BI לכל אחד לניתוח נתונים בכל נושא, גם בבזק ובבתי חולים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> BI לכל אחד לניתוח נתונים בכל נושא, גם בבזק ובבתי חולים
כיצד הופכים מידע מכל סוג, למידע נגיש וקל לניתוח ולהצגה ע"י כל משתמש קצה ועל כל מכשיר - זו היכולת של טבלאו (Tableau), שחשפה חלק מהיישומים היותר מרתקים, שנעשים כיום בכלי הניתוח שלה בישראל.
מאת: אבי וייס, 5.10.13, 19:00טוד קורי טבלאו

בכנס הלקוחות המקצועי השנתי של טבלאו (Tableau), שנערך בת"א ביום 2.10.13, נחשפו יישומים מרתקים מכל פלחי המשק, בארץ ובעולם. את הסיפור של בזק נציג מיד בהמשך. היות ומדובר במערכת המספקת פתרונות קלים ליישום ולהבנה של כל סוג של מידע, הפתרונות הללו החלו להיכנס בשנה האחרונה לבתי חולים, כדי לנתח מה קורה עם החולים, הציוד, חדרי הטיפולים והניתוח ובצוותים הרפואיים לכל סוגיהם. אחד היישומים המעניינים, שהחלו ביישומו באחד מבתי החולים, הוא מעקב אחרי הסגל הרפואי: מתי הם רוחצים ידיים, לפני ואחרי מגע עם החולים בהם הם מטפלים.

השיטה לאיסוף המידע: הוצמדו תגים אקטיביים לכל אנשי הסגל (רופאים, אחיות) הבאים במגע עם החולים וגם לברזי שטיפת הידיים הוצמדה מערכת ניטור. הכל מתבצע באלחוט. הסיבה לאיסוף המידע: מקור הזיהום מספר אחד ומקור להתפרצות מחלות וזיהומים בבתי חולים מגיע מהידיים של אנשי הצוות. ע"י ניטור המידע הנאסף באופן שוטף על כל איש סגל רפואי, כל זמן שהוא בין כתלי בית החולים, ניתן לדעת מה רמת הציות של אנשי הצוות הרפואי בבית החולים לגבי נהלי שטיפת הידיים וכמה מהם ומתי הם רוחצים ידיים, לפני ואחרי שהם באים אל מיטת החולה. מדובר במידע חשוב מעין כמוהו לשמירה על רמת ההגיינה והסטריליות של בית החולים, החולים והצוות, שכלי BI של טבלאו בא לתת פתרון מהיר, נגיש ואמין.

טוד קורי (Todd Currie) סמנכ"ל מכירות, טבלאו (בתמונה): "הגעתי לישראל כדי להפגש עם לקוחות ולקדם את הבשורה של טבלאו לשוק הישראלי. יש לנו כאן שני מפיצים ראשיים: SIT ו- G-Stat. יש לנו קרוב ל- 14 אלף לקוחות בכל רחבי העולם, בכל פלחי השוק, כשבישראל יש לנו כבר עשרות לקוחות, מקטנים ועד גדולים, מחברות ענק דוגמת בזק ואינטל ועד לסטארט-אפים קטנים בתחילת הדרך. 

גרסה 8.1 של טבלאו יוצאת בקרוב לדרך עם שיפורים משמעותיים בתחום שיפור חוויית המשתמש. יש לנו שת"פים רבים בשוק, למשל עם Cloudera, כדי לנתח את כל סוגי המידע החדשים הבלתי-מובנים שיש, המכונים בשם Big-Data. למעשה, אנו מנתחים כל סוג של מידע על כל בסיס נתונים מכל סוג ובכל מקום. החוזק של הפתרון שלנו הוא חוויית המשתמש, קלות התפעול והשימוש והצגת הנתונים בצורה מאירת עיניים.

המערכת שלנו מתחברת לכל מה שיש ב- Web ובכל מאגר מידע, כולל גוגל אנליטיקס ו- Salesforce.com. הכלי שלנו משמש כבסיס לפיתוח שירותים נוספים הנעשים ע"י שותפים שלנו, לרבות ע"י חברות סטארט-אפ, לאין ספור של שירותים הנבנים סביב הכלי שלנו. למשל: ניתוח הציות לכללי הרגולציה בעולם הפיננסי - זה שירות שניתן ע"י G-Stat, ניתוח סיכונים בתחום הפיננסי לבנקים ולגופי השקעות, נעשה ע"י G-Risk. אין כמעט תחום שלא מפתחים בו יישום מתאים, כשבתי החולים זו דוגמה מצוינת לתחילת השימוש בכלי הניתוח שלנו לצרכים רפואיים מאוד חיוניים. 

המוקד של ההצלחה שלנו נעוץ ברעיון, שעל פיו נבנתה טבלאו: 'החוויה של טבלאו' - Tableau Experience. הסיבה די ברורה: כל אחד, גם ללא כל הבנה ב- BI, ייהנה מהשימוש בכלי של טבלאו.

השאלה הכי חשובה, שכל מנהל בכל ארגון או עסק שואל את עצמו, היא: "איזה שאלות אני צריך לשאול כדי לקבל את המידע הנכון לתהליך קבלת ההחלטות שלי". פעם, חיפשו מידע בטבלאות אקסל או בגיליונות נייר. אבל, בצורה כזו לא קיבלו את כל התשובות ולא קיבלו את התשובות בזמן. זה הוביל לכך, שמנהלים הזמינו מומחים, שינתחו להם את המידע. כך קמו גופי BI בארגונים הגדולים וצמח לו ענף שלם של מומחי BI. אולם, פתרון כזה הוא פתרון יקר. זה תהליך ממושך, של הזמנת דוחות אצל מומחי ה- BI בתקווה, שיביאו את התשובות הנכונות ובזמן. הבעיה היותר חמורה: למומחי ה- BI לא הייתה נגישות לכל המידע הקיים בארגון. רוב המידע הארגוני היה בלתי נגיש ובלתי ניתן לניתוח בכלים הישנים. לכן, נוצר מצב בו המנהלים החלו מחפשים את המידע בעצמם. חלק מהמידע הם פשוט חיפשו בגוגל. זה היה עבורם הכי מהיר. ברוב הארגונים שבדקנו, המנהלים היו מחפשים את המידע שהם זקוקים לו - לבד, כי הם לא יכלו לסמוך, שיקבלו מידע מהר, מדויק ולפי הצרכים שלהם.

די מהר גילו חברות ענק  את הכלי שלנו ושאנו יכולים לטפל בניתוח של כל מידע, הכל באופן שקוף, ובמידע משתנה בהיקפים עצומים. למשל, חברת eBay, שיש לה כמויות מידע ממש ענקיות ומשתנות בהיקפים עצומים כל הזמן, המערכת שלנו מציגה למנהלים שם את כל המידע הנדרש על ידם, מנותח על צג מחשב אחד דינמי ומאיר עיניים.

הכלי הזה נכנס לכל תחום בחיים, שניתן לחשוב עליו. כל מי, שזקוק למידע בזמן אמת על כל תחום, ימצא שזה הפתרון המתאים. לכן, אנחנו חברת התוכנה בעלת קצב הצמיחה המהיר ביותר בתעשיית התוכנה העולמית.  גרטנר, שבדקה את כל פתרונות ה- BI בשוק, מיקמה אותנו בקצה העליון, הרחק מעל לכל המתחרים. 

יש לנו גרסאות של טבלאו לכל סוגי מכשירי הקצה, כולל לסמארטפונים, טאבלטים וכל מכשיר קצה אחר, בכל מערכות הפעלה. ניתן להציב את השרת של טבלאו בענן, כך שניתן לגשת אליו בקלות מכל מכשיר בכל מקום בעולם. רמת האבטחה והשרידות הם ברמה העליונה, והתפעול הוא דבר קל שמתאים לכל אחד, בלי כל הכשרה ב- BI או בכלל. ניתן להתנסות במערכת בחינם ע"י כך שמורידים אותה מהאתר. ראינו, שכמעט כל מי שהתנסה במערכת החינמית, מזמין אותה ומתחיל ליישם אותה מאוד מהר אצלו בעסק". 

עידן גזית, מנהל מחלקת ניתוח עסקי, בזק: "טבלאו עבורנו היא כלי מערכתי לניתוח כל המידע בקבוצת בזק. מעבר לשימושים המסורתיים של הכלי, ככלי BI, אנו עושים בו שימווש לכל צורך ניהולי שמתעורר. בעבר, כלי ה- BI המסורתיים, שהיו לנו, יצרו צווארי בקבוק באיסוף וניתוח הנתונים הקיימים בחברת בזק. הצורך של מנהלים בבזק בכל הרמות הוא לקבל מידע אמין, זמין, מיידי, מעודכן ועל מגוון פלטפורמות. יש מנהלים שרצו זאת על סמארטפון, יש כאלו על טאבלט ויש כאלו על מחשב נייד.

כולם רוצים Dashboard מובן לכל, קל לתפעול ללא צורך בלימוד. לכן, עברנו לטבלאו, אחרי שראינו מה הכלי הזהמסוגל לעשות. ההטמעה של הכלי בבזק, עם כמויות הנתונים העצומות שיש אצלנו, הייתה מאוד מהירה. זאת, עם עקומת לימוד מהירה, שנעשתה בסיוע SIT. מנהלים למדו מהר מאוד כיצד להפיק בעצמם דוחות וניתוחים, בלי כל סיוע. המענה של הכלי הזה לשאלות מנהלים הוא מיידי. 

בבזק יש לטבלאו שימושים רבים מאוד, והם גדלים כל הזמן, בגלל שמנהלים מפתחים או מבקשים לפתח עוד טבלאות, גרפים וניתוחים. השימושים  משתרעים כל כל תחום בעשייה של בזק, החל מניתוח אפקטיביות של קמפיינים שיווקיים, דרך אפקטיביות של נציגי השירות בכל מוקדי השירות, בקרת נטישת לקוחות, שימור לקוחות, פריסת רשת וביצועי הרשת, וכלה בסקרי שביעות רצון בכל תחום. יש כמובן עוד ועוד שימושים. אנו כל הזמן ממשיכים לפתח את היכולות, שאנו מקבלים מטבלאו. כיום, אנו בתהליך של פיתוח יכולת תכנון ובניית תקציב שנתי לחברה המבוסס על כמויות מדויקות בכל תחום ועל הכנסות מדויקות בכל תחום, מה שישפר את תהליך בניית התקציב של החברה. בעבר, נעשתה עבודה ידנית בבניית התקציב, בכלים מאוד לא מדויקים ולא ידידותיים, במערכת, שלעיתים לא הייתה מבוססת על עובדות ולא תמיד הייתה מבוססת על המידע הכי עדכני שיש. כך, אנו מביאים את היכולת לספק מידע עדכני לכל פינה בחברה, גם לנושא התקציב השנתי של חברת בזק". 
 
ניתוח נתונים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים