Telecom News - Cell-Buddy - פתרון חדש לתחום הנדידה מחפש השקעה

Cell-Buddy - פתרון חדש לתחום הנדידה מחפש השקעה

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> Cell-Buddy - פתרון חדש לתחום הנדידה מחפש השקעה
חברת ההזנק מת"א Cell-Buddy מצטרפת לשורה הארוכה של פתרונות על בסיס ה- SIM card שיש במכשירי הסלולר כדי לספק תקשורת סלולרית בכל מקום בעולם, במחירים מקומיים.
מאת: אבי וייס, 26.03.13, 23:00סים סלולרי

Cell-Buddy המצויה כיום במהלך סבב גיוס הון נוסף, נמצאת במצב של שבועות ספורים לפני יציאה לשוק. אך לאחרונה הצגנו כאן פתרון של חברה זרה מבליז בשם VIR2SIM, שמספקת מספר מקומי בכ- 20 מדינות בעולם כולל בישראל, כך שבכל מדינה מחייגים במספר מקומי ובמחיר מקומי ומקבלים שיחות מישראל במספר הישראלי.

הפתרון של Cell-Buddy קצת שונה במרכיביו הטכנולוגיים, אך מוביל לאותה תוצאה בדיוק: הוזלה ניכרת בעלויות שירותי הנדידה, בחיוג, מסרונים וגלישה, בעת שנמצאים בחו"ל, עם מכשיר סלולר שנרכש בישראל, עם סים ישראלי. זאת, תוך ניתוק התלות בספק הסלולר הישראלי, שגובה מחירים שיכולים לגרום ל"הלם החשבונית" כשחוזרים לארץ... הפתרון שלה מבוסס כרטיס SIM שעליו מודם (קרוי אצלם: ID-SIM), שמאפשר להשתמש במספר הטלפון המקורי בחו"ל בעלויות של סים מקומי בכל מקום. בנוסף, הפתרון הזה מספק מערכת אבטחה מובנית המאפשרת "עבודה מאובטחת" מרחוק, למ שנזקק לכך בעת שהוא בחו"ל, שירות המשתלב במגמת ה- BYOD.

ניתוח תחום הפתרונות מבוססי SIM לנדידה בחו"ל:
לאחר "המפץ" במחירי הסלולר המקומיים במחירי השיחות לחו"ל (ומול זה: ההחלטות המאוחרות של משרד התקשורת בהסכמים עם כמה מדינות לגבי מחירי הנדידה, בנוסף להחלטה בעניין כרטיסי ה- Pre-Paid, שהגיעה מאוחר מדי ותרומתה אפסית), הגיעה תורם של מחירי החיוג מחו"ל (שירותי הנדידה - Roaming). בעניין זה התרחשו בשנה החולפת כמה תהליכים במקביל, שדחפו את רמת המחירים כלפי מטה (בניגוד לנעשה במדינות אירופה, שם הרגולטורים לתקשורת כפו הורדת מחירי הנדידה על כל השחקנים בשוק האירופאי):
 
א. חברות הסלולר החדשות כמו גם הוותיקות מציעות מחירי חיוג שפויים מחו"ל, לרוב כחלק מחבילת הסלולר הרגילה או כחבילה נפרדת (שבד"כ היא אינה כדאית כלכלית, גם אחרי ירידות המחירים האחרונות).
 
ב. התחרות בתחום כרטיסי החיוג מחו"ל וה- SIM הזר התעצמה, ולתחום זה נכנסו גם שחקני ה- MVNO, מה שהעצים את התחרות. באתר כמה זה! ניתן לראות את המתחרות הבולטות בשוק והמחירים בתחום תחרותי זה.
 
גבזק יצאה במבצעים עם ה- Bphone שלה, שמספק מספר ישראלי בכל מקום בעולם גם על הסמארטפון (אייפון או אנדרואיד), בקישור של Bezeq Free WiFi בחו"ל בשת"פ עם iPass, שמאפשר גלישה, קיום שיחות VoIP ושליחת מסרונים, בכל מקום בו פועלת רשת WiFi של iPass ברחבי העולם.
 
ד. ספקי שירותי מרכזיות בענן (הצגנו כאן כמה: VOIPLIטיקל רשתות, ויש עוד), מספקים יכולות נדידה בחו"ל במחירים אפסיים ללקוחות העסקיים.

ה. חברת הלו-015 יצאה במבצע חדש לשירותי נדידה זולים בחו"ל אתו חשפנו ראשונים, שכל פרטיו יפורסמו בקרוב.   
עם זאת, השירותים בנדידה לציבור הרחב שהם הזולים ממש (בשונה מהעסקים, שביכולתם לבצע שיחות זולות להפליא בנדידה, באמצעות שירותי המרכזיות בענן), נחסמו עד כה ע"י חברות הסלולר הוותיקות (המחזיקות גם במפעילי מב"ל), וזה כולל את האופציות הבאות:
 
א. השימוש ב- Multi-SIM (המכונה גם בשם: Multi-IMSI) ל"נדידה שקופה" וזולה בכל העולם, כפי שנחשף בהרחבהכאן (סעיף 2).
 
ב. מאותם טעמים, שהזכרתי בסעיף הקודם, אין בישראל שירותים הדומים לקיימים בארה"ב ובמדינות אחרות, דוגמת השירותים של חברת Straight Talk מארה"ב עם מבצעים מדהימים, שהבאנו לדוגמה כאן, או פתרונות ווקלטק (חברה ישראלית המצליחה בתחום זה ברחבי העולם), תחת שם המותג magicJack Plus, פתרון שיש לו כבר מעל ל- 8 מיליון לקוחות ברחבי העולם, ופתרונות דוגמת VIR2SIM שחשפנו אך לאחרונה.
 
הפתרון של חברת ההזנק Cell-Buddy מוצע תחת הכותרת: "חופש ממחירי הנדידה". החברה (בראשה עומד היזם יוסי דגן והיו"ר הוא אופיר פז), מספקת מעין שרוול (Sleeve) המתלבש על מכשיר הסמארטפון; מחירו כ- 15 עד 17 דולרים (תלוי בסוג מכשיר הסלולר) ובו חריץ SIM, אליו מכניסים את ה- SIM המצוי במכשיר (בד"כ ה- SIM של בעל המכשיר). הפתרון הטכנולוגי המבוצע כאן הוא מסוג Virtual SIM, פתרון מקביל ומתחרה ב- Multi-SIM, שבו יש צורך בהחלפת ה- SIM הרגיל של המשתמש ב- SIM מיוחד. כאן, לא מוחלף ה- SIM, אלא המערכת המצויה בענן, מזהה את הרשת אליה המשתמש נדד, בעת שהוא מגיע למדינה כלשהי ברחבי העולם ומספקת לו שירותים מקומיים על בסיס SIM וירטואלי הפועל במכשיר.
 
למעשה, ה"קשר הגורדי" בין הלקוח לספק הסלולר מנותק, ולכן ספק הסלולר בישראל לא יוכל 'לגזור' מלקוח המחזיק בפתרון זה כל עמלה, בגין שירותי הנדידה בשהותו בחו"ל. הפתרון עובד למעשה על רשת ה- Data, ותוך מספר שניות מהרגע שמזוהה רשת זרה ע"י המכשיר, המערכת מחליפה ללקוח מרחוק באופן וירטואלי את ה- SIM שמוצג לרשת הזרה. כך, משלמים תמיד מחירים מקומיים זולים על כל השיחות (נכנסות ויוצאות) ושאר שירותי הסלולר (מסרונים, גלישה), בכל ארץ יעד, בלי כל עלויות נדידה ובלי כל צורך להחליף SIM ולדווח לכל המכרים ובני המשפחה על המספר הזר, בכל ארץ אליה מגיעים.
 
פתרונות של SIM וירטואלי מוצעים גם ע"י החברות הישראליות: יורוטק תקשורת מהגליל העליון (שמוצריה מכוונים בעיקר למגזר העסקי והארגוני) וספיקו. הפתרון של ספיקו זוכה להצלחה די יפה בשוק הישראלי והעולמי, ומחיריה מאד אטרקטיביים. בעבר, היה פתרון די דומה לחברת Skuku מרמת-גן, אך כיום Skuku מספקת בעיקר פתרונות VoIP על סמארטפונים ומחשבים, כמו מתחרות רבות אחרות בשוק. פתרון מתחרה ומעט שונה יש לחברת OMNISim אף היא מרמת גן, אך הוא מיועד בעיקר ללקוחות עסקיים וכרוך בהחלפת הטלפון או ה- SIM, לכל מדינת יעד (בדיוק כמו הפתרון של ספיקו). מה שהופך את כל העניין לדי מסורבל ולא כדאי, כשמבקרים בכמה מדינות בחו"ל, במסגרת אותה נסיעה. ככלל, החלפת SIM בכל ארץ יעד (או שימוש ב- SIM "עולמי" של אסטוניה או בריטניה), השיטה שספקים רבים בשוק הזה מציעים, היא שיטה ישנה, לא זולה דיה מול פתרונות חלופיים ולא תמיד נוחה למשתמש, שיטה שתעבור בקרוב מן העולם.
 
לפי Cell-Buddy, שוק הנדידה העולמי הוא בן כ- 50 מיליארד דולר לשנה (ויצמח עד לכ - 80 מיליארד דולרים ב- 2017), ולכן בהחלט יש בו מקום לשחקנים חדשים המציעים פתרונות אטרקטיביים בנדידה. בתוך השרוול, שמספקת חברת Cell-Buddy, יש ללקוח הרוכש זאת מודם סלולרי המחובר ל- SIM, שהוא היוצר קשר עם שרתי החברה להחלפת ה- SIM הווירטואלי בכל ארץ יעד, לפי חברות הסלולר שיש באותה ארץ. מבחינת המשתמש, הוא לא מרגיש בהחלפות ה- SIM, והוא עדיין מקבל שיחות לכל מי שמחייג אל המספר המוכר שלו (השיחות מוסטות אל ה- SIM הווירטואלי), ומי שמקבל ממנו שיחות עדיין רואה את המספר הישראלי שלו (אלא אם המשתמש בחר להסתיר את המספר הישראלי ולהציג רק מספר זר, באותו ארץ בה הוא נמצא). לדברי Cell-Buddy, ניתן כיום לקנות בפרוטות SIM עם מספר, כמעט בכל ארץ בעולם, והמספרים הללו הם המקור להקצאת ה- SIM הווירטואלי, שמופעל במכשיר בכל ארץ יעד.
 
יודגש, שהלקוח לא משוחח ב- VoIP ואין לו כל בעיה באיכות שיחה. כל השיחות, המסרונים והגלישה נעשים ברשת הספק הסלולרי של ארץ היעד, כלקוח רגיל באותה רשת זרה, באיכות Telco Grade מלאה. אין גם צורך בתרגילי "חיוג חוזר" (Call-Back), משום שהלקוח הוא לקוח רגיל של רשת הסלולר הזרה, בעת הנדידה. זאת, למעט מדינות שיש בהן בעיות רגולציה ולא ניתן להפעיל בהן SIM וירטואלי, ורק במקרים כאלו, בכמה מדינות בודדות עם חוקים נוקשים, מבצעים במערכת Call-Back כדי לעקוף את האיסור הזה.
 
שירותי חברת Cell-Buddy נמצאים רק בראשית הדרך ולא נותר לנו אלא לאחל הצלחה להם ולכל היזמים הפועלים בשוק כדי לפתור את בעיית מחירי הנדידה, בעיקר בגלל שהרגולטור הישראלי לתקשורת אינו ממלא את תפקידו ולא מגן על הצרכנים בתחום זה.
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
2.6.24 - BlockchainB7  


6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים