Telecom News - "שקיפות מונעת שחיתות. אפרסם את כל הצבעותיי בוועדת השרים לחקיקה"

"שקיפות מונעת שחיתות. אפרסם את כל הצבעותיי בוועדת השרים לחקיקה"

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> "שקיפות מונעת שחיתות. אפרסם את כל הצבעותיי בוועדת השרים לחקיקה"
"שקיפות מונעת שחיתות. אפרסם מידי שבוע באתר שלי את כל הצבעותיי בוועדת השרים לחקיקה"
מאת: אבי וייס, 12.6.15, 09:00השרה איילת שקד
 
במשרד התקשורת הישראלי מילים דוגמת: "שקיפות", "שיתוף הציבור", "פתיחת מאגר המידע לשירות הציבור" הן במקרה הטוב בדיחה ובמקרה הרע – טאבו. יש משרדי ממשלה רבים (ולאחרונה הצטרפו לרשימה עוד 3 משרדים: המשפטים, החינוך והרווחה), שחושבים, מאמינים ופועלים לגמרי אחרת.
 
תמצית: שרת המשפטים איילת שקד (בתמונה) באירוע "דמוקרטיה זה סטארט אפ" של הסדנא לידע ציבורי ו-Google הציגה תפיסת עולם המבוססת על שקיפות ושיתוף הציבור במידע ובגישה למאגרי מידע ממשלתיים.

בין האפליקציות, שהוצגו באירוע: מערכת המציגה את התקשרויות הממשלה בפטור ממכרז (כ- 80% מהוצאות המדינה על רכש) והתמיכות, שהיא מעניקה לעמותות, אתר המציג את תאונות הדרכים בישראל ואפליקציה העוקבת אחר החלטות הממשלה.
 
פירוט: תחת הכותרת "דמוקרטיה זה סטארט-אפ", נערך אמש (11.6.15) בבית גוגל בת"א מפגש ייחודי בין מתכנתים, סטארטאפיסטים אנשי ציבור ופקידים בכירים. במפגש השתתפו (בין היתר) שרת המשפטים איילת שקד וחברי הכנסת מיקי לוי ("יש עתיד"), יואב קיש ("ליכוד") וסתיו שפיר ("המחנה הציוני").
 
המפגש הזה מסכם את אירועי ה- National Day of Civic Hacking, שהתקיים ב-26 מדינות במקביל ולראשונה בישראל. מטרת המפגש לקדם שיתופי פעולה בין קהילת המפתחים לבין הממשלה ולעודד פתיחת מאגרי מידע לשימוש הציבור.
 
שרת המשפטים איילת שקד: "השופט ברנדייס (בית המשפט העליון בארה"ב) אמר, שאור השמש הוא המחטא הטוב ביותר. שקיפות מונעת שחיתות ומייעלת תהליכים. בוועדת השרים לחקיקה עולה כל חודש הנושא של שקיפות. אני מפרסמת את הצבעותיי בוועדה באינטרנט. לי אין מה להסתיר. אנחנו שליחי ציבור, ואני כיו"ר הוועדה אפרסם כל שבוע מה אני מצביעה, כי הגעתי לכנסת כשליחת הציבור והוא רשאי לדעת מה אני חושבת ומה אני עושה ומצביעה.
 
אני בטוחה, ששקיפות בפעילות המגזר הציבורי תמנע שחיתות, תחסוך כסף לאזרחים ותספק שירות טוב יותר לכולם. אני מנסה לדחוף SLA  ("הסכם רמת שירות") לכל משרדי הממשלה, כדי שהם יהיו מחויבים לשרת את הציבור בדרך הטובה ביותר. משרד, שלא עומד ב-SLA בשירות מסוים, האזרח שפנה יקבל פטור מאגרה או מתשלום אחר בנושא, שבו פנה.

דהיינו: יהיה למשרד הממשלתי גם תמריץ כספי למה לתת שירות טוב, כי יש קנס לטובת האזרח בצורת פטור מאגרה על אי עמידה ברמת השירות - SLA. זה נוסה בקדנציה הקודמת ע"י שותפי לדרך ולהשקפת העולם הזו, נפתלי בנט, במקום אחד – במכון התקנים, וזה הצליח מעל לכל המשוער. לכן, אנו נפעל להרחיב זאת כעת לכל משרדי הממשלה ומוסדותיה.
 
היעד שלנו, של נפתלי ושלי, שכל משרדי הממשלה ינגישו את המידע הקיים ברשותם. זאת, למעט מידע בטחוני או מידע הפוגע בפרטיות ובאינטרסים חשובים של המדינה. 95% מהמידע הקיים בידי משרדי הממשלה הוא בר הנגשה.
 
אני מצפה, שיזמים וסטארטאפים ייקחו את המידע המפורסם של הממשלה וינגישו אותו לציבור, גם באפליקציות סלולריות, כמו שמוצג כאן היום. אני מגשימה על עצמי את עיקרון השקיפות ואני מצפה שכל משרדי הממשלה יעבדו לפי הגישה הזו".
 
ח"כ מיקי לוי (בתמונה): "בתפקידח"כ מיקי לויי הקודם כסגן שר במשרד האוצר, פעלתי רבות להנגשת המידע של האוצר לציבור. עשיתי זאת גם בשת"פ עם אחרים, דוגמת הסדנא לידע ציבורי. ראיתי שזה דורש שינוי תרבותי במשרדי הממשלה. יש רבים, גם ברמת השרים וגם ברמת הפקידות הבכירה, שחושבים, שמידע ציבורי זה כוח ולא מוכנים להיפרד משיכרון הכוח הזה.
 
בנוסף, יש יועצים משפטיים רבים המשבשים את תהליכי שחרור המידע במשרדים, שכבר היו מוכנים להיפתח. הם תוקעים את התהליכים הללו בלי כל סיבה. כל מידע שאינו ביטחוני, או פוגע בפרטיות או פוגע בשלום הציבור ובאינטרסים החיוניים שלו, אין כל סיבה, שהמידע הזה לא יונגש לציבור. כך נוהגים בכל העולם התרבותי, רק לא אצלנו, בחלק ממשרדי הממשלה.
 
אני אפעל בכנסת לסייע לשינוי התרבותי הזה להתרחש. צריך להחיל את זה על כל משרדי הממשלה ללא יוצא מן הכלל. כל משרדי הממשלה על כל זרועותיה חייבים להיות שקופים, כל עוד זה לא נוגד את ביטחון המדינה והפרטיות. כמעט כל המידע הקיים הוא כזה ואין כל בעיה לשחרר אותו. צריך רק להזיז כפתור בראש.
 
זה לא דבר קל, אבל אני מאמין, שזה עומד להתרחש. זה קרה במדינות ענק דוגמת ארה"ב ובריטניה, וזה חסך שם מיליארדים רבים של דולרים ברגע שזה התרחש.
 
בתחום המכרזים, אני מאמין, שחייבים לשנות את השיטה ולאפשר לעסקים קטנים לגשת לכל המכרזים. אי אפשר לתת רק לגדולים לגשת למכרזים ועוד לתת להם פטורים, כשהם בסך הכל מתווכים על הגב של העסקים הקטנים. למה שהם יגזרו קופון על חשבון הכסף הציבורי? זה חייב להיפסק. 
 
כשהייתי סגן שר באוצר סיפרתי לכולם את החלום שלי: רשות מיסים ללא נייר, פרקליטות ומשטרה ללא נייר. התחלתי לנסות ולהגשים את החלום הזה, אבל הכל נתקע בגלל יועצים משפטיים, שמוצאים אין סוף תירוצים למה לעצור את הקידמה והיעילות. רק בתחום הזה יכולנו למנוע את הררי הנייר הקיימים במשרדי הממשלה, נייר המגיע מכריתת יערות באמזונס. פשוט כואב הלב שזה לא מתגשם. אולם, אני אמשיך בקו הזה ולא ארפה ממנו ואני מאמין, שהוא עוד יתגשם, ודי בקרוב".
 
ח"כ סתיו שפיר (בתמונה): "כשאסתיו שפירנו מקבלים גישה לכמה שיותר מידע, אנחנו יכולים לייעל תהליכים, ובמקרה למשל של המאבק שלי בוועדת כספים, גם לחסוך כסף. כשהציבור מודע למה עושים עם הכסף שלו, יהיה הרבה יותר קשה לגנוב את הכסף שלנו למשל מקופת הביטוח הלאומי, או להזרים אותו לעמותות של מקורבים.
 
אולם, יש לנו גם אתגר נוסף והוא להטמיע את הכלים המצוינים, שיזמים בונים מבחוץ, בתוך שיטות העבודה של הממשלה.
 
אנו מצויים כיום בתקופה, שיש בה רצון ציבורי עז לשקיפות ופתיחת המידע. אולם, אנו נתקלים בחומות ומכשולים, ששמים לנו בדרך. אני נתקלתי בזה בטירוף של העברות תקציביות בוועדת הכספים.

ידע הוא כוח אבל הוא גם כלי מדהים ליצירתיות, לייעול תהליכים ולחיסכון כספי.
 
אני מקווה, שהממשלה תעשה בעצמה האקתון למפתחים. שהממשלה בעצמה תזמין את היזמים הצעירים וגם הפחות צעירים, כדי לפתח אפליקציות על בסיס המידע הממשלתי, שיהיה נגיש.

זה לא הגיוני להסתיר מידע. אנו אומת הסטארטאפים ואני מאמינה, שהתודעה הזו תחלחל גם למשרדי הממשלה".
 
שבי קורזן, (בתשבי קורזוןמונה), מנכ"לית הסדנא לידע ציבורי: "המדיניות הממשלתית חייבת להשתנות: המידע חייב להיות פתוח ורק במקרים יוצאי דופן להיסגר. למידע פתוח יש תועלת אדירה ברמה הכלכלית והדמוקרטית כאחד. הממשלה חייבת ליזום ולפתוח את כל המידע המצוי ברשותה בפורמט פתוח, נוח לעיבוד ובזמן.

התמיכה וההבנה, שהביעה השרה שקד בנושא במהלך האירוע הן צעד משמעותי וחשוב בכיוון ואני מקווה, שרוח חדשה של פתיחות תחל לנשב במסדרונות המדינה.

מלבד משרד המשפטים, גם משרדי החינוך והרווחה הצטרפו לרשימת משרדי הממשלה, שמוכנים לשתף פעולה בהנגשת ידע ובשקיפות. אנו כרגע מבצעים 15 פרויקטים ואנו קוראים לשיתוף ולהשתתפות האזרחים בפעילות, כי זה מוסיף ערך כלכלי ממשי לכולם".
 
באירוע הוצגו סדרה של אפליקציות, שפותחו ע"י מתכנתים מתנדבים על בסיס מידע ממשלתי פתוח. בין האפליקציות הציגה הסדנא לידע ציבורי את אתר "מפתח התקציב". באתר פותחה לראשונה האפשרות לקבל מידע מלא על כל התקשרויות הממשלה בפטור ממכרז, המהוות 80% מהרכש הממשלתי, ואת כל התמיכות הממשלתיות בעמותות.
 
עוד הוצג אתר Anyway: לאחר שאחותו נהרגה בתאונת דרכים גילה גל רייך (26) כי הטוקבקים באתרי האינטרנט מספרים כי ניתן היה לחזות את התאונה ואף למנוע אותה. גל הצטרף ל"סדנא לידע ציבורי" והקים אתר המציג את כלל תאונות הדרכים עם נפגעים, שקרו בישראל משנת 2005, ומאפשר לכל אדם לנתח את הדרכים, שבהן הוא נוסע ואת הסכנות המצפות לו בכל צומת וצומת בישראל. עוד מאפשר האתר לראות את הרחוב עצמו באמצעות Google Street View ולראות היכן בדיוק אירעו התאונות השונות, וממה צריך להיזהר. האפליקציה לאנדרואיד - כאן
 
פיתוחים ומיזמים נוספים שנחשפו באירוע:

א. בריזומטר: אפליקציה המדווחת על איכות האוויר על בסיס מידע בזמן אמת המגיע ממאגרי המידע של המשרד לאיכות הסביבה (ובמדינות אחרות: מהרשויות הממשלתיות העוסקות בזיהום אוויר). המערכת מזהה גורמי זיהום אוויר והתפשטותם במרחב ובזמן.
 
ב. המרכז להעצמת האזרח: חשפו אפליקציה להנגשת מידע ציבורי בשם EzGOV, שתעלה לחנויות (אפל וגוגל) בעוד כשבועיים, אפליקציה הכוללת את כל החלטות הממשלה והכנסת בשפה פשוטה להבנה (בצד הנוסח המקורי של ההחלטות). לדברי היזמים, הממשלה מקבלת כאלף החלטות בשנה והכנסת מחוקקת כמאה חוקים בשנה. כמה מזה מיושם וכמה מזה האזרחים יודעים אודותיו? מעט מאוד. האפליקציה נועדה לגשר על פערי הידע הזה.
 
ג. ד"ר קירה רדינסקי, מנכ"לית SalesPredict הציגה את הכלים שפיתחה כדי לבצע תחזיות מאוד מדויקות בכל תחום, רק על בסיס מידע ציבורי הנגיש לכל.
 
ד. HAC, האקסלרטור של הרצליה. תאיר קתאיר קובלסקיובלסקי (בתמונה), הציגה את מיזם HAC: "אנו העירייה הראשונה והיחידה, שיש בה אקסלרטור לצרכי העירייה בלי שותפים. זה אקסלרטור העוסק בנושאי אורבניים, החל מעיר חכמה וכלה בבריאות הציבור.
 
אנו ממיינים, בוחרים ומכינים את הסטארטאפים, שעוברים דרכנו, כדי שיהיו בשלים להיות ספקים ושותפים של העיריה ומספקי פתרונות לאתגרים הקיימים בעיר. אנו פותחים כיום את המחזור השני באקסלרטור, עם 6 סטארטאפים באקסלרטור ועדו 2 סטארטאפים נלווים.

פתחנו בעירייה את מאגרי המידע העירוניים, במיוחד את מערכת ה-GIS בפני הסטארטאפים וזה משמש אותם לפיתוח יזמויות מדהימות".
 
ה- National day of civic hacking הוא יוזמה של ארגון Code for America העוסק בהנגשת מידע ממשלתי והחדרה של טכנולוגיות אינטרנטיות מתקדמות לממשל. האירוע נערך זו השנה השלישית ברציפות ב-26 מדינות במקביל. בישראל נערך האירוע לראשונה בהובלתה של הסדנא לידע ציבורי ובשיתוף חברת Google וההאקתון הזה התקיים במהלך הסופ"ש האחרון בתאריכים ה- 5-6/6, ב-Campus TLV של גוגל בתל אביב.
 
הסדנא לידע ציבורי 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים