Telecom News - חברת דואר ישראל - לחשוב מחוץ לקופסא או לחדול

חברת דואר ישראל - לחשוב מחוץ לקופסא או לחדול

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> חברת דואר ישראל - לחשוב מחוץ לקופסא או לחדול
חברת דואר ישראל - לחשוב מחוץ לקופסא או לחדול
מאת: חיים חביב, 1.1.14, 15:15שר התקשורת
 
היה זה רק ענין של זמן עד שהמשבר העמוק בו נתונה חברת דואר ישראל יתפוצץ בפניו של שר התקשורת (גלעד ארדן - בתמונה משמאל). דווקא השר, שלא היה שותף למהלכים, שהובילו לכישלון הדואר והנמנה על שרי התקשורת הפחות יצירתיים מאלו שכיהנו במשרד בשנים האחרונות, נדרש עתה לחשוב מחוץ לקופסא.
 
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, הקדישה היום דיון מיוחד למשבר בחברת דואר ישראל, וכן קיבלה דיווח על עבודת צוות בין משרדי בראשות ד"ר זיו רייך, שמונה לטיפול במשבר. הוועדה קיימה כבר לפני למעלה מחודש דיון בנושא, על רקע דיווחים לחשש ממשבר פיננסי בחברה הפוגע בשירות לציבור. יו"ר הוועדה ציין, כי אי אפשר להמשיך במצב הנוכחי, שבו הציבור נפגע מרמת השירות הירודה של הדואר וקרא לפתרון המשבר בהקדם, וכדבריו: "צריך לחשוב מחוץ לקופסה או אפילו מחוץ לתיבת הדואר". ברוורמן אף קרא לעשות את הדברים תוך הידברות עם העובדים.
 
הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, אמר כי הכוונה היא לתת פתרון עם ראייה לטווח ארוך לדואר, בהתאם לעידן החדש בו אנשים שולחים דואר אלקטרוני. לדבריו, הכנסות החברה קטנות ב-8% בשנה, ויש להתרגל למצב החדש. הוא הוסיף, כי לפתרון ארבע רגליים, שהראשונה בהן היא הקלה של הרגולציה: "אין סיבה, שהדואר יחלק מכתבים 6 ימים בשבוע ואין סיבה ל(היקף) פריסת הסניפים כיום". לוי הוסיף, כי ההקלות ברגולציה תובלנה גם להתייעלות בחברה בהיבט צמצום מספר העובדים ושיפור הגמישות הניהולית. לדבריו, הדואר צריך לפתח מנועי צמיחה חדשים, ולהיערך להגברת הסחר האינטרנטי ודואר החבילות. עוד אמר כי צריך לקחת בחשבון גם הפרטה. הוא ציין כי הדיונים בנושא נמצאים בשלבים מוקדמים וביקש לא להתייחס לשיעור הבעלות הפרטית, אך קרא לשילוב בעלים פרטיים, שיחשבו איך לפתח מנועי צמיחה חדשים לחברה.
 
ד"ר זיו רייך, שעומד בראש הוועדה להגברת התחרות בתחום הדואר, ציין כי דו"ח הוועדה בראשה הוא עומד טרם נכתב וההמלצות טרם נמסרו לשרי האוצר והתקשורת. רייך העריך כי עד סוף החודש תוגשנה ההמלצות. לדבריו, אין תחרות בדואר ואם יש היא מצומצמת מאוד ועומדת על כ-9% מההכנסות של חברת הדואר מהתחום הדוארי (כ-1.116 מיליארד ₪ ב-2012). לדבריו, בעיה נוספת היא ההתייעלות המבנית וצמצום העלויות. לדבריו, דווקא אזורי החלוקה הלא רווחיים נשארים לדואר. "העיקרון, שמובילה הוועדה הוא, שאם החברה לא תתייעל היא לא תקבל הטבות. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב, שלמרות שההכנסות משירותי דיוור עלו ב-2013 עדיין הגרעון גדל", אמר רייך.
 
בהתייחס למחיר בול (למשלוח בארץ) ציין ד"ר רייך כי המחיר בארץ נמוך משמעותית בהשוואה למדינות דומות לישראל, כמו בריטניה, ניו זילנד ואוסטרליה, והדואר מפסיד על מכירת הבול: "מצד שני אני לא מבין את הבקשה של הדואר להוריד את מחיר הבול". רייך קבע כי "מרכזי החלוקה הם החטא הקדמון, שלא מאפשר תחרות". בעבר הוא סבר, שצריך לבטל את מרכזי החלוקה, אולם הבין כי בעתיד דברי הדואר יקטנו ולכן בעתיד אפשר יהיה לחלק דואר רק במרכזי החלוקה. לדבריו, המרכזים נבנו בצורה המונעת תחרות, שכן צריך להיכנס אליהם כדי לחלק דואר החוצה. "ועדת שגיא קיבלה החלטה לפתוח את מרכזי החלוקה, אך למרות 3 שימועים לא הגיעו להסכמות בנושא. לא נסבול אי הסקת מסקנות בעניין זה", אמר ד"ר רייך. לדבריו, אין חשיבות לחלוקת דואר מידי יום, וירידה ליומיים חלוקה בשבוע תחסוך כ-80 מיליון ₪ בשנה. לדבריו, ירידה לשני ימי חלוקה תוביל למצב בו מכתב יגיע ליעדו לאחר שבוע. מי שרוצה לשלוח דואר מהיר יוכל להשתמש בשירותי דואר 24.
 
ד"ר רייך ציין, כי הוא מודע לכך, שהדבר העיקרי המטריד את הציבור זה טיב השירות בסניפים, והוועדה תקדיש לכך פרק שלם. הוא הוסיף כי נבחנת אפשרות לתת חלק מהשירותים לא בסניפים, על מנת להקל את העומס ולהביא לכך, שרק מי שבאמת חייב להגיע לסניף אכן יגיע. עוד הוא ציין כי במדינות אחרות ישנה גמישות בשעות הפתיחה של הסניפים, וגם זה נבחן. לדבריו כמות הסניפים בישראל גבוהה מהמקובל, ולכן "יש לצמצם סניפים אבל בצורה חכמה". הוא הוסיף כי הוועדה מתייחסת להרחבת השירותים הבנקאיים כמנוע צמיחה עיקרי.

יו"ר דירקטוריון חברת הדואר, חזי צאיג, אמר כי החברה מצפה לדוח של הוועדה בראשות ד"ר זיו רייך, ופועלת במרץ לפתח מנועי צמיחה חדשים, שייתנו פתרון לירידה בדואר הכמותי. הוא התייחס להרחבת שירותי בנק הדואר, ואמר כי אתמול הועברה רשימה של דירקטורים לרשות החברות, לצורך אישור הוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות (ועדת ברנר).
 
מנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו, הזכיר כי מצבה של החברה ידוע כבר מזה שנתיים, וככל שעוברים הימים הבור מעמיק. הוא הוסיף כי הרגולציה על החברה מכבידה ולא מאפשרת לה להתחרות ולהתמודד במכרזים. לדבריו, אין תחרות אמיתית בענף והחברה מפסידה דווקא במקומות בהן היא לא יכולה להתחרות. הוא הוסיף כי הקלה ברגולציה, למשל גמישות בשעות פתיחת הסניפים, תאפשר לחברה להיות תחרותית יותר ולתת לציבור שירות טוב יותר. הוא התייחס גם לנושא העובדים ואמר כי לא ניתן לעשות שום תהליך ללא הידברות איתם: לדבריו "נדרשת התייעלות קשה וכואבת, צריך לשבת עם העובדים ויפה שעה אחת קודם".
 
מנהל המכירות של חברת אגן תעשיות נייר, נמרוד אנגל, התייחס גם הוא לצמצום ימי החלוקה ולמציאת מקורות הכנסה נוספים. לדבריו, אם הדואר רוצה לתת שירותים פרסומיים הוא צריך להיות מידי ולא יוכל להוריד את מספר ימי החלוקה. הוא סיפר כי מפרסם גדול היה מוכן להשקיע כסף רב במהלך פרסומי של חלוקה בתיבות הדואר, אך רצה להכניס משהו שונה לתיבה כך שיבלוט מבחוץ וייראה למרחוק. לדבריו, התשובה, שקיבל מהדואר למהלך, הייתה שלילית. "אולי הפתרון הוא לא לפטר עובדים אלא לעשות דברים אחרת", אמר. 
 
יו"ר ועד העובדים בחברת הדואר, שמעון פרג'ון, צינן את ההתלהבות ואמר כי "הייתה אווירה, שבונים תכנית חדשה אך צר לי לאכזב, כי התוכנית, שהוגשה בפני, מדברת בעיקר על פיטורי עובדים וזריקת אנשים הביתה ללא פנסיה. ארגון העובדים יודע לקבל החלטות אמיצות, שיתבילנה את החברה לחוף מבטחים, אבל הנדבך המרכזי של התוכנית הזו כרוך בפיטורים של אלפי עובדים ללא תנאים ובצורה לא מכובדת. אין סיכוי בעולם שזה יקרה". פרג'ון נקט סגנון תקיף, ואמר כי מדובר בתוכנית חד צדדית, שנועדה לבטל הסכמים קיבוציים ולבטל את ועד העובדים. "יש פה דיקטטורה", אמר פרג'ון והוסיף כי הוא מקווה, שיהיה מו"מ עם העובדים ושהעובדים יתרמו את חלקם, אך לא בצורה כזו. יו"ר ועד הדוורים, עופר עטייה, התייחס לדברי רייך ואמר כי כמות החבילות, שהולכת ועולה, לא תאפשר להוריד את מספר ימי החלוקה. "נצטרך לחלק דואר 8 ימים בשבוע כי יש לנו פי 4 עבודה מאשר בעבר", אמר. לדבריו, העובדים מוכנים לעבוד יותר ולא מבקשים תוספות שכר.
 
הממונה על התקציבים באוצר התייחס לנושא העובדים ואמר כי באוצר לא מאמינים בתהליכים במעמד צד אחד. "המהלך ידרוש החלטות אמיצות, אבל המטרה היא לשמור על חברת הדואר ולהביא אותה לצמיחה למען העובדים, ולא ניתן לבצע את התהליך ללא שיתוף העובדים", אמר לוי. היו"ר ברוורמן סיכם את הדיון וביקש להזכיר לכל הצדדים כי מי, שסובל מהמשבר, שלדבריו נמשך זמן רב מידי, הוא הציבור. לדבריו, צריך לפעול לסיום המשבר במהירות ותוך הידברות עם העובדים.
 
סיכום ביניים
המשבר בחברת הדואר רוחש מתחת ומעל לפני השטח כבר למעלה משנתיים. הדו"חות הפיננסיים של החברה מהשנים האחרונות כבר הדליקו נורות אדומות אצל המשקיעים, שרכשו אג"ח שלה בסכום של 400 מיליון ₪ ומועד הפירעון קרב, וקיים ספק רב אם יזכו לראות ממנו תמורה הוגנת. על אלו נוספו בעת האחרונה סכסוכים פנימיים, שפרצו החוצה על רקע הכוונה להתייעלות, שתהיה כרוכה בפיטורי כשליש מעובדי חברת הדואר, ובימים האחרונים גם 'שמועה' על 'חתול שחור', שעבר בין שר התקשורת גלעד ארדן ויו"ר הדירקטוריון של החברה למנכ"ל שלה, חיים אלמוזנינו. הדחה של אלמוזנינו לא תספק לשר (גם לא לחברה) 'חבל הצלה' – המשבר עמוק ויסודי הרבה יותר; אין כאן פתרון קסם, וחילופי גברי בצמרת יספקו לשר התקשורת החרד לא יותר מאתנחתא מדומה, ועד שהמנכ"ל החדש ישלים (5-6 חודשים או יותר) את לימוד החומר ויגבש לעצמו דעה משלו, תרד הספינה למצולות.
 
'החטא הקדמון' של הדואר נעוץ בהתנהלות של משרדי התקשורת והאוצר, שמזה כעשור דחפו את הדואר לדרך ללא מוצא בעיוורון חושים מוחלט ומתוך חזיון שווא, שהנס שהתרחש בענף התקשורת יחזור על עצמו גם בסיפור הדואר, והנוגעים ירשמו הצלחות וקרדיטים פוליטיים. לא כך קרה בפועל, ומשרד התקשורת והעומדים בראשו לא היטיבו לקרוא את התמונה ולתקן את הנעשה.
 
אין ספק, הדואר אינו מתנהל ביעילות, ולמעשה רחוק מכך מאד. השירותים בבתי הדואר הגדולים כמו גם, בסניפים ובסוכנויות הידרדרו לרמה של מדינות עולם שלישי – תורים גדולים וזמני המתנה בלתי נסבלים, במה שהפך לחנויות כלבו שכונתיות.  עם זאת, השירותים, שהוא מספק לציבור, הם עדיין בסיסיים ובמחירים עממיים, ולציבורים גדולים חסרי תחליף (כך לדוגמא, רבים מיושבי העשירונים התחתונים אינם מנהלים חשבונות בבנקים מסחריים, אינם זכאים לכרטיסי אשראי, והקשר שלהם עם העולם החיצון אינו מקוון, מבוסס אינטרנט).
 
לרוע מזלו, הפצצה המתקתקת בדואר עומדת להתפוצץ בפניו של שר התקשורת גלעד ארדן, שלא היה מעורב בחטא הקדמון אך נושא באחריות מלאה להתנהלות חברת דואר ישראל. דווקא, השר האפור וחסר היצירתיות הזה, שכבר חולל בתקופת כהונתו הקצרה במשרד שגיאות  קשות בענף התקשורת, נדרש עתה לחשוב מחוץ לקופסא ולחולל קסמים...ירחם השם!
 
 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים