Telecom News - האם יש חברות תקשורת המאזינות לשיחות ולמסרונים שלנו ומרוויחות מכך?

האם יש חברות תקשורת המאזינות לשיחות ולמסרונים שלנו ומרוויחות מכך?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> האם יש חברות תקשורת המאזינות לשיחות ולמסרונים שלנו ומרוויחות מכך?
אחת מתוצאות הלוואי של העיסוק במה שמכונה על ידי "תיק 5000" הובילה לפרשה אחרת לגמרי, שנוגעת להתנהלות בלתי מפוקחת של חברות התקשורת בישראל, מה שמכסה על שלל מעשים בלתי חוקיים, לא רק "ניהול עסק ללא רישיון", שהפך למגיפה בשוק התקשורת הישראלי. ובנוסף, איך חוסר האונים הזה של משרד התקשורת בנושא פיקוח ואכיפה קשור לנפילות רשת פלאפון.
מאת: אבי וייס, 12.9.18, 07:50נתי כהן

בחודשיים האחרונים אני עסוק "עד מעל לראש" בפרשה המכונה על ידי "תיק 5000" (הפרק הטרי פורסם ערב חג ראש השנה כאן ובקרוב מאוד תהיינה עוד חשיפות נוספות בפרשה זו), ואני אוסף מידע ממקורות רבים.

אחד המקורות הכי ותיקים ואמינים, שאני מכיר, אגב שיחה בעניין הקשר בין תקן ה-SIP החדש לעניין רכישת אנלימיטד ע"י סלקום (זה חלק מ"תיק 5000"), תוך כדי השיחה, החליט לדווח לי על נושאים אחרים לגמרי, נושאים, שסימרו את שערותיי.

לפני ששלחתי את שאלותיי למשרד התקשורת עשיתי כמה הצלבות עם אנשים בכירים, שעובדים בתחומי המודיעין העסקי, הסייבר והאזנות סתר בישראל, כדי לראות אם לא מדובר כאן באי הבנה או טעות, ומכולם קיבלתי הצלבה, שהמידע הזה, שיש בידי, הוא נכון ומדויק. 

בעבר היו רמזים לכך, למשל בסכסוך, שפרץ בין מנכ"ל חברת רמי לוי תקשורת שהתפטר אלקי (אלקנה) אלון לבין בעלי החברה, שדיווח על מעשים מהסוג הזה, אבל הם לא נחקרו לעומק (או בכלל). הפרשה הזו תוארה בזמנו (2016) על ידי כאן וכאן. בכל מקרה, התלונות אז לא יכלו להתברר לעומק, משום שרמי לוי הוא "חסין אש". למה? מפורט כאן וכאן. הוא, כמו רבים אחרים בשוק התקשורת, "מנהל עסק בלי רישיון" (בתחום ה-OTT) בחסות שר התקשורת איוב קרא. ככה זה עובד בשוק התקשורת הישראלי ולא מהבוקר. 

כדי שלא יהיה ספק כאן, אני לא מתכוון לפעילויות של איסוף מידע אנונימי מהרשת הסלולרית לצרכים עסקיים מגוונים, דוגמת השירותים של Big-Data, שפלאפון מתגאה בהם (כאן), שירותים, שכמובן עובדים רק כאשר רשת פלאפון עובדת, מה שלא קורה בזמן האחרון

לכן, שלחתי ביום 29.8.18 את השאלות הבאות לצמרת משרד התקשורת:
"א. "רישיון מב"ל" הוחלף זה מכבר ע"י "רישיון כללי אחוד". אולם, ברישיון מסוג זה, אין התייחסות לשתי סוגיות חשובות הקיימות "מתחת לרדאר" ללא הסדר ברור:
1. האם מותר למפעיל תקשורת ישראלי בעל "רישיון כללי אחוד" לספק שירותי תקשורת בינלאומיים לתושבים של מדינות זרות (נניח לתושבי סין, שיוצאים לטייל או לעבוד באירופה, או שמבצעים טלפוניה בינלאומית בין סין לאירופה)?
2. באם אין מניעה לספק שירות כזה (למרות שהוא לא מופיע ברישיון) האם מותר להאזין לרשת הזו (שלא תחת צווים מבית המשפט הישראלי)? האם מותר לאותו ספק תקשורת ישראלי לספק שירותי האזנת סתר למדינות הזרות המקבלות את השירותים הבינלאומיים הללו?
הרי ספק התקשורת הישראלי, על פי החוקים והרישיון שלו, חייב לספק שירותים שונים לכוחות הביטחון של ישראל ובכלל זה "האזנות סתר", כמוגדר בחוקים ובתקנות. אולם, מה קורה אם מדינה זרה (נניח רק לצורך ההדגמה - למשל ירדן, או סין), מגישה 'צו האזנת סתר' לשירותים של הטלפוניה הבינלאומית הזו, שירותים, שמבוצעים נניח בין ירדן או סין לאירופה, ע"י הספק הישראלי הזה?
 
ב. בנוסף, נודע לי (ועשיתי על זה כמה הצלבות לאימות), שיש ספקי תקשורת בישראל (במיוחד כמה מהקטנים), שמבצעים "האזנות סתר" מלוות בכלי ניתוח מתקדמים, ללקוחות מקומיים שלהם (אין צורך לפרט כאן על אילו חוקים, תקנות והוראות רישיון הן עוברים במעשה החמור הזה). זאת, כדי למכור תובנות בעלות ערך עסקי, שנשמעות ומנותחות ב"האזנות הסתר" הללו!
יודגש, שלא שמדובר בהקלטת שיחות המגיעות למוקדי השירות ושימוש בכלים להפקת תובנות מהשיחות הללו. כי כאן מותר להקליט, כי צד אחד לשיחה זה המוקד של חברת התקשורת.
למשל (רק לצורך ההמחשה ליכולת ניצול "ערך עסקי" של האזנה לשיחות בין הלקוחות של חברת התקשורת), אם שני אנשים מדברים ביניהם ואומרים: "בוא ניפגש ונשתה בירה ביחד", הם מיד אחר כך יכולים לקבל בערוצים אחרים (בין במסרון, במייל, בפייסבוק וכיו"ב), הצעה לבר קרוב עם בירה בהנחה. ברור, שבהקלטת שיחות בין אנשי עסקים ובין מנהלים וכיו"ב, המידע המופק הוא בעל ערך פי כמה יותר גבוה, מהרצון לשתות בירה.
האם משרד התקשורת שמע על התופעה (לכאורה) חמורה הזו והאם טיפל בה?"

תגובה לא קיבלתי, לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. די ברור לקוראינו הוותיקים - שתשובה לא אקבל. 

האם משרד התקשורת יכול לאתר תופעות כאלו חמורות ברשתות התקשורת בישראל?
התשובה הברורה היא: בהחלט כן

זאת, אם יחידת הפיקוח של משרד התקשורת תתנהג כמו כל יחידת פיקוח ממשלתית, שיש בגופים רגולטוריים רבים בישראל, ותבצע "פשיטות פתע" אצל הגופים המפוקחים על ידה ותשתמש בכל הכלים החוקיים העומדים לרשות היחידה הזו בחוק התקשורת ובתקנות הפיקוח (וגם ברישיונות של החברות). 

כשהעובדים של יחידת הפיקוח והאכיפה של משרד התקשורת נמצאים כל השנה רק במשרדים ומעבירים ניירות זה לזה (כשחלק מהם מגיעים ל"מגרסה של שמילה") ורק מפיקים דו'חות סטיסטיים ומצגות, אי אפשר לגלות מאומה.

זו בדיוק אותה בעיה, למה יחידת הפיקוח הזו במשרד התקשורת לא גילתה, שגולן טלקום מפרקת רשת סלולרית שלמה ולמה רשת פלאפון מתפרקת ונופלת כל הזמן. לכן הם גם לא מגלים שלחלק לא קטן מחברות התקשורת יש שירותים ללא כל רישיון (דבר פעוט ערך של עד 3 שנות מאסר ועוד סנקציות כלכליות). 

לכן, נשאלת השאלה: למה מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן (בתמונה למעלה משמאל) היה צריך להתקשר למנכ"ל פלאפון ולתאם עימו בדיקה משותפת של רשת פלאפון? הוא היה אמור להזמין אותו אליו להתייצב לחקירה \ בירור, בדיוק כמו שכתוב בחוק התקשורת ובתקנות התקשורת (פיקוח), להתייצב בפניו עם כל המסמכים ולהיחקר!

ככה מנכ"ל משרד תקשורת אחראי היה אמור לנהוג. אולם, בראשות משרד התקשורת אין מנכ"ל. זה לא חדש. מי שיושב שם על הכיסא על חשבון משלמי המיסים (כלומר: אתם, קוראים יקרים), פשוט לא יודע שהוא מנכ"ל בעל סמכויות אכיפה ולא מצליח להתעורר מהסרט שהוא חי בו. 

כבר בינואר 2018, לאור החשיפות שלנו, משרד התקשורת היה אמור לגלות, שאין גיבוי, יתירות, "המשכיות עסקית" ושרידות למתגי פלאפון ובכלל זה מתג ה-HLR, שקרס לאחרונה, ופלאפון מעולם לא תרגלה (כנדרש ממנה ברישיון ובחוק) העברה מהירה ואוטומטית של כל לקוחותיה ממתג תקשורת שנופל (דוגמת מתג ה-HLR) ל"אתר חלופי מגובה חם" עם מתגים חלופיים "חמים", באתר חלופי, שימשיך לתת שירות ,ללא כל נפילה או הפרעה, לכל לקוחות החברה במצב, שבו האתר הראשי נופל (או חלק ממנו נופל). 

הטיפול בנושא הזה אינו נושא ל"תחקיר" או ל"צוות בדיקה". אלה הם מושגים הלקוחים מצה"ל ואין להם שום בסיס בחוק התקשורת או בתקנות התקשורת. חברת פלאפון היא לא יחידה צבאית, למשל, פיקוד דרום, שיש לבצע "תחקיר" ו"הפקת לקחים" ע"י אלוף הפיקוד, אודות פאשלה של היחידה הצבאית הזו ולהפיק לקחים מבצעיים מהפאשלה. פלאפון היא חברה עצמאית המפוקחת רגולטורית על פי חוק ולכן יש לפעול לפי החוק. רק לפי החוק והתקנות

למה זה לא ברור לראשי משרד התקשורת? הם לא מפקדים בצה"ל, שמבצעים "תחקירים" והפקות לקחים" ליחידות, שתחת פיקודם, אלא עובדי מדינה בגוף ציבורי-רגולטורי הנקרא משרד התקשורת!

הכנסת תיקנה וכמה פעמים את חוק התקשורת כדי להקנות סמכויות ו"שיניים" למשרד התקשורת ולא כדי שלמשרד התקשורת יהיו "שיניים תותבות" בלבד ושראשי המשרד יהיו דוברים בהתנדבות של ראשי פלאפון. זו פשיטת רגל מוסרית, ערכית וציבורית של שר התקשורת איוב קרא ומנכ"ל המשרד נתי כהן.

כבר ביום חמישי 30.8.18, כשהחלו התקלות ויותר מ-2% מלקוחות פלאפון לא קיבלו שירות בשעת השיא, צוותי הפיקוח והאכיפה של משרד התקשורת היו אמורים לבצע פשיטת פתע על פלאפון ולתפוס ציוד ומסמכים (ככתוב בחוק), כולל ביצוע חקירת ותשאול בעלי תפקידים בכירים ולפתוח בהליך של סנקציות, לרבות סנקציות מנהליות הקיימות בחוק התקשורת, שנחקקו במיוחד כדי לתת "שיניים" לשר ולמנכ"ל ושמתאימות בדיוק למצבים כאלה, של כשל רשת תקשורת רק בגלל רשלנות נמשכת של בעלי הרשת (שרוצים לחסוך בהוצאות, כפי שחשפנו מזמן). למשל, שקילת ביטול הרישיון של פלאפון והעמדתו למכירה לכל קונה - במכרז, בגלל התרשלותה של הנהלת ובעלי פלאפון לספק מענה ושירות לכל כך הרבה לקוחות. כך האינטרס הציבורי היה אמור להיות מטופל. 

דווח שמנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, אף החליט על הקמת "צוות פנימי", שיגבש מסקנות בנושא, בראשות המשנה למנכ"ל מימון שמילה. הוא היה גם "ראש צוות הבדיקה" של משרד התקשורת - בנפילות הקודמות של רשת פלאפון... כלומר: זה שיצר את הבעיה הוא זה שאמור לפתור אותה. כך, "החתול ישמור על השמנת". יותר נכון: הוא (שמילה) אמור לטייח את המחדלים של עצמו. פשוט ענק!!! מאיפה הביאו את נתי כהן, שהוא כל כך חסר אונים, חסר הבנה, תלוש מכל מציאות ו"מובל באף" כל הזמן?

מכאן גם אנו יכולים לענות על השאלה: האם משרד התקשורת יגלה את "האזנות הסתר" הבלתי חוקיות, שנעשות אצל חלק מספקיות התקשורת בישראל? התשובה היא לא! אלה שלא יודעים לבדוק את רשת פלאפון, לרבות ב"פשיטות פתע", לא יודעים (או לא רוצים, או לא מסוגלים) לבדוק שום רשת תקשורת בישראל!

 
האזנה FREE

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים