Telecom News - יזמים, מפתחים ומשקיעים: פולין מחכה לכם

יזמים, מפתחים ומשקיעים: פולין מחכה לכם

דף הבית >> סטארטאפים - גיוס השקעות >> יזמים, מפתחים ומשקיעים: פולין מחכה לכם
שגריר פולין בישראל, עשה מה ששום שגרירות (למיטב ידיעתי) לא עשתה אי פעם בישראל: שאל בסקר, שנעשה ע"י חברת מחקר ישראלית, מה דעת הישראלים על פולין. ממצאי הסקר מאוד מעניינים והעיקר: השגריר קורא ליזמים, למפתחים ולמשקיעים לגלות את פניה של פולין המודרנית, המשגשגת והתומכת בישראל.
מאת: אבי וייס, 9.2.19, 17:54שגריר פולין בישראל

שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי (H.E. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the State of Israel
Marek Magierowski) (בתמונה מצד ימין, צולם במפגש סגור עם קבוצה קטנה של עיתונאים, שהוזמנו לתוך השגרירות בת"א כדי להשתתף ב"מסיבת עיתונאים" פנים אל פנים, עם השגריר, ביום 7.2.19).

ליד השגריר: קטארזינה ריבקה-איוואנסקה, מזכיר ראשון, ראש המחלקה המדינית והכלכלית של השגרירות ומי שארגנה את האירוע עם השגריר, שחשף ממצאי סקר, שנערך ע"י חברת "כיוון" (Keevoon) ואת ממצאי הסקר הציג במפגש הייחודי הזה מישל ברק, מנכ"ל חברת "כיוון".

המצגת המלאה, שהוצגה במפגש עם השגריר, מצויה כאן במלואה - למתעניינים. 

השקף הראשון במצגת מצביע על כך, שהנושא, שהכי מעניין את הישראלים בעת שהם מדברים על ישראל כלפי חוץ, הוא תחום ההייטק והסטארטאפים.

לכן, שאלתי את שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, מה הוא למד מהנתון הזה, שהוא הנתון הראשון והחשוב בסקר, שהשגריר יזם בקרב מדגם מייצג של אוכלוסיית ישראל.

מארק מגירובסקי: "פולין היא מדינה מפותחת ברמה מערבית ויש לנו הרבה סטארטאפים, שיש בהם לא מעט, שמשתפים פעולה עם עולם היזמות בישראל, למשל, בתחום הסייבר.

אנו רואים בפולין את ישראל כאומת הסטארטאפים - StartUp-Nation. לכן, אנו מעודדים את השת"פ בין המדינות וקוראים ליזמים ישראליים ולמשקיעים ישראליים לגלות את הפוטנציאל הקיים בפולין. אנו רואים, שיש כבר התקדמות בכיוון הזה.

יש לנו כבר התחלות מאוד יפות של שת"פים, ונהיה מעוניינים לפתח את תחום החלפת המידע המדעי בין המדינות ובמיוחד עם יזמים ישראליים. יש כבר יזמים ישראליים, שהחלו בשת"פים מאוד מרתקים בתחומים הללו, למשל בתחום הננו-לווינים, סייבר ועוד. התחום של פיתוח השת"פ ביזמות בין המדינות הוא בסדר עדיפות גבוה אצלנו". 

בתחילת דבריו, השגריר סקר את הרקע לסקר ואת התובנות\ שהוא למד מהסקר הזה, שנוגע לנקודת ההתייחסות של תושבי ישראל לפולין של היום ולפולין של העבר.

מארק מגירובסקי : "הזמנו סקר חיצוני ע"י חברה, שמתמחה בישראל בתחום הזה של סקרים, כי חשבתי, שהקידום של היחסים בין ישראל לפולין זה נושא חשוב ל-2 המדינות. אני סבור, שהסקר הזה חשוב לישראלים יותר מקשרים עם מדינות אחרות באירופה ובעולם, גם על הרקע ההיסטורי שלנו. 

רצינו לדעת בצורה הכי מדויקת ומחקרית, מה הישראלים חושבים על פולין ועל הפולנים. זה נועד בעיקר כדי לעזור לנו לזהות את הפערים, שאנו צריכים להשקיע בהם מאמץ, בהכרת פולין בקרב תושבי ישראל וזה משפיע כמובן על המדיניות הרשמית של ישראל.

הסקר הזה נעשה בתמיכת הממשל המרכזי בפולין, בוורשה, ואוכל לציין, שלא הייתי מופתע מהתוצאות. הייתי בטוח, שנקבל תוצאות חיוביות, במיוחד אחרי שמציגים בפני הנסקרים כמה עובדות בסיסיות על פולין של היום. 

ראינו, שיש חוסר בידע מה זו פולין המודרנית, מה הכיוון, שהמדינה שלנו מתפתחת, ואילו הישגים יש לפולין בתחומים רבים המעניינים גם את הישראלים.

היחסים שלנו עם ישראל הם בעדיפות מאוד גבוהה, כי ישראל חשובה לנו מכמה סיבות חשובות: פוליטיות, היסטוריות, כלכליות ועוד. ישראל היא בעיננו מדינה חזקה ומתקדמת.

במקביל, אנו לא שוכחים את ההיסטוריה העגומה של היחס ליהודים בפולין, שאחרי היסטוריה מפוארת של מאות בשנים, התקיימה שואה על אדמת פולין, שנוהלה ע"י הגרמנים, שבה נרצחו כ-3 מיליון יהודים פולנים וגם נרצחו כ-3 מיליון פולנים לא יהודים. אולם, אי אפשר להשוות את הסבל הייחודי של העם היהודי. היו גם תופעות מאוד מכוערות ורצחניות של פולנים, ואנו לא שוכחים גם את זה. גם לא שוכחים את אלפי חסידי אומות העולם, כ-6,800, חסידי אומות העולם אזרחים פולנים, שהוכרו ע"י יד-ושם, יותר חסידי אומות העולם שהוכרו ע"י יד-ושם מלא מעט מדינות אחרות, שהיו תחת הכיבוש הגרמני, במלחמת העולם השנייה.

לכן, חשוב לנו לטפח את היחס של הצעירים, של דור העתיד הגדל בישראל, שיכירו את פולין של ההווה והעתיד, לא רק של העבר, אותו לא נשכח לעולם. אנו גם פועלים לקרב את ישראל לאירופה, כי אנו חברים בולטים ב-EU. 

לאור הממצאים של הסקר נראה, שהישראלים מבינים די טוב שפולין, שבמשך שנים רבות תומכת בישראל. זה לא עניין רגעי וחולף. אין אצלנו BDS, כי זה פשוט לא קיים ולא מתקבל על דעתנו. בפרלמנט שלנו לא תמצא שום פוליטיקאי אנטישמי. זאת, כי אנו לא מוכנים להשלים עם אנטישמיות, כמו שאנו רואים במדינות אחרות בעולם וגם באירופה.

אני בטוח ומקווה, שזה היה המצב הקבוע בפולין. סובלנות אפס - לאנטישמיות. אנו תמיד גינינו את פעולות הטרור, שנעשו ונעשות כנגד ישראל. למשל בפעולות האחרונות של החמאס. זה לא פוגע ביחסים הטובים שיש לנו עם מדינות מוסלמיות רבות באיזור.

יש אצלנו קונצנזוס מלא על חשיבותה של ישראל במזרח התיכון ובחשיבות של תמיכת פולין בישראל. פולין היא מדינה בטוחה לחלוטין לישראלים וליהודים ולכן הפכנו ליעד תיירותי מועדף לישראלים, בשנים האחרונות. 

מהסקר ראינו, שאם מספקים מידע, אנשים משנים מיד את דעתם לגבי פולין. לרבים יש מידע על פולין מההיסטוריה, אבל לא מההווה. וברגע שמקבלים מידע מההווה, אנשים מופתעים ומשנים את דעתם. מי שמבקר בפולין של היום מבין היטב על מה אני מדבר.

אנו כיום מדינה מערבית, שכחנו מזמן את העידן הקומוניסטי. יש ישראלים המאמינים משום מה, שפולין מהיא עדיין קומוניסטית, כי הכירו אותה בתקופה הקומוניסטית. זה מצחיק אותי. כי זה כל כך רחוק מהמציאות, שכל אחד יכול לראות בעיניו, כשהוא בא לפולין.

אנו חברה מתקדמת, שיכולה לשתף פעולה עם ההתפתחות המדהימה המתרחשת בישראל. יש לנו עוד עבודה רבה כדי להציג את פולין של היום, ובעיקר לצעירים, שלא מכירים אותנו. לכן, אנו נעודד היכרות על בסיס אישי, קידום אינטרסים משותפים בין בני אדם.

בסקר נבדקו 3 אוכלוסיות בישראל: דוברי עברית, דוברי רוסית ודוברי ערבית. זה כלל גם ניצולי שואה. חברת כיוון ביצעה את הסקר והיא אמונה על מתודולוגיית המחקר, איתור הנסקרים והניתוחים המדעיים. הסקר הראה, שמה שהכי חשוב לישראלים לספר כלפי חוץ - זה ההייטק והסטארטאפים. נתון מדהים, פשוט מדהים.

יש שוני בדיעות ובהתייחסות לגבי פולין בין דוברי עברית לדוברי רוסית ודוברי ערבית. אולם, אחרי שהנסקרים קיבלו כמה עובדות, כמעט כולם שינו את דעתם, גם ניצולי שואה, וזה מוכיח לנו, שדי קל לשנות את הדעה של הישראלים על פולין אם מספקים להם מידע, שהם לא מכירים.

בפולין מבקרים מידי שנה כ-200 אלף ישראלים למטרות שונות ומגוונות, ולאלה, שכבר ביקרו בפולין, כמעט ולא היה שינוי בדעה, כי היא הייתה כבר חיובית מההתחלה, מתוך מה שהם ראו בפולין. כך, שהחשיפה לפולין היא כבר די רחבה בישראל וזה משפיע על תפיסת פולין בעיני הישראלים.

אחד הנתונים, שהישראלים לא מודעים להם, זה שבפולין, ב-93% מהחברות העסקיות, יש נשים ברמות הניהול הכי בכירות. זה נתון שעובר, למיטב ידיעתי, כל מדינה אחרת בעולם. חופשת לידה אצלנו זה שנה. גם כן נתון, שלא ידוע לישראלים.

רבים לא ידעו, שבפולין אין הגנה משטרתית סביב מוסדות יהודים דוגמת בתי כנסת ומוסדות קהילתיים אחרים. זאת, כי אין אנטישמיות ואין כל פחד מפגיעות. רבים לא ידעו, שאין בפולין כל חרם על מוצרים מישראל מכל סוג ומכל חבל ארץ של ישראל, כי זה פשוט לא מתקבל על דעתנו.

אני מודה לעורכי הסקר והוא ישמש אותנו בעבודתנו כדי לקדם את ההכרה בקרב הישראלים, בעיקר בקרב הדור הצעיר, שלא מכיר הרבה את פולין, כדי לפתח עוד יותר את היחסים ההדוקים ביותר הקיימים בין 2 המדינות". 
 
POLAND FREE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! 
שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
1.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

7-8.5.24 - ChipEx2024 

7.5.24 - Data Driven Factories - Industry 4.0 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

חג פסח כשר ומאושר לכל הקוראים!!! שיהיה לנו רק טוב - עם הרבה בריאות.

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים