הבשורה לפי ווינד ריבר: עולם התקשורת הולך ל- NFV

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> הבשורה לפי ווינד ריבר: עולם התקשורת הולך ל- NFV
הבשורה לפי ווינד ריבר: עולם התקשורת הולך ל- NFV 
מאת: חיים חביב, 29.8.13, 08:30תומר בוגין
 
בלעדי: בעידן בו רשתות תקשורת נושקות לגבולות היכולת שלהן מבחינת יכולת התמודדות עם דרישות תובעניות לתגבור קיבולת וקצב תעבורת מידע, גוברות החשיבות והנחיצות בהטמעת פתרונות  וירטואליים חכמים וזולים. חשיפת טכנולוגיית ה- NFV כשלב הבא, שלב משלים וחדש, של עולם ה- SDN. ראיון בלעדי עם מנכ"ל ווינד ריבר ישראל, תומר בוגין (בתמונה).
 
רקע
העוקבים אחר התפתחות השווקים הטכנולוגיים כבר גילו את הלהיט החדש - טכנולוגיית מחשוב המכונה (SDN (Software-Defined Networking המאפשרת בהגדרה פריסה מהירה של תשתיות תקשורת והשקת שירותים חדשים בתוך זמן קצר ובעלויות שפויות.
 
זו, ללא ספק, אחת הטכנולוגיות המבטיחות כיום בעולם התקשורת, שמציעה מהפכה של ממש בתחום ציוד התקשורת והתשתיות, ובעצם, העתקה של ההצלחה הגדולה של התפישות המתקדמות ביותר בעולם ה- IT (וירטואליזציה, מחשוב ענן) לעולם הטלקום השמרני השבוי עדיין בידיהן של חברות ענק בתחום ציוד הטלקום, שחרדות מ"המחר" הטכנולוגי ומהשלכותיו על שווקיהם. כך לדוגמא, ניתן יהיה לספק שירותי מיתוג וניתוב ומגוון שירותים נוספים בעולם הטלקום בפונקציונאליות עשירה, אמינה וזולה יותר.

הדגש צפוי לעבור מהחומרה לתוכנה, למערכות ההפעלה ולאפליקציות, ולאפשר ניצול מושכל של תשתיות קיימות (של מגוון יצרנים) עם יכולות גמישות בהגדרת מכונות וירטואליות (VM's) בחוות שרתים והסטת יישומים בין השרתים בקלות ובהתאמה ליישומים ולעומסים המתפתחים מעת לעת ברשת.

חברת הייעוץ העריכה במחקר, שפרסמה לאחרונה Software Defined Networking (SDN) Market - Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends, and Forecast, 2012 - 2018, כי שוק ה- SDN צפוי לנסוק לכ- 3.5 מיליארד דולרים, כבר בשנת 2018, וכי קצב הצמיחה השנתי שלו יעלה על 60% בשנים 2013-2018. לפי ממצאי הסקר, השוק נשלט בעיקר בידי ספקי שירותי ענן, אך השוק השני בגודלו צפוי בתחום שירותי המיתוג.

אחת החברות הלוטשת עיניה לתחום החדש היא אינטל העולמית הפועלת בשת"פ עם ענקיות נוספות. אינטל פועלת באמצעות ווינד ריבר (Wind River), חברה בת בבעלותה המלאה - מובילה עולמית בפיתוח תוכנה למערכות משובצות מחשב ומערכות ניידות. קיימנו ראיון בלעדי עם תומר בוגין, מנכ"ל וינד ריבר ישראל, שמדגיש כבר בראשית הריאיון: "ככל שרשתות התקשורת מגיעות לגבול היכולת שלהן מבחינת התמודדות עם קיבולת ותעבורת מידע, החשיבות והנחיצות בפתרונות  וירטואליים רק הולכת ועולה".
 
שאלה: הבהר לנו בבקשה את מהות הפתרון והגישה החדשה?
תומר: ווינד ריבר - מובילה עולמית במערכות ניידות ומערכות משובצות מחשב - השיקה ממש לאחרונה פתרון וירטואליזציה זמן אמת עבורNFV  (ר"ת:Network Functions Virtualization) וענן. הפתרון - Open Virtualization Profile, מושתת על טכנולוגיית וירטואליזציה קרנל זמן-אמת ייחודית לנו, מבוסס קוד פתוח ומתאפיין בביצועים גבוהים. הפתרון מיועד לדור הבא של שוק התקשורת לרבות  NFV  וחידושים בעולם הענן. אנו משוכנעים, שמדובר בפתרון אופטימאלי לאתגרים מולם ניצב כיום שוק הטלקום העולמי.
 
שאלה: האם מדובר בווירטואליזציה של רשת התקשורת?
תומר: חשוב להבהיר כאן, שפתרון ה- Network Functions Virtualization שונה מתפישת ה- Network virtualization שכן הוא מטפל בווירטואליזציה של פונקציות (יכולות) מסוימות ברשת ולא ברשת בשלמותה.
 
שאלה: מדוע להחליף תשתיות טלקום אמינות, מוכחות ויקרות מאד ב'הרפתקאה' טכנולוגית חדשה?
תומר: תעשיית התקשורת מתמודדת כיום עם אתגרים הנובעים מגידול עצום בתעבורת נתונים -  תוצאה בלתי נמנעת, בין השאר, משפע המכשירים המחוברים לרשת, לרבות יישומי M2M ומעומס הולך וגדל ללא הפוגה. לפי סקר של IDC - היקף הנתונים בעולמנו יזנק פי 50 בין ראשית 2010 לתום 2020. תשתיות הטלקום המסורתיות אינן מסוגלות לספק מענה לביקוש הגואה, אך מנגד, התחרות בשוק כופה על המפעילים להמשיך לפרוס רשתות ולעבותן, ולהמשיך להשיק שירותים חדשים בקצב מטורף.

מפעילי התקשורת עושים היום מאמצים בלתי נלאים להחדיר לשוק שירותים מתקדמים על מנת ליצור מקורות הכנסה חדשים ולהגדיל את הרווח הממוצע למשתמש ולמכשיר (ARPU). כל זאת, בהשקעות שפויות, שיוכלו לעמוד בהן ולהשיבן (ROI) בזמן סביר. כך, מפעילים משקיעים היום בחקר הטרנדים החדשים, כגון: (SDN  (Software Defined Networking ו- NFV, כחלק משאיפה כוללת להפחית עלויות (שוטפות והוניות) הכרוכות בשדרוג וניהול רשתות, באמצעות ניצול יעיל יותר של מרכיבי החומרה הקיימת והאנרגיה הזמינה.
 
שאלה: מה מאפיין את דרישות מגזר הטלקום?
תומר: כאמור, מפעילי התקשורת מעמידים בפנינו דרישה בלתי מתפשרת להמשך צמיחה מהירה של שירותים והכנסות, דורשים להעמיד להם יכולות מגוונות לניהול רשת חכמה  ומבקשים להשיג את כל אלו בהשקעה סבירה ו'שפויה'. מעל הכול, עומדים המפעילים על דרישה בלתי מתפשרת להבטחת ביצועי על של הרשתות.
 
שאלה: כיצד המעבר לגישה החדשה ישפיע על המפעילים בעולם הטלקום?
תומר: ניתן להצביע על מספר כיוונים בולטים: ראשית, מעבר לעולם של יישומי ממשק API's פתוחים על גבי מכונות וירטואליות. לא פחות חשוב, יכולת פריסה והשקת שירותים חדשים במהירות ובעלויות תפעול (OpEx) נמוכות, תמיכה בהפרדת נתונים ובקרה (data & control plane) - דרישה מהותית של המפעילים, שמבקשים להמשיך ולשמר בידיהם שליטה על לקוחות הקצה. כל אלו יובילו, לדעתנו, לחדירה מהירה לעולם שירותי הטלקום של יותר טכנולוגיות שירותי ענן ו- SDN ולהתפתחות לקראת שרתים תעשייתיים תקניים לעולם זה.
 
שאלה: אלו חברות פעילות כיום בשוק בקידום מערכות SDN ו- NFV?
תומר: נוסף על אינטל יש לא מעט חברות שכבר נרתמו לנושא, בהן, בין היתר: Cisco, IBM, NEC, Juniper Networks, Alcatel-Lucent, VMware, HP, Google, Brocade Communications Systems, Verizon Communications.

קבוצת עבודה בתחום התקינה של ה- NFV פועלת בחסות ארגון התקינה האירופי לטלקומוניקציה (ETSI) וכוללת מפעילי טלקום בולטים, בהם: אורנג', BT, טלקום איטליה, טלפוניקה, ורייזון ונוספים.
 
שאלה: מה הבשורה לפי וינד ריבר?
תומר: ה- Wind River Open Virtualization Profile הוא פתרון המושתת על טכנולוגית וירטואליזציה קרנל זמן-אמת (real time kernel virtualization ) ייחודית, מבוסס על קוד פתוח ומתאפיין ברמת ביצועים גבוהה. הפתרון משמש כתוסף בעל ערך גבוה ל- Wind River Linux, שפותח על בסיס אופטימיזציה של טכנולוגיית קוד פתוח מסוג (KVM (Kernel Virtualization Machine. הפתרון מאפשר ללקוחות ליהנות מיתרונות פתרון KVM זמן אמת, עם יכולות  ניהול מכונה וירטואלית, ותמיכה של ספק לינוקס מוביל. הפתרון מאפשר ללקוחות כניסה הדרגתית לעולם  הווירטואלי, לקבלת ביצועים ברמות הגבוהות ביותר, יחס עלות-תועלת משתלם ויכולות ניתוח מידע גבוהות לכל אורך הרשת.

הפתרון מאפשר למפעיל להריץ שירותים מגוונים ברמת גמישות גבוהה מכל מקום ברשת (דטה סנטר או לקוח קצה) ללא תוספת ציוד לרשת. מדידות שערכנו מצביעות על ביצועי שיהוי (latency) מעולים - סד"ג של פחות מ-  3µs ('והיד עוד נטויה' עד כדי שיפור בשני סדרי גודל ויותר בזמן הקרוב!) עם תמיכה מלאה בקונסולידציה של חומרה. כל אלו מספקים מענה אופטימלי לאתגרים המחייבים תפוקה גבוהה ושיהוי נמוך בהשקת שירותי רשת מגוונים תחת אילוצי זמן ותקציב - אתגרים בפניהם ניצב כיום מפעיל תקשורת.
כמובן, שההתבססות על תוכנת קוד פתוח (Open Source software) מבטיחה למפעילים (בנוסף) גם גמישות, תמיכה רחבה ותאימות נוחה למגוון תשתיות וציודים קיימים (דטרמיניזם), כמו גם תמיכה ו'מעבר חלק' של הרשתות לענן. הקוד הפתוח, תואם סביבות עבודה כגון Yocto Project™, oVirt ואחרות.

בניגוד לציוד IT  מסורתי, בו קיימת ירידה ברמת הביצועים, שירותי רשת המבוססים על Open Virtualization Profile שומרים על יציבות ועל רמת ביצועים גבוהה וקבועה. גישת 'זמן אמת' ייחודית זו מאפשרת ללקוחות לפתח ולהציע מוצרים שיריצו שירותים חכמים וגמישים בכל מקום על גבי הרשת, מנקודת הגישה ועד הליבה, ובכך להגביר את יעילות הרשת ולהפחית משמעותית את עלויות תפעולה. הפתרון החדש עומד בדרישות המאתגרות של רשתות תקשורת אך ניתן ליישמו גם בתעשיות נוספות.

איור 1: מבנה סכמתי של פתרון ווינד ריבר
איור ראשון
 
שאלה: דוגמא להמחשת יישום בעולם הטלקום?
תומר: מפעיל סלולר דור 4 חיפש פתרון יצירתי לווירטואליזציה של רשת הגישה ברדיו -  Radio Access Network (RAN)  על מנת להפחית בעלויות אספקת שירות דאטה אלחוטי ללקוחותיו. ארכיטקטורת ה- Cloud RAN שבחר, עונה לדרישה בדרך של הפרדת תפקוד תחנת הבסיס ליחידת baseband)  BBU) וליחידת רדיו רחוקה (RRH). ה- BBU כולל את שכבת הבייסבנד 1 ושכבות תפקודי תחנת הבסיס 2 ו- 3. ביחידת ה- RRH מותקן מגבר רעש נמוך, מודול רדיו IF ומודול אנטנה. הממשק בין יחידות ה-BBU  וה-RRH  הוגדר באמצעות מישק Common Public Radio Interface (CPRI)  והגדרות ה- Open Base Station Architecture Initiative (OBSAI) . הארכיטקטורה החדשה הפחיתה את עלויות הפריסה ואפשרה שליטה מרכזית בתפקודי תחנות הבסיס, על כל המשתמע מכך.

איור 2: יישום RAN
איור שני
 
שאלה: כיצד היית מסכם את יכולות המוצר בפני לקוחות בעולם הטלקום?
תומר: ככל שרשתות התקשורת משיקות לגבולות מעטפת הביצועים שלהן מבחינת התמודדות עם קיבולת ותעבורת מידע, כך הולכת וגוברת החשיבות והנחיצות בפתרונות וירטואליים. מפעילי תקשורת מצפים ל- NFV שיתמוך במעבר לפלטפורמות מדרגיות (Scalable), שמאפשרות פריסה גמישה של שירותי רשת. באמצעות הפתרון החדש אנו מספקים להם פתרון וירטואליזציה זמן-אמת, שתומך בדרישות השירות (SLA) המחמירות ביותר של המפעילים ומאפשר להם ליהנות מגמישות, מדרגיות וחיסכון בעלויות ובאנרגיה מהם נהנים כיום מרכזי נתונים מבוססי ענן.

באמצעות המעבר מסביבת עבודה של שימוש בחומרות מבוזרות לסביבה וירטואלית וגמישה או לסביבת ענן, יכולים מנהלי רשתות או מפעילי טלקום לפרוס במהירות רבה יישומים ושירותים חדשים, בכל מקום ובכל נקודת זמן בה מתעורר הצורך, וזאת, בלא צורך לשדרג ולעדכן מרכיבי חומרה ייעודיים.

 
מצגת הסבר קצרה של עודד רוטר לגבי תקן NFV:
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים