Telecom News - עוד מנגנון משבש בתחום הסיבים האופטיים שדורש חקירה משטרתית

עוד מנגנון משבש בתחום הסיבים האופטיים שדורש חקירה משטרתית

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> עוד מנגנון משבש בתחום הסיבים האופטיים שדורש חקירה משטרתית
ניתוח: אחרי שהממשלה כבר קבעה מדיניות לתחום פריסת הסיבים האופטיים ולאחר שמשרד התקשורת קבע עובדות באישור הממשלה לגבי פריסת IBC-סלקום, מחליט מנכ"ל משרד התקשורת לשבש את פריסת הסיבים של בזק, ע"י עוד ועדה מיותרת לפריסת סיבים.
מאת: אבי וייס, 20.2.19, 08:00ד"ר עופר רז דרור

ההפרעות של משרד התקשורת הישראלי לשדרוג תשתיות הקוויות לישראל (בדגש על התשתיות של בזק, שמגיעה לכל פינה בישראל), מהלכים, ששנעשים בהובלת השר איוב קרא, המנכ"ל נתי כהן והמשנה מנכ"ל שמילה מימון, וב"תוספת יוקר" של הסמנכ"ל הבכיר לכלכה שבמשרד, הובילו אותי לקריאה נוקבת ומבוססת על מסמכים רבים המדברים בעד עצמם, קריאה, שפורסמה תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "מעתירת בזק לבג"ץ עולה שעל המשטרה לחקור את צמרת משרד התקשורת".

מתברר, שבדיוק כמו שלמה פילבר ("עד המדינה"), שפעל בחלק האחרון של הקדנציה שלו כמנכ"ל המשרד לטובת בזק בקצב מטורף, תוך התעלמות מכל נורמה וחוק, כעת צמרת משרד התקשורת עושה בדיוק הפוך, נגד בזק, תוך התעלמות מכל נורמה וחוק.

לאחרונה קיבל שמילה מימון החלטה אנטי-צרכנית, לא הגיונית ולא חוקית בגיבוי של הנתי כהןמנכ"ל (נתי כהן) (בתמונה משמאל, קורא בעיון - אולי, את המסמכים של שמילה מימון), ובגיבוי שקט של השר קרא (ששקוע ב"צרור צרות" משל עצמו), למנוע מבזק לשדרג את המהירויות של הפס הרחב לצרכנים ל-200 מגה, בטכנולוגיה המכונה בשם 35B.

המסמך המדהים של שמילה מימון לא פורסם ברבים (די ברור למה), אך מוכר בשוק התקשורת. שקיפות בעבודת המשרד זה הדבר האחרון, שניתן לצפות לו, מצמרת משרד התקשורת הנוכחית. 

כל פניותי לקבל הסברים לגבי מסמך זה ומהיכן מגיעות הקביעות, שהשדרוג של רשת בזק יפגע בתחרות - לא נענו (ראה באמצע המאמר כאן). לא ראיתי כל חוות דעת משפטית או אחרת, שאומרת דבר כזה חמור.

אולם, בצמרת משרד התקשורת אפשר להמציא הכל ולפברק הכל - בשירות מתחרותיה של בזק.

כך זה עובד בקדנציה הנוכחית של צמרת משרד התקשורת. בדיוק הפוך מהקדנציה הקודמת. בשני המקרים, עבודת מטה מסודרת, התייעצות עם הציבור ונציגיו המוסמכים ומענה לצרכי עם ישראל - אין. "לא סופרים איש ממטר". 

החידוש האחרון מאתמול: הקמת "צוות בין- משרדי - בחינת מדיניות פרישת תשתיות תקשורת אולטרה רחבות פס נייחות במדינת ישראל". כתב המינוי של הצוות ההזוי הזה - כאן.

בראש הצוות הועמד לא אחר מאשר "המומחה  להטחת הראש של בזק בקיר", ד"ר עופר רז דרור (בתמונה למעלה משמאל).

מדובר כאן במהלך שיבוש רציני של הרגולציה במדינת ישראל מעשה ,שמן הדין שייחקר ע"י גורמי אכיפת החוק במדינת ישראל, שכן יש לצוות הזה מטרה אחת בלבד: לעכב את האישורים, שבזק מחכה להם לשדרוג הרשת שלה ל-200 מגה ואחר כך לפריסת חיבורי הסיבים ל בזק  לבתים לכל עם ישראל.

הכשלים החמורים בהקמת הצוות הזה הם:
  1. יש כבר מדיניות ממשלתית לפריסת סיבים במדינת ישראל. היא התקבלה בהחלטת הממשלה (שאימצה ועדכנה כמה החלטות ממשלה קודמות לכך, כבר מ-2010), והיא התקבלה ב-2013 - כאן. ההחלטה מ-2013 מציינת את החלטות הממשלה הקודמות מ-2010 ו-2011, בעניין מדיניות פריסת סיבים בישראל.
  2. בעקבות החלטת הממשלה מ-2013, הוקם צוות לקידום הנושא במשרד התקשורת (ראה בסעיף הבא), והוקם מטה "ישראל דיגיטלית" והמטה הזה החל לפעול, פרסם מסמך מדיניות רחב ביותר (שכלל גם את מדיניות פריסת הסיבים) וכל פעילות המטה הזו מפורסמת באינטרנט - כאן. זאת, במשרד לשיוויון חברתי, עם פעילות מלווה בתקציבים ועובדים מסורים, שמקדמים את הנושאים הללו, שהוטלו על ידי הממשלה. תחום אחד הם לא יכולים לקדם אפילו לא במ"מ אחד: פריסת הסיבים לבתים. זה בגלל כל "החפרפרות" במשרד התקשורת, שלא רוצות שזה יקרה (אלא אם החברות פורסות סיבים הן סלקום-IBC ופרטנר). 
  3. התכנית הדיגיטלית הלאומית הרחבה והמלאה אושרה ע"י הממשלה ב-2017 בהחלטה 2733 - כאן. פירוט ההחלטה: כאן וכאן. ההחלטה כוללת גם את המדינות לפריסת סיבים, שקיימת כבר מ-2013, עם עדכונים קלים, לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות, שהתרחשו בשוק הקווי בין 2013 ל-2017.
  4. צוות בין משרדי לנושא פריסת סיבים - זה ממש לא דבר חדש. הצוות המיותר והמשבש, שהקים כעת מנכ"ל משרד התקשורת, הוא המשך לכישלונות של כל הצוותים הקודמים ובראשם הצוות, שמינה השר גלעד ארדן (כאן), ואחריו הצוות, שמינה שר התקשורת דאז, בנימין נתניהו, בראשותו של אבי ברגר (כאן). מאז הוקמו עוד כמה צוותים כאלוה בדיוק, לרבות ע"י השר איוב קרא (כאן)
  5. הצוות הזה בא לעולם אחרי ש"כל הסוסים כבר ברחו מהאורווה", דהיינו: אחרי שהתקבלה החלטת ממשלה על פריסת הסיבים של IBC-אנלימיטד. מדובר במהלך מופקר ופלילי, לכאורה, מראשיתו ועד סופו (שטרם הגיע), שתואר בהרחבה בכמות עצומה של כתבות וחשיפות ב-Telecom News, למשל: כאן,, כאן, כאןכאן, כאןכאןכאן וכאן.
  6. אם לא די בכך, ממש לאחרונה, ד"ר עופר רז דרור כבר קידם בעידוד המנכ"ל וגיבוי השר, מדיניות של "רכיבה על תשתיות הסיבים של בזק" והמדיניות הזו כבר "סגורה מכל הכיוונים", בסדרת החלטות בלתי חוקיות, לכאורה ולא הגיוניות, שדורשות חקירה, לרבות חקירה כיצד החברות סלקום ופרטנר פורסות סיבים לבתים איפה שבא להן, בגיבוי צמרת המשרד, ללא כל רישיון וללא Open Access לכל ה-ISP, כפי שפרטנו למשל: כאן, כאן, כאן וכאן.
  7.  ד"ר עופר רז דרור גם פרסם שימוע (מפורט כאן) מופרך והזוי ביותר לפני כחודשיים, בגיבוי המנכ"ל ובדיוק בנושא הזה, כמנותח: כאן, כאןכאןכאן וכאן. תוצאות השימוע הזה די ברורות (זה אותו קו, לכאורה, בלתי חוקי, שנמשך בכל הקדנציה הנוכחית של ראשי משרד התקשורת). 
  8. כבר הצבענו על כך מזמן, שהדרך היחידה לחבר את כל עם ישראל לסיבים היא: בהחלפת ראשי משרד התקשורת והקמת "רשות לתקשורת": כאן, כאן, וכאן
עדכון 6.9.19אמיר לוי, לשעבר הממונה על אגף התקציבים באוצר, מונה למנכ"ל IBC. לוי ייכנס לתפקיד במקומו של דורון כהן, יו"ר ומנכ"ל החברה בשנים האחרונות. כזכור, לאחרונה הושלמה העסקה לפיה סלקום וקרן תש"י השתלטו על המיזם. כעת מינו מנכ"ל חדש כדי לנהל את החברה במתכונת החדשה. למי ששכח, אמיר לוי היה זה שדאג (באישור השר משה כחלון) והעביר את ה-150 מיליון ש"ח מכספי משלמי המיסים, היישר אל הכיסים של בעלי IBC ומנהליה הבכירים. כך, "נזרק לאוויר" (ולכיסים הלא נכונים), למטרת לא בדיוק ברורות, כסף שמעולם לא חזר לציבור, או הגיע לאיזו מטרה ציבורית מועילה

שורה תחתונה:
השיבוש בפריסת סיבים בישראל שנעשה כעת, במינוי הצוות החדש-ישן לאותו נושא, יעכב את ההחלטות לגבי פריסת סיבים בישראל עוד חצי שנה לפחות, עד ש"הצוות החדש", שמינה נתי כהן, יגיש המלצות ואחרי כן יהיה צורך לקבל החלטות ממשלה חדשות (אולי) והנחיות חדשות (אולי), בתחום פריסת הסיבים בישראל. 

את השיבוש הזה חייבים לחקור, כיוון שמדובר בהתעמרות לא חוקית וארוכת שנים, שהחמירה בשנה האחרונה, בתושבי ישראל וברכוש פרטי של חברת בזק, ע"י פקידי ממשלה, שמונעים, לכאורה, ע"י חברות בעלות אינטרסים (ובראשן סלקום), כאשר הם חסרי ניסיון וידע בתחום פריסת הסיבים האופטיים ורגולציית סיבים אופטיים הקיימת בעולם,  חסרי כל ניסיון וידע בעולם העסקי בכלל ובתחום עסקי התקשורת בפרט, שחושבים שהם מעל לכל חוק ונורמה ושהם יכולים להמציא רגולציה שאין בשם מקום בעולם ושלא עובדת בעשור האחרון, רק בגלל השלומיאליות והכאוס שהם יצרו במו ידיהם, רק כי זה משרת את האינטרסים של סלקום ופוגע בבזק ובכלל תושבי ישראל ובאינטרסים הכי בסיסים של מדינת ישראל.


ולסיום נראה, שהקמת הוועדה הזו, מתארת את האימרה: שהוועדה היא קבוצה של בלתי מעוניינים, שנבחרה מתוך הבלתי מתאימים כדי לעשות את הבלתי נחוץ (ריצ'ארד הארקינס).

DISRUPTION FREE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים