Telecom News - אפליקציות סלולריות בתחום הבריאות עומדות לשנות את עולם הרפואה

אפליקציות סלולריות בתחום הבריאות עומדות לשנות את עולם הרפואה

דף הבית >> לגיקים >> חדשות עולם האפליקציות >> אפליקציות סלולריות בתחום הבריאות עומדות לשנות את עולם הרפואה
אפליקציות סלולר בתחום בריאות יוצרות מהפכה ועומדות לשנות את עולם הרפואה
מאת: מערכת Telecom News, 22.6.15, 17:23אפליקציות רפואיות

הכנסות צפויות מתחום ה-Mobile Health ב-2017 הן כ-23 מיליארד $. אפליקציות mHealth לספירת קלוריות, מעקב אימונים, ניטור מדדים וכו' הן פתיח לפוטנציאל שלהן לסיוע במחקר רפואי, מתן אבחנה וטיפול רפואי מיידי.
 
השימוש בסמארטפונים וחיישנים אלחוטיים כדי לאסוף נתונים ולהנגיש מידע רפואי גדל במהירות בשנים האחרונות. אפליקציות mHealth - Mobile Health, שמשמשות אותנו כיום לספירת קלוריות, מעקב אימונים, ניטור מדדים, הפסקת עישון וכו', מהוות רק את הפתיח לפוטנציאל הגלום בהן לסיוע במחקרים רפואיים ולמתן אבחנה וטיפול רפואי מיידי.

מכשירים סלולריים מסוגלים לבצע מעקב ולהציג את מידע הרפואי של המשתמש ברמה הגבוהה ביותר ואין ספק, שעתיד הרפואה מתממשק למובייל בקצב מהיר.

הם מאפשרים ניתוח והצגה בזמן אמת של מחלות, תנועה, צילומים, התנהגות, אינטראקציות חברתיות, זיהום סביבתי, מטבוליזם ומגוון רחב נוסף של נתונים פיזיולוגיים. אפליקציות רפואיות רבות יכולות לסייע לשימושים חדשניים ביותר במחקרים ביו-רפואיים ומאידך, מחקרים אלה יכולים לשמש לפיתוח יסודות הבסיס של אפליקציות רפואיות למובייל.

כיוון שחיישני המובייל זעירים ומצריכים אנרגיה מעטה, יש להם את היכולת להנגיש את מעבדת המחקר אל המטופל בדרכים שלא היו אפשריות לפני כן. למשל, משתתפי ניסוי קליני אינם צריכים עוד להגיע למעבדה ולעטות על עצמם מכשירי ניטור מסורבלים, מה שיוצר אי נוחות. מדענים מקבלים כיום מידע איכותי יותר כיוון שאינם צריכים להסתמך רק על שאלונים ויומני רישום באשר לנחקרים.

נתונים ביולוגיים, התנהגותיים וסביבתיים, שנקלטים ע"י החיישנים במכשיר הסלולרי בזמן אמת, משפרים באופן משמעותי את הבנת הסיבה למחלה. החיישנים, שמנטרים מידע משולב של תנועת המטופל (הליכה, ריצה, מנוחה) עם הפרמטרים הרפואיים שלו (דופק, חום, לחץ דם) והסביבה בה הוא נמצא (סביבה נקייה, זיהום אוויר, עשן), יכולים להפיק תוצאות לא רק לגביי מצבו הבריאותי בזמן אמת אלא גם על מה מוביל לכך.

חיישנים במכשיר הסלולרי, שמנטרים את דפוסי השינה של המטופל, יכולים להעביר מידע לרופא מבלי שהמטופל יטריח את עצמו למעבדת שינה. חיישנים המנטרים את לחץ הדם בזמן פעילות יומית, יכולים לאגור מידע לגביי המשתמש בכל שעה במשך היום ולא רק בשעה בה הוא נבדק במרכז רפואי.

ד"ר דן גלוון, מנהל השקעות מדעי החיים, אורום ונצ'רס אם.קיי.אי.: "פיתוח אפליקציות סלולריות בתחום הבריאות, יוצר מהפכה בתחום ועומד לשנות את הרפואה על פיה. כיום בזכות אותן אפליקציות רפואיות, נפתחת בפני הרופאים והחולים גישה למידע, החלפת מידע, ניטור וניתוח מדדים ויכולת שימוש בהן בזמן אמת לצורך טיפול. דברים שלא יכולנו לחשוב עליהם קודם.

ההזדמנות היא ברורה. בארה"ב מוציאים כ-3.1 טריליון דולרים בשנה על בריאות, מספר בלתי נתפס, שאגב, איננו מושפע מהשפל הכלכלי ונראה, שההוצאה גדלה בין אם הכלכלה פורחת או דועכת. מרחב ההזדמנויות עצום עבור אפליקציות המובייל. יש הסכמה די גורפת, שמערכת הבריאות בארה"ב איננה בריאה. מדברים על כך, שקיים בזבוז עצום של כסף - עפ"י ההערכות, כ-900 מיליארד דולרים בשנה. תחום ה-mHealth יוכל להרוויח רבות אם הוא יתרום לייעול המערכת. האמריקאים משלמים על שירותי בריאות לפחות פי 4 מכל מקום אחר בעולם והם לא מקבלים יותר שירות, כיוון שהמערכת הזו מאוד בזבזנית ולא יעילה. הביורוקרטיה, שיטת ביטוחי היתר, הבדיקות המיותרות כחשש מפני תביעות, כל אלה אינם מנוהלים נכון וה-mHealth עשוי ליהנות מחוסר יעילות זה.   

מקרה מוכר לכולנו - צורך לראות רופא משפחה. בארה"ב יש שימוש יותר ויותר באפליקציות, שמאפשרות להתייעץ עם רופא ישירות מתוך האפליקציה. השינוי המהותי מגיע עם האפשרות לייעל מערכת בלתי יעילה. המצלמה של הסמארטפון הופכת למכשיר רפואי. הרופא פתאום נגיש בהתרעה של דקות או שעות וזמן רב נחסך לכולם. על זה אפשר לגבות כסף.

יש יותר ויותר סטארטאפים המפתחים אפליקציות לניהול מחלה -disease management  לדוגמה לחולים כרוניים בכלל וסוכרתיים וקדם סוכרתיים בפרט. האפליקציות הללו מאפשרות מעקב אחר הנתונים של החולה, כאשר החולה מזין לתוך האפליקציה את  מדדי הסוכר שלו. כיום ישנם כבר אישורים ראשונים להתממשקות בין מדי סוכר לסמארטפון. כך, שבקרוב החולה לא יצטרך להזין את הנתונים הללו בעצמו, האפליקציה תדע למשוך אותם מתוך מד הסוכר ישירות. אז גם הנתונים יועברו ישירות לענן. כך, שהרופא יוכל למשוך אותם משם ולעקוב ביתר דיוק ובזמן אמת אחר מצבו הרפואי של החולה".
 
התחזית ממחישה הכנסות ב-2017  של כ-23 מיליארד דולרים מתחום ה-Mobile Healt עפ"י נתוני פורטל הסטטיסטיקה  .Statista.com
תחזית הגידול בשימוש במובייל ברפואה
הפורטל מציג עליה שנתית ניכרת באחוזי הכנסות מצטברים כדלקמן: ב-2015 - 6.9 מילארד דולרים, ב-2016 - 15.4 מיליארד דולרים וב-2017, כאמור, 23 מיליארד דולרים.
 
בין החברות בתחום בולטת חברת אלעד מערכות, שמפתחת אפליקציות מובייל ויישומיWeb  לבתי חולים בארץ ותיק רפואי ממוחשב באמצעות חברת הבת אלעד פתרונות. זאת, תוך מודעות ותשומת לב לסוגיות הרגישות של אבטחת המידע ושמירה על סודיות המטופל.

עבור בית חולים אסותא, פתחה אלעד את אפליקצייתSmart Doctors  המאפשרת לרופאים להתממשק ישירות לתיק האישי ולמדדים הרפואיים של המטופלים המאושפזים, בזמן אמת. האפליקציה מאפשרת לרופא בלחיצת כפתור ובזמן אמת, לצפות בנתונים של המטופלים תחת השגחתו: מדדים פיזיולוגיים, תוצאות בדיקות, דיווח סיעודי, תרופות שהוא צורך ופרטים דמוגרפיים של המטופל.

האפליקציה מתריעה באמצעות הודעה מתפרצת על קיומם של מדדים חורגים ומאפשרת לרופא להגדיר לעצמו לאילו מדדים הוא ירצה לקבל הודעות מתפרצות. הרופא יכול באמצעות האפליקציה להגדיר לעצמו טווחי מינימום ומקסימום ליצירת התראות למדדים מסוימים.

האפליקציה גם מקשרת בין רופאי אסותא למנהלת בית החולים. באמצעות האפליקציה הוא יכול לקבל מסמכים רפואיים ישירות לנייד, לקבוע מועדים לניתוחים גם כשנמצא בקליניקה הפרטית שלו ולתקשר עם אחיות המחלקה ללא צורך בשיחה טלפונית.

את האפליקציה ניתן להוריד באמצעות האפסטור ובגוגל פליי, בעוד שכל ניהול האבטחה והרישום מתממשק לניהול המשתמשים בבית חולים אסותא. רק לאחר קבלת ההרשאה מבית החולים, ניתן להמשיך את תהליך הרישום לאפליקציה.

המרכז הרפואי שיבא והרצליה מדיקל סנטר עושים שימוש  באפליקציית קמיליון מובייל, שפותחה גם כן ע"י חברת אלעד מערכות בשילוב חברת הבת אלעד פתרונות. האפליקציה מותאמת למכשירי אייפון ואנדרואיד ומתממשקת באופן מאובטח למערכת קמיליון לניהול התיקים הרפואיים של המטופלים. מידע קליני, שמתועד ע"י צוותי הרפואה בנקודת הטיפול ישירות במערכת הקמיליון, זמין מיידית במכשיר הנייד כולל מידע קליני נוכחי והיסטורי, טיפולים ובדיקות שעבר, תרופות שנרשמו, רגישויות וכד'.

אפליקציית קמיליון מובייל נועדה לאפשר לרופאים להתעדכן בתוצאות בדיקות והתפתחויות רפואיות של מטופליהם גם כאשר הם אינם נוכחים פיזית בבית החולים והיא מאפשרת לרופאי המרכז הרפואי לצפות בתיקי המטופלים המשויכים להם ולקבל נתונים רפואיים בזמן אמת כמו מדדים רפואיים, רגישויות ואלרגיות, היסטוריה רפואית ועדכון סטטוס רפואי באמצעות ממשק עשיר וידידותי, המשלב מלל, נתונים מספריים וגרפים. היא אף נותנת מענה למצב בו המטופל נזקק למעורבות של כמה רופאים במקביל במהלך הטיפול ומקלה על התייעצויות, מעורבות ועדכון מלא ביניהם.

בהמשך השנה תיכנס לשימוש פעיל אצל אחד מגופי הרפואה המוכרים בארץ אפליקציה המשלבת Video Streaming, שמאפשרת להתייעץ עם רופא ישירות דרך האפליקציה.

לסיכום: שילוב עולם המובייל במערכות הרפואיות של בית החולים מאפשר תהליכי טיפול יעילים, איכותיים ובעלויות נוחות יותר. נגישות המידע על המטופלים, לצוות הרפואי באמצעות טכנולוגיות המובייל, מהווה רפואה מתקדמת ומדויקת יותר עבור המטופל.
 
המובייל מחולל מהפכה בענף הרפואה. אפליקציות המובייל מייעלות ומקצרות את אופן העברת המידע לרופא, תוך חיסכון בזמן יקר ובמשאבים, וחשוב מכך - המעקב אחר מצב המטופלים הופך להיות צמוד גם כאשר הגורם הרפואי לא נוכח פיזית בבית החולים, או אפילו בארץ. אין ספק, שמדובר בבשורה, שתשנה מהותית את זמינות הטיפול הרפואי, כפי שאנו מכירים אותו.
 
 אפליקציות רפואיות 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים