הבנק העולמי הציג בארץ מחקר בינלאומי על השפעת סיבים אופטיים על הכלכלה

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> Israel ICT >> הבנק העולמי הציג בארץ מחקר בינלאומי על השפעת סיבים אופטיים על הכלכלה
הבנק העולמי הציג בישראל מחקר בינלאומי על השפעת סיבים אופטיים על הכלכלה
מאת: מערכת Telecom News, 27.6.22, 15:53FIBERS FREE

הסיבים האופטיים הם כלי לצמצום פערים. נגישות לאינטרנט מהיר מגדילה את הסיכוי למצוא עבודה ב-13%-7%; כל אחוז של גידול בשימוש באינטרנט מהיר מגדיל את התמ"ג (תוצר מקומי גולמי) בעד 0.4%.
עדכונים בסוף הכתבה.

     
סגן נשיא הבנק העולמי וראש תחום תשתיות גלובליות, ריקרדו פוליטי (Riccardo Puliti), הציג את מחקר בינלאומי העוסק בתרומה של הנגישות לתשתיות תקשורת מתקדמות, לשיפור מנועי הצמיחה והכלכלה. המחקר הוצג לשר התקשורת, יועז הנדל, בכנס במשרד החוץ בירושלים, בהשתתפות נציגים של אגף הכלכלנית הראשית במשרד האוצר, אגף כלכלה במשרד רוה"מ (ראש הממשלה), בנק ישראל, אגף תקציבים ומשרד הכלכלה.

המחקר של הבנק העולמי בוחן את הקשר בין הרחבת הנגישות לאינטרנט ואימוץ טכנולוגיות דיגיטליות להשפעות מאקרו כלכליות כגון גידול בתוצר וצמיחה בפרודוקטיביות, השפעות פרטניות על משקי בית והשפעות על שוק התעסוקה וחברות עסקיות בכלל. המחקר מדגיש את ההשפעה החיובית על רווחים ארוכי טווח בתמ"ג לנפש, פריון הכנסות ברמת הייצור, ותוצאות בשוק העבודה.

המחקר מראה' שהיתרון של הכלכלה הדיגיטלית יכול להיות עצום, במיוחד עבור כלכלות עם תפוצה נמוכה של טכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT) ומערכות תשלום דיגיטליות פחות מפותחות. הרווחים הכלכליים מאימוץ הטכנולוגיות תלוי ב-2 פרמטרים מרכזיים: מהירות אימוץ הכלים הדיגיטליים, והגדלת הכיסוי של שירותים דיגיטליים.

המחקר מתאר את השפעות הנגישות לסיבים אופטיים על הכלכלה, ובין היתר מצביע על כך, שזהו כלי לצמצום פערים. כך, הסיכוי של אוכלוסייה משכילה למצוא עבודה גדל ב 7-13% כשיש לה נגישות לסיבים אופטיים.

בישראל זה רלוונטי במיוחד לאוכלוסייה הערבית והחרדית שבהן יש גידול בכמות המשכילים ומוכשרים לעבודות בעלות שכר אך הנגישות לסיבים אופטיים נמוכה ביישובים של מגזרים אלה.

המחקר מתייחס גם לעלות השלמת פרישה אוניברסלית, שתלויה בצפיפות היישובים ואופן ההתיישבות במדינה. עקב העלות הגבוהה של חיבור ה-Last mile (הן עבור הלקוח והן בשל העלויות הקבועות לבעל הרשת) ההשקעה בהשלמת הפרישה באוניברסלית צפויה לעלות באופן חד ככל שמגיעים לאחוזים האחרונים בפרישה.

נתון זה מחזק את הצורך בסבסוד פרישת סיבים אופטיים ביישובי ספר (קופת התמרוץ). זאת, בשל העלות הגבוהה ואי הכדאיות הכלכלית שבפרישה כזו, והכרח מצד המדינה להתערב כדי שיגיעו סיבים לכל מקום בארץ.

על פי המחקר, כל עלייה של 1% בלבד בשימוש בתשתיות תקשורת נייחות, מגדילה את תוצר המדינה ב-0.08%,  ועלייה דומה בשימוש בתשתיות תקשורת ניידות מגדילה את התוצר של מדינה ב-0.4%.

המגזר העסקי נהנה גם מהפחתת עלויות ומהגברת היעילות בשל מעבר לטכנולוגיות תקשורת מתקדמות. המחקר משווה אותו למהפכה של חיבור עסקים לרשת החשמל ב-,1937 שהגבירה את הפרודוקטיביות ב3.3%, בעוד אימוץ טכנולוגיות צפוי להגדיל את הפרודוקטיביות ב 5-7% עד 2028.

יודגש, שלשר התקשורת יועז הנדל ולמנכ"לית המוצנחת שלו, אין שום קשר לפריסת הסיבים בישראל. הם מנכסים לעצמם תכנית שלא הם יזמו (זו הייתה תכנית שאבי וייס היה בין יוזמיה לפני כ-2 עשורים, אח"כ שלמה פילבר העתיק אותה) והם בכלל לא השפיעו על המהלכים הללו. לעומת זאת, הם שקועים בבוץ של אין סוף עבירות פליליות, לכאורה, כמפורט למשל כאן.  

עדכון 30.6.22: גד פרץ מגלובס פרסם כאן (כותרת בלבד): "נטפליקס, דיסני ועבודה נוחה מהבית: בפריפריה עדיין מחכים לסיבים האופטיים.
פריסת הסיבים האופטיים תגיע עד סוף השנה ל-70% מבתי האב בישראל, אולם נראה כי במרחב הכפרי ייאלצו לחכות עוד כמה שנים בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בכך • ראשי מועצות טוענים כי בזק מרתיעה את הקבלנים המתחרים בה, ובמשרד התקשורת מתכננים דיון בנושא."

עדכון 3.7.22: מצ"ב בלינק כאן נתוני הפס הרחב וחיבורי הטלוויזיה הרב - ערוצית בארה"ב, מנתוני המחקר של Q2 2022 מחברת Leichtman Research Group. 

עדכון 20.7.22: קבוצת בזק פרסמה הודעה לבורסה כאן וכמפורט כאן (כותרת בלבד): "קביעת תעריף מרבי לשירות גישה לתשתית פסיבית (שירות גישה לקנה ושירות סיב אפל באזורי התמרוץ). הודעת משרד התקשורת נמצאת כאן ופורסמה תחת הכותרת: "משרד התקשורת מאיץ את פריסת הסיבים האופטיים בפריפריה".

עדכון 21.7.22: פורסם כאן (כותרת בלבד): "IBC אנלימיטד רוכשת את רשת הסיבים האופטיים של חברת טלזר.
רשת הסיבים האופטיים של החברה מגיעה כבר כיום ללמעלה מ-900,000 משקי בית מחוברים ב- 63 יישובים ברחבי הארץ מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום."

עדכון 29.7.22: פורסם כאן: "חברה שלישית בפרשת הסיבים של רע''מ: קיבלה היתר כללי ל-10 שנים ממשרד התקשורת.  
*חברה מסחרית שלישית בפרשת הסיבים של רע"מ: "ספייד קום בע"מ" קיבלה לפני כשלושה שבועות היתר כללי ל-10 שנים ממשרד התקשורת!*
על פי מסמכי רשם החברות, חברת ספייד קום הוקמה בחודש נובמבר 2021. שני בעלי החברה הם:
1. פאדי כתנאני - בנו של עלי כתנאני. עלי כתנאני הוא בכיר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית ויו"ר עמותת סיוע 48.
2. סיאף אבו ריאש - שימש בשנים האחרונות כראש מחלקת הנוער של התנועה האיסלאמית. מקורב לבכירי התנועה ומעורב מאוד בתחום גיוסי כספים לעמותת סיוע 48.

על פי העדכון האחרון שהתבצע באתר משרד התקשורת, בתאריך 05.07.2022 חברת ספייד קום קיבלה "היתר כללי למתן שירותי בזק" בעל תוקף לעשר שנים, עד לחודש יולי 2032.

צילומי מסך מצורפים: תעודת התאגדות, בעלי מניות, היתר כללי מתוך אתר משרד התקשורת, תמונות פייסבוק וטוויטר-  סיאף אבו ריאש.

לאחר שנחשפה *חברת אלין קום* שהוקמה על ידי ראשי התנועה האיסלאמית (ספוות' פריג', אברהים חג'אזי, עלי כתנאני) בחודש אוגוסט 2021 וקיבלה שני רישיונות ממשרד התקשורת לפריסת סיבים אופטיים תוך ארבעה חודשים מהקמתה, ולאחר שנחשפה *חברת א.ג' קום*, שהתאגדה בחודש יוני 2021 כחברת-בת על ידי עמותת סיוע 48 למחרת ההסכם הקואליציוני, זו החברה השלישית בפרשת חברות התקשורת של רע"מ - *ספייד קום* בע"מ.

*פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור מסר בתגובה:*
"משעה שנחתמו ההסכמים הקואליציוניים והוקמה הממשלה, דרך אישור התקציב בכנסת ולאורך הדרך התרענו וזעקנו מעל לכל במה כי התנועה האיסלאמית של רע"מ ועמותת סיוע 48 עשויות לקדם פעילות מסחרית בעזרת משרדי הממשלה. בינתיים הממשלה קרסה אבל החברות המסחריות קיימות והסכנה כאן למולנו. למרות כל זאת יש מי שעדיין מעלים בדעתם להקים ממשלה נוספת בשיתוף רע"מ. זה פשוט טירוף מוחלט"

עוד נמסר מהפורום: "אנו מבקשים היום מהציבור לשתף את הראיות, המסמכים וההקלטות שפרסמנו ברשתות החברתיות ולהצטרף לדרישות שלנו לביטול מיידי של כלל הרישיונות שניתנו לחברות התנועה האיסלאמית ולפתיחת חקירה פלילית ומנהלית באופן מיידי."

מירב והרצל חג'אג': "לאחר שנחשף התחקיר על עמותת "סיוע 48" יועז הנדל הגיב לדברים ושאל "מה הקשר בין סיוע 48 לממשלת ישראל?". היום כשאנו מציגים את הקשרים הישירים למשרדו הוא מתעלם מכל הפניות בנושא ופשוט מסרב להתייחס לשאלות. השתיקה של הנדל במשך שבועות ארוכים לצד ההכחשה הגורפת של עבאס מחזקות מאוד את החשדות שלנו לפעילות בניגוד עניינים."

"רק לפני מספר ימים פרסמנו הוכחה לכך שמשרד התקשורת מחק את המספר של עמותת סיוע 48 מהרישיון של חברת אלין קום. נראה שהנדל ועבאס נחושים להשתיק את הפרסומים האחרונים ורוצים למנוע מהציבור לדעת את האמת. אנחנו נעשה הכל שלא יצליחו ושהאמת תצא לאור"."

עדכון 1.8.22: פורסם כאן (כותרת בלבד): "שר התקשורת מציג את תנופת הסיבים האופטיים.
על פי נתוני משרד התקשורת נכון לסוף יוני 2022 מעל 1.6 מיליון משקי בית בישראל נגישים לסיבים; כ-670,000 משקי בית מנויים לסיבים. סקר של משרד התקשורת מעלה כי 78% מהמשתמשים מרוצים מהחיבור לסיבים האופטיים וכן 43% מהנשאלים ציינו שמעוניינים להתחבר לסיבים כשהתשתית תגיע לאזורם. אחרי פריסה מאסיבית בבנייני מגורים הפריסה מתמקדת כיום במרחב הכפרי, בבניינים נמוכים וצמודי קרקע המאפיינים את הפריפריה."

עדכון 4.8.22: גד פרץ פרסם כאן בגלובס (כותרת בלבד): "הוט הפחיתה תעריפים סיטונאיים ותתחיל לשווק החודש אינטרנט אחוד.
לאחר שמשרד התקשורת מצא כי הוט לא מפחיתה את מחיר השימוש בתשתיותיה בעוד שהיא בעצמה מוכרת אינטרנט במחירים נמוכים, עוכב ביצוע הרפורמה באינטרנט בהוט, וכעת בעקבות התיקון - תבוטל ההפרדה בין ספק לתשתית עבור הוט." 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים