הזדמנויות ואתגרים בחדירה לשוק האמריקאי שיזמים לא יודעים אודותם

דף הבית >> שת"פים הסכמים נציגויות >> הזדמנויות ואתגרים בחדירה לשוק האמריקאי שיזמים לא יודעים אודותם
תכנון נכון ויעיל תוך הבנת השוק האמריקאי יכול למזער סיכונים, למנוע כישלונות ולצמצם את העלויות הענקיות הכרוכות בכניסה לשוק האמריקאי מכל סיבה נדרשת: גיוס הון, מציאת שותפים, הפצה, מכירות, פתיחת נציגויות, רישום חברה, תשלומי מיסים, מענה לרגולציות, תמיכה טכנית, שירות לקוחות וכיו"ב. איך ניתן לפתור כמעט את כל האתגרים הללו באמצעות "מיקור חוץ" המספק את כל מה שנדרש ליזם ישראלי כדי להיכנס לשוק האמריקאי?
מאת: אבי וייס, 23.1.18, 16:30איריס גולני

היקף הכשלונות של יזמים ישראליים, שמעוניינים להתרחב ולחדור לשוק האמריקאי, הוא עצום (מעל ל-95%) ומקורו באי הבנה של המצב. דוגמה הכי פשוטה, שחשפנו אך בשבוע שעבר, בתחום אחד מאוד פופולרי בקרב יזמים: הנפקות ICO (כאן): על פי הנסיון של דלויט, שהובילה ומובילה הנפקות רבות ב-ICO בארה"ב, היא מצאה, שהנקודה הכי חשובה כיום, שיזמים שוכחים, בדיוק כמו שקרה בפלטפורמות של 'מימון המונים', היא הנושא של עלויות השיווק של ההנפקה. זה עולה המון כסף.

כיום, 
נדרשים כ-700 אלף דולרים השקעה ממוצעת בשיווק כדי להצליח (בצורה סבירה ומינימלית) בהנפקת ICO. זה חסם אדיר להצלחה בהנפקה בארה"ב. בנוסף, העלות הזו היא עוד לפני העלות הנדרשת לעורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, מומחים טכניים שונים וכיו"ב, שנדרשים בתהליך ההכנה של ההנפקה בגישת ה-ICO בארה"ב ולמעשה בכל העולם. 

ביום עיון מקצועי, שנערך ביוזמת חברת פריפארד דיפו (Preferred Depot) המיוצגת בישראל ע"י איריס גולני (בתמונה משמאל), חברה שחשפנו לאחרונה כאן, מפגש, שנערך בשת"פ איגוד לשכות המסחר, לשכת המסחר ישראל-אמריקה ו-BDO ישראל, נחשפה חלופה ליצירת אסטרטגיה נכונה לחדירה לשוק האמריקאי. זאת, באמצעות מיקור חוץ ייחודי, שיטה חדשה, שכבר מוכיחה את עצמה, והוצגו מספר מיזמים וחברת ישראליות, שכבר הצליחו בחדירה לארה"ב בגישה הזו. 
החסמים העיקריים לפעילות בארה"ב, של כל יזם ישראלי, הם המחירים הגבוהים להקמת הפעילות והעלויות הגבוהות מאוד ביחס להכנסות הצפויות בשנים הראשונות לפעילות ואף לאחר מכן.

איריס גולני, נציגת פריפארד דיפו בישראל: "אני שמחה לחשוף את הפעילות של Preferred Depot לשוק היזמות בישראל, לכל חברה המעוניינת להתרחב ולהגיע לארה"ב, מכל סיבה שלא תהיה. חברה כזו יכולה כעת לקבל שירותים מלאים במיקור חוץ לכל התחומים, לרבות בתחומי הלוגיסטיקה, התפעול, האחסון, התמיכה הטכנית, המשפטית, הרגולטורית ובתחומי המיסוי השונים. 

תודתי ללשכת המסחר ולשאר נותני החסות, שנתנו לנו במה לחשוף חברה ייחודית, שמסוגלת להוות צומת יחידה של מגע עם הלקוחות שלה בישראל, חברה המתנהלת במתכונת משפחתית וצמודה, של משפחת אלקה, שמטפלת בכל לקוח ממש בצורה משפחתית, מה שמוביל להצלחה עסקית של התהליך הלא פשוט הזה של חדירה לארה"ב.
חדירה לא שקולה לשוק האמריקאי יכולה לגרום נזק רב לסטארטאפים כגון הפסדים ופגיעה במיתוג המוצר או אפילו חסימת הכניסה של היזמים והפתרונות שלהם לארה"ב".

איציק אלקה, (בתמונה מ
איציק אלקהשמאל), יזם, מייסד ומנכ"ל פריפארד דיפו: "לפני כשנתיים וחצי, חברים ישראלים יצרו עמי קשר וביקשו לקבל ממני סיוע לחדור לארה"ב. אז, לא היינו בשלים לתת שירות כזה לחברות ישראליות. אולם, מהר מאוד הבנו, שיש כאן צורך ממשי בשוק ונפתחנו להכיר עולמות חדשים בשווקים רבים, שיש להם צורך דומה, מה שהוביל אותנו להקים מרכז משלנו, במתחם הממוקם בדרום קליפורניה (Orange County) בין לוס אנג'לס לסאן דיאגו, וזה די מהר הוביל אותנו להצלחה, שאנו חושפים היום, עם לא מעט חברות ישראליות וגם לא ישראליות, שהגיעו אלינו עם צרכים מגוונים ושיכולנו לבנות עבורן את הפתרון הנכון. 

אני נולדתי בחיפה ואני בוגר הטכניון. הקריירה שלי הייתה בחברות מדיקל ישראליות ובאחת מהן ביצעתי רילוקיישן לניו-יורק. שם, אחרי תקופת התאקלמות, הציעו לי לעבור לחברה אחרת, שממוקמת בקליפורניה, ולפתוח פעילות חדשה עבורה שם. ב-2006 הגענו לקליפורניה, כשאני עם אזרחות כפולה (גם בגלל אשתי רייצ'ל, שהיא עו"ד במקצועה בארה"ב). שם הגענו לתובנה, שאנו יכולים לפתור בעיות לחברות ישראליות והקמנו, רעייתי ואני, את פריפארד דיפו.

הפעילות שלנו החלה ממש כמו כל סטארטאפ, בגראז' שלנו, ומשם שלחנו משלוחים וביצענו הכל. כך, התנסינו במו ידינו במה חסר ומה נדרש לחברות ישראליות כדי לחדור לשוק האמריקאי עם סיכונים נמוכים ועלויות נמוכות מכל פתרון קיים אחר. כך, הגענו לתובנה, שאנו זקוקים למתחם משלנו וגדלנו במהירות, כי סיפקנו צורך, שלא היה לו מענה כזה קודם. השם שלנו 'עבר מפה לאוזן', וכל לקוח, שהתחיל איתנו, המשיך והרחיב את השירותים, שהוא צורך מאתנו, כי גדלנו ביחד עם הלקוחות שלנו, כמו משפחה אחת גדולה. 

כיום, אנו עוזרים לחברות מכל סוג, שמעוניינות בעזרה בכניסתן לארה"ב. בגלל המיקום הנוח שלנו בדרום קליפורניה, אנו יכולים לספק מענה לכל צורך. מאז שקמנו רשמית ב-2014, גדלנו והתרחבנו וכיום יש לנו אנשי שירות, עובדי מחסן, יכולת כיסוי משפטי ושורה שלמה של שירותים לכל צורך. אם יש צורך חדש, שלא נתקלנו בו קודם, נמצא את האדם או האנשים הכי טובים, שניתן להשיג, כדי לענות על הצורך הזה. כל השירותים ניתנים אצלנו ועל ידינו, כולל תמיכה טכנית במוצרים מכל סוג, לרבות מוצרים רפואיים. אנו מסוגלים לבצע תמיכה טכנית, כולל מתן שירות בלקוחות הקצה, באתרים ובמשרדים של לקוחות הקצה, בכל רחבי ארה"ב.

אנו מבצעים גם פעילות עסקית מגוונת, דוגמת שירותי פיתוח עסקי, גיוסי הון, מציאת שותפים, חיבורים עסקיים מכל סוג, השתתפות בתערוכות ובכנסים, ייצוג בכל פורום ובכל מערכת רגולטורית ועוד. כך, שהשירות הוא שותפות מלאה עם הלקוח הישראלי, שיש לו נציגות בארה"ב, שהיא אנחנו. כלומר: אנו הופכים לשלוחה של החברה הישראלית, עונים בשמה ומשתמשים במערכות שלה, שמעל זה יש את המערכות המתקדמות שלנו. זה הפתרון הכי מהיר, הכי יעיל והכי זול הקיים בשוק האמריקאי. 

באנו לשוק עם מודל חדשני, גם בשיטות התמחור, מה שמאפשר כניסה לשוק האמריקאי בהשקעה מאוד נמוכה ובלי סיכונים. אנו מספקים ממש הכל, כולל אישורים של משרד הביטחון האמריקאי, או כל גוף רגולטורי אחר בארה"ב, לפי צרכי הלקוח הישראלי, מה שנדרש כדי להיכנס לשוק האמריקאי, שכל כך עמוס ברגולציות. 

בין היתר, נחשוף היום כמה לקוחות שלנו, שהם סיפורי הצלחה בולטים. יש לנו לקוחות מכל התחומים: מדיקל, טכנולוגיה, חברות הפצה, חברות מוצרים, חברות אינטרנט ועוד. גם חברות ישראליות המוכרות בארה"ב, אפילו יחידים המוכרים בארה"ב, למשל דרך eBay, אמזון או כל פורטל מכירות אחר, אי אפשר למכור בארה"ב, אם אין לך פיזית בארה"ב מחסנים ורשת הפצה, שירות ותמיכה. אי אפשר להפיץ מישראל גם כי זה יקר מאוד. 

בתחום המדיקל, אנו יודעים להשיג לחברות הישראליות את כל האישורים הנדרשים ולעבור את כל המבחנים הנדרשים, כולל FDA, כולל תמיכה ברמה הנדרשת לעולם המדיקל, מה שייעלה להם הון בכל שיטה אחרת של כניסה לשוק האמריקאי הספציפי הזה.

כיום, כתוצאה מההצלחה וההתרחבות המהירה שלנו, יש לנו יכולות שינוע גם בכל רחבי ארה"ב וגם מחוץ לארה"ב, תוך טיפול בכל ההיבטים הלוגיסטיים והמשפטיים של ההפצה, טיפול במכסים בין המדינות, התאמת התקנים לכל מדינה, מתן אחריות כנדרש ברגולציה של כל מדינה, שמירת חלפים לפי הרגולציה של כל מדינה וכך הלאה. 

אנו בוחרים את הלקוחות שלנו בקפידה, בגלל רמת האמון המלאה, שיש צורך לבנות ביננו, והשת"פ המלא וההדדי, שאנו יוצרים עם החברה, בכך, שאנו הופכים בפועל לשלוחה שלה בארה"ב. 

ליזמים, שמעוניינים להיכנס לשוק האמריקאי, חשוב להבין על מה מדובר. זה לא רק שוק ענק, זה שוק מאוד יקר ומאוד ממוקד במתן שירות, שמשמעו: הלקוחות מחזירים כל דבר ומקבלים את הכסף שלהם בחזרה, בלי לשאול שאלות. דבר כזה לא מוכר בתרבות העסקית הישראלית. 

ממה שאני רואה, ישראלים עושים המון טעויות בכניסה לשוק האמריקאי, כי הם לא מבינים את רמת הסיכונים הקיימת בשוק הזה. בארה"ב, קל לבזבז כסף על כלום. רבים מגלים, שמהר מאוד הם מאבדים שליטה על ההוצאות. אנו מציעים מודל כלכלי אחר, של 'מיקור חוץ' ושותפות. אני לא ממליץ לשום חברה ישראלית להגיע לארה"ב בלי מחשבה קדימה, בלי תכנון מסודר. רבים מתחילים בשכירת אנשים, ובפתיחת משרדים ואז הם מגלים, שהם טעו ופשוט נופלים. בארה"ב אין שום סנטימנטים בתחום העסקי. 

כשנכנסים לשוק האמריקאי, צריך לבנות אסטרטגיה ברורה ונכונה. חשוב למדוד הכל. חשוב, שלכל דבר יהיה KPI. בכל פעילות שעושים, חייבים למדוד אותה ולראות ויזואלית, היכן נמצאים בגרף של תכנון מול ביצוע. אנו עובדים עם הכלים הכי חדישים, ועובדים בכמה מודלים. המודל הכי פשוט הוא מודל של 'הפצה', שגם בו חשוב לתכנן נכון את תזרים המזומנים, הלוגיסטיקה, תשתיות הפצה, שירות ותמיכה ועוד. מודל שני הוא מודל של 'ישיר', שבו אנו הופכים לשלוחה או סניף של החברה הישראלית ומופיעים תחת הלוגו והשם שלה. 

הגישה שלנו היא One Stop Shop. זו גישה שמתאימה לגישת השת"פ ושירות כולל. החברה הישראלית בוחרת מה שהיא זקוקה לו ממגוון השירותים שלנו. כשאנו מצייגים את החברה הישראלית. אין צורך בטיסות הלוך ושוב מישראל. אנו פשוט יודעים איך לייצג את החברה הישראלית בכל נושא בכל תחומי ארה"ב ואף מחוצה לה". 

עו"ד רייצ'ל אלקה, (בתמונרייצ'ל אלקהה משמאל), יזמת, מייסדת  ומנהלת המחלקה המשפטית, פריפארד דיפו: "התחום שאני עוסקת בו לא קל להעברה בקצרה לשומעים ומתעניינים. זאת, כי השיטה ההחוקית האמריקאית מאוד מסובכת, עם שכבות על שכבות, גם ברמות המקומית, המדינתית והארצית.

לצערי, ראיתי יותר מדי חברות ישראליות, שנכשלו בהבנת הדקויות של מערכת החוק האמריקאית.

בנוסף, בחירת עובד בארה"ב אינה דבר פשוט, כמו שזה נשמע ונעשה, במיוחד לחברות זרות ובמוצרים מתקדמים, במיוחד בשווקים ייחודיים ומתקדמים, כמו שיש בארה"ב.

אנו מספקים את הכל, החל מייעוץ על מבנה רישום החברה בארה"ב והיכן, כי דלוור זה לא פתרון המתאים לכולם. נושא ה-IP מאוד חשוב ויצירת כלי הגנה נכונים היא דבר קריטי בארה"ב. 'טרולים של פטנטים' הם מגיפה. 

יש תחומים, שחברות ישראליות לא חושבות עליהם, דוגמת ביטוח. אלה נושאים, שממש לא פשוטים ליישום בארה"ב. לכן, לפני שעושים טעויות, חשוב להתייעץ עם מי שמבין בתחומים הללו".

רו"ח צביקה גרוס, (בתמונה משצביקה גרוסמאל), שותף באשכול טכנולוגיה ומנהל תחום שרותי חשבות ומיקור חוץ, BDO ישראל: "אנו מספקים שירותי חשבונאות ב'מיקור חוץ'. אנו למעשה שותפים להצלחה העסקית של כל חברה ומלווים חברות ישראליות היוצאות לעולם הרחב כולל לארה"ב. 

השלב הראשון, שיש לבדוק ביציאה לארה"ב, הוא להכיר את המבנה החוקי של חברות בארה"ב, שהוא שונה לחלוטין ממה שיש בישראל. בארה"ב יש: LLC, INC, S-Corp ועוד. INC זה הכי קרוב לחברה בע"מ שיש בישראל. האחרות הן יישויות שקופות וקלות לרישום, אבל יש לזה השלכות מאוד חשובות לגבי כל תהליכי קבלת ההחלטות והסיכונים. כל מבנה, שלא תוכנן נכון, מוביל היישר ל-2 שכבות לפחות של מיסוי. 

השינויים ברמות המיסוי בארה"ב, טרם השפיעו על ההחלטות של חברות ישראליות בנושא כניסתן לארה"ב. אבל חשוב להבין, שעד לשינויים האחרונים, שיזם נשיא ארה"ב, היה כדאי יותר לשלם מיסים בישראל מאשר בארה"ב. זה בדרך להיפוך, אם משטר המס בישראל לא ישתנה בטווח הזמן הקרוב.

אולם, גם אחרי רפורמת המס בארה"ב, יש בישראל הטבות מס ייחודיות, שאין בארה"ב, ולעיתים כדאי יותר לשמור את הפעילות ומרכז הפעילות בישראל. בכל מקרה, גם אחרי הרפורמות בארה"ב, נשאר שם המבנה של 3 רמות מס וחשוב להכיר את כל 3 הרמות הללו. בארה"ב משלמים מיסים לפי הנוכחות הפיזית ולא היכן שהחברה רשומה. 

אחד המלכודות, שתמיד ישראליים נופלים לתוכן, זו מלכודת ה-Sales Taxes. זה לא כמו המע"מ אצלנו. זה מס על מכירה, שאין בעקבותיו שום פטור או זיכויים כמו במע"מ. המס הזה משתנה ממדינה למדינה ולעיתים גם בין עיר לעיר ויש לו שיטות שונות של דיווח והעברת המס לרשות המתאימה. אין שום אחידות בעניין זה בארה"ב. 

תחום נוסף, שהפך למלכודת לישראלים, הוא תחום 'מחירי ההעברה'. זה הכסף, שעובר בין הסניף הישראלי בארה"ב לסניף בישראל ולהיפך. מדובר כאן ברגולציה בינלאומית מאוד מסובכת, שדורשת הצגת נתונים בצורה מאוד מסוימת, כדי למנוע תרגילי מס והתחמקות ממס. 

בניגוד למה שמקובל בישראל, בארה"ב אין 'ניכוי מס במקור'. לכן, המבנה של התשלומים של המיסים שונה שם לגמרי. בניגוד לישראל, בארה"ב כל שכיר חייב לפתוח תיק במס הכנסה. התסבוכות הן עצומות ולכן יש בארה"ב תעשייה שלמה המתפרנסת מייעוץ בנושאי מיסים לכל אחד. 

הגישה שלנו היא: BPO (ר"ת: Business Process Outsourcing). כלומר: אתה כיזם וכבעל חברה, תוציא כל מה שלא במיקוד העסקי שלך החוצה, ל'מיקור חוץ'. זו הדרך היעילה ביותר והזולה ביותר לכל עסק.

הקללה החמורה ביותר, שמתחילה להשפיע על כולם, קרויה FATCA. תחת הסיסמה של 'מלחמה בהון השחור', הפכו את כולם לחשודים. זה דורש דיווחים על כל מה שזז, ומי שעובר לפעול בארה"ב, זה חל עליו, וזה כולל כל בנק או מוסד פיננסי הקיים ברחבי העולם. הרגולציה הזו הפכה ממש ל'ציד מכשפות' מאוד מכוער וזה פוגע ברבים וטובים, שלא יודעים להתמודד עם המכה הזו". 

אמיר אייזנברג, (בתמונה משמאל), סמנכ"אמיר אייזנברגל תפעול ותחזוקה, Dir Technologies: "אנו סטארטאפ ישראלי העובדת ומוכר בארה"ב. אנו מפתחים מכונה לבדיקות בתהליכים, במיוחד לחברות הפארמה. התחלנו ב-2013 ומהר מאוד יצאנו לשווקים בצפון אמריקה ולהודו.

בפתרון שלנו ישנו רכיב קריטי, שזמן הכשל שלו לא ידוע מראש. לכן, אנו זקוקים לתמיכה טכנית קרובה ללקוחות שלנו, תמיכה שתחליף במהירות את החלק הזה, שבלעדיו המערכת לא עובדת וקו הייצור של הלקוח מושבת. הרכיב הזה יקר וחיפשנו פתרון, כי הלקוחות שלנו לא רצו לרכוש מלאי של הרכיב הזה ולא היו מעוניינים להחליף בעצמם את הרכיב הזה כשהוא מתקלקל אצלם. בארה"ב מקובל בכל דבר לעבוד בגישת 'מיקור חוץ'. 

לכן, נזקקנו למקום, שבו יהיה לנו מלאי רזרבי של חלקים בארה"ב, שנוכל לשנע אותם במהירות לכל לקוח ולהתקין זאת בחצר הלקוח במהירות ובמינימום עלויות. להטיס טכנאי עם חלק מישראל לארה"ב בכל תקלה, זה דבר יקר וארוך וממש לא סביר בעיני הלקוחות שלנו בארה"ב.

כ"כ, אנו נדרשים לתת תמיכה שוטפת לפתרון שלנו ללקוחות שלנו בארה"ב בלוח זמנים השונה מהשעות בישראל ולכן נוח יותר, שהתמיכה תינתן מתוך ארה"ב. האמריקאים מאוד אוהבים תמיכה מקומית ולא תמיכה מרחוק כמו שבנינו כאן בישראל. בנוסף, האמריקאים מצפים לזמינות מיידית של חלקי חילוף. זה גם תחום מאוד מפוקח רגולטורית בארה"ב ואין פשרות ברמת השירות הנדרשת במיוחד בעולם הפארמה בו אנו מצויים. האמריקאים, שהם הלקוחות שלנו, לא מעוניינים להתעסק בכל הניירת של העברת רכיבים לתוך ארה"ב.

כתוצאה מהחבירה שלנו למשפחת אלקה, אנו מקבלים מהם כבר כמה שירותים בארה"ב, שנעשים על ידם בשמנו:
  • חדר הדגמות ללקוחות פוטנציאליים.
  • תמיכה לוגיסטית ומחסן חלקי חילוף.
  • תמיכה טכנית ע"י טכנאי בכל רחבי ארה"ב.
  • התקנות חדשות ע"י אנשי מקצוע אצל לקוחות חדשים שלנו, או החלפת ושדרוג המוצר שלנו אצל לקוחות קיימים. 
  • השתתפות בתערוכות, כולל הקמת הביתן.
לאור הצלחת השת"פ הזה, אנו מתכוונים במהלך 2018 להעביר את כל התמיכה לארה"ב ולהפסיק לתת תמיכה ושירות מרחוק מישראל. זה יותר יעיל ויהיה יותר זול עבורנו".

אדריאן סגמן, (בתמונה מאדריאן סגמןשמאל), סמנכ"ל שיווק, כרמית: "אנו חברה הפועלת בתחום המזון ונסחרת בבורסה בת"א. אנו מייצרים בעיקר שוקולד ומצליחים מאוד ברחבי העולם ובמיוחד בארה"ב ומופצים בכ-14 מיליון סניפים של רשתות מזון בכל רחבי ארה"ב. 

אנו כל הזמן מחדשים וכיום הלהיטים אצלנו הם מוצרים ללא תוספת סוכר, מוצרים טבעוניים ומוצרים ללא גלוטן. אנו מוכרים בכ-35 מיליון דולרים לשנה. רוב המכירות שלנו הם ב-OEM. כלומר, השם של המוצר הוא של המפיץ של המוצר בארה"ב. 

מי שלא מבין את השוק האמריקאי יגלה מהר, שמדובר במסע מפרך. זו פרנסה מאוד קשה והיא כמו 'מסע אלונקות'. לכן, חיפשנו שותף, שיסייע לנו במסע הזה והגענו לפריפאר דיפו. למרות שאנו לא חברת הייטק, ראינו, שאנו זקוקים למגוון השירותים, שהחברה הזו יכולה לספק בעלויות נמוכות יותר מכל חלופה אחרת, שהייתה לנו קודם בארה"ב וביעילות גבוהה פי כמה. היא פשוט הפכה לחלק מלא מסיפור ההצלחה שלנו בשוק האמריקאי". 

בתמונה (מימין): איציק אלקה, איריס גולני, רייצ'ל אלקה
פאיפאר דיפו - Preferred Depo 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/12/21 - Israel Mobile Summit LIVE
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן
 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים