Telecom News - עיתונות מפוחדת - לפני המהפכה הבאה

עיתונות מפוחדת - לפני המהפכה הבאה

דף הבית >> דעות ומחקרים >> עמדות ניתוחים >> עיתונות מפוחדת - לפני המהפכה הבאה
בכנס סגור של כתבי תקשורת (ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה בי-ם) נחשפו וחשפו העיתונאים את האמת הכואבת: עידן העיתונות מנייר מת, המודלים של העיתונות המקוונת עדיין לא ברורים והעיתונאים "חיים בהיסטריה" ומספקים לקוראים בעיקר "תוכן שיווקי". 
מאת: אבי וייס, 12.6.13, 20:00מדיה

בכנס ייחודי, שיזם המכון הישראלי לדמוקרטיה בי-ם, הוזמנו כתבי התקשורת וההיי-טק הבכירים בישראל, לדיון פתוח בהשתתפות ראשי המכון ואנשי אקדמיה מובילים בתחומי המדיה והתקשורת בישראל. היות והכנס הוכרז כולו כמפגש "שלא לציטוט", אין אני יכול לפרט את העמדות של המשתתפים בו וזהותם. דהיינו: מי אמר מה. לכן, אביא כאן את כל הסעיפים כדעתי האישית (גם אם חלקם נאמרו ע"י אחרים), וכך יש לראות את העמדות המוצגות כאן.

המטרה של המפגש הוגדרה כך (ע"י המכון הישראלי לדמוקרטיה): "יצירת תהליך, שמטרתו לספק 'מדריך ספקות' עבור מי שעוסק במלאכת העיתונות. סיעור מוחות מקצועי של בכירי עיתונות הטלקום בישראל, שמטרתו לטפח חשיבה ספקנית כמודל למצויינות עיתונאית. זאת, נוכח הידלדלות המומחיות העיתונאית והצטמצמות הזמן, ההכרה והתגמול העיתונאיים, על בדיקה מעמיקה של מידע". 

אנטומיה של מצב העיתונות, מנקודת המבט של כתבי הטלקום וההיי-טק בישראל:
 • רוב מה שמתפרסם בעיתונות ובשאר כלי המדיה יכול ליפול בגדר ההגדרה של "תוכן שיווקי". שכן, הופק בעיקרו ע"י דוברים, יח"צנים ובעלי אינטרסים שונים, או שהוא משרת את המטרות הכלכליות של בעלי העיתון ושיתופי הפעולה של בעלי העיתון (שיתופי הפעולה הפוליטיים, החברתיים והכלכליים). כמות המידע המתפרסם שהוא מקורי, אינו עולה על 20% (במקרה הטוב) ו"חשיפות עיתונאיות", שמגיעות מתחקירים עצמאיים של ממש הן כ- 2% עד 3% לכל היותר מכלל המתפרסם בעיתונות ובשאר כלי המדיה (לרבות טלוויזיה ורדיו). אגב, ניתוח מלא ומדויק של מצב זה ניתן לקרא במאמר, שפרסמתי זה מכבר, תחת הכותרת: "למה צריך עיתונות עצמאית בעולם ההיי-טק".
 • רוב העיתונאים של העיתונות הממוסדת נמצאים במצב של "היסטריה". דהיינו: הם דואגים קודם כל לפרנסתם ולמקום עבודתם. יש כאלו המחפשים בסתר "אופציות יציאה", אך מגלים חיש מהר, שמצב העיתונות בכל העיתונים ובכל כלי המדיה הוא בכי רע. אין להם לאן לברוח. דהיינו: הסיכויים למצוא "עיתונאי" לוחמני הם קלושים. שכן, עיתונאי כזה מסכן את מקום עבודתו. 
 • בגלל המצב הכלכלי העגום של המדיה בישראל, כדי לכסות את תחומי ההיי-טק נשכרים ע"י בעלי המדיה כתבים בשיטה של "הכי זולים". דהיינו: בעיקר צעירים ללא כל ניסיון וכאלו שאין להם מושג על מה הם כותבים (במקרה הטוב), או שהם כותבים שטויות, במקרה הרע. בכל מקרה, רוב הכתבים מסתירים מפני הקוראים את העובדה, שהם "אינם מבינים" על מה הם כותבים ומדווחים. כתבים כאלו שואלים את עצמם כל הזמן: איך אני מסתיר את העובדה שאני לא מבין? המצב מחמיר כשהם עוסקים בחומרים מאוד מסובכים, למשל צ'יפים חדשים, דור 4 - LTE בסלולר וכיו"ב. 
 • התוצאה הברורה של הסעיף הקודם: כתבים רבים, בגלל חוסר הידיעה האישית שלהם על מה הם כותבים, נסחפים לכיוון הכי קל לכתיבה: לשרת את האינטרסים של בעלי העיתון, או של הגוף הנוגע בדבר. הם עושים Cut & Paste לחומר שמגישים להם. כך, הם לא מסתבכים. יש רבים המפרסמים ידיעות מוטעות או "מוכוונות מטעם" של "בעלי עניין", בלי לתת פרשנות משלהם למידע הזה, בלי לספק תגובה נאותה, גילוי נאות, או בכלל. הם פשוט נמנעים מכל עימות ועוברים בשקט ליד המידע המוטה שקיבלו, ומפרסמים אותו כאילו היה אמת לאמיתה. זו למעשה הונאת הקוראים
 • בגלל מצב ה"היסטריה", נמנעים כתבי התקשורת מלכתוב דברים לא פופולריים. דוגמה בולטת במיוחד: כל כתב תקשורת מתחיל יודע, שריבוי אנטנות סלולר משמעו ס"ה פחות קרינה בלתי מייננת ויותר שירות אמין למשתמשי הקצה המחזיקים בטלפון הסלולרי. ההיסטריה הציבורית דורשת להוריד ולפרק אנטנות, ובכך מגבירים את היקף קרינה מאנטנות רחוקות ומהמכשירים הניידים ופוגעים גם ברמת השירות של כל אחד. למרות זאת, הכתבים נמנעים מלצאת נגד הגופים ובעלי העניין, שמטפחים את "היסטריית קרינת הסלולר" בציבור. הם לא מעיזים לצאת נגדה בגלוי, מחשש למקום עבודתם. זו פחדנות מקצועית בסיסית בעבודתם של כתבי התקשורת ומעילה באמון הקוראים המצפים, שכתבי התקשורת יהיו אובייקטיביים ומספקי מידע אמיתי ונכון לקוראים. דוגמה נוספת: כתבי תקשורת נמנעים מלכתוב על הפאשלות החמורות במשרד התקשורת, שעולות מיליארדי ש"ח מכספי הציבור, ועל מקרי שחיתות למיניהם. זאת, כדי לא לאבד קשרים עם קובעי המדיניות (המוטעה/הקלוקלת) והפוליטיקאים. בנוסף, כתבי התקשורת קיבלו משר התקשורת הקודם (משה כחלון) וממנכ"ל משרד התקשורת (עדן בר טל) "סיפורים צבעוניים", כאילו הם "נאבקו בגבורה" ותחת לחצים ואיומים אישיים נוראיים, יצאו כנגד הטייקונים, כדי להוציא ולקדם את הרפורמה בסלולר. במציאות, מדובר במה שמכונה"דימיון מזרחי מפותח". למרות זאת, הכתבים נותנים במה לדימיון הזה להתפרסם, כאילו היה בזה איזה שמץ של אמת ויוצרים מצג שווא בפני הציבור, שלא יודע להבחין בין אמת ושקר היוצאת מפי פוליטיקאים מתוחכמים. דוגמה נוספת: כתבי טלקום והיי-טק רבים לא מעיזים לכתוב כתבות העלולות לפגוע בחברות תקשורת המפרסמות בעיתונים שלהם, בגלל הפחד לאבד מקורות הכנסה לעיתון. הם כן מפרסמים כתבות תדמית חיוביות (לרוב לא בצדק) על חברות אלו, כאילו הכתבות הן מידע חדשותי ואובייקטיבי נטול אינטרסים.
 • לא ברור כיום עם מי העיתונאי יכול להתייעץ. המוסדות הללו פשוט נעלמו. לכן, אין תהליך של התייעצות בעולם העיתונות בכלל והעיתונות המקצועית בפרט. כל עיתונאי עומד לבד, חשוף, ללא בקרה והתייעצות, מול המפרסמים ובעלי העניין והעיקר: מול הממונים עליו, שהם לרוב בעלי העיתון. 
 • מיעוט של עיתונאים מטילים ספקות במידע שהם מקבלים, מנתחים אותו נכון (ובצורה נטולת אינטרסים סמויים או גלויים). בנוסף, יש תופעה של "שינוי עמדות בדיעבד". דהיינו: אחרי שנחשף שהמידע היה מוטה או שגוי, יש עיתונאים הקופצים ותוקפים את מוסרי המידע, כאילו הם גילו שהמידע שגוי. הם משנים את דעתם באופן תכוף לפי "דעת הקהל" ולא לפי השיפוט המקצועי שלהם. 
 • "גילוי נאות": עיתונאים רבים אינם מצייתים לכללי האתיקה ואינם מגלים לקוראים את "טובות ההנאה", שהם מקבלים מבעלי העניין: החל ממכשירים חדשים וכלה באירוח בבתי מלון ברחבי העולם. כך, המידע השיווקי, שתמורתו קיבל הכתב טובות הנאה, מתערבב עם מידע לא שיווקי, עד כי אי אפשר לדעת מה היה מידע שיווקי מוטה ומה לא. 
 • בארה"ב, יש הטוענים שנגמר עידן העיתונות המסורתית. די ברור שהעיתונות מנייר נמצאת שם בגסיסה מתקדמת. רבים עברו לקריאת חדשות בקינדל, סמארטפונים וטאבלטים. הבלוגרים הם בין נותני הטון בציבוריות שם. זה לא היה קיים, אך לפני חמש שנים. בבחירות לנשיאות (שתי מערכות הבחירות האחרונות), נשיא ארה"ב, ברק אובמה, פנה לבוחרים הפוטנציאליים ישירות ברשתות חברתיות ובכלים חברתיים ודילג על כלי המדיה המסורתיים. בישראל, חסרים עדיין מספיק "בלוגרים משפיענים", אך זה תהליך המתפתח די במהירות. בארה"ב, כמות הבלוגרים המשפיעים היא גדולה. זה יקרה גם אצלנו.
 • העיתונות מנייר גוססת ולקראת מוות קליני, גם בישראל. חלק מבעלי העיתונים יודעים זאת כבר כעת ועוברים למדיה המקוונת. יש המנסים מודלים של תשלום עבור תכנים באינטרנט (למשל: הארץ). טרם ברור, אם המודלים הללו יעבדו. הציבור עדיין רוצה לצרוך תוכן בחינם ברשת האינטרנט וסבור, שהפרסומות יחזיקו את העיתונות. זה מודל שלא תמיד עובד.
 • "ועדת המדרוג לאינטרנט" וכל הכלים והמספרים שמתפרסמים בעיתונות ובכלי המדיה בסגנון: "מי האתר המוביל באתרי החדשות בארץ", כלל לא מייצגים את המציאות. האתרים הגדולים ביותר, בהם נמצאים מירב הגולשים בישראל, בכלל מצויים "מחוץ לרדאר" שנמדד ומוצג, דוגמת אתרי: רוטר, ניוז1, מגפון ועוד. האם זה בגלל שאלו אתרים שלא חברים ב"ברנז'ה" של העיתונות הוותיקה? זה לא ברור. אולם כן ברור שהעיתונות הוותיקה פשוט מחקה אותם מהלקסיקון ומכל טבלת השוואה או אזכור כלשהו. אם הם ייכנסו לטבלאות ההשוואה, המצב העגום של העיתנות הוותיקה - ייחשף. לכן, יש "קשר של שתיקה" סביב המציאות הזו. זה גם קשור ישירות לשאלה: לאן יילכו תקציבי הפרסום המקוון בישראל? (למי שלא הבין את הנושא...). אז עובדים על המפרסמים (ועל הציבור בכלל) במספרים מפוברקים ותלושים מהמציאות. זה הכי קל. 
 • העיתונות העתידנית כבר החלה. זו "עיתונות אוטומטית" הנבנית ע"י מכונות, בשיטת "חוכמת ההמון". דהיינו: כל אחד יכול לדווח, גם מהסמארטפון או הטאבלט שלו, בכל מקום ועל כל דבר. המידע נצבר מכמות אדירה של מקורות ונבנה עבור הקוראים ע"י אלוגריתמים חכמים היודעים לסנן ולקבוע מה יעניין את הקוראים בכל רגע, מה ראוי לפרסום ומה לא. מכונות אלו מספקות מידע מפולח אישי, לפי העניין של כל קורא. זו פרסונליזציה מלאה של המידע. בארה"ב, רואים ניצנים ראשונים לתופעת "העיתונות האוטומטית". מדובר במהפכה שתיקח כמה שנים טובות. תופעה זו תגיע בהמשך הדרך גם לישראל. "חוכמת ההמון" אינה פחות טובה מהחוכמה של הכתבים המקצועיים (אם הם בכלל מקצועיים). 
עיתונות
עדכון 30.12.20:  לעניות דעתי, הכי חשוב לתקן בעולם העיתונות, את דבר המאוד מעצבן הבא: שנוני מוזס, קודם לאיתרוג של "הקליקה", תחום בו הוא עסוק שנים, ימלא אחרי החלטות משפטיות חלוטות וסופיות וברורות כשמש, בדיונים שנמשכו בשנים 2019-20, של הגוף בו הוא חבר מזה שנים. פסק הדין המלא בלינק כאן, ובקצרה מוסבר כאן באתר מועצת העיתונות בישראל. למה הוא (נוני מוזס) מרשה לעצמו לצפצף על ההחלטות, על מועצת העיתונות בה הוא חבר שנים רבות ועל כולנו? כי הוא יכול!

עדכון 6.9.21: אורן פרסיקו מ"העין השביעית" פרסם כאן (כותרת בלבד): "ביהמ"ש המחוזי הכשיר את הטעיית הציבור בידי העיתונות.
השופט כבוב אישר את העסקה שתאפשר ל-ynet להמשיך להציג פרסום סמוי ללא גילוי נאות • במקום "פרסומת" - ימשיכו להשתמש באתר בשלל אמצעים מטעים לסימון פרסומת • ההכשר: למרות התנגדויות מאת היועץ המשפטי לממשלה, ארגון העיתונאים, עמותת הצלחה, מערכת "העין השביעית" ועוד • ההחלטה צפויה להחליש את עמדת הציבור בהליכים דומים המתנהלים מול כלי תקשורת אחרים • ynet צפוי לשלם פיצוי זניח ביחס לרווחים הנשאבים מגניבת דעת." 
החלטת כבוד השופט חאלד כבוב - כאן
Bookmark and Share
+ שלח משוב


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים