"אגם המידע" של הארגונים הופך לכלי עסקי המביא להם תועלת כלכלית

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> "אגם המידע" של הארגונים הופך לכלי עסקי המביא להם תועלת כלכלית
"אגם המידע" של הארגונים הופך לכלי עסקי המביא להם תועלת כלכלית
מאת: אבי וייס, 12.05.14, 21:55ביל שמארזו - EMC
 
EMC אינה חברת אחסון ושרתי אחסון. זו חברת מידע העוסקת בשירותי מידע ובמרכזם המעבר לעולם הביג-דאטה. כך נחשף בראיון עם מי שמכונה "מלך הביג דאטה" בעולם.
 
"אני אוהב מאוד את התפקיד בו אני עוסק, כי זה נותן לי אפשרות לעבוד ישירות עם הלקוחות. אני עובד איתם צמוד כדי לפתח יכולות, ארכיטקטורות חדשות וכלים המביאים תוצאות וערך כלכלי ממשי עבורם", מתאר ביל שמארזו (Bill Schmarzo), ה- CTO ב-EMC חטיבת ה- Global Services' Enterprise Information Management & Analytics  ו-EMC Consulting. "כרגע, רוב הציבור חושב, שביג דאטה זה דבר מסובך. לכן, חשוב לי ולכל העוסקים בתחום להפוך את הכל לפשוט. זה חלק מהספר שלי ומהתורה, שאני בונה עם הלקוחות ולטובת הלקוחות".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם ביל שמארזו (בתמונה), שמכונה בקהילה המקצועית בשם החיבה "Dean of Big Data" (הדיקן של עולם הביג דאטה), שחיבר את הספר רב המכר Big Data, ובלוגר מבוקש לתחום הביג דאטה, כדי לשמוע על מימוש הרעיון של המעבר לביג דאטה (כחלק מ"הפלטפורמה השלישית") בארגונים ובעסקים בעולם.
 
שאלה: מה תפקידך בחברה?
ביל שמארזו: "התפקיד המרכזי שלי בחברה הוא לעבוד עם הלקוחות ולעזור להם לזהות איך וכיצד ניתן להתחיל במסע אל הביג דאטה. לגבינו, ב-EMC, ביג דאטה זו לא טכנולוגיה. זה תהליך שינוי עסקי ופיתוח עסקי למינוף עסקי. רוב ההשקעה שלנו נעשית במשבצת של: איך לעזור לחברות לשנות ולקדם את העסק שלהם בעידן הביג-דאטה. השינוי העסקי המשמעותי ביותר, שהן יכולות לבצע, הוא לעבור לביג דאטה".
 
שאלה: למה הארגונים בכלל צריכים שינוי כזה, שאתה צריך לעזור להם לבצע?
תשובה: "יש טכנולוגיות בשוק היכולות להביא פתרון לבעיית המידע גם על מיינפריים, בדור הראשון של עולם המחשוב. כל ארגון בו אני פוגש נתקל בבעיית התפוצצות המידע מצד אחד והצורך בהורדת ההוצאות מצד שני. זה לא סוד. כולם מדברים אתנו על כך. אולם, לנסות לפתור זאת על המיינפריים זה יקר, מאוד יקר, וניתוח הנתונים ברמות ובהיקפים של פטה-בתים הוא בלתי אפשרי, ממש מסובך, מאוד ארוך ובמחירים לא הגיוניים.
 
אנו באים ומציעים לארגונים חלופות זולות, שלא היו להם בעבר, שמביאות להם ערך עסקי. הבאת ערך עסקי זה הבסיס לניתוח המצב אצלם.
 
יש ל-EMC לקוחות רבים ברחבי העולם. רובם קוראים לנו לעזרה, כשהם טובעים בים של מידע, שלא מביא להם כל ערך ונאגר בלי הגבלה, בשרתים ודיסקים הגדלים ומתרבים כל הזמן.
 
חלק מהתהליך, שאנו מציעים, הוא קודם כל ייעוץ. יש לנו מערכת של ייעוץ לארגונים, שמבינה את ההיבטים הרבים הקשורים בנושא: איך לבנות אנליטיקה נכונה לארגון, איך לבנות את האפליקציות, שתעסוקנה במידע ותובלנה את הארגון להשגת מטרות עסקיות".  
 
שאלה: מה הקו המפריד בינך לבין פיבוטל (Pivotal), שהיא חלק מהפדרציה שהקמתם?
תשובה: "בפיבוטל עוסקים במידע עצמו. היא מפתחת פתרונות למידע. אנו משתמשים בפתרונות, שהיא פתחה, כדי לעזור ללקוחות שלנו. אנו בצד של הלקוחות ופיבוטל בצד של המו"פ, פיתוח תוכנות והאספקה של הפתרונות לביג דאטה ול-PaaS. אנו משתמשים בפתרונות הללו וגם בפתרונות אחרים מהפדרציה, כדי לספק את הפתרון השלם ל'פלטפורמה השלישית' עבור ארגונים. יש את שכבת המידע ומעליה את שכבת האנליטיקה ומעליה את שכבת הניהול. אנו עוזרים לארגונים לבנות את השכבות הללו נכון. כך, שזה יביא להם ערך עסקי".
 
שאלה: מה אתה למעשה מספק ללקוחות שלכם?
תשובה: "הנושא המרכזי: אני וכל העובדים בחטיבה בונים לכל ארגון את התהליך של בדיקת ההתכנות למעבר לביג דאטה. אנו בונים ובודקים יחד עם הלקוחות תהליך, שבו ניתן לזהות מה הם יכולים להשיג במעבר הזה. אנו בונים יחד איתם את תהליך ה-ROI ואיך המעבר הזה משתלב בכל המערכות הארגוניות הקיימות. המטרה שלנו לפתור לארגונים את הבעיות המעיקות עליהם ואיך הם משפרים את מצבם מול לקוחות הקצה שלהם. הפקת המידע נועדה קודם כל לשרת את הלקוחות שלהם כדי שזה יביא להם ערך כלכלי ממשי".  
 
שאלה: באיזה כלים אתם משתמשים?
תשובה: "אנו משתמשים בכל הכלים המתקדמים ביותר הקיימים בשוק ומפותחים בפדרציה. למעשה, אנו מציעים להפוך את הכל לקריא ונגיש ב-Hadoop, ומעל לזה אנו מתאימים את הכלים לפי הצרכים והניתוח הנעשה ביחד עם הארגון.
 
יש לנו מוצר משלנו, מפיבוטל, שבנוי בקוד פתוח וקרוי MADlib, שמכונה בשם: Big Data Machine Learning in SQL for Data Scientists. זו למעשה ספרייה של כלים אנליטיים, שאנו מספקים באופן חופשי ללקוחות כדי לעסוק בניתוח. זה מסופק חופשי, כי זה בקוד פתוח וקיימת סביב זה קהילת פיתוח מאוד גדולה".
 
שאלה: למה אתם תומכים בקוד פתוח?
תשובה: "מזה שנים אנו תומכים בקוד פתוח ותורמים לקוד פתוח. זה עוזר לנו להיכנס לשוק יותר מהר ויותר נכון, כאשר אנו משתמשים בקוד פתוח".
 
שאלה: אם אתם מספקים כלים בקוד פתוח, אז ממה אתם מרוויחים?
תשובה: "המודל של רווח מקוד פתוח כבר מוכר בשוק, מההתפתחות רבת השנים של הלינוקס. אנו מתפרנסים מהייעוץ, התכנון והליווי של הארגון. אחר כך אנו מתפרנסים מהאינטגרציה של הקוד הפתוח עם כל המערכות בארגון ועם מערכות המידע השונות. תהליכי הייעוץ והאינטגרציה משולבים זה בזה והם מקור ההכנסה העיקרי שלנו. בנוסף, יש שירותים המסופקים במודלי ה-SaaS וה-PaaS, כי הם נעשים בענן.
 
אם תסתכל עלינו מבחוץ, אנו גוף הנותן שירותים כוללים לעסקים, שירותים מקצה לקצה, עד השגת המטרות העסקיות, שהארגון קובע לעצמו בעזרתנו".
 
שאלה: למה התמקדתם בהובלת הארגונים דווקא לפתרונות ביג דאטה?
תשובה: "אנשים טועים כשהם חושבים, ש-EMC זו חברה העוסקת באחסון ובשרתי אחסון. זו לא ,EMC שאני מכיר. EMC היא קודם כל חברת מידע. היא תמיד הייתה כזו. זו גם לא חברת חומרה. זו חברת שירותים לעסקים ולארגונים. לכן, הביג דאטה הוא חלק בלתי נפרד מתפיסת הטיפול והפקת הערך העסקי מהמידע. ביג דאטה הוא חלק מה-DNA שלנו".
 
שאלה: במה אתה משקיע את רוב זמנך?
תשובה: "אני משקיע זמן גם בייעוץ וגם בדרכים איך לבנות את היישומים והמערכות בתוך הארגונים. כך, שהם ישיגו את המטרות שלהם. אנו מבצעים עם הארגונים סימולציות איך הם ישיגו יתרון, תוך שימוש במידע הקיים אצלם. אנו מזהים ביחד איתם איזה מידע ייצר להם הכנסות בעתיד. תהליך כזה לא היה קודם לארגונים ולכן הם נכנסים לתהליך הזה בשמחה.
 
אנו בונים כל הזמן מתודולוגיות חדשות מנקודת המבט של הטיפול במידע. לבנות מודלים של ביג דאטה זה תהליך הלוקח זמן וזה אמור להיות מותאם לכל ארגון. יש ארגון הרוצה להפיק תועלת ממידע המתקבל ומצטבר אצלו במוקדי השירות, ארגון אחר רוצה להבין מה מתקבל מהעובדים במהלך עבודתם, יש המבקשים להבין מה קורה ברשתות חברתיות, יש הרוצים להפיק ערך ממידע המגיע מסנסורים וממכשירים וכך הלאה. זה אוקיאנוס של מידע הזורם מכל כיוון ובכמויות. לכן, גם התכנון של הטיפול במידע לוקח זמן.
 
זה תחום מאוד חם ומתפתח. בגלל שאנו קרובים ללקוחות, אני יכול לספק להם נקודת מבט, שתעזור להם. בנוסף, אני משקיע זמן בכתיבה. יש לי בלוג מאוד פופולרי בקרב המתעניינים בביג דאטה והוצאתי לאחרונה ספר על הביג דאטה, שמשמש כספר הדרכה מרכזי עבור כל לקוח וכל אחד הרוצה להיכנס לעולם הביג דאטה".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
ביל שמארזו: "האהבה הכי חזקה שלי זה להיות מאמן (קאוצ'ר) למנהלים ולעסקים. אני חולם, שאני אוכל לקדם את הגישות והטכנולוגיות שתאפשרנה ללקוחות שלנו להשיג יותר יעדים ויותר רווחים. החלום הכי חשוב שלי הוא, שזה יהיה מעבר קל, שיהיה קל ליישם את עולם הביג דאטה בארגונים. כרגע זה תהליך הדורש תכנון מאוד מדוקדק. אולם, אני מקבל סיפוק כשאני רואה לקוחות המצליחים במעבר הזה. כל מאמן נהנה לראות את המאומנים שלו מצליחים. בנוסף, אני גם תורם לחברה. את הרווחים מהספר שלי אני תורם למלחמה בסרטן.
 
לפני שנים דיברתי על 'אגם המידע' ואנשים לא הבינו על מה אני מדבר. חשבו, שאני ממציא דברים מדמיוני. אולם, היום כולם מדברים בשפה הזו. רבים קולטים את המושגים של עולם הביג דאטה, שבמרכזו נמצא 'אגם המידע'. אני מאמין, שאני תורם לתחום מהניסיון שלי וממה שאני צובר בעבודה מול הלקוחות.
 
ספקים רבים של פתרונות הפכו את תחום הביג דאטה בשוק למסובך ויקר. אני לא מאמין בדרך הזו. מנקודת המבט של הארגון, יש כאן רק שאלה אחת, שאלה כלכלית: האם למידע הנמצא בידי יש ערך עבורי ועבור לקוחותי. הטיפול במידע אינו מטרה בפני עצמה אלא אם הוא מביא ערך עסקי. זה מה שאני מאמין וזה מה שאני מיישם כל יום".
 
הכותב היה אורח EMC בכנס EMC World 2014 בארה"ב.
ביג דאטה 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים