Telecom News - שירותי IoT בישראל מחברות הסלולר: שירות לא חוקי, מיושן ו"חתונה קתולית"

שירותי IoT בישראל מחברות הסלולר: שירות לא חוקי, מיושן ו"חתונה קתולית"

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> שירותי IoT בישראל מחברות הסלולר: שירות לא חוקי, מיושן ו"חתונה קתולית"
ההכרזה של פרטנר על כניסתה לשירותי IoT Pro בתקן LTE-M לעולם ה-IoT, "בית חכם" ו"עיר חכמה" היא מסווה להתחלת שירות נוסף ללא רישיון, תוך התעלמות משרד התקשורת מהתפתחות השוק ויצירת "איים", שבהם הלקוחות, שיבחרו בפתרונות כאלה, "יילכדו" לנצח בחברת הסלולר בלי יכולת ניוד, בשירות יקר ומיושן ביותר. עדכון בתחתית הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 4.3.17,  18:47

בלעדי: בכתבה לפני כשבועיים תחת הכותרת: "מי אמור לספק שירותי "עיר חכמה" בישראל? כרגע, רק לא חברות הסלולר", חשפתי, שהחברות פלאפון וסלקום מציעות שירותי M2M (דור 2 עד דור 3 של עולם הסלולר) ולא שירותי IoT ו"עיר חכמה", שהם דור 4 ומעלה בסלולר.

לא עבר שבוע, וחברת פרטנר פרסמה הודעה (כאן), שלפיה היא החלה בשירות חדש בשם IoT Pro בתקן LTE-M. לכאורה זה נראה כהתקדמות יפה ונכונה לעולם ה-IoT, "בית חכם" ו"עיר חכמה" מדור רביעי ומעלה (כזכור, פרטנר, דרך PHI, מתקדמת כעת במהירות ליישום דור 4.5: LTE-A בכל רחבי הארץ ללקוחותיה ובהמשך גם ללקוחות הוט-מובייל).

אולם, היות ולא הוצא שום מסמך של משרד התקשורת בעניין מדיניות IoT \ "עיר חכמה" (כמו שיש למשל בארה"ב), לא הוקצו תדרים לנושאים הללו, לא נקבעו תקנים מחייבים, לא נקבעו הסדרים ותנאים לעניין שרידות, אבטחה וסייבר, פרטיות וכיו"ב, וגם לא ראיתי שום עדכונים של רישיונות חברות הסלולר לספק שירותי IoT, פניתי ביום 26.2.17 למשרד התקשורת בשאלה הדחופה הבאה:
"פרטנר הודיעה היום על השקת שירותי IoT וזו התפתחות חשובה מאוד ומעניינת.
אולם, שתי שאלות נשארו פתוחות:
1. האם פרטנר קיבלה היתר לשירות הזה ולשימוש החדש בתדרים שלה (ברישיון של פרטנר לא מצאתי לזה כל זכר. הדבר הכי קרוב שיש לפרטנר ברישיון שלה אלו "יישומי טלמטריה", שמתייחסים לשירות חד-כיווני M2M בדור 2 או בדור 3 ולא LTE-M דו-כיווני בדור 4 כמו שהושק כעת?
2. האם הלקוחות שיתחברו לשירות של פרטנר יהיו "שבויים לעד" בידי פרטנר (ללא כל יכולת נדידה פנים ארצית וללא כל יכולת נטישה ומעבר לחברות מתחרות), משום שאין שום תקן \ נוהל \ הסדר \ קביעה במדינת ישראל איך רשתותIoT  אמורות להתפרס, באיזו טכנולוגיה, באילו תדרים ובאילו תנאים?".

לא הצלחתי לקבל תגובה ממשרד התקשורת. די ברור למה. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

במקביל, פניתי לחברת פרטנר בשאלה הבאה:
"בהמשך לשאלותיי כאן [למשרד התקשורת], האם פרטנר קיבלה איזה אישור (ממשרד התקשורת) לשירות החדש והחשוב, שהושק היום?".

תגובה לא הצלחתי לקבל. ככל שאקבל תגובה - אעדכן בהתאם. 

גורמים, ששוחתי עימם, טענו באזני, שלהערכת פרטנר, לא מדובר ברשת חדשה (ברזלים/תדרים), אלא בשימוש ברשת ובליבה הקיימות, והטמעת יכולות חדשות בזכות פיתוחים שונים. היכולת לעשות זאת, נובעת, בין השאר, מפיתוחים עצמיים של פרטנר ומכך, שהמערכות ברשת שלה הן מבית אריקסון, ולכן הן מתאימות לשימושים מתקדמים כאלה. לדברי הגורמים הללו, פרטנר פועלת בכל עניין עפ"י הנחיות משרד התקשורת ובתיאום מלא. יתרה מכך, לטענת הגורמים הללו, משרד התקשורת הקצה לפני מספר חודשים "קווים סלולריים" ל-IoT לכל החברות הסלולרית הגדולות. כולן קיבלו מספרים, סלקום ופלאפון כבר פרסמו על כך הודעה.

ובכן, 3 חברות הסלולר הגדולות אכן קיבלו ביולי-אוגוסט 2016 הקצאת מספור סלולרי ל-M2M: פלאפון - כאן, סלקום כאן ופרטנר כאן. 3 חברות הסלולר הגדולות החליטו לקרוא לשירותים הללו IoT בעוד שאלה שירותי M2M (למרות שבפרטנר זה יהיה בדור רביעי - LTE, מייד נסביר למה). הסעיף הכי חשוב בהקצאות המספרים הללו ממשרד התקשורת הוא: אין ניידות מספרים בטווחי המספרים, שהוקצו ל-3 חברות הסלולר הגדולות

מה המשמעות של כל מה שנכתב כאן ובכתבות הקודמות בתחום?
  • על פי הרישיון של כל חברות הסלולר, כל שירות חדש דורש אישור (כולל הגשת "תיק שירות"). זה לא נעשה. אולם, הפרות החוק והרישיון הן הסעיף הפחות חשוב כרגע, בעניין הנדון כאן. הפרות חוק בחסות משרד התקשורת יש כמעט כל יום. זה ממש לא חדש. פרטנר התמחתה בשנה האחרונה בהפעלת שירותי תקשורת חדשים ללא רישיון תוך "עצימת עין" של משרד התקשורת, למשל: "סיבים לבתים" שהחלו (כאן) ברמת גן וכיום התפשטו לערים נוספות דוגמת קרית-אונו, ושירותי סלולר מתקדמים
  • העיקר כאן: כל לקוח, שיצטרף לשירותים הללו (כולל של פרטנר), יקבל שירות בציוד קצה ישן, שיש בו SIM (אותו סים מוכר הקיים בכל סמארטפון), עם מספר סלולרי והוא ישלם על שירות של קו סלולרי. זה אותו שירות M2M הישן והיקר, ללא טיפול, ניתוח וניהול הסנסורים בענן (כי לחברות הסלולר הישראליות אין בכלל ענן תקשורת למי מהן וגם לא יהיה בקרוב). מדובר בשירות שקיים בשוק הסלולרי מזה שנים, בתחפושת כביכול מודרנית. בקצרה: ישראבלוף" חדש בחסות משרד התקשורת
  • הכי חמור: הלקוח של שירותי ה-IoT כביכול הללו, "יילכד ב"חתונה קתולית" עם ספק הסלולר שלו לעולמים ולא יוכל לנדוד לחברה אחרת עם המספר וציוד הקצה שלו (כלומר: עם סנסורים שלו שרכש בכספו).
  • יתרה מכך, בגלל שפרטנר מפעילה את השירות שלה על דור רביעי בטכנולוגיה LTE-M, אי אפשר יהיה לעבור ממנה לסלקום או לפלאפון, שמספקות שירות בטכנולגיות מיושנות לגמרי, ולהיפך. כלומר: יווצרו "איים" של M2M - IoT בישראל, לכל חברה סלולרית בנפרד.
  • לקוחות של החברות, שנמצאות בהסדרי נדידה פנים ארצית ו\או "שת"פ אתרי סלולר", דוגמת הוט מובייל על רשת PHI עם פרטנר, ובעתיד גולן טלקום ומרתון על רשת סלקום, לא יוכלו לקבל את השירות הזה, כי זה "אי מבודד", ללא כל יכולת נדידה בין החברות
  • אם לא די בכך, כל לקוחות חברות ה-MVNO, ש"רוכבות" על סלקום, פלאפון ופרטנר, לא יוכלו לקבל את השירות הזה.
  • כלומר: 3 חברות הסלולר הגדולות מקבלות ייתרון תחרותי בלתי חוקי ובחסות משרד התקשורת, על כל שאר החברות הסלולריות הקיימות בישראל. 
  • רק לידיעה כללית: ב-IoT אין ממש צורך במספרי טלפון, כי איש לא מחייג ומדבר עם הסנסורים בטלפון. הסנסורים גם לא מחייגים לאיש... הסנסורים של עולם ה-IoT ו"עיר חכמה" מחוברים לרשת ב-IP ומשרד התקשורת לא מקצה מספרי IP...
התפתחות הזו מדאיגה מכל היבט צרכני ורגולטורי שלא נביט עליה. אנו חוזרים "במנהרת הזמן" יותר מ-10 שנים אחורה, לפני מהפכת יכולת נטישת חברות הסלולר ומעבר לחברות מתחרות, עם אותו מספר טלפוני. למי שלא בקי, ניידות מספרים חלה גם על המגזר העסקי.

גם מנקודת ראות של לקוחות, שאינם רוצים לנדוד, או שחושבים, שהם לא צריכים לנדוד מחברה לחברה, יש עדיין בעיות לא פשוטות. שכן, יש שירותים התלויים, בין היתר, ביכולת הנדידה, למשל סנסורים, שמוצמדים למכולות הנעות בין ערים, נמלים ומדינות, או למוצרים בתנועה, סנסורים של מכוניות חכמות, סנסורים חכמים על בני אדם, סנסורים חכמים על חיות בית, או על חיות בחוות חקלאיות, וכיו"ב.

חברות הסלולר קיבלו לאחרונה פטור מ"פריסה אוניברסלית", כפי שחשפנו כאן. כך, שבהחלט יהיה מצב, שבו הקשר הסלולרי לסנסור בתנועה - ייאבד.

אם לא די בכך, ה-ROI של שימוש במודמים סלולריים ובסימים נפרדים עם מספר סלולרי - הוא מאוד בעייתי. בשירותים של חברות IoT עולמיות דוגמת Sigfox ו-Ingenu, הן גובות עד כ-1 דולר לשנה כולל הכל, לחיבור לסנסור (שמחירו אפסי), שדרוגים של הסנסורים נעשים דרך האוויר והניהול הוא בענן. בשיטה הסלולרית של IoT-M2M בישראל, הסנסור גדול (יחסית) ויקר (אלו לא הסנסורים הזעירים במחיר אפסי שאנו מכירים מעולם ה-IoT). עלות החיבור הסלולרי תלויה גם בהיקף כמות ה-Data שהסנסור משדר וקולט, וזה יכול לנוע בין 2 ל-15 דולרים לחודש (ואף יותר), לסנסור.

עירייה קטנה שיכולה להפעיל אלפי עד עשרות אלפי סנסורים בשטחה, לכל היישומים העירוניים, תשלם הון עתק לחברת הסלולר בשירות הזה, רק עבור החיבורים הסלולריים, בלי עלות הציוד (הסנסורים והסימים). חברות הסלולר הישראליות גם גובות כסף עבור IP קבוע (גם בגלל שהן נתקעו בהתפתחות הרשת שלהן עם IPv4) ועוד כל מיני הוצאות בלתי צפויות, וכמובן יש עלות התקנה, התחזוקה, השדרוגים, חלפים (צריך להחליף את הסוללות כל כמה שנים, גם בגלל שהסים "זולל זרם") והביטוח. בקיצור: לא רק שאתה הופך להיות "שבוי" של חברת הסלולר בשירות הזה, אתה גם נותן לה "צ'ק פתוח", לגבות ממך כסף כרצונה, לעד

זו הטכנולוגיה המזהירה והמתקדמת, שמשרד התקשורת אישר ליישם בישראל: סנסורים M2M המכונים ע"י "מומחי השיווק" בחברות הסלולר בשם IoT, עם מספרי טלפון רגילים... פשוט רעיון גאוני

כך, השיטה הזו של "לכידת לקוחות" ב"איים מבודדים", יוצרת כאוס בשוק ה-IoT ו"עיר חכמה" בישראל, כבר בתחילת דרכו של השוק הצעיר הזה. זה בדיוק הפוך מהתקנים, שארגוני התקינה הבינלאומיים תקננו לעולם ה-IoT ומיושמים בכל העולם (מלבד ישראל).

למטה נמצאים מסמכים כולל מארגון GSMA, שמדגישים בצורה מאוד ברורה, שבעולם ה-IoT, אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא יכולת הנדידה ומעבר לקוחות (כלומר: סנסורים) מרשת לרשת באופן מהיר ושקוף, בהתאם לצרכים ולמיקום של הסנסורים. לכן, גם פותח ואושר כבר בשנת 2013 תקן ל"סימים וירטואליים" בשם Embedded SIM (פרטים נוספים בלינקים בתחתית הכתבה).
 
אולם, בשום חברת סלולר ישראלית, גם לא בפרטנר, לא מתכוונים ליישם זאת. לא יהיה בפרטנר בטווח הזמן הנראה לעין (ואולי בכלל) Embedded-SIM. זה חלק מהגישה, שחברות הסלולר בישראל נוקטות - הן לא מתכוונות להתקדם לדור 5, שהוא הבסיס להצלחת שירותי IoT ו"עיר חכמה" בעשור הקרוב

כך, נפלנו בישראל ל"בור ללא תחתית", גם בתחום ה-IoT ו"עיר חכמה".

שורה תחתונה:
כל חברות הסלולר הישראליות מציעות ללקוחות הפוטנציאליים שלהן טכנולוגיות ישנות ויקרות בשירות ללא רישיון, בשיטות, שמזמן היו צריכות להיעלם בישראל, של "לכידת לקוחות בחתונה קתולית לעולמים" ויקרה, בגישות טכנולוגיות של M2M עם SIM רגיל ומספר סלולרי, גישות, שמזמן היו אמורות לעבור מהעולם. קשה להאמין, אבל זו בדיוק המציאות של ישראל בשנת 2017, מציאות, שהוביל אליה שלמה פילבר, כשהכריז שהוא יקדם בישראל IoT...  

עדכון 6.3.17: פרטנר מכריזה על השקת שירות PartnerGuard שלטענתה הוא שירות של IoT Pro (לא ברור כיצד זה קשור. השירות הזה דומה מאוד לשירותים קודמים שפרטנר השיקה וכמה פעמים בתחום האבטחה). מה שהתחדש בשירות הזה הוא בכמה גאדג'טים ל"זיהוי מיקום". המדובר במוצרים של חברת Foxi שתוכננו בישראל ושמיוצרים בסין ואפשר לקנות אותם בנפרד, מזה למעלה מ-4 שנים באתר החברה, בלי תלות בפרטנר. מדובר בפתרון ממש לא חדש וגם לא ממש מתקדם (מול מה שיש כיום בשוק), כי הוא מבוסס על טכנולוגיות סלולר דור 2. בכל מקרה, הלקוח שבוחר בשירות הזה כיום בפרטנר, לא יכול לנדוד עם הציוד שהוא רוכש בשירות הזה, לחברת סלולר אחרת, כי הוא מקבל מפרטנר מספר סלולרי מרשימת מספרי הסלולר ל-IoT, המוגנים מפני נדידה, כמוסבר בכתבה.
 
המיצוב של טכנולוגיות IoT הקיימות בעולם:
תרשים IOT
לכוד בסמארטפון 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים