Telecom News - חשיפה: כיצד היועמ"ש ופרקליטות המדינה השתלטו ונטרלו את מבקר המדינה

חשיפה: כיצד היועמ"ש ופרקליטות המדינה השתלטו ונטרלו את מבקר המדינה

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> חשיפה: כיצד היועמ"ש ופרקליטות המדינה השתלטו ונטרלו את מבקר המדינה
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, נפל אף הוא בידי ה-Deep State המנהל את ישראל בשקט ובכאוס מוחלט. הדו"ח הטרי, שהוציא המבקר בנושא ההתמודדות עם מגפת הקורונה, היה שיא תהליך ההשתלטות של צמרת הפרקליטות והיועמ"ש גם על משרד מבקר המדינה ועליו אישית. חשיפת הקשרים הארגוניים והאישיים (רשימת הקשרים - נפוטיזם במשרד מבקר המדינה ובפרקליטות נמצאת בכתבה), שהובילו להשתלטות הזו, עד כדי כך, שנטרלה את משרד מבקר המדינה. כיצד היועמ"ש ד"ר מנדלבליט נעלם והתאדה מדו"ח המבקר?
עדכונים בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 9.9.21, 07:00מתניהו אנגלמן, הצילום מאתר משרד מבקר המדינה

ביום 31.8.21, מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, (בתמונה משמאל), פרסם דו"ח מאוד ארוך ומקיף תחת הכותרת: "התמודדות מדינת ישראל עם משבר הקורונה".

כמה שלא חיפשתי בכל מאות עמודי הדו"ח המאוד מפורט הזה, לא הצלחתי למצוא את השם, או תואר התפקיד, של האיש, שהשפיע בצורה החזקה והחריפה ביותר, על ההתמודדות של מדינת ישראל עם הקורונה (מלבד רוה"מ הקודם נתניהו), והוא עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט, היועמ"ש.

חלקו ואחריותו המאוד קריטית לכאוס ולהתפשטות המהירה של המגפה ותוצאותיה, פשוט נעלמו ואינם. אין יועמ"ש ואין יועצים משפטיים (בדו"ח מבקר המדינה). 

כך, המילה "יועמ"ש" לא נמצאת בכל פרקי הדו"ח (הפרק הראשי שלו נמצא כאן).

נעלם כמעט לחלוטין גם חלקם האקוטי והקריטי בחבלה במאמצי המלחמה בקורונה (מה שנעשה על ידם בתיאום עם היועמ"ש), חלקם של 2 שרי הביטחון, שתרמו (אחרי היועמ"ש) הכי הרבה לכאוס בטיפול במגפת הקורונה: שר הביטחון דאז (עד 17.5.20) נפתלי בנט (שאף כתב על זה ספרשנטען שהוא פלגיאט - גנבה ספרותית מאודי רייטר, נושא, שיתברר בבית המשפט) ושר הביטחון הנוכחי, מ-17.5.20 ועד היום - בני גנץ

מלבדם, היו עוד בעלי תפקידים שתרמו ישירות להיקף הגדול של המתים והחולים קשה מקורונה, במיוחד בשלבים הראשונים של המאבק במגפה. אחת הבולטות הייתה ח"כ יפעת שאשא-ביטון, שהייתה יו"ר ועדת הקורונה של הכנסת, שקיבלה "רוח גבית" מ"הקליקה" שבראשה עומד היועמ"ש ולא אישרה 7 מתוך 11 החלטות הממשלה שהובאו לוועדה, דבר שעורר סערה ציבורית, אבל נעלם לחלוטין מדו"ח המבקר.

קצת רקע להמחשה מה שהיה באמת בתקופה שדו"ח מבקר המדינה מדבר עליה, יש כאן וכאן

בנוסף, כמה שלא תחפשו באתר מבקר המדינה, לא תמצאו שם שום דו"ח ביקורת של מבקר המדינה על היועמ"ש ולשכת היועמ"ש. כלום מכלום. אפס. זה לא מקרי.

למי שלא בקי, היועמ"ש ולשכת היועמ"ש הצליחו גם לנטרל לחלוטין את נציב הביקורת על הפרקליטות (נבת"ם), השופט בדימוס דוד רוזן, (בתמונה למטה) השופט בדימוס דוד רוזן, מאתר משרד המשפטיםועל כך כתבתי בהרחבה במאמרים: "אין תקומה למשטרה ולפרקליטות ללא עקירת "תרבות השקר והטיוח" מתוכן!" ו- "צריך להקים יחידה בשם "מחלקת חקירות פרקליטות" (מח"פ), עצמאית לחלוטין". 

זאת, אחרי שנטרלו את נש"מ (נציבות שירות המדינה) - לחלוטין

יצויין שנציב שירות המדינה "נתפס בגרון" ע"י פרקליט המדינה לשעבר עו"ד שי ניצן, סיפור שחשפה עו"ד כנרת בראשי, בתלונה שהוגשה כנגד הנציב, פרופסור דניאל הרשקוביץ', בגין הפעלת צָ'קָלָקָה על ידו, שלא לצורך נסיעת חירום (והתלונה שהגיע לעו"ד שי ניצן, בגין עניין זה, תלונה שהוכנסה על ידו למגירה ללא טיפול, כדי שתשמש כ"שוט" ל"סחיטת" הנציב ע"י צמרת הפרקליטות, במשך שנים). 

את התוצאה האומללה של ההתנהלות הזו, מחוץ לכל מסגרת של חוק, תקנות, נורמות, או אתיקה מקצועית, אפשר למצא במאמר הנוקב ביותר, שפרסמתי תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "למה "תיקי האלפים" נראים כמו חלטורה מקרטעת של טירונים כושלים?".

שום מקרה של הערות חלוטות של בתי המשפט (והיו הרבה מקרים כאלה), אודות פשלות של פרקליטים בבתי המשפט, לא הובאו בפני ועדת האתיקה של הפרקליטות, או בפני כל גוף פנימי או חיצוני אחר.

שום הערה לשום פרקליט - מהכיוון של נציב התלונות, כבוד השופט בדימוס, דוד רוזן, לא הובאה בפני ועדת האתיקה, או כל גוף ברור פנימי או חיצוני. שום הערה של "שומרי הסף" האחרים, דוגמת מבקר המדינה ונש"מ (נציבות שירות המדינה), או אפילו של מערכת הביקורת הפנימית ומערכת תלונות הציבור הפנימית של משרד המשפטים - לא הגיעו לטיפול ועדת האתיקה, או כל גוף אחר.

זאת, למעט גריסות של תלונות חמורות בתוך המערכת, ע"י קבוצה קטנה של "גורסים" מצמרת הפרקליטות, כפי שחשפתי בכתבה: "חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים".".

הסיבה פשוטה, למה שום תלונה או פשלה לא בוררה בשום מסגרת: כל מערך הפרקליטות מורכב מ"מלאכים", שלא עשו שום שגיאה בחייהם ולא עברו על שום סעיף או תת סעיף בקוד האתי של הפרקליטות, לא עברו על שום סעיף בתקשי"ר, ולא עברו על שום תקנה וחוק, הקיימים בספרי החוק של מדינת ישראל.

מדובר בפרקליטות, שלא מוכנה להפיק שום לקחים בשום נושא, פרקליטות כוחנית, שניטרלה לחלוטין את הביקורת עליה (כולל מהנציב, השופט בדימוס דוד רוזן), ואת זה לא רק אני אומר. כתב את זה במפורש ובפירוט רב מבקר המדינה אך לאחרונה (כאן), לפני שנוטרל סופית, כפי שציינתי לעיל, בדו"ח הקורונה הטרי.

בישראל, יש ליועמ"ש סמכויות שאין בשום מדינה דמוקרטית בעולם, ראה טבלת השוואה קטנה מול בריטניה, גרמניה, ארה"ב וקנדה, שיש בספר "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל" מארז תדמור, טבלה הלקוחה ממחקר של ד"ר אביעד בקשי מ"פורום קהלת" - הטבלה כאן. המחקר המלא - כאן

דוגמה בולטת, שהביא מבקר המדינה (הדו"ח המלא שלו מצוי כאן), היא פרשת הזיכוי של אלישע חייבטוב כאן, פרשה מאוד חמורה, שלא נעסוק בה כעת, אך חובה לטפל בסוגיה הזו ולא לתת לה להיעלם ולהיגרס. הדו"ח היחיד בתקופה האחרונה (לפני שמשרד מבקר המדינה נשבה סופית בידי "הקליקה"), דו"ח, שעסק בפרקליטות, נגרס מיידית, אבל אסור להשלים עם זה, בשום אופן. 

כך, נוצר לו בישראל משולש קשה ביותר לפיצוח, שלא קיים בשום מדינה דמוקרטית בעולם, של חיפוי וגריסת האמת:
1) "קליקת צמרת היועמ"ש, המשטרה והפרקליטות",
2) עיתונאים חסרי כל מצפון ואתיקה, שהם שליחים ומדבררים של אותה "קליקה",
3) כמה שופטים (ממש בודדים, בעיקר ברמת הבג"ץ), בעיקר מקרב יוצאי הפרקליטות ואוהדיה, שמספקים הגנה משפטית מוחלטת - ל"קליקה" הזו.

לזה מצטרפים פוליטיקאים, עמותות ממונות ע"י קרנות זרות ושאר עיוורים, שלא מוכנים להביט באמת המתועדת ולהודות, שזו האמת

יודגש שאין אח ורע בשום מדינה דמוקרטית בעולם, לכוח שיש בידי מערכת היועמ"ש, הפרקליטות ובגיבוי הבג"ץ, כמו שיש בישראל. טבלה משווה לתחום הזה יש כאן

אני שומע מיותר ויותר אנשים, שנכנסו כעת לחרדה קיומית. הם רואים את הפער בין מה שמשמיעים להם בכלי התקשורת המרכזיים, לבין מה שהם רואים בעיניים וחווים מסביבם ועל עצמם. סכנות ביטחוניות, כלכליות, משפטיות, בריאותיות וחברתיות, שגדלות בקצב מבהיל מדי שבוע, עד כדי סכנה המאיימת על משפחתם ופרנסתם. נקווה, שכוחות החושך הללו יוחלשו בשנה הקרובה, אבל זה לא יקרה מעצמו, אם בכלל. 

כל אחד חייב לשאול את עצמו: מה הוא עשה, כשהסכנה בתחום, שהוא חווה, הפכה להיות ברורה ומוחשית. למה הוא שתק - כשהסכנה ממש מול העיניים. מדובר בתופעה חברתית חמורה, של קומץ אנשים, שחלקם ממש נוכלים, יש בניהם כאלה המתחזים לעיתונאים ולפרשנים, שהפכו את עצמם למובילי מהפכה רדיקלית, פרוגרסיבית, משפטית, פוליטית וחברתית, שמטרתה לחסל את המפעל הציוני בארץ ישראל, לא פחות. 

בתקופת החגים, יש הזדמנות לכל אחד ואחת, לבדוק את עצמו ולקבל החלטות: מה הוא יכול לעשות, כדי למנוע את האסון, שכבר החל להתגלגל עלינו, בתחומים רבים כמו עשרות רבות של קרבנות הקורונה, מידי יום, כל יום ועוד אלפים שיישארו נכים לכל ימי חייהם. כל יום. עשרות רבות שיפשטו את הרגל. כל יום. וזה הולך וגדל. כל יום. בריחת אסירים ביטחוניים ו"תפירת תיקים" - הן שתי הפנים של אותה תופעה בדיוק. שלא לדבר על כך, שהמשטרה כבר הודיעה שלא תגן על הציבור בישראל, אם תפרוצנה שוב מהומות ופוגרומים.

דוגמה מוחשית לכאוס ולהפקרות המוחלטת בתחומי אכיפת החוק והפרקליטות יש כאן. אני עושה כמיטב יכולתי הדלה, בתחום העיסוק המקצועי שלי, כדי למנוע את האסון ולחשוף את האמת לציבור.

איך "הקליקה" השתלטה גם על משרד מבקר המדינה?
די ברור. באותן שיטות, שבהן היא השתלטה על כל משרדי הממשלה, לרבות נש"מ (נציבות שירות המדינה).

זאת, באמצעות מינויים של היועצים המשפטיים שיש בכל מקום (שתלויים רק ביועמ"ש ובפרקליטות ולא בשרים ובמנכ"לים של המשרדים בה הם מוצבים) וכמובן קשרי משפחה ענפים. את זה נחשוף לפרטי פרטים מיד. 

בכתבה "בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000!" חשפתי כיצד משרד המשפטים והפרקליטות הקימו לעצמם מערכת תיוק, גניזה וגריסה של מסמכים ותיקים, מחוץ לכל חוק ונורמה. בקרוב אפרסם פרק נוסף בסדרה הזו, היות וגיליתי מחסן סודי נוסף של הפרקליטות ומשרד המשפטים.

כך, בפרקליטות משמידים מסמכים בהיקף עצום, מזה שנים, מסמכים, שחובה על פי החוק לשמור אותם לנצח - בגנזך המדינה. זאת, כדי להשמיד ראיות שעשויות או עלולות לשמש בעתיד (כל עוד ההתיישנות לא חלה על המעשים הללו), בחקירות פלילית, שאמורות להיפתח, כנגד אותם אלה המשמידים את הראיות הללו נגד עצמם.

רק במדינות דיקטטוריות, הרשויות הדיקטטוריות והגופים הדיקטטוריים שיש בהן, מסתירים ומשמידים מסמכים, כדי למנוע חקירות עתידיות כנגד ראשי המשטר וכנגד הגופים הכוחניים החשאיים, ששימשו את ראשי הדיקטטורות הללו, כדי לשלוט ולדכא את הציבור.

ככה זה בישראל של 2021. למי שלא קלט עד רגע זה. 

הכאוס הזה לא יכול היה להתקיים, בלי הקשרים הישירים והאישיים בין אלה המנהלים את האתרים הסודיים של משרד המשפטים והפרקליטות, לבין בכירים במשרד מבקר המדינה, שאמורים, בין היתר, להיות "שומרי הסף" של משרד המשפטים והפרקליטות.  

כך, אשתו של עו"ד יריב רגב, (בתמונה משמאל), עו"ד יריב רגב, אתר משרד המשפטיםמנהל יחידת הניהול בפרקליטותׂׂׂ, זה ששולט שליטה מלאה בארכיונים הסודיים של הפרקליטות, שמה הוא עו"ד מיכל הרשלר, עובדת במשרד מבקר המדינה במערך הביקורת, אותו מערך ביקורת, שאמור לפקח על הפרקליטות, שלא תגרוס תלונות, מסמכים ותיקים.

בנוסף, היועמ"שית של נציבות התלונות במשרד מבקר המדינה (מס' 2 במערך הייעוץ המשפטי של משרד מבקר המדינה, ראה "תרשים ארגוני" של משרד המבקר - כאן), עו"ד טלי כהן, נשואה לדובר הפרקליטות ומשרד המשפטים עו"ד משה כהן, שהוא חלק בלתי נפרד מ"הקליקה" ואחד הבכירים ביותר בה.

זה לא הכל. יש עוד בהמשך (ראו בשאלות ששלחתי כאן מתחת).

שיטת המינויים בכל התפקידים הרגישים במערכת הפרקליטות והייעוץ המשפטי יצרו ויוצרים "משפחתיות" ויש המכנים זאת "נפוטיזם", או "חונטה".

אני קורא לזה "הקליקה". זה מתואר היטב בהרבה כתבות ולאחרונה בסדרת הכתבות של גלובס: כאן וכאן

לא פלא, שמבקר המדינה ונציבות התלונות במשרד המבקר לא כופים על הפרקליטות לפרסם את כל הנהלים וההנחיות (מאות הנחיות), שבית המשפט המחוזי בי-ם קבע (כאן), שהפרקליטות חייבת לפרסם, בין היתר, לפרסם את הנוהל המסודר להפעלת "מדובבים" והנחיה לגבי אישורי תרגילי חקירה בתיקים משמעותיים, נושא רגיש ביותר מבחינת הפרקליטות וה"מככב" בהרבה תיקים רגישים ובמרכזם "תיקי האלפים". 

אם לא די בכך, עו"ד מומי למברגר, (בעו"ד מומי למברגר, מאתר משרד המשפטיםתמונה משמאל), המשנה לפרקליט המדינה (פלילי) - "מבכירי הגורסים", ביקש וקיבל להיות "איש הקשר" היחיד לתכתובות שוטפות וכיו"ב, בין הפרקליטות לנציב הקבילות השופט בדימוס דוד רוזן, ובין הפרקליטות ליועמ"ש משרד מבקר המדינה, עו"ד יואל הדר, חברו הטוב.

כלומר: עו"ד מומי למברגר "יושב על הברז" של המידע, שעובר בין הפרקליטות לבין שני הגורמים המרכזיים שיש בישראל, שהיו אמורים לפקח על הפרקליטות, ולמעשה, הם חסרי אונים מול הפרקליטות, וכל תכתובת רגישה, על פי החלטתו של עו"ד מומי למברגר, לא מוזנת למערכת המחשוב של הפרקליטות (מערכת תנופ"ה) ו\או מוחבאת ו\או נגרסת\מבוערת, בשליטה של הצמד: עו"ד יריב רגב ועו"ד מומי למברגר, בגיבוי ובחיפוי פרקליט המדינה (עו"ד עמית איסמן) והיועמ"ש - ד"ר אביחי מנדלבליט (בידיעת צמרת משרד המשפטים, שר ומנכ"ל). 

למי שבמקרה לא יודע ולא מכיר, בתו של שופט בית המשפט העליון העליון נעם סולברג, נשואה עם בנו של המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר. כך ש"הכל נשאר במשפחה". 

לא פלא, שמשרד מבקר המדינה תמך בהקמת "ועדת חקירה למחדל מירון", והבדיקה, שהחל בה המבקר - נגנזה. זאת, מפני שע"י כך, הבדיקה ב"ועדת חקירה ממלכתית", מרחיקה את עצמה הרחק ממי שהיה במשך 15 שנה היועמ"ש של המשרד לבט"פ ונשא באחריות עצומה לכאוס של מירון, הלא הוא היועמ"ש הנוכחי של משרד מבקר המדינה, עו"ד יואל הדר, החבר של עו"ד מומי למברגר, שהסדר ניגוד העניינים שלו (של יואל הדר) נמצא כאן, במסגרת 4 ניגודי עניינים בלבד, שנחתמו ופורסמו באתר משרד מבקר המדינה - כאן

לכן, ביום 30.8.21 שלחתי את השאלות הנוקבות הבאות למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בזו הלשון:
"הנדון: שאלות לגבי הסדרי ניגוד עניינים.
שלום רב,
1. באתר מבקר המדינה (כאן) יש פרסום של כמה הסדרי ניגודי עניינים במשרד מבקר המדינה.

2. אולם חסרים בדף זה כמה הסדרים חשובים:
א. של עו"ד מיכל הרשלר, אשתו של עו"ד יריב רגב, מנהל יחידת הניהול בפרקליטות המדינה.

ב. עו"ד טלי כהן, היועמ"שית של נציבות התלונות במשרד מבקר המדינה, שנשואה לדובר הפרקליטות ומשרד המשפטים, מנהל אגף בכיר דוברות, הסברה ותקשורת, עו"ד משה כהן.

ג. סגנית היועצת המשפטית לנציב תלונות הציבור, עו"ד רונית זנדברג, (ברונית זנדברגתמונה משמאל), בן זוגה משמש כראש תחום משפט ציבורי במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים עו"ד איל זנדברג.

3. היכן ניתן למצוא את הסדרי ניגודי העניינים של הנ"ל?".

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

במקביל, שלחתי ביום 30.8.21 לצמרת משרד המשפטים את השאלות הנוקבות הבאות:
"הנדון: שאלה בנוגע להסדרי ניגוד עניינים של כמה בכירים בפרקליטות ובמשרד המשפטים ומשרד מבקר המדינה.
שלום רב,
1. לא הצלחתי למצוא כמה הסדרי ניגודי עניינים בפרקליטות:

א. עו"ד יובל קפלינסקי מנהל המחלקה הבינלאומית, בן דוד של עו"ד שי ניצן (לשעבר פרקליט המדינה).

ב. עו"ד יריב רגב, מנהל יחידת הניהול בפרקליטות המדינה, נשוי לעו"ד מיכל הרשלר, בכירה במשרד מבקר המדינה.

ג. דובר הפרקליטות ומשרד המשפטים, מנהל אגף בכיר דוברות, הסברה ותקשורת, עו"ד משה כהן, הנשוי לעו"ד טלי כהן, היועמ"שית של נציבות התלונות במשרד מבקר המדינה.

ד. ראש תחום משפט ציבורי במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, עו"ד איל זנדברג, הנשוי לסגנית היועצת המשפטית לנציב תלונות הציבור, עו"ד רונית זנדברג, במשרד מבקר המדינה.

2. היכן הסדרי ניגודי העניינים של הנ"ל?".

ביום 5.9.21 קיבלתי את תגובת משרד המשפטים בזו הלשון: "שלום אבי,
עקב כך שמדובר על הסדרים ספציפיים אזי מסירת מידע מחייבת בדיקה מדוקדקת, שניתן לעשותה באמצעות הגשת בקשה לממונה על חופש המידע במשרד."

אם לא הבנתם את התשובה אז הנה הסבר בעברית קלה: "אין לנו מה להשיב לך, לכן תפנה בנתיב של "חוק חופש המידע", שם נוכל למשוך אותך באף חודשים רבים ובסוף להשיב לך תשובה מתחמקת". ככה פשוט. 


לסיכום:
ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שבה היועמ"ש יכול לקבל החלטה על חקירה והעמדה לדין פלילי של: הנשיא, ראש הממשלה, שרים, חברי כנסת, שופטים, דיינים וכיו"ב. זאת, בזמן שאין איש בישראל שמוסמך להחליט על חקירה והעמדה לדין של היועמ"ש עצמו וכל "הקליקה" הכפופה לו: הפרקליטים והיועצים המשפטיים בשירות המדינה, מעל לאלפיים עובדי מדינה.

נטרול נציב התלונות על הפרקליטות (נבת"ם) ונטרול משרד מבקר המדינה, העמידו את הגופים הללו במצב בו הם שולטים ללא כל עוררין במדינת ישראל. 

הדרך היחידה להתמודד עם ההחלטות של "הקליקה" היא בבג"ץ, שנותן להם גיבוי וחיפוי מוחלטים (חלק ניכר משופטי הבג"ץ הם יוצאי הפרקליטות ולשכת היועמ"ש).

די ברור, שרוב רובם של עובדי המדינה הללו, עובדים במסירות, ביושר ואף מתוך תחושת שליחות. אולם, לא ניתן להתעלם מהאמרה של לורד אקטון: "כוח נוטה להשחית, וכוח מוחלט משחית באופן מוחלט. אנשים גדולים הם כמעט תמיד אנשים רעים". 

בלי אתיקה מקצועית, בלי בדיקה וחקירה של הליקויים, אין ולא יהיה תיקון ליקויים (שנחשפים יום אחרי יום בבית המשפט המחוזי בי-ם) ואין יכולת לשפר, להשתפר ולתקן. שלא לדבר על הענשת מי שחטא.

כך, ש"תפירת תיקים" תמשיך להיות הנורמה המשפטית בישראל, בחיסול קריירות של מי שמפריע ל"קליקה". 

בנושא של "תפירת תיקים", אין מנגנון משום סוג בישראל - לטפל בזה (בשונה מהנעשה בכל מדינות העולם הדמוקרטי).

כפי שציינתי פעמים רבות בסדרת הכתבות, גם אם נתניהו יזוכה לחלוטין, או יורשע בסעיפים שוליים וללא קלון, לא יקרה מאומה למעלילים, לשקרנים, לגורסי הניירות, למעלימי התלונות הפנימיות ול"תופרי התיקים".

לכן, אני חוזר וכותב שוב ושוב, שזה נושא, שאמור היה להיות מטופל אתמול, היום, ממש היום, לא מחר, כי ההתיישנות חיסלה ומחסלת כל תהליך של בדיקה, חקירה, הענשת חוטאים והפקת לקחים. 


מאז "פרשת דרייפוס" לא היו שיבושי חקירה ומשפט, העלמת מסמכים וראיות בממדים כאלה ענקיים, מקוממים ומדהימים, בהיסטוריה המשפטית של המדינות הדמוקרטיות בעולם. 

העובדה שאין ולו אחד בקרב הציבור העצום הזה, שצועק "המלך הוא עירום", היא תעודת עניות מבישה לציבור החשוב והיקר הזה. חבל שאנו לומדים את האמת על צמרת הפרקליטות, רק ממי שנתקל בה אישית ומקרוב, דוגמת: השופטים בדימוס: הילה גרסטל והרן פיינשטיין, ושרי המשפטים לשעבר: יעקב נאמן ז"ל, צחי הנגבי, פרופ' דניאל פרידמןיוסף לפיד ז"ל, חיים רמוןבנימין נתניהו ואמיר אוחנה ושרים לשעבר נוספים - לא מעטים, דוגמת דודי אמסלם. יסלחו לי כל אלה שלא הזכרתי את שמם כאן, והמבקשים לתקן את המערכת החולה מאוד הזו, מזה שנים. 

כיום, ישראל היא המדינה היחידה בעולם, בה מערכת היועמ"ש והפרקליטות "חסינה" מפני כל חקירה ותביעה, מכל סוג ומכל כיוון, גם בתחום המשמעתי והאתי. אפילו הנציב דוד רוזן לא יכול לעשות כיום מאומה. תיקון החוק לגבי הנציב (כפי שהוא עצמו מציע), לא יפתור את הבעיה, כי לנציב אין יכולת חקירה ותביעה וגם לא תהיה לו (בדומה למח"ש, או לגופים עצמאיים אחרים בעלי סמכויות חקירה ותביעה, דוגמת רשות נירות ערך, רשות התחרות ורשות המיסים).

אחרי שרואים את כל המריחות, הגריסות ועשיית צחוק מכל נורמה וחוק במדינת ישראל, לא פלא, שכתבתי מאמר נוקב תחת הכותרת: "צריך להקים יחידה בשם "מחלקת חקירות פרקליטות" (מח"פ), עצמאית לחלוטין". כלומר: יש צורך בהקמת יחידה מקבילה למח"ש, אבל שתהיה כפופה רק למערכת המשפט, שתוכל לחקור באופע עצמאי את כל צמרת הפרקליטות, לרבות היועמ"ש, צמרת שכיום חוסה תחת חסינות מוחלטת מפני כל חקירה ובדיקה

מדובר בתיקון מאוד חיוני בדמוקרטיה הישראלית, ודחוף ויפה שעה אחת קודם, אם אנו חפצים לחיות במדינה דמוקרטית, עם עקרונות ממומשים של משטר דמוקרטי מערבי, של שיוויון ועליונות שלטון החוק והצדק.

כרגע, כל גופי הבקרה בישראל, הפכו להיות שבויים בידי היועמ"ש והפרקליטות, גם באמצעות מינויים וקשרים ברמה האישית - משפחתית. זה המצב הנתון ורק עיוור לא רואה את זה ומה ההשלכות של המצב הזה, על החיים ואיכות החיים של כל פרט במדינה

עדכון 9.9.21:
אלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כאן (כותרת בלבד): "יומן פייסבוק 09.09.2021.
על החשיפה של אבי וייס אודות הקשרים בין הפרקליטות לנציבות שירות המדינה ולמבקר המדינה, שהפכו לקבלן הביצוע שלה, ועל ליקוקייאדת החג לממשלת בנט." מומלץ לקריאה ולהפצה. 

עדכון 10.9.21:
חשיפות בלעדיות, מסמרות שיער ומדהימות, אודות אבי אלקלעי, ה"כוכב" התורן החדש של "תיק 4000", וכיצד מבקר המדינה "נפל שדוד" בידי פרקליטות המדינה והיועמ"ש. מה שכלי התקשורת לא מעוניינים לדווח לציבור. ריאיון של אבי וייס ע"י אלי ציפורי ברדיו "גלי ישראל" ב-10.9.21 (כ-16 דקות), אודות שערוריית "מדבררי הפרקליטות" והתובעת הראשית, עו"ד יהודית תירוש, שתוקפים דווקא את השופטים. בנוסף: את מי לא חוקרים (ובכוונה) ב"תיקי האלפים" (רמז ראשון: הוא מכונה בשם בוז'י, ויש עוד, למשל אחד בשם דודו בקר). כל מה שלא תשמעו בכל מקום אחר - בתקשורת הישראלית המוטה.
הלינק לקובץ היוטיוב: https://youtu.be/uy-BQGlxS_4. מידע נוסף ומרתק למתעניינים יש כאן: https://bit.ly/MevakerHamdina


עדכון 11.9.21: מהדורת סיכום שבוע בפרספקטיבה - PrespectivesTV. באולפן אבי וייס ונפתלי בן סימון, המראיין רונן ישראלסקיאבי וייס מביא חשיפות חדשות ובלעדיות על תיקי האלפים והפרקליטות שלא תשמעו בשום מקום אחר. הלינק לסרטון היוטיוב: https://youtu.be/XFCHomYfgVc. פרטים נוספים בכתבה המובילה כאן: https://bit.ly/TikeyHaalafim3


עדכון 23.9.21: ציוץ כאן: "ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה הורתה לשר הביטחון בני גנץ למכור את אחזקותיו בחברת שירותי הלוויינים גט־סאט (Get Sat), המשמשת כספקית של המשרד שהוא מופקד עליו. המשמעות של ההחלטה היא שרק כשנה וחצי לאחר שגנץ מונה לתפקיד הוא יחויב לחסל את אחזקותיו בגט־סאט. מה היה קורה לנתניהו ???????????"

עדכון 17.10.21השוואת מערכת המשפט של ישראל מול כל שאר המדינות הדמוקרטיות בעולם (יזם, ערך והכין: אודי גבע). מומלץ להערות (אם יש) ולהפצה בישראל וברחבי העולם (מצ"ב: https://bit.ly/UdiGeva).

עדכון 24.2.22: משרד מבקר המדינה, שמזמן הפך לסניף של הפרקליטות (כאן), התעלה על עצמו וסגר \ גרס בבת אחת 5 תלונות שלי מהשנה החולפת, בנימוקים מעורפלים עד בלתי מובנים לחלוטין. ככה "מכונת הצדק" הכוזבת עובדת במדינת ישראל. מכתב הגריסה המדהים של משרד מבקר המדינה - כאן, למתעניינים.

עדכון 8.3.22: פורסם כאן ב"כלכליסט" ע"י שחר אילן (כותרת בלבד): "עתירה לבג"ץ: "על יו"ר הכנסת למנות בודק לטענות לאי סדרים במשרד מבקר המדינה"." 

עדכון 13.7.23: פורסם כאן באתר "בחדרי חרדים" (כותרת בלבד): "החוק החדש שיגן על חושפי שחיתויות.
בעקבות כמה חושפי שחיתויות שחוו התנכלות ופיטורים, חוק חדש שעבר בשעות האחרונות מסמיך את מבקר המדינה להורות על אי פיטורים במשטרה ובשב"ס של אדם שחשף שחיתות בארגונים אלה." פרטי ההחלטה באתר הוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת - כאן 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים