקיעים אמריקאיים, ייתכן שכדאי לאגד את החברה מלכתחילה בארה"ב. אם ישנה כוונה לגייס כספים מקרנות הון סיכון, כדאי להנפיק ליזמים מניות רגילות (וכך גם ל-Friends & Family בגיוס ה-Pre-Seed) ולשמור מאגר של מניות בכורה זמין להקצאה לקרנות הון סיכון, שלרוב מתעקשות על קבלת מניות אלו הכוללות תנאים מועדפים ביחס למניות הרגילות (ניתן ליצור סוג מניות זה גם עם ביצוע הגיוס).

כן, בשנים האחרונות, קרנות הון סיכון נוטות לקחת פחות ופחות סיכון ולרוב אינן משקיעות בשלבים מוקדמים כפי שהשקיעו בעבר אלא רק החל מ- “Round A” והלאה. לכן, יזמים צריכים לחשוב על מקורות חלופיים לשלב ה-Seed. מימון המונים בארה"ב עשוי להוות חלופה מעניינת. מימון המונים בארה"ב מחייב הקמת חברה בארה"ב. כך, שזו נקודה נוספת, שכדאי לקחת בחשבון.  

אם יבחרו היזמים לאגד את הפעילות במסגרת חברה בישראל, הם יוכלו בהמשך הדרך לגייס כסף באמצעות מודל מימון ההמונים בארה"ב ע"י העברת פעילותה או חלק ממנה לחברה המאוגדת בארה"ב, בין אם במסגרת של חברת בת, בין אם במסגרת של חברה אחות ובין אם במסגרת של מהלך הקרוי "היפוך שרוול" ("Corporate Inversion"), לפיו החברה הישראלית תהפוך להיות חברת בת של החברה האמריקאית החדשה שתוקם.

נקודה נוספת, ששווה להזכיר כאן, נוגעת למימון באמצעות תוכנית המענקים של המדען הראשי. אם היזמים חושבים על תוכנית זו כאופציה מימונית, יש לבחון היטב את המגבלות השונות הכרוכות בתוכנית זו והאירועים/  ההתפתחויות בחיי החברה, שעלולים להשית עליה קנסות עכב אי-עמידה במגבלות.

נוסח התקנון – רצוי, שבעת הקמת החברה, נוסח התקנון (או ה-“Articles of Association/Incorporation” כאשר מדובר על חברה בארה"ב) יהיה פשוט ויכלול רק את הפרטים הראשוניים, שחייבים להופיע בו. זאת, כדי לאפשר גמישות מירבית בניהול משא ומתן מול גורמים מממנים כאלה ואחרים בהמשך הדרך.

כל עוד קבוצת היזמים מחזיקה ברוב קולות ההצבעה בחברה, בין אם באופן ישיר ובין אם מכוח הסכמי הצבעה, היא יכולה לבצע שינויים בתקנון בהתאם לצורך, שבדרך כלל מתעורר בעת קיום משאים ומתנים על גיוס כספים לחברה - בעיקר כאשר הוא מתבצע מול משקיעים מתוחכמים כמו קרנות הון סיכון ואנג'לים, שדורשים לרוב הנפקת מניות בכורה הכוללות תנאים מועדפים וזכויות אחרות כמו "זכות סירוב ראשונה" (“Right of First Refusal”), "זכות המצרנות" (“Pre-Emption Right”) ועוד.

 חשוב להבין היטב את ההשלכות (מרחיקות הלכת) של אובדן רוב זה כתוצאה מגיוסי כספים, שבמסגרתם שעור האחזקות של היזמים מידלל והמשקיעים, בין אם בהשקעה חד-פעמית ובין אם בהשקעות מתמשכות, הופכים להיות הרוב בחברה.   

חובות בעלי שליטה, מנהלים ודירקטורים – על בעלי השליטה, המנהלים והדירקטורים להכיר את מבנה החברה, לדעת מה ניתן ולא ניתן לעשות במסגרת תפקידם ומה הן החובות, שהם כפופים להן.

על אף שקיימת לעיתים נטיה לחשוב, שישנה הפרדה אבסולוטית בין נכסי חברה בע"מ לבין נכסיו הפרטיים של בעל או בעלי השליטה בחברה, ישנם חריגים לכך, שכדאי להיות מודעים אליהם כדי להימנע ממצב בו בית המשפט עלול להורות על "הרמת מסך" (“Piercing the Corporate Veil”), כלומר הרמת המסך החוצץ בין בעלי השליטה לבין החברה ומאפשר לפיכך לתובעים לשים יד על נכסיהם האישיים של בעלי השליטה.

מנהלים ודירקטורים כפופים לחובת הזהירות ולחובת האמונים. דירקטורים ונושאי משרה חייבים לפעול לטובת החברה וכפועל יוצא מכך כפופים לחובות, שמשיתים עליהם דיני החברות (וגם דיני הנזיקין). חובת האמונים של דירקטורים ונושאי משרה היא החובה המרכזית שלהם, שכן נטילת תפקידים אלה משמעה נשיאה באחריות לפעול לטובת החברה, תוך הימנעות ממצבים של ניגודי אינטרסים.

דירקטורים ונושאי משרה חייבים לפעול בתום לב, לפי שיקול דעת עסקי בלתי-תלוי ולהימנע מביצוע או מאישור פעולות, שיש בהן משום הפקת טובת הנאה אישית תוך ניצול החברה. חובת הזהירות מחייבת דירקטורים ונושאי משרה שלא להתרשל במילוי תפקידם בחברה.

דירקטורים צריכים לדעת, שאם הם אינם פועלים לטובת החברה בתום לב ובזהירות, הם עלולים להיתבע בדין אזרחי, ולעיתים אף פלילי. חובת הזהירות היא חובה, שחשיבותה פחותה, במידה מסויימת, מחובת האמונים. לכן הדין מאפשר לחברה לפטור נושא משרה מחובה זו כלפיה. הדין מאפשר לחברה גם לבטח את אחריותו של נושא משרה ולשפותו בקשר לחובת הזהירות.
 
עו"ד ליאור אוסטשינסקי, אוקטובר 2016.                                      
חבר בלשכות עורכי הדין של ישראל ומדינת ניו-יורק, ארה"ב. 
אוסטשינסקי ליאור משרד עורכי דין
Lior@ostashinsky-law.com
שאלות
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! 
שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
1.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

7-8.5.24 - ChipEx2024 

7.5.24 - Data Driven Factories - Industry 4.0 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים