Telecom News - 5 תחזיות ל-6G

5 תחזיות ל-6G

דף הבית >> תקנים חדשים >> 5 תחזיות ל-6G
5 תחזיות ל-6G
מאת: קולין באואר, 26.12.22, 23:59קולין באואר יחצ
 
העולם מצוי בעיצומה של הטמעת טכנולוגיות 5G. אך תעשיית הטכנולוגיה כולה, ובפרט זו הנוגעת לעולמות הטלקום, מביטה לדור הבא-  לדור השישי - 6G. מתי נראה יישומים ראשונים לטכנולוגיה? מי יהיו קהלי היעד להשתמש בה? ומה האתגרים העומדים בדרכה?
 
ספורט אולימפי חדש: בזירת המטאוורס
 
המשחקים האולימפיים, שיתקיימו בשנת 2028 בלוס אנג'לס, ישמשו גם אירוע החשיפה של טכנולוגיות הדור השישי 6G בזירה העולמית. יש לצפות, שסמסונג, שמשמשת כשותפה עולמית של האולימפיאדה, תחשוף פריסה ראשונה של טכנולוגיות G6 ויכולותיה, וזאת כחלק מחוויית צפייה חדשה במשחקים. כך לדוגמא, התחזית היא, שאחד מ-2 אירועי הפתיחה המתוכננים של האולימפיאדה ב-14.7.28 יתרחש במרחב המטאוורס (Metaverse).
 
המטאוורס גם יהיה בעל נוכחות בחוויית המשתמש, ויאפשר לאוהדים להשתתף במספר אירועים אולימפיים. אנו גם צפויים לראות מספר ענפי ספורט מקוונים (eSports), שיעשו שימוש בתשתיות דור G6 והמטאוורס - במקביל למשחקים האולימפיים הפיסיים, כשלפחות מדליה אחת תוענק למנצחים במרחב המטאוורס. מכיוון שחברות ומותגים מושפעים ומקבלים השראה משימושים טכנולוגיים באולימפיאדה, אז מן הסתם נראה עלייה בחדשנות ושימושיות סביב טכנולוגיות G6 לאורך 2028 ואילך.
 
הגעת G6 פותחת את הדלת למפעילות רשתות סלולר חדשות בארה"ב
 
מפעילות הסלולר המובילות בארה"ב נהנו משוק יציב יחסית, אלא שזה עומד להשתנות עם הגעת G6. בדומה לאופן בו Google Fiber אפשרה לחברה להיכנס לתחום ה-ISP, כך אני מעריך, שאנו נראה את אמזון, מיקרוסופט, ועוד חברה במועדון ספקיות הטכנולוגיה הגדולות, מנצלות את פריסת טכנולוגיותG 6 כדי להפוך בעצמן למפעילות מובילות של רשתות סלולר בשוק האמריקאי.
 
דור Z וצעירים יותר הם קהל היעד ל-G6
 
האם אי פעם השתמשת בבלאקברי? אז דע לך, ש-6G אינו מיועד עבורך. רשת G6 תוקם עבור אלה שהם בני 25 שנים ומטה. בני הדור הזה נולדו לתוך העולם הדיגיטלי, ואין להם כול הסתייגויות מהשתתפות בקבוצות וירטואליות או שיתוף כול חייהם באונליין. ב-2023 ואחריה יש לצפות ליותר דיונים על הדרכים בהן בני הדור הצעיר יותר יעשו שימוש בטכנולוגיה החדשה, וכיצד חברות תמרנה את השימוש למודלים עסקיים של רווחים והכנסות (מוניטיזציה).
 
G6 יאפשר עולם מקושר יותר - אך זה יגיע עם תו מחיר
 
פריפריה, אזורים מרוחקים, או תעשיות בפריסה גיאוגרפית רחבה - דוגמת רכבות, הפקת נפט וגז, או כרייה - יפיקו תועלות מרובות מהקישוריות הגבוהה, שתציע הטכנולוגיה של G6. זמן השיהוי האולטרה-קצר, שהרשת תציע, יאפשר קשת רחבה של שימושים חדשים. אולם זה יגיע במחיר - הטכנולוגיה תהיה יקרה הרבה יותר מאשר הדורות הקודמים לה. בהינתן העלויות הגבוהות, ניתן לצפות לפערים ניכרים באימוץ של הטכנולוגיה.
 
אתגרים בתחום הספקטרום ישמשו חסם כניסה לחדשנות נוספת של הרשת
 
עבודה רבה צריכה עדיין להתממש ולהתבצע, אך G6 כבר מצוי בדרך והוא יגיע. יש לתעשייה עדיין מספיק רוחב פס על גבי הספקטרום הקיים כדי לגרום לכך לקרות. אולם הספקטרום הולך ואוזל, ובסופו של דבר המחסור ברוחב פס יהיה מחסום לפיתוח הדורות הבאים של טכנולוגיות הסלולר. לפיכך, ניתן לצפות שבעשור הבא - שנות ה-30 של המאה הנוכחית - יתבצע מיקוד של התעשייה בפתרון לאתגרי הספקטרום כדי לאפשר את פיתוח החדשנות העתידית של תחום התקשורת.
 
לסיכום, ארגונים עדיין מעכלים את ההטמעה והפיתוחים הדרושים כדי להפיק את המיטב מטכנולוגיות G5. יחד עם זאת, רצוי וכדאי עבור הארגונים הפעילים בעולמות התקשורת והטלקום לעקוב מקרוב אחרי המחקר המתבצע סביב טכנולוגיות G6, כי העולם כבר עושה את דרכו לשם.
 
מאת: קולין באואר, דצמבר 2022.
 
מנהל חדשנות, תחום תקשורת אלחוטית, קיסייט טכנולוגיות Keysight Technologies
 
 
 6G קיסייט
עדכון 1.3.23: הודעת החברה: "חברת VMware חושפת פלטפורמת ענן לתעשיית הטלקום שתאפשר למפעילים להתאים את הרשתות לדור 5.
חברת VMware חשפה בתערוכת MWC בברצלונה חידושים והרחבות, שיאפשרו לספקים של שירותי ענן (CSPs) לבצע מודרניזציה מהירה של הרשתות. החידושים הללו תומכים בגישה של קואליציית O-RAN (Open Radio Access Networks) שחותרת לבנות רשתות אלחוטיות פתוחות שמאפשרות לפשט ולבצע אוטומציה ואופטימיזציה של הרשת האלחוטית ובאפליקציות ללא תלות ביצרני חומרה. לצורך זה חשפה VMware טכנולוגיה חדשה שתאפשר לספקים של שירותי ענן להרחיב את היכולות של פתרון ESXi ולהריץ פונקציות ווירטואליות בודדות של רשת תקשורת אלחוטית ישירות בשרת הפיזי (bare metal) עם מערכת VMware Tanzu. באופן זה תוכלנה ספקיות הענן להריץ קונטיינרים ישירות על ESXi ולפתח את הרשתות שלהן כדי שיתאימו לרשת סלולר דור 5 (5G).  
נוסף על כך, חשפה VMware את הדור הבא של יכולות רישות (Networking) שהוטמעו בפלטפורמת הענן הייעודית שלה לספקי טלקום המשולבת עם מערכת VMware NSX. ביחד שני הפתרונות מציעים רישות חכם ברמה הנדרשת על ידי חברות טלקום יחד עם יכולות אבטחה היקפיות משופרות. החידושים כוללים מערכת האצה מבוססת DPU שמשדרגת את ביצועי הרשת והאבטחה, מגדילה את הנראות ומרחיבה את המשאבים הזמינים לאפליקציות. כלל היכולות החדשות ניתנות ליישום הן בסביבת פונקציות רשת וירטואליות (VNF) והן בסביבת פונקציות רשת טבעיות בענן (CNF). VMware הכריזה עתה על הזמינות של פתרון מבוסס DPU להאצת תכונות אבטחה היקפיות כמו חומות אש מבוזרות (DFW), פונקציות מבוזרות של זיהוי תקיפה ומניעה (DID) המשולבות עם תרחישי יעילות אנרגטית עבור איזון עומסים בליבת רשתות 4G/5G. 
ניב רז, CTO בחברת VMware ישראל: "אנו נרגשים להכריז על חידושי VMware Across Core ל-RAN to Multi-Cloud Edge אשר מאפשרים לספקי שירותים וארגונים מנועי צמיחה באמצעות אפליקציות ושירותים. חשפנו במהלך התערוכה חידושים ושותפויות מורחבות על פני ספקי השירות ומוצרי הקצה, כדי לענות על הצרכים המתפתחים של ספקי שירותי תקשורת (CSPs) וארגונים. באמצעות Service Assurance ניתן להבטיח איכות וביצועים מקצה לקצה, אוטומציה לשירותי רשת ועוד, בכדי לאפשר לארגונים לצמוח מהר יותר בעידן ב 5G".
בנוסף הכריזה VMware על קישוריות מורחבת לנקודות קצה (Edge) ויכולות אלחוטיות חכמות עבור לקוחות ה-SD-WAN וה-SASE שלה. החברה מזמינה לקוחות נבחרים לבצע בדיקות של מערכת ה-Client שלה לSD-WAN בתרחישי שימוש של משתמשי קצה, ומכשירי קצה. מבחני שטח חשפו כי SD-WAN של VMware יכול לשפר בשיעור של 40% את איכות החוויה של אפליקציות וידאו וקול כשמשתמשים באנטנות סלולריות או תקשורת לוויינית. נוסף על שיפור החוויה הפלטפורמה משפרת את הנצילות באמצעות הגדרות סף שהונדסו על בסיס נתוני שטח אמיתיים שנלקחו מיותר מ-100,000 אנטנות סלולריות ולווין.
חברת VMware הכריזה על תוכנית הסמכה ייעודית לתחום SD-WAN ו-SASE שתאפשר ללקוחות ולשותפים לרכוש את המיומנויות הנדרשות להתקין, לפרוס ולנהל את פתרונות החברה הללו."

עדכון 17.4.23: פורסם כאן ע"י ניצן כהן ב-ICE: "סלקום מתחילה בפיילוט מסקרן של פריסת רשת דור 5 עצמאית.
בהנחת עבודה שהפיילוט יצליח הרי שסלקום תוכל לשדרג את הרשת לטכנולוגיות הבאות במהירות; הרשת החדשה תהיה מבוססת ענן, והיא נחשבת למתקדמת, חדשנית ובעלת יכולות טכנולוגיות טובות משמעותית מהמערכות הקיימות.
סלקום וחברת פארלל וויירלס יוצאות בפיילוט ייחודי ומוביל מסוגו בעולם - החברות מתחילות בניסויים לפריסת רשת דור 5 עצמאית. הפיילוט הוא ראשון מסוגו בארץ וידגים פריסת אתרי דור 5 עבור ליבת דור 5 עצמאית- ה-5G Standalone (5G SA).
החשיבות בפריסת המערכת החדשה יכולה להתברר כמשמעותית מאוד מאחר וכיום מערכות ה-5G הן למעשה שידרוג של המערכות מהדור הרביעי ומכאן שיש להן יכולות מוגבלות שכרגע כמעט אינן מורגשות, אבל במעלה הדרך הן מוגבלות ביכולת שלהן לספק את מלוא היכולות של הדור החמישי בכל הנוגע למהירות, יציבות והיכולת לספק שירות לכל אורך השדרה הטכנולוגית.
הפיילוט יתבסס על טכנולוגיית הדור 5 בליבה עצמאית (5G SA), עם פתרון Open RAN קצה לקצה אשר יכלול הדגמת יכולות RIC (RAN Intelligent Controller) – שכבת ניהול חכמה המשמשת לבקרה ואופטימיזציית ביצועים מתקדמת.
במהלך הפיילוט, שנמצא בראשיתו ועתיד להיות מושלם עד סוף 2023, יודגמו יישומים מתקדמים לשיפור הביצועים ויעילות הרשת. טכנולוגיית ה-5G SA נחשבת לשלב הבא בשוק הסלולר. כיום, רשתות דור 5 מתבססות על ליבות דור 4, בעוד הפיתוח המדובר הוא למעשה הקמת ליבת רשת עצמאית לדור 5. 
פתרון ה-5G SA יוכל לסייע בשילוב והטמעת פתרונות IoT בעולמות התחבורה, הרפואה, החקלאות ועוד, לצד יצירת פתרונות תקשורת תפורים לסוגים שונים של ארגונים. 
דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום: "סלקום ממשיכה להשקיע משאבים ומאמצים רבים כדי להמשיך ולהוביל את מהפכת הדור ה-5, בין אם בהקמת תשתיות מתאימות, פריסה נרחבת של אתרים ברחבי הארץ, בחינת טכנולוגיות מתקדמות בעולמות התקשורת בכלל והסלולר בפרט והתאמתן לצרכי השוק. נמשיך לפעול על מנת להביא פתרונות חדשניים ומובילים לרווחת הלקוחות."

עדכון 3.8.23: משרד התקשורת פרסם כאן (הפירוט כאן וכאן) (כותרת בלבד): "קול קורא להגשת עמדות ביחס לאתגרים העומדים בפני פיתוח תשתיות תקשורת סלולריות מתקדמות דור 5 בנגישות לכלל הציבור בישראל וביחס לדרכי הפעולה האפשריות להשגת מטרה זו." 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים