יזם שיוצא לארה"ב מקבל "מתנה" (בכל מקרה): תביעה מ"טרול פטנטים"

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> יזם שיוצא לארה"ב מקבל "מתנה" (בכל מקרה): תביעה מ"טרול פטנטים"
חשיפת המצב העגום, שלא מוכר ליזמים ולמשקיעים הישראלים, שבו כל יזם, ששמו מתפרסם, שהוא פתח סניף בארה"ב (או עבר לארה"ב), מקבל במוקדם או במאוחר מכתב מעו"ד על תביעה כספית לגבי הפרת פטנט או פטנטים. המציאות: אי אפשר ולא כדאי להוכיח, ש"אין לך אחות" ו"שלא הפרת שום פטנט" מול טרול הפטנטים. מהן דרכי ההתמודדות עם התופעה המכוערת הקיימת בארה"ב בתחום הפטנטים?
מאת: אבי וייס, 15.8.17, 07:00קובי סימנה

בכנס ייחודי, שהתכנס תחת הכותרת Israel Global Patenet Litigation Forum, ביוזמת חברת המחקר IVC בשת"פ משרדי עורכי הדין הבינלאומיים הגדולים: Meitar (מיתר) ו- Sterne, Kessler, Goldstein & Fox, הוצגה ההתמודדות (לאור הנסיון המצטבר ארוך השנים) עם תופעת טרולי הפטנטים בארה"ב וכן נחשפה שיטה חדשה לאישור פטנטים בארה"ב, במסלול מהיר הנמשך כ-3 חודשים, מול המסלולים הקיימים והמוכרים לרישום פטנט בארה"ב, שנמשכים שנים (בממוצע בין 3 ל-5 שנים).  

קובי שימנה, (בתמונה למעלה משמאל), מנכ"ל מרכז המחקר IVC: "זו הפעם הראשונה, שאנו מארגנים אירוע יוצא דופן מהסוג הזה, שדן בנושא, שלא מוכר ליזמים הישראלים, וזה הנעשה מאחורי הקלעים של עולם הפטנטים בארה"ב.

אנו מבצעים את המפגש עם הגופים המובילים בתחום הפטנטים והמכירים היטב את הנעשה בארה"ב. המידע, שאנו נספק ליזמים, אמור לסייע להם בקבלת החלטות בעת שהם מעוניינים לרשום פטנט בארה"ב, או במדינה אחרת בעולם, כאשר הם מעוניינים לקיים כל סוג של פעילות עסקית בארה"ב, בעקבות התפתחות המיזם שלהם. אנו נציג כאן סטארטאפים, שהצליחו בתחום רישום הפטנטים המהיר בארה"ב וסטארטאפים, שהתמודדו בהצלחה מול התופעות המכוערות הקיימות בארה"ב בתחום הפטנטים.

ההצלחה הכי בולטת, שנחשוף היום, היא דווקא של מיזם בתחום הבריאות, תחום הבריאות הוא תחום קשה בכל העולם, ובעיקר בארה"ב. סיפור המעשה המלא של המיזם Dental SMARTmirror מצוי כאן להורדה - למתעניינים". 

Joseph E. Mutschelknaus, (בתג'וסף מוטסלקנאוסמונה משמאל), עו"ד ודירקטור ב-Sterne, Kessler, Goldstein & Fox: "אנו הגענו הנה כדי להציג ליזמים ולמשקיעים בישראל, כיצד ניתן לשנות בצורה יוצאת דופן את העולם הישן והמוכר להם מזה שנים, עולם, שקרוי עולם הפטנטים.

בכל העולם יש אנשים המניעים את היזמות והחדשנות. אולם, נושא ה-IP לא התקדם בקצב המתאים להתפתחות החדשנות ועולם היזמות התקדם כשעולם הרגולציה נשאר הרחק מאחור, שלא לדבר על מערכות תומכות דוגמת בתי המשפט ברחבי ארה"ב.

לכן, היזמים של היום זקוקים לבסיס משפטי, שיכול להגן על ה-IP שלהם בתנאים של היום, אבל לא בכלים של האתמול. אנו לא עוסקים במחקר אקדמי אלא במה שקורה עכשיו. ממה שאני רואה, יזמים רבים עושים המון טעויות, במקרים רבים אי אפשר לתקן את הטעויות הללו.

חומר רקע מפורט על ההתפתחויות הקיימות בתחום הזה בארה"ב, ניתן להוריד מכאן - למתעניינים. 

כשאנו בוחנים מיזם דוגמת Dental SMARTmirror, שאנו חושפים היום, אנו שואלים את עצמנו לא רק האם נוכל לרשום את זה מהר, אלא גם: האם נוכל לייצר מהפטנט הזה עוד פטנטים במסלול מהיר. אנו זיהינו די מהר, אחרי בחינה ראשונית של הצעת הפטנט של המיזם, שניתן לפתח מזה לא פחות מ-8 פטנטים

כדי לייצר כמה פטנטים במהירות, אנו משתמשים בכלי הנקרא OmniBus, כדי לתת מסגרת לכל הפטנטים. הכלי החדש הזה מוכיח את עצמו והוא חלק מההצלחה שלנו. הגשנו את כל 8 הפטנטים ביחד,ב-6 קיבלנו אישורים לפטנטים מדי מהר, השביעי בדרך ואחריו יגיע גם השמיני. כל פטנט לווה ב-OmniBus.

בארה"ב, פטנט נרשם בד"כ אחרי 3 עד 5 שנים, כש-4 שנים זה הממוצע. אנו הצלחנו לייצר תהליך של חודשים ספורים, גם חודש. יש לנו גם חידוש: אפשרות למפגש פנים אל פנים בין היזם ועורכי הדין מול הבוחן או הבוחנים. זה מקצר מאוד את ההבנות והצורך בתיקונים אם יש. כיום, אחרי 15 חודש מההגשה, אנו ניצבים עם 6 פטנטים מאושרים מתוך ה-8 שהגשנו. לא היה דבר כזה בעבר. זו השיטה שאנו הולכים בה עם כל הלקוחות שלנו". 

דן הרכבי, (בתמונה דן הרכבימשמאל), יזם סדרתי ומנכ"ל Dental SMARTmirror: "אנו חושפים את עצמנו היום, כי אני חושב, שחשוב ליזמים להכיר וללמוד מה עברנו ומהם השינויים המתקיימים כעת בארה"ב, שמשנים את התפיסות המקובלות לגבי רישום והגנה על פטנטים בארה"ב. 

אנו העברנו השנה וקיבלנו אישורים ל-6 פטנטים מתוך 8 בקשות שהגשנו, הכל תוך חודשים ספורים, והפטנט השביעי יאושר לנו ממש בקרוב. זה שינוי עצום ממה שהיה בעבר ומהמסלול, שרוב היזמים הישראלים הולכים בתוכו.

ההצלחה יכולה להגיע רק בביצוע של 'עבודה קבוצתית' של מומחים מכמה תחומים, שיודעים להתמודד מול משרד הפטנטים האמריקאי, לשם רוב היזמים הישראלים ניגשים, ולדעת לעבור את המסלול הזה במינימום זמן, בלי כל מכשלות ותקלות.

רק שת"פ כזה יכול להוביל את היזמים להצלחה. אני מאמין, שלכל יזם שיש  לו פטנט ביד, חשוב לו לרשום אותו כמה שיותר מהר ולהגן עליו מייד בתחילת מסע היזמות שלו. זה גם מעלה את הערך של המיזם שלו מיד בתחילת דרכו. 

הניסיון שלנו עם Sterne, Kessler, Goldstein & Fox היה מצוין. אני אומר, שההצלחה היא שילוב של מזל עם עבודה קשה. באנו עם רעיון בתחום, שלא הייתה בו חדשנות מאז 1898, בשיטת העבודה של רופאי השיניים. באנו עם רעיון להפוך את המראה הדנטלית הישנה למראה חכמה. הצלחנו תוך 16 שבועות לקבל את הרישום של הפטנט הראשון שלנו. ראינו, שהשיטה של Fast Track, שנחשפנו אליה לראשונה אצל Sterne, Kessler, Goldstein & Fox, פשוט עובדת. כך, הגענו לרישום של 6 פטנטים, שהם הציעו לנו לרשום מתוך הפטנט הראשון וכפי שציינתי, את הפטנט השביעי נקבל לדביו אישור ממש בקרוב. זה שינה לגמרי את הערך שלנו בעיני שותפים ומשקיעים". 

יפעת לרנר, (בתמונה משמאל), מנהיפעת לרנרלת תחום GIA, ארנסט-אנד-יאנג (EY): "הרשות לחדשנות לא רק שינתה את השם שלה (בעבר נקראה המדען הראשי), אלא גם שינתה את הפוקוס שלה.

בעבר, הפוקוס היה על הגשת בקשות למענקים, בעיקר ליזמים בתחילת הדרך. היום הכיוון הוא של מענקים לכל שלבי ההתפתחות של היזמים ולכל שלב בהתפתחות יש את הכלים והפתרונות המתאימים לאותו שלב.

דבר נוסף, התחלנו לעודד יזמות ב-Low-Tech ולא רק ב-High-Tech.

בנוסף, הגברנו את השילוב של האקדמיה ותכניות מקבילות דוגמת ה-2020 של ה-EU. במקביל, כל מערך החוקים רוענן כדי לעודד את עולם היזמות בישראל.

אחד הדברים שפתרנו הוא מה קורה עם יזם מוכר את ה-IP שלו לחברה המוציאה את ה-IP מישראל. זה קורה היום המון, בעיקר במיזוגים ורכישות ע"י חברות בינלאומיות. היזמים כיום יכולים לחשב מראש כמה הם ישלמו בכל מצב.

בנוסף, תוקנו ההטבות במיסים ליזמים ודרגות המס בישראל ליזמים ולמשקיעים מאוד אטרקטיביים".

ד"ר יואב אסטרייכר, (בתמונהיואב אוסטרייכר משמאל), שותף, מיתר: "חברות הייטק ישראליות, שמגיעות לארה"ב, כמעט כולן ללא יוצא מן הכלל, תקבלנה במוקדם או במאוחר מכתב מעו"ד בתביעה על הפרת פטנט או פטנטים. התופעה הזו מאוד ייחודית לארה"ב, למרות שנתקלנו בזה גם בכמה מדינות אחרות, אבל לא באותו היקף ועוצמה. 

המכתבים הללו נראים די מאיימים ויש להם מבנה ונוסח קבוע. יש לנו ניסיון רב בזה ואנו אומרים מראש ליזמים: לא צריך לברוח מארה"ב בגלל מכתב כזה, אפשר להתמודד עם הבעיה.

ראיתי לא מעט סטארטאפים ישראלים, שסגרו את הסניף שלהם בארה"ב, אחרי שקיבלו מכתב כזה והבינו, שיש קושי בארה"ב להתמודד עם זה. הרוב מפחדים מהוצאות בלתי נשלטות המגיעות כתוצאה ממכתב כזה. הפחד הזה נכון אבל ניתן לפתרון. 

חייבים להבין את המכניזם של השיטה הזו, שיטת הטרול של הפטנטים. המכתב תמיד מגיע מטרול פטנטים שלא מעניין אותו בכלל שאתה סטארטאפ ישראלי בתחילת דרכו, שמתמודד עם אין סוף קשיים של כניסה לשוק אמריקאי. המטרה שלהם היא להרוויח כסף על הפטנטים שיש להם ביד.

בכלל, לא יעזור אם היזם יתחיל להתווכח איתם ויכוחים בגישה של: "אין לי אחות" ו"הפטנטים שלך לא רלבנטיים למה שאני מפתח". מי שמתחיל במסלול ויכוח מהסוג הזה מול טרול הפטנטים גורם רק לדבר אחד: העו"ד התובע יעלה את הדרישות שלו ולא יהיה מוכן להתפשר על סכום נמוך. חלק מעורכי הדין השולחים מכתבים כאלה מעוניינים באחוזים מההכנסות העתידיות של הסטארטאפ ומניחים, שזה יהיה להם יותר כדאי לחלוק הכנסות עתידיות מהסטארטאפ, במקום להתעמת משפטית ולקבל אולי מעט.

כל המכתבים, שנשלחים ליזמים, מכילים שמות של חברות גדולות, שהסכימו לקבל "רישיון" משולח המכתב, תמורת תשלום על שימוש בפטנט או בפטנטים שיש ברשותו. הסגנון הזה של המכתב, נועד 'לשכנע' את היזם, שלא כדאי לו להילחם, יותר כדאי לו להצטרף לאלה המשלמים לטרולים. 

וכאן אני מגיע לעיקר: הניסיון מלמד, שכמעט תמיד כדאי ליזמים לרכוש רישיון מטרול הפטנטים. אפשר להתווכח על דמי הרישיון ולנסות לצמצם את הנזק. אבל, הדרך הנכונה ביותר והמהירה ביותר לצאת מזה בשלום ובעלות יחסית נמוכה, היא לשלם, כלומר: לרכוש רישיון או לחלק רווחים עתידיים. 

זה נשמע באזניים ישראליות ממש רע, אבל זו המציאות המשפטית בארה"ב. המשמעות של התעמתות וניסיון להוכיח, שאתה צודק ושטרול הפטנטים הוא רק 'עלוקה הרוצה לסחוט אותך', מחייבת אותך קודם כל לפנות לעורכי דין. בארה"ב אין עורכי דין, שעובדים בחינם או על בסיס הצלחה.  

למכתב, שיזם ישראלי מקבל מטרול פטנטים, אפילו יתעלם ממנו ולא ייענה, יש כמה השלכות חמורות, שיש לקחת בחשבון:
א. הטרול לא נעלם ולא נח. הוא יחכה ליזם בכל פינה. למשל: כשהיזם ירצה לבצע IPO, או השקעה משמעותית, או איזה שת"פ משמעותי, אז הטרול יתעורר לחיים ויסכל את המהלך, כדי שקודם כל יפצו אותו היטב.
ב. עלויות עורכי דין בארה"ב ממש לא זולים. אי אפשר לגמור הרפתקאה כזו בזול, אם היזם מחליט להילחם. אפילו אם היזם יצליח בתביעה שלו בבית המשפט, הוא יצטרך לשלם הוצאות משפט לעורכי הדין ולמומחים, שהוזמנו לבית המשפט מטעמו. הנסיון מראה שזה בין 3 ל-5 מיליון דולרים. אין ליזמים הישראליים את הסכומים הללו. 
ג. העיסוק בנושא גוזל זמן ממנהלים - יזמים וגוזל להם את הריכוז. במקום להתעסק בקידום היוזמה, היזם מתעסק בטרול, שמפריע לו. זה יכול להסיט יזמים ממסלול הפיתוח וההתפתחות שלהם.

יש כאן גם שיקול כלכלי קר. רוב הטרולים מבקשים או מוכנים להסתפק אחרי מו"מ בכ-50 אלף דולרים "דמי רישיון". הם בכוונה מדברים על סכום כזה במו"מ עמם, כי הם יודעים, שיזמים יתפתו להסיר את הבעיה מהשולחן תמורת הסכום הזה. הם יודעים, שהחלופה (של "מלחמה משפטית") יכולה לעלות ליזם בין 3 ל-5 מיליון דולרים ואולי אף יותר במקרים מסובכים. 

לכן, נשאלת כאן גם שאלה מוסרית: האם היזם הישראלי צריך להיכנע לדרישה הזו? העצה הראשונה שלי ליזמים: אתם אל תשיבו למכתב מהטרול. תנו רק לבעלי מקצוע המבינים בתחום, שישיבו להם. כל מגע לא מקצועי עמם לא יפתור את הבעיה, אלא יחמיר אותה. גם אי מענה לא יפתור את הבעיה.

לכן חשוב, שמומחים בתחום הזה יבחנו את המכתב של הטרול ויש להשאיר את הטיפול בנושא לאותם מומחים, שצברו ניסיון בתחום הספציפי הזה. זה יהיה יותר זול מכל חלופה אחרת. זה עניין עסקי, שצריך להבין את המכניזם של גלגלי הצדק או האי צדק הקיים בארה"ב.

חשוב להבין, שתופעת הטרולים לא הולכת להיעלם, למרות כל השיפורים בחקיקה בארה"ב. שום טרול לא יוותר מרצונו על שום מכתב תביעה שלו ולא חשוב מה היזם אומר, חושב או טוען. לעובדות, מנקודת הראות של הטרול, אין שום משמעות. התהליכים החוקיים מוכרים לו והוא פועל רק על סמך התהליכים החוקיים, שהוא בקי בהם. לכן, הפשרה לשלם ומעט ככל הניתן היא הפתרון, שבד"כ מגיעים אליו כל אלה הפועלים בפקחות ולפי העצות של אנשי המקצוע בתחום". 

עו"ד איתי פרישמן (בתמואיתי פרישמןנה משמאל), שותף, מיתר: "מלחמה בטרול פטנטים זו לא גישה נכונה. לא מבחינה עסקית ולא מבחינה משפטית. זה הפוך להיגיון הישראלי. 

מהניסיון שלי - לא צריך למהר ולא צריך לפחד. הפרת פטנט היא בעיה, שבכל מקרה תימשך זמן, הרבה זמן, ולכן חשוב לתכנן נכון את אסטרטגיית היציאה מהבעיה.

אי אפשר לצאת מנצח בקרב הזה, כי בכל מקרה היזם ישלם. לכן, הפסד - זו אופציה גרועה אבל פשרה זו אופציה יותר מתאימה. פשוט, להגיע לפשרה עם טרול הפטנטים

מי שלא מגיע לפשרה, כדאי שישים בצד, בכל הסכם של מיזוג, רכישה, IPO או הסכם משמעותי אחר, לפחות 20% מסכום ההסכם, לטובת תשלום "הוצאות בלתי צפויות" דוגמת טרול הפנטנטים, שמתעורר בדיוק ברגעים הללו, כדי לקלקל ולעצור את ההסכם של המיזוג, הרכישה או המכירה. מי שמתעלם מהמציאות הזו פשוט טועה בהבנת השוק והמציאות החוקית הקיימים בארה"ב".

 
Patent Troll 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים