Telecom News - לא רק שמפרקים אנטנות, את היערכות חברות התקשורת לחירום הפכו לצחוק

לא רק שמפרקים אנטנות, את היערכות חברות התקשורת לחירום הפכו לצחוק

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> לא רק שמפרקים אנטנות, את היערכות חברות התקשורת לחירום הפכו לצחוק
ביום 1.9.15 נכנסו לתוקף ההנחיות לחירום של משרד התקשורת, שנכנסו לרישיון כל החברות עם מעל ל-50 אלף מנויים לצורך "הבטחת הרציפות התפקודית במצב חירום". אולם, ה-1.9.15 עבר ולא קרה מאומה, מלבד מהתלה של אישור עבור גולן טלקום. 
מאת: אבי וייס, 28.9.15, 20:00שלמה פילבר

ביום 1.3.15 פורסמה (ללא כל חתימה) הודעה של משרד התקשורת על סיום תהליכי הגיבוש והניסוח של "החלטה בנושא הבטחת הרציפות התפקודית של חברות התקשורת במצבי חירום ומשבר". 

פורסמו ההתייחסיות לשני שימועים, שנערכו במקביל: לבעלי רישיונות תקשורת כלליים ולבעלי רישיונות תקשורת מיוחדים. כמעט כל ההסתייגויות של חברות התקשורת להצעת תיקוני הרישיון נדחו. את הנושא הזה ניתחתי בהרחבה כאן

באותו היום (1.3.15) הוצאו תיקוני רישיונות (בנוסח זהה) לכל חברות התקשורת, שיש להן מעל ל-50 אלף מנויים, בהתאם להחלטות, שהתקבלו  במשרד התקשורת בתהליכי השימוע. דוגמה לתיקון רישיון כזה ניתן לראות כאן.

על כל חברות התקשורת הוטלה כמות נכבדה של מטלות, חלקן בתחום הנהלים, חלקן בתחום התרגול, הכנת כלים, הכנת כוח אדם, ביזור מתקנים, הכנת מערכות חלופיות, הכנת ציוד מגוון וכל מה שנדרש כדי לעמוד בתקני ה-BCP \ DRP (התאוששות מאסון והמשכיות עסקית) ברמה הגבוהה ביותר. מדובר בהוצאות עתק, שהוטלו על חברות התקשורת, מבלי להצביע על איזה מקור תקציבי לכך. 

הנספח לרישיון של כל חברות התקשורת, שפורסם ב-1.3.15, נכנס לתוקף ביום 1.9.15, למעט שני סעיפים בו (7 ו-9), שייכנסו לתוקף ב-1.3.16. התאריך הזה (1.9.15) חלף עבר לו ושום דבר לא קרה

לאור 
נפילת רשת סלקום-גולן-טלקום (ב-16.9.15), פניתי בדחיפות למשרד התקשורת ושאלתי: "מאז שיצאו ההנחיות לחירום ("הבטחת הרציפות התפקודית במצב חירום": כאן וכאן) עברו כבר 6 חודשים מאז שהמסמכים הללו פורסמו (הם פורסמו ב-1.3.15 ונכנסו לתוקף ב-1.9.15). האם נבדק שמי מחברות התקשורת אכן קיימה את ההנחיות שנקבעו?"

תגובה לא קיבלתי. לא שלא ניסיתי. די ברור למה משרד התקשורת לא משיב.

למי שמתעניין מה מקור התקלה ב-16.9.15 ברשת סלקום-גולן-טלקום התשובה היא: אני לא יודע. שאלתי את סלקום וגם את גולן טלקום את השאלה הפשוטה הבאה: "שאלה דחופה: מה קרה הבוקר לרשת של גולן טלקום-סלקום?". מחברת סלקום לא קיבלתי כל תשובה ומחברת גולן טלקום קיבלתי את התשובה הבאה: "אנו שמחים לבשר כי הקשיים, שחוו חלק מהלקוחות בחלק מהשירותים במשך כשעה הבוקר (10:15-11:45), טופלו וחוזרים לשגרה". דהיינו: הסיבה לתקלה נשארה תעלומה.

זה לא חדש. מאז התקלה הגדולה ב-1.12.10 ברשת סלקום, שבמהלכה כמעט שליש מתושבי ישראל היו מנותקים משירות טלפוני חיוני למשך 10 עד 12 שעות, ושהובטח שתיערך לגביה "ועדת בדיקה" של משרד התקשורת ושתוגש לוועדת הכלכלה של הכנסת (מה שכמובן נמרח, טויח והוסתר), כולם התיישרו לפי הקו של משרד התקשורת: "אסור לשאול ואסור לפרסם". התוצאה של מה שקרה בוועדת הכלכלה של הכנסת הייתה שאלה, ששאלתי בינואר 2011 (גם את וועדת הכלכלה וגם את משרד התקשורת) ולא נעניתי לגביה עד היום בזו הלשון: "לא מונתה עד היום כל ועדת בדיקה, כפי שפורסם בכל אמצעי התקשורת ובאתר משרד התקשורת עצמו, לעניין התקלה הגדולה בסלקום, ושוב משרד התקשורת עם שר התקשורת בראשו - מתעלמים מהצורך לבדוק תקלה בשירות ארצי חיוני ביותר ומתעלמים מהצורך בהפקת לקחים ויישומם, גם בחברות התקשורת הניידת האחרות בישראל. זאת, כדי למנוע כשלים כאלו בשגרה ובחירום, בשירות כה חיוני לכל תושבי ישראל".

בנוסף לניסיון הכושל שלי להבין מה מקור התקלה הטרייה ב-16.9.15, ניסיתי להשיג את יחידת החירום במשרד התקשאיתן שטיינרורת (זה למעשה אגף שלם, בראשותו של איתן שטיינר, בתמונה משמאל), אבל לא מצאתי איש. פשוט, כולם נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה. בחיפוש באתר משרד התקשורת מצאתי את ההודעה הבלתי חתומה, שכולם יצאו לחופשת חג סוכות מ-27.9 עד 5.10. אז נושא ההיערכות לחירום כרגע בחופשה עד 5.10. שום דבר לא בוער. זה ברור. 

ככה, עושים צחוק לא רק מנושא פירוק האנטנות המהיר ברחבי מדינת ישראל (שמשרד התקשורת לא שמע עליו ולא הרגיש איך נעלמו משטח מדינת ישראל 721 אנטנות, רק בשנה האחרונה), אלא גם עושים צחוק מההיערכות לחירום ולהבטחת הרציפות התפקודית של רשתות התקשורת בישראל..   

יש צדיק בסדום!
אם מישהו מהקוראים הבין ממה שנכתב עד כה, שכל חברות התקשורת, שקיבלו לידן את התיקון לרישיון שלהן, שנכנס לתוקף ב-1.9.15, לא ביצעו מאומה משפע ההנחיות, שהונחתו עליהן בתיקון לרישיון, אז אני חייב לתקן ומיד את הרושם המוטעה הזה

אחת ההנחיות הראשונות והחשובות בקובץ ההנחיות לחירום בתיקון לרישיון, זו הדרישה, שבעל הרישיון (רישיון תקשורת מכל סוג) יגבש תכנית, שתכלול נהלים לאבטחת הרציפות התפקודית של הרשת שלו והדירקטוריון של בעל הרישיון יאשר את התכנית הזו, לאחר שיבוצע סקר סיכונים ויקוימו דיונים בדירקטוריון החברה על הנושא הזה. נקבע גם, שהתכנית הזו תתורגל ותיבחן במועדים שנקבעו בתקנות ועוד עשרות סעיפי הנחיות איך בונים ומיישמים את הנהלים הללו, כחלק מתכנית ההיערכות למצבי כשל וחירום מכל סוג. 

מצאתי שיש צדיק אחד (אחד בלבד) בסדום, מכלל חברות התקשורת, שכן התייחס ברצינות לתיקון הרישיון ול"הבטחת הרציפות התפקודית", כפי שקבע משרד התקשורת.

מנכ"ל חברת התקשורת גולמיכאל גולןן טלקום, מיכאל גולן, (בתמונה משמאל) לא המתין ל-1.9.15 וכבר בחודש מרץ 2015, ממש שבועיים לאחר פרסום הנהלים ותיקוני הרישיונות, שנעשו לכל חברות התקשורת, הזדרז והוציא נוהל אחד משלל הנהלים, שהחברה הייתה אמורה להוציא, וזה "נוהל התאוששות מתקלות מהותיות במצב עומס". ממש ראוי לתת כאן צל"ש על הזריזות במילוי ההנחיות (לפחות הנחיה אחת...). 

הנוהל הזה אושר ע"י מנכ"ל משרד התקשורת דאז (אבי ברגר), ונחתם על ידו ב-2.4.15 והוכנס כחלק מהרישיון הסלולרי (רט"ן) של גולן טלקום.

בינתיים (ועוד טרם אישור הנוהל של מיכאל גולן), גולן טלקום הוסיפה לעצמה "רישיון אחוד", ולא כל כך ברור מה המעמד של האישור הזה, שניתן כתיקון לרישיון הסלולר (רט"ן) של גולן טלקום ושלא מופיע כחלק מ"הרישיון האחוד" שלה. 

אולם, בכל מקרה, יש כמה בעיות יותר חמורות העולות כאן, בעניין "הצדיק בסדום", שמצאתי בעולם התקשורת הישראלי, בתחום "הבטחת הרציפות התפקודית":

א.הנוהל הזה (של מיכאל גולן) לא מכיל שום דבר. ממש כלום. זה רק אוסף מאוד קצר של כמה משפטים קצרים וסתומים וחסרי כל משמעות וקצת סיסמאות ריקות מתוכן, לרבות הטלת האחריות לכל בעיה וכל תקלה שלא תהיה, על סמנכ"ל להנדסה של חברת גולן טלקום (מי זה?), ביחד עם המנכ"ל.  

ב. קצת קשה להבין, כיצד חברת תקשורת ששמה גולן טלקום, שרוכבת על הרשת של סלקום (כי היא פירקה את הרשת של עצמה), יכולה להתחייב ל"התאוששות מתקלות מהותיות במצבי עומס" בנוהל מאושר וחתום ע"י מנכ"ל משרד התקשורת, כאשר העומס הזה הוא בכלל ברשת של סלקום (וסלקום עצמה טרם פרסמה וטרם קיבלה אישור לכל נוהל משלה בעניין הזה)? 

ג. היות ומיכאל גולן הוא גם "בעל הרישיון" וגם הבעלים של החברה (וכנראה גם הדירקטוריון שלה), הוא אישר את הנוהל הריק מתוכן שהוא כתב, לעצמו ובעצמו כך:
אישור מיכאל גולן

למי שחושב שזו בדיחה שלי ל-1 באפריל (למרות שכעת סוף ספטמבר), מוזמן לעיין במסמך המקורי של משרד התקשורת. המסמך הזה חתום ומאושר ע"י מנכ"ל משרד התקשורת, שלא ראה בזה בכלל בדיחה. לא ברור אם מנכ"ל משרד התקשורת בכלל קרא את מה שמיכאל גולן כתב בנוהל המוזר (בלשון המעטה), שיצא תחת ידו. העיקר שזה אושר ונחתם כחוק.  

לסיכום המהתלה ששמה "הבטחת הרציפות התפקודית של חברות התקשורת במצבי חירום ומשבר", שהייתה אמורה להיכנס לתוקף ב-1.9.15: כבר במאמר הקודם במרץ 2015 כתבתי כך: 

"כך הגענו, ממש לפני פורים, למסמך הטרי של ההיערכות לחירום (של חברות התקשורת, לא של משרד התקשורת, שעדיין לא ערוך לחירום בכלל), מסמך שאין עליו שום חותמת או חתימה מי כתב אותו, אבל זה די ברור, לפי הניסוחים הילדותיים והחצי צבאיים, שזה נכתב ע"י איתן שטיינר. המסמך המלא מצוי כאן, למי שמתעניין.

הבעיה המרכזית במסמך היא לא התוכן שלו, אלא בעצם הוצאתו. לאיתן שטיינר אין סמכויות לתת הוראות לאיש, חוץ מלאנשי משרד התקשורת הכפופים לו ולשאר עובדי משרד התקשורת (דרך המנכ"ל). זהו. 

נושא ההיערכות של חברות התקשורת (בשונה מהיערכות עובדי משרד התקשורת בתוך המשרד), מעוגן היטב בחקיקה, למשל בחוק התקשורת סעיפים 13א' ו-13ב'. דהיינו: אם איתן שטיינר (או המנכ"ל שלו) חושב, שיש צורך כעת להוציא הוראות לחירום לחברות התקשורת, שיפנה (דרך המנכ"ל) לשר התקשורת, כרגע זה בנימין נתניהו, (שנדמה לי שהפצצה הגרעינית האיראנית יותר מעניינת אותו, מכל דבר אחר), ושהשר הנכבד ידאג לתיקוני החקיקה, או להוציא תקנות מתאימות, שתאושרנה ע"י ועדת הכנסת המתאימה.

כל זה, כאמור, לא קרה. לא יצאו שום תקנות בחתימת השר והכנסת לא אישרה שום דבר הנוגע למה שמופיע בנייר החדש פרי המצאתו של איתן שטיינר. לכן, עצתי לחברות התקשורת, לראות בנייר ההזוי, שיצא ממשרד התקשורת כתיקון לרישיון שלהן, פרי עבודה מאומצת של צוות שלם, שעבד על זה יותר משנה וחצי, עם יועצים יקרים להחריד, כמהתלה לפורים, ולגנוז את הנייר הזה במוצאי חג הפורים, יחד עם כל המסכות והתחפושות, באותו ארון. אם אין מקום בארון, המגרסה של שמילה תמיד תוכל לגרוס ביעילות ובזריזות, ניירות מיותרים, מרגיזים ומטרידים, כמו זה".  

פשוט, "עם ישראל חי",  ועוד טוענים, שאנו "אור לגויים". מזל שמעטים זוכרים את "מחדל יום הכיפורים". 
הצילו!! 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים