Telecom News - "שירות קיומי" - הדואר כשירות חירום בעידן הקורונה

"שירות קיומי" - הדואר כשירות חירום בעידן הקורונה

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> "שירות קיומי" - הדואר כשירות חירום בעידן הקורונה
"שירות קיומי" - הדואר כשירות חירום בעידן הקורונה
מאת: מערכת Telecom News, 23.11.20, 15:44POST FREE

מה קרה וקורה בצל הקורונה בארץ ועולם בתחום הדואר? בכל מקרה, כל עוד הדואר כאן אזי העולם עומד על תילו.
 
מצב החירום, שנכפה על העולם כתוצאה ממגפת הקורונה, הפך משימות שגרתיות לבלתי אפשריות ואף למסכנות חיים, ובכלל זה: קניות, לימודים, בילויים, טיפול רפואי ואפילו ביקור הורים. מגבלות התנועה, שהוטלו בעקבות המגיפה, העלו על סדר היום גם את שאלת תפקידם של שירותי הדואר בחירום.

כידוע, בשנים האחרונות הצטמצם תפקידו של הדואר ככלי להעברת מסרים ולביצוע תשלומים, וזאת לאור קיומם של תחליפים טכנולוגיים זמינים וזולים. עם זאת, חלקים בציבור עדיין אינם מחוברים לכלים טכנולוגיים וממשיכים להישען על שירותי הדואר.
 
במקביל, אותה טכנולוגיה, שצמצמה את התפקיד המסורתי של שירותי הדואר, יצרה לחברות הדואר מנוע צמיחה חדש: תחום הסחר המקוון, שבו תפקיד מרכזי לדואר כאמצעי להעברת הטובין.
 
הדואר בעולם
כתוצאה ממגפת הקורונה, תחום הדואר הבינלאומי היה הראשון להיפגע. מחד, נרשמה אמנם עלייה בקנייה מרחוק של אנשים פרטיים כתוצאה מהסגר, לרבות ע"י כאלה, שנמנעו עד כה להזמין מרחוק. אולם מאידך, בשל המשבר חלה האטה בפעילות הכלכלית במשק, לרבות בשימוש בשירותי הדואר.
 
בהמשך החלו "להיסגר השמיים" לטיסות, כאשר יעדים רבים נחסמו למשלוח דואר, וליעדים אחרים נוצרו עיכובים. המחמירים מבין מינהלי הדואר בעולם, אף החלו, ליתר ביטחון, לחטא דואר נכנס, כמו גם סניפים ורכבים.

כדי להתגבר על מחסור בטיסות לצורך המשך העברת הדואר הבינלאומי, שעוד נותר, החל בעולם שימוש מוגבר, במטוסי מטען ובניצול מקומות, שהתפנו בטיסות הנוסעים. ארה"ב הפנתה משלוחים לאירופה מדואר אוויר לדואר ים, וסין הפעילה לראשונה רכבת ייעודית למשלוח דואר לאירופה (ליטא).

תחום הדואר הפנים ארצי חווה גם שינויים רבים בעולם, הן לגבי שירות משלוח הדואר והן לגבי שירותי האשנב בסניפים. מדינות רבות, כגון: איטליה, שוויץ, צרפת, ספרד, קנדה ועוד, צמצמו את מספר הסניפים הפעילים ואת שעות הקבלה.
 
כנ"ל צומצמה חלוקת הדואר במדינות רבות, תוך שמירה על "ריחוק חברתי", כך לדוגמא, במדינות כגון: גרמניה, אוסטריה, הולנד, אנגליה, ארה"ב ואירלנד, בוטל הצורך של הנמענים לחתום על אישור קבלת חבילה או "דואר רשום", כאשר הדוורים מניחים את דבר הדואר בפתח הבית, דופקים בדלת, מתרחקים 2 מטרים, מזהים את הנמען וחותמים בשמו.
 
כידוע, במקרה, שבו הנמען אינו שוהה בבית בעת ניסיון המסירה, דבר הדואר מועבר לסניף וכאשר הנמען אינו מגיע לסניף לקבל את החבילה או הדואר הרשום, הללו חוזרים לשולח. אולם, בימים אלה של מגפה, עסקים רבים סגורים ואינם נמצאים כדי לקבל את דברי הדואר המיועדים להם. כדי להתגבר על היעדרות נמענים עסקיים רבים במענם, במדינות שונות, כמו ארה"ב, פיתחו שירות "דואר מעוכב", טרם החזרתו לשולח, או הפנייתו ליעד אחר כמו תא חלוקה.

מינהלי דואר שונים אף הצטרפו באופן פעיל למאבק במגפה. באירלנד מבקרים הדוורים את המבוגרים ואנשים עם מוגבלות, שואלים לשלומם ומקשרים אותם לשירותי הבריאות בעת הצורך. במדינות אחרות, כגון: אנגליה, הפיליפינים, ספרד, אוסטרליה, הודו, ירדן, סין ועוד, החלו להעביר חינם תרופות לחולים כרוניים, מבוגרים ולמבודדים.
 
מינהלי דואר אחרים, כגון: שוויץ וצ'כיה, השתלבו בתחום העברת מזון לבתי התושבים, לרבות לחם טרי ואף מזון הדורש קירור (כידוע, תחום המזון אינו נמנה בד"כ על התחומים בם פועל הדואר). הדואר הסיני אף העמיד תרומה כספית של כ-7 מיליון דולרים לטובת העיר ווהאן.
 
איגוד הדואר העולמי (upu), שגם ישראל חברה בו ומופקד על הסדרת קשרי הדואר הבינלאומי, נדרש אף הוא לעידן הקורונה והחל לפרסם הנחיות תפעוליות למדינות החברות, שבמכרזן שמירה על רציפות שירותי הדואר, תוך אבטחת בריאותם של עובדי הדואר והלקוחות. האיגוד פרסם, ש-137 מדינות דיווחו על הפרעות במשלוחי הדואר בתקופה זו, כתוצאה מצמצום קווי התעופה ומחסור בעובדי הדואר. כ"כ, הצביע האיגוד על התופעה המדאיגה לפיה בתקופה זו גדל הפער בין דברי הדואר הנשלחים, לאלה המגיעים ליעדם. יחד עם זאת, הביע האיגוד עידוד  מהעלייה בהיקף הרכישה מרחוק ובביקוש למשלוח החבילות.  
 
כמעט מיותר לציין, כי האיגוד נאלץ לבטל את קונגרס הדואר העולמי, שהוא גולת הכותרת של ענף הדואר העולמי, שאמור היה להתקיים באוגוסט 2020 ב-Abidjan. התקווה כעת היא לקיים את הקונגרס העולמי באוגוסט 2021, אם המצב הבריאותי יאפשר זאת.
 
הדואר בישראל
במסגרת "חוק שירות עבודה בשעת-חירום" הוגדרו שירותי הדואר בישראל, כ"שירות קיומי" שיש לספקו גם בחירום, לצד שירותים כמו: מים, מזון, בריאות וחשמל.

מאחר שהחוק לא הגדיר במדויק אילו מבין שירותי הדואר, הם שירותים קיומיים וכן, כחלק מלקחי מלחמת "לבנון השנייה", נבחנה במשרד התקשורת סוגיית הגדרת הדואר כ"שירות קיומי", על כל המשתמע מכך, לרבות סיכון חיי אדם וההשקעות הכספיות הנדרשות לצורך אספקתו בשעת חירום.

הבחינה נערכה, בין היתר, לנוכח השינוי, שחל במעמד שירותי הדואר ככלי להעברת מסרים, על רקע ההתפתחות הטכנולוגית וגיוון באמצעי תקשורת זמינים וזולים.

יש לזכור, שאספקת שירותי דואר דורשת נוכחות אלפי עובדים "בשטח" ובמאות סניפים בארץ, דבר המסכן אותם ואת הלקוחות. בזמנו אף בוצעה חלוקת הדואר בארץ 5 ימים בשבוע.

אולם, חרף הסכנה באירועי החירום הקודמים כתוצאה ממטחי טילים, שנורו על ישראל, דרשו נציגי ציבור ואזרחים מהשורה, המשך אספקת שירותי דואר סדירים, דבר שחייב יצירת התאמה בין חשיבות כל שירות (חבילות, קצבאות וכו'), לבין הסיכון באספקתו בשעת חירום.יגאל לוי תמונה פרטית

כך מצא עצמו עו"ד יגאל לוי, (בתמונה משמאל), סמנכ"ל בכיר דואר לשעבר במשרד התקשורת, נדרש להכריע באופן יום יומי, בין סיכון עובדי הדואר והלקוחות, לבין הצורך בהמשך אספקת שירותי דואר "תחת אש" לאוכלוסייה האזרחית ולצבא.

אי לכך נקבע מדרג איומים הכולל התייחסות ממוקדת לסיכון חיי אדם, שנובע כתוצאה מהמצב הביטחוני ובהתאם לכך יקבע סל השירותים הדואריים שיסופקו:

איום וודאי לחיי אדם - במצב זה לא יסופקו שירותי דואר כלל. יצוין, שלרוב בתחילת אירוע הלחימה, "רב הנסתר על הגלוי" מבחינת האיומים ולכן לא מצופה מחברת הדואר להסתכן באספקת שירותיה עד להתבהרות התמונה.
רמת ביניים של איום לחיי אדם - במצב זה יסופקו שירותי דואר חיוניים ביותר, במתכונת ובטיב שירות, שיותאמו לרמת הסכנה, תוך נקיטת כל האמצעים הנדרשים לצורך הגנה על עובדי חברת הדואר ועל ציבור הלקוחות: חלוקת דואר (מצומצמת), מסירת חבילות ותשלום קצבאות.
רמה נמוכה של איום לחיי אדם - במצב זה יסופקו כל שירותי הדואר.
 
"תוצר לוואי", שנלמד מהניסיון ממצבי החירום, הוא ההבנה, שלשירותי הדואר יש משמעות מיוחדת, מעבר להעברת מסרים, כספים וטובין, וזאת בשל היותם פרושים בכל הארץ ומייצגים בפני הציבור את  רשויות המדינה. המשך שירותי הדואר באזורי הלחימה אריאל אטיאסנתפסה ע"י התושבים כהוכחה, שהמדינה לא נטשה אותם. אי לכך, לשירותי הדואר השפעה על הלכידות החברתית והמורל הלאומי - ומכאן תרומתם לחוסן הלאומי.
 
דוגמא מוחשית לכך התקבלה בסיור, שערך שר התקשורת דאז, אריאל אטיאס, (בתמונה משמאל), במהלך מלחמת "לבנון השנייה" במתקני דואר ובזק ולתמיכה בתושבי צפון הארץ.
 


התלוו לסיור השר, עו"ד יגאל לוי וצבי יונדלר, (בתמונה משמאל), ששימש בזמנו כסמנכ"ל פיקוח בזק במשרד.צבי יונדלר תמונה פרטית

במסגרת הסיור ביקר השר, בין היתר, בסניף דואר, שספג פגיעה ישירה של טיל, שנורה מלבנון ולמרבה המזל לא היו אבדות בנפש.
 כ"כ, נערכה פגישה עם ראש העיר חיפה דאז, יונה יהב, שבמהלכה נשמעו אזעקות כתוצאה ממטח טילים, שנורה על העיר, דבר, שהקפיץ את המאבטחים לעבר השר. הם הובילו אותו במהירות ה לאזור הבטוח במקלט העירייה, שם נערך המשך הפגישה.
 
עם פרוץ מגפת הקורונה בארץ בתחילת השנה, "נטרפו הקלפים" ואת איום הטילים החליף וירוס הקורונה.
 
במסגרת התגובה לסכנה לחיי אדם, שיצרה המגפה, צומצמו שעות פעילות סניפי הדואר, הוגבל מספר הנוכחים בכל סניף, תשלומי הקצבאות נמסרו בבתי הזכאים (דבר שלא מנע מרבים להצטופף בכל זאת בסניפים) וכן, נחסמו מספר יעדים למשלוח דואר ובאחרים חלו עיכובים.
 
מיותר לציין, שעם צמצום הטיסות לארץ, נרשמה ירידה גדולה בכמות החבילות הנכנסות, אך יש להסתכל באופטימיות לעתיד, לאור העובדה, שציבורים רבים נחשפו בתקופה זו לאפשרות של רכישה מרחוק.
 
בנוסף, יצרה הקורונה תופעה חמורה של התגברות ניסיונות התרמית מרחוק, שלא פסחה גם על חברת הדואר, שנאלצה לפרסם אזהרה לציבור באתר שלה, לפיה גורמים המתחזים לחברה, מנסים להוציא מאנשים פרטים אישיים, כגון מספר חשבון הבנק.   
 
השינויים הרגולטוריים בענף הדואר, לרבות פתיחת הענף לתחרות ותחילת ההליך להפרטת חברת הדואר, כמו גם השינויים הטכנולוגיות וזמינותם של אמצעי תקשורת זולים, מחייבים המשך בחינה של אופן רציפות אספקת שירותי הדואר בחירום, תוך הבטחת שלומם של עובדי הדואר וציבור הלקוחות.

בינתיים, אם חבילה בדרך אליכם, או אם אתם רואים מעטפה מציצה מתיבת המכתבים - גם אם מדובר בחשבון לתשלום - אפשר להירגע ולחייך מתחת למסכה: כל עוד הדואר כאן - העולם עומד על תילו.

בתמונה למטה: עו"ד יגאל לוי, (משמאל), ומנכ"ל חברת דואר ישראל לשעבר, אבי הוכמן, מייצגים את ישראל בקונגרס הדואר העולמי בג'נבה (כשעוד ניתן היה להתכנס). כאמור, הקונגרס, שאמור היה להתקיים השנה באביג'אן, בוטל בשל הקורונה.

יגאל לוי אבי הוכמן תמונה פרטית 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
21.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

13.3.24 - כנס השפעה בסייבר.

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים