Telecom News - למה בזק תמשיך להוביל בשוק התקשורת ולקרקס את משרד התקשורת

למה בזק תמשיך להוביל בשוק התקשורת ולקרקס את משרד התקשורת

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> למה בזק תמשיך להוביל בשוק התקשורת ולקרקס את משרד התקשורת
חברת בזק הולכת במקביל בשני ערוצים מנצחים: 1) חשיפת הפיברוקים ברגולציית השוק הסיטונאי ע"י משרד התקשורת ו- 2) התקדמות לשירותי ענן ב-Data Centers ענקיים, שאין למתחרותיה הנאבקות כיום על הקיום וההמשכיות העסקית שלהן בשוק התקשורת. 
מאת: אבי וייס, 7.11.15, 17:45

למרות הפאשלה של פלאפון (שהגישה הצעה לרכישת גולן טלקום, מה שהעלה את השווי של גולן טלקום בעיני סלקום), קבוצת בזק (ובמיוחד חברת בזק בראשותה של המנכ"לית סטלה הנדלר) יצאה מחוזקת מהתהליך. זאת, כי החל תהליך בלתי הפיך, שקראתי לו בשם "המפץ הגדול", שכולל התרסקות של כמה מודלים רגולטוריים מרכזיים בשוק התקשורת הישראלי, ובכלל זה "שת"פ אנטנות" ו"שוק סיטונאי".

דהיינו: בעוד שמתחרותיה של בזק (בעיקר סלקום ופרטנר) נאבקות על זכות קיומן ושרידותן באמצעות תרגילים דוגמת חיסול גולן טלקום, בזק לא זקוקה לתרגילים הללו. היא חוגגת על כולם, כל רבעון. בקרוב מאוד קבוצת בזק תתחזק שוב, כשתקבל אפשרות מ"ועדת פילבר" ליישם "ערוץ חדשות" טלוויזיוני (תחת וואלה!) ותוכל ליישם טכנולוגיות OTT גם עבור YES. 

בעוד כמה חודשים, כאשר עסקת הרכישה של גולן טלקום ע"י סלקום תאושר (אין אופציה מעשית אחרת), כבר יהיה יותר קל להעביר החלטה רגולטורית של "פיצוי לבזק" והיא: "ביטול ההפרדה המבנית מעל בזק". זה יהיה כמובן עוד מהלך מוטעה של הרגולטורים.

אולם, במציאות הקיימת, זה מהלך מתבקש שיקרה. למה? כי משרד התקשורת מתעקש לא להפיק לקחים ולא לבטל מסמכים מפוברקים. משרד התקשורת מסרב לשנות כיוון ולעבור לרגולציה אחרת, של Win-Win ולא כמו המצב הקיים, שבו רק בזק "זוכה בכל הקופה". 

משרד התקשורת ממילא ישנה כיוון רגולטורי בעושלמה פילברד כמה חודשים, כחלק מתהליך שינוי אסטרטגי, שיוביל המנכ"ל (שלמה פילבר, בתמונה).

לזה (לתכנית האסטרטגית) אקדיש מאמר נפרד, כולל חשיפת מהלך מאוד מוזר (בלשון המעטה) של שלמה פילבר

בינתיים, בזק הולכת קדימה בשני ראשים במקביל וצוברת הצלחה בשניהם:

א. יציאה במהלכים טכנולוגיים ושיווקיים חדשים של "צמצום מרווחים" ו"שירותים אטרקטיביים לוכדי לקוחות" ובכלל זה: א) "באנדל הפוך". ב) מיזוג בזק - YES. ג) שירות בית חכם - Bhome. ד) התחלת שירותי ענן בהיקף מרשים - כפי שאנו חושפים היום כאן לראשונה.

בשלב ראשון, שירותי הענן הללו מכוונים למגזר העסקי. אולם כיוון ההתפתחות הזה יהיה גם במגזר הפרטי, אחרי שבזק תקבל את ההקלות בתחום "ההפרדה המבנית" כפי שציינתי קודם, ואז גם תוכל להתחיל לספק פס רחב בווקטורינג וסיבים ולחסל סופית את השוק הסיטונאי במתכונת הקיימת. למתחרותיה - אין כיום יכולות טכנולוגיות כאלו. בזק אמנם מצויה שנים מאחור מול ספקיות בזק מובילות בעולם, דוגמת Verizon ו-at&t, אבל בישראל היא מובילה, כי כל השוק הישראלי נמצא בפיגור טכנולוגי עמוק מול העולם.  

ב. ערעור היכולת של משרד התקשורת להכתיב את "כללי המשחק" ב"שוק הסיטונאי".
עד היום, בזק היא המכתיבה את הכללים והמחירים, שנקבעו עד סוף 2018. התחום היחיד בו היא כשלה בקביעת המחיר היה בתחום הטלפוניה. לכן, היא הלכה לבג"ץ עם כמה תרגילים משפטיים מבריקים במקביל וניצחה בגדול. כך, לאחר השימוע (שטרם התפרסם) בנושא הטלפוניה, שהיא תמכור למתחרותיה, זה יהיה בדיוק בשיטה, שבזק רוצה ובמחיר, שהיא מוכנה למכור. נקודה.

אולם, בזק לא מסתפקת בכך. יש עוד שני תהליכים משפטיים, שבזק יזמה ושטרם הסתיימו:

1. חשיפת עבודת חברת המחקר פרונטיר עבור משרד התקשורת (עע"מ 8389/14).
לאחר כמה דיונים משפטיים, שבהם בזק הפסידה, היא הלכה על תרגיל משפטי די מעניין, דרך "חוק חופש המידע", ובפעם השלישית של דיונים משפטיים היא ניצחה את משרד התקשורת. החלטת הבג"ץ במלואה מצויה להורדה כאן. הבג"ץ שלח את משרד התקשורת להתדיין עם בזק לגבי מה המשרד יראה לבזק מתוך המסמכים של פרונטיר, וששני הצדדים יחזרו לדווח לבג"ץ על ההסכם ביניהם תוך 30 יום (שמסתיימים ב-8.11.15).

בזק לא הייתה זקוקה למסמכים הללו, כי אני כבר חשפתי את הפיברוקים הללו מזמן. אגב, גם הוט החלה לדרוש את המסמכים הללו. היא למדה מבזק, שאפשר בעניין הזה "לקרקס את משרד התקשורת". למה? 

גם בזק וגם הוט יודעות היטב למה הן רוצות את המסמכים של פרונטיר (מסמכים, ששימשו כבסיס לקביעת המחירים של השוק הסיטונאי בישראל). הסיבה: ברגע שהמסמכים הללו פורסמו באתר משרד התקשורת, חשפתי די מהר שמדובר במסמכים מפוברקים.

הקדשתי לחשיפת הפיברוק הזה מאמר שלם ומייד אסביר למה נוצר הצורך לפברק.

אגב, הפיברוק היה גלוי לעין משתי סיבות עיקריות:
1) המתחמנים (כלומר: הצוות בראשות הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה, הרן לבאות), טעו בתאריכים, ששמו במסמך המרכזי, שנחזה להיות מסמך מעודכן של פרונטיר.
2) המתחמנים הכניסו למסמך של פרונטיר חישובים של נושאים, שטרם נבדקו על ידה, משום שפרונטיר קיבלה "פטור ממכרז" לבדוק את הנושאים הללו עד סוף 2015, ובכלל זה "עלות ההון של חברת בזק" ו"פיתוח המודל ההנדסי והכלכלי של Bitstream Access", שזו שיטת השוק הסיטונאי הקיימת בישראל. 

למה נולד הצורך להמציא מספרים מקצה האצבע של הרן לבאות ושל כל הצוות המקיף אותו, שעזר לו בתחמון (כולל היועצת המשפטית של משרד התקשורת, עו"ד דנה נויפלד)? כי לא היה כל סיכוי לאגף הכלכלה במשרד התקשורת להציג לשר התקשורת דאז (גלעד ארדן) מספרים סופיים של מחירי השוק הסיטונאי, בלי להמציא אותם מקצה האצבע. פשוט: פרונטיר טרם סיימה את עבודתה (עד עצם היום הזה).

יתרה מכך: זה בלתי אפשרי לסיים את העבודה הזו ולהגיע למשהו סביר והגיוני, שטוב לשוק התקשורת. זאת משום, שמשרד התקשורת בחר במודל כלכלי לקביעת מחירי השוק הסיטונאי, ששמו TS-LRIC. לא נסביר מה זה, כי זה מודל, שלא קיים יותר באירופה והוא בוטל מזמן באירופה. זה מודל כלכלי, שהומצא לפני יותר משני עשורים. המודל הזה פשט את הרגל משתי סיבות עיקריות: 1) החישובים קשים ובלתי נגמרים ויוצרים אין סוף ויכוחים וטעויות. 2) השיטה הזו אינה מעודדת ספקי תשתיות דוגמת חברות הבזק להשקיע בשדרוג הרשתות ובמעבר לסיבים לבתים.  

בזק הייתה הראשונה לעוט על החשיפה שלי וניצלה זאת עד כה בהצלחה, עד כי מתחמני המספרים במשרד התקשורת נלחצו מהחשיפה, ותיחמנו בלחץ של בזק שוב פעם את המספרים, והוציאו מספרים לגמרי חדשים, שנוחים לבזק (במאמר כאן ערכתי טבלאות השוואה מה קרה למספרים בעקבות התחמון השני: שינויים שבין עשרות עד אלפי אחוזים במחירים..., על אותם פריטי שירות של השוק הסיטונאי).

זאת, למעט מחיר הטלפוניה, שנשאר נמוך מאוד גם בתחמון השני, נושא, שבו בזק הלכה לבג"ץ ו
זכתה בו ולכן גם הטלפוניה תהיה לפי המחיר, שבזק רוצה. כשמתחילים להמציא מספרים מקצה האצבע, ברור, שהסוף של זה יהיה בדיוק לפי זה היודע "לקרקס את מתחמני המספרים".

כך, משרד התקשורת נאלץ להוציא שימוע נוסף (שלישי) בתחום מחירי הטלפוניה בשוק הסיטונאי, בדיוק לפי מה שבזק התכוונה אליו מתחילת התהליך. חשיפת מסמכי פרונטיר בהתאם להחלטת בית המשפט העליון תיתן מספיק תחמושת לבזק, כדי למנוע ממשרד התקשורת לעשות צעדים רגולטוריים, שלא עולים בקנה אחד עם האינטרסים הצרים שלה. 

2. בג"ץ 8976/14 בזק נגד משרד התקשורת וכל שאר ספקי התקשורת (דיון חסוי באופן מאוד תמוה)

אם תנסו למצא את המסמכים הנוגעים לבג"ץ הזה באתר בית המשפט העליון תגלו, שהתיק הזה נמצא תחת חיסיון. אני לא קיבלתי לידי כל צו חיסיון על התיק. גם לא ברור לי למה יש עליו חיסיון מלא, בעוד שאני חשפתי,שהוטל חיסיון רק על 2 נספחיo של נתונים בתיק זה ולא על כל התיק.

אולם, במציאות, כל התיק הזה הפך לחסוי. בכך, הוא הצטרף לשני נושאים נוספים, שנוגעים לצמרת משרד התקשורת ונמצאים תחת צווי חיסיון (בשניים האחרים, כן קיבלתי צווי חיסיון לידי. על אחד מהם, המכונה בשם "הפרשה הסודית", הקדשתי מאמרים רבים באתר זה). 

בכל אופן, את הצדדים לדיון הזה ניתן לראות ממסמכים לא חסויים כמו שיש כאן, ואת בקשת החיסיון ניתן לראות כאן. מנוסח התשובה של המדינה לבג"ץ בזק עולה, שהבג"ץ הזה עוסק בתהליכי קביעת המחירים של השוק הסיטונאי.

שום דבר סודי או מסעיר אין בתיק הזה, כמה שלא הפכתי בו לכל הכיוונים. רק פטפטת משפטית מייגעת המתפרסת על פני מאות עמודים מכל הצדדים המעורבים בדיונים כאן. למעשה, אם נסכם את התיק הזה במשפט קצר אחד: בזק מערערת בבג"ץ 8976/14 על כל חוקיות רגולציית השוק הסיטונאי.

זה מתחבר יפה לסעיף הקודם (של חשיפת עבודת המחקר של חברת פרונטיר עבור משרד התקשורת): אם בזק תראה אפילו ברמז, שכל הרגולציה של השוק הסיטונאי בנויה על מסמכים מפוברקים - דינה להתבטל, או לפחות להיות נידונה מחדש, או להשתנות במו"מ של פשרה של המדינה (משרד התקשורת) מול בזק. זו כנראה תהיה התוצאה של הבג"ץ הזה (לשלוח את הצדדים לנהל מו"מ ולדווח על הפשרה שהושגה). 

כך, בשני הבג"צים הללו גם יחד, בזק מילכדה את משרד התקשורת להתדיין עימה ישירות ולהגיע להסכמות במו"מ, הסכמות, שעונות בדיוק לרצון של בזק.

בהחלט מהלכים מבריקים של בזק גם בתחום המשפטי

כך, הגעתי למסקנה, שהשוק הסיטונאי מת. זאת, עוד לפני המועד, שבו חזיתי את מותו. שני המהלכים המקבילים של בזק, גם בתחומי הטכנולוגיה והשיווק וגם בתחום המשפטי, הציבו אותה בקדימות מול כל מתחרה בשוק התקשורת ובעליונות מוחלטת מול משרד התקשורת. בקרוב אחשוף עוד פאשלה של משרד התקשורת הנוגעת לבזק. כך, שהכיוון של השוק כעת מאוד ברור: בזק מובילה כרגע ומכתיבה את הטון בשוק התקשורת הישראלי. 

בג"ץ 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים