Telecom News - חשיפה: סמנכ"ל כלכלה במש' התקשורת חבר ב"ועדת רוזן" לא השתתף בדיוניה

חשיפה: סמנכ"ל כלכלה במש' התקשורת חבר ב"ועדת רוזן" לא השתתף בדיוניה

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> חשיפה: סמנכ"ל כלכלה במש' התקשורת חבר ב"ועדת רוזן" לא השתתף בדיוניה
חשיפה: סמנכ"ל כלכלה במש' התקשורת, ד"ר עופר רז דרור, שמונה כחבר ב"ועדת רוזן" להסדרת ענף הדואר ואף חתום על המלצותיה, לא השתתף באף דיון של הוועדה
מאת: מערכת Telecom News, 10.2.21, 07:00ד"ר עופר רז דרור

מסיכומי ישיבות הוועדה עולה גם, שחברי הוועדה הודו, שלא ניתן לקדם את הפרטת הדואר טרם השלמת ההליכים ליישום המלצות הוועדה. ההמלצה לביטול הפיקוח על תעריפי משלוח דואר כמותי לחו"ל התקבלה ללא כל בדיקה והתגלעה מחלוקת בוועדה לגבי ההמלצה לאפשר לדואר להפלות ולגבות תעריפים שונים בגין חלוקת דואר כמותי באזורים שונים. כ"כ מסתבר, שהוועדה שקלה לחייב את "דפוס בארי" למכור את אחזקותיו ב"חברת מסר", שהיא המתחרה הממשית היחידה של חברת הדואר.
 
כפי שדיווחנו בעבר, נפלו פגמים רבים בהמלצות "ועדת רוזן" (המפורטים בלינקים בנספח כאן למטה) להסדרת ענף הדואר בארץ, הן מבחינת הרכב הוועדה, שכולל כחברים רק עובדים של משרד התקשורת ללא כל נציגי ציבור, הן מבחינת עיתוי קבלתן ערב שלב ראשון בהפרטת חברת הדואר, והן מבחינת תוכנן המוצג כהגברת התחרות בענף הדואר בעוד שבפועל מדובר בהטבות אדירות לחברת הדואר על חשבון המתחרים בענף הדואר.יגאל לוי תמונה פרטית

עו"ד יגאל לוי, (בתמונה משמאל), לשעבר סמנכ"ל בכיר דואר במשרד התקשורת, אף העלה את התמיהות הבאות, לרבות בנוגע לקשר בין המלצות הוועדה לבין הפרטת החברה, בראיון ב”כלכליסט” (ב-30.8.20):

"קידום ההפרטה דווקא בעיתוי הנוכחי נראה תמוה. מעבר למשבר הכלכלי העולמי ולירידה הדרמטית בפעילות הדואר, הרי שטרם הסתיים השימוע על המלצות ועדת רוזן, שישפיעו מאוד על שווי החברה. לכך יש להוסיף את השאלות הפתוחות סביב עתיד בנק הדואר, שגם המדינה מתחילה להפנים שלא ניתן לנתקו מחברת הדואר. יש לקוות שאם בכל זאת תקודם הפרטת הדואר, לא נמצא עצמנו עם ‘מכירת חיסול’ של נדל"ן ציבורי ועם חברה ריקה מנכסים".

ואכן, שר התקשורת המפוטר, יועז הנדל, (בתמונה משמאל), שאישר בחופזה את המלצות "ועדת רוזן", "חטף" בסמוך לאישור מכתב חריף מאגף התקציבים ורשות החברות (שהודלף ל"גלובס"), שבו הם מותחים ביקורת קשה על עיתוי אימוץ המלצות "וועדת רוזן" ללא תיאום "בין גורמי המדינה השונים".
חה"כ יועז הנדל
כ"כ, משרד האוצר הביע חשש במכתבו, שאימוץ המלצות "ועדת רוזן" בעיתוי זה וללא שיתוף משרד האוצר, "עלול ליצור רושם של חוסר תיאום בין גורמי המדינה השונים".

כאמור, חלק מההמלצות אף דורשות את אישור "ועדת הכלכלה" של הכנסת וכלל לא בטוח, שחברי הוועדה יאשרו את הפגיעה בציבור: סגירת סניפי דואר, צמצום פעילות קווי הדואר נע בפריפריה, הסרת הפיקוח על תעריף "מכתב רגיל", צמצום הגדרת "דואר רשום" ועוד.

ואכן בדיון ראשון וסוער שערכה ועדת הכלכלה בנוגע להמלצות ועדת רוזן, נשאלו נציגי משרד התקשורת שאלות קשות, לרבות בנוגע לניגודי עניינים אפשריים עם מעסיקים לשעבר של שר התקשורת המפוטר, יועז הנדל.

ככל הנראה, שהכוונה הייתה לכך, שקבוצת "ידיעות תקשורת" היא אחד הבעלים של "בר הפצה", שהיא אחת הבעלים של "חברת מסר" (יחד עם "דפוס בארי") - ויועז הנדל עבד במשך שנים בקבוצת "ידיעות אחרונות" והיה קשור קשר אישי וכלכלי לקבוצה זו, עד ליום כניסתו לפוליטיקה.דניאל רוזן

כעת אנו חושפים את "המסמר האחרון בארון הקבורה של המלצות ועדת רוזן": כאמור, למעט יו"ר הוועדה, דניאל רוזן, (בתמונה משמאל), ששימש בעבר כמנכ"ל משרד התקשורת, כל יתר חברי הוועדה הם עובדי המשרד (דבר תמוה כשלעצמו).

בהתאם לכתב המינוי של שר התקשורת, דאז, איוב קרא מ-18.11.18, ארבעת חברי "ועדת רוזן" הם: אורן לביאן מנהל מינהל הדואר, ד"ר עופר רז דרור, (בתמונה למעלה), מנכ"ל בכיר מינהל וכלכלה, ברוריה מנדלסון סגנית היועצת המשפטית וענבל מעיין יועצת בכירה למנהל הכללי.

ויודגש: מדובר במינוי אישי, שניתן לגורמים הנ"ל - ע"י שר התקשורת.

למרבה התדהמה מתברר, שחבר "ועדת רוזן", ד"ר עופר רז דרור, לא השתתף באף דיון של הוועדה. כאמור, מדובר באחד מתוך 4 חברי הוועדה, שכולם מקרב עובדי משרד התקשורת.

מניתוח סיכומי ישיבות "ועדת רוזן", שפרסם משרד התקשורת עצמו, עולה התמונה הבאה:נתי כהן

הוועדה קיימה ביום 25.11.18, ישיבה חגיגית ראשונה, שהוגדרה "פגישת התנעה עם מנכ"ל המשרד, נתי (נתנאל) כהן (בתמונה משמאל)".

לאחר ישיבת ההתנעה החגיגית הנ"ל (שבה כן לקח חלק ד"ר עופר רז דרור), קיימה הוועדה 6 דיונים מקצועיים, שמכולם נעדר ד"ר עופר רז דרור.

עיון ברשימת המשתתפים, שכן לקחו חלק בדיוני "ועדת רוזן", מגלה, שלקח בהם חלק עובד אגף כלכלה הכפוף לעופר רז דרור: ראש ענף רגולציה במינהל הכלכלה, רן אורנבך, שמשום מה, הוגדר כ"ממלא מקום חבר".

דהיינו: ד"ר עופר רז דרור, שקיבל משר התקשורת מינוי אישי כחבר ב"ועדת רוזן", החליט על דעת עצמו, שלא לקחת חלק בדיוני הוועדה, ושלח את אחד העובדים במקומו, כשהוא מגדיר אותו ללא סמכות, כ"ממלא מקום חבר".

ואם אין די בכך, מסתבר, שחבר "ועדת רוזן" ד"ר עופר רז דרור, שכאמור לא השתתף באף לא אחת מדיוני הוועדה, כן חתום כחבר על המלצות הוועדה. לקרוא ולא להאמין!

בנוסף, רן אורנבך, שכאמור השתתף בדיוני "ועדת רוזן" כ"ממלא מקום חבר", חתום אף הוא על המלצות הוועדה, אלא שתוארו שונה ל"יועץ כלכלי".

כעת אנו גם חושפים, שחברי "ועדת רוזן" עצמם, מאשרים, שהפרטת חברת הדואר קשורה קשר הדוק להמלצות "ועדת רוזן" ולמעשה, לא ניתן לקדם את הליך הפרטת חברת הדואר ללא השלמת ההליכים הקשורים להמלצות הוועדה.

כפי שצוין בישיבה הראשונה, שקיימה הוועדה, אי שם ביום 25.11.18: "הדגשת חשיבות עמידה בלו"ז שנקבע, זאת על מנת שלא לעכב את הליך הפרטת חברת דואר ישראל".

כזכור, הדברים הנ"ל נרשמו ע"י "ועדת רוזן" לפני מעל לשנתיים ותאריך היעד לפרסום ההמלצות היה 18.2.19, בעוד שגם כיום בתחילת 2021 עדיין לא הושלמו ההליכים הנדרשים כתוצאה מהמלצות הוועדה (לרבות תיקוני חקיקה ותיקוני רישיון), אך זה לא מונע מהמדינה לקדם, במקביל, את הליך הפרטת חברת הדואר.

על רקע זאת, מהדהדת עוד יותר השאלה ששאלנו: בעיצומו של תהליך ההפרטה בו אנו מצויים, כאשר לא ברור מה יעלה בגורלן של המלצות "ועדת רוזן", עם ההשלכות המשמעותיות שלהן על שווי חברת הדואר, מה מצופה מהמתמודדים על רכישת החברה לעשות?

כעת אנו גם חושפים, שהמלצות "ועדת רוזן" להסרת פיקוח התעריפים במשלוח דואר כמותי לחו"ל ע"י חברת הדואר, התקבלו מבלי שנעשתה כל בחינה של הנושא. 

כך, בישיבה האחרונה, שקיימה "ועדת רוזן" ב-12.2.19 (נושא תאריך 22.6.20), נכתב במפורש, שיש לקבל החלטה לגבי "המלצה להסרת פיקוח מתעריפי דואר בינלאומי כמותי - ללא בחינה של הנושא, ללא מידע על השוק".

כידוע, בסופו של דבר, החליטה הוועדה להסיר את הפיקוח על תעריפי חברת הדואר למשלוח דואר כמותי לחו"ל.

ויודגש, שתחום משלוח דואר לחו"ל פתוח לתחרות. כך, לדוגמא, שלומי עייני, מנכ"ל חברת אייר מייל אקספרס, שהיא בעלת היתר ממשרד התקשורת למשלוח דואר לחו"ל, העביר התייחסות מפורטת לוועדה, שכללה דוגמאות רבות מהארץ ומהעולם, ובין היתר, טען: "ביטול פיקוח על מחירי דואר בינלאומי יחידני וכמותי רגיל תהיה 'מכת מוות לתחרות'. דואר ישראל עלולים לגבות מחירים לא כלכליים 'טורפניים' מהיותם מונופול, וביצוע סיבסוד 'צולב' עם שירותי דואר אחרים. דואר בינלאומי כמותי זו ליבת העבודה של חברתנו, מחירים אלא ללא פיקוח תביא לסגירת חברתנו".

כעת אנו גם חושפים, שלגבי אחת ההמלצות הקשות ביותר של "ועדת רוזן", שאיפשרה, לראשונה, להפלות בין אספקת שירות בסיסי במרכז לעומת הפריפריה, לא הייתה הסכמה בקרב חברי הוועדה.

כך, בישיבה האחרונה, שקיימה "ועדת רוזן" ב-12.2.19 (נושא תאריך 22.6.20), נכתב: "קיימת מחלוקת לעניין הניסוח להגדרת אי הפליה (לאפשר תעריפים לדואר כמותי לפי אזור/מיקוד".

כידוע, בסופו של דבר, החליטה הוועדה לאשר לחברת הדואר להפלות בין אזורים ולגבות תעריפים שונים עבור משלוח דואר כמותי לאזורים שונים.

כעת אנו גם חושפים, ש"ועדת רוזן" שקלה לחייב את "דפוס בארי" למכור את אחזקותיו ב"חברת מסר", שהיא המתחרה הממשית היחידה של חברת הדואר.

כאמור, "חברת מסר", היא, למעשה, מיזם המשלב כוחות - מאוד חזק בתחום הדואר הכמותי בישראל: דפוס בארי ו" בר פצה".
כך, בישיבה, שקיימה "ועדת רוזן" ב-15.1.19 נכתב: "נוכח הקושי התחרותי, שמתבטא בכך, שבו ענף הדפוס הוא הלקוח העיקרי – כ-90% ומעלה מדברי הדואר הכמותי נשלחים על ידי בתי הדפוס, והעובדה כי קיים מיזם משותף של בעל היתר לחלוקת דואר כמותי עם דפוס בארי, ממליצה הוועדה על החלופות הבאות:
  1. להורות לדפוס בארי למכור את אחזקותיו בחברת מסר תוך תקופה קצובה.
  2. להותיר לחברת הדואר לשתף פעולה עם בית דפוס ללא מתן בלעדיות"
כידוע, בסופו של דבר, החליטה הוועדה על החלופה, לפיה הותר לחברת הדואר לשתף פעולה עם בית דפוס ללא מתן בלעדיות.
לא מן הנמנע, שהאיום הנ"ל של "ועדת רוזן" על "דפוס בארי", לפיו הוא יחויב למכור את אחזקותיו ב"חברת מסר", גרמה לו להגיב בצעד משלו, של השתתפות בשלב הראשון בהפרטת חברת הדואר ו"איום" ברכישת 20% מהחברה. צעד הצהרתי, ש"דפוס בארי" נסוג ממנו במהרה ועוד טרם נפסל ע"י "ועדת הריכוזיות".
 
לסיכום, חתימת חבר "ועדת רוזן", ד"ר עופר רז דרור, על המלצות הוועדה, מבלי שלקח חלק בדיונים, ותוך שאת מקומו ממלא עובד אחר, שלא מונה לתפקיד, מהווה פגם חמור היורד לשורש עבודת "ועדת רוזן" ולא מן הנמנע, שיש לבחון מחדש את עבודת הוועדה והמלצותיה.

כאשר מוסיפים לכך את צבר הסוגיות הנ"ל, בדגש על ביטול הפיקוח על תעריפי חברת הדואר במשלוח דואר כמותי לחו"ל, ללא כל בדיקה של הוועדה, מתקבלת תמונה עגומה ביותר.

נספח:
רשימת כתבות קודמות
בנוגע לתהליך הפרטת חברת הדואר וליישום מסקנות "ועדת רוזן": 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים